2. prosinec 2018

Obsah dílu

Headlines — Peníze na vládní investice — Peníze na vládní investice — Peníze na vládní investice — Násilné protesty ve Francii — Eskalace obchodního sporu — Výstraha před ledovkou — Ekologičtí aktivisté ve vazbě — Volební model — Čeští vojáci v Mali — Penzijní spoření — Provoz v jednom z největších skladů pohonných hmot — Záchrana židovských dětí — Záchrana židovských dětí — Příběh Nicholase Wintona — Kritika Tomáše Petříčka — Je první adventní neděle — Vánoční cukroví v Česku — Rarita z Mostecka — Aplikace na ochranu majetku — Nejlepší nemocnice v Česku — Nejlepší nemocnice — Ocenění Fakultní nemocnice v Hradci Králové — Sponzoři SPOZ — Nová pravidla pro internetové obchody — Aukce na Žofíně — Maďarské nařízení proti bezdomovcům — The Plastic People of the Universe slaví

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Peníze na vládní investice
   Vláda začíná hledat peníze na sedmnáct tisíc projektů, s nimiž počítá Národní investiční plán. Ministerstva chtějí v příštích jedenácti letech využít sumu 3 a půl bilionu korun.
   01:12
   Peníze na vládní investice
    Celkem souhrn nákladů na plánované investice odpovídá třem státním rozpočtům země.
    04:18
    Peníze na vládní investice
     Na dostavbu dálniční sítě chce resort 515 miliard korun, na obchvaty obcí v rámci silnic první třídy pak 300 miliard.
     05:26
     Násilné protesty ve Francii
      Kvůli násilným protestům ve Francii jednala vláda. K vyhlášení výjimečného stavu zatím nepřistoupila, plánuje ale posílit bezpečnost při dalších demonstracích takzvaných žlutých vest proti zvyšování cen pohonných hmot.
      07:58
      Eskalace obchodního sporu
       Eskalace obchodního sporu mezi Spojenými státy a Čínou se odkládá. Prezidenti Donald Trump a Si Tin-pching se při osobním setkání po skončení summitu G20 dohodli, že pozdrží zavedení nových cel o 90 dnů.
       08:19
       Výstraha před ledovkou
        Živý vstup Martiny Tlachové.
        09:43
        Ekologičtí aktivisté ve vazbě
         Dvanáct členů hnutí Greenpeace poslal slovenský soud do vazby kvůli protestům na těžební věži. Mezi stíhanými jsou i dva Češi.
         10:04
         Volební model
          Kdyby se teď volilo do sněmovny, vyhrálo by podle průzkumu firmy KANTAR CZ pro ČT hnutí ANO.
          10:50
          Čeští vojáci v Mali
           Český kontingent v africkém Mali posílil. K padesátičlenné strážní jednotce v hlavním městě Bamaku nově přibylo dalších 70 vojáků. Ti budou chránit výcvikovou základnu Kulikoro.
           13:12
           Penzijní spoření
            Ubývá lidí, kteří si šetří na důchod ve třetím pilíři.
            13:32
            Provoz v jednom z největších skladů pohonných hmot
             Živý vstup Josefa Kvasničky.
             14:57
             Záchrana židovských dětí
              Na den přesně před 80 lety dorazil na britské území první vlak s židovskými dětmi z hitlerovského Německa. Rodiče je poslali na britské ostrovy, aby je uchránili před nacisty.
              17:26
              Záchrana židovských dětí
               Prvním kindertransportem dorazilo z Berlína do Británie 196 dětí. Jak jsme slyšeli, země celkem přijala kolem deseti tisíc sirotků – a to z Československa, Německa, Rakouska a Polska.
               18:04
               Příběh Nicholase Wintona
                Začátkem prosince 1938 taky začal v Praze působit tehdy neznámý britský bankéř Nicholas Winton. Badatelé jen velmi pozvolna odkrývají osudy těch, kteří mu při organizování transportů pomáhali.
                20:46
                Kritika Tomáše Petříčka
                 Možné odvolání ministra zahraniční za ČSSD Tomáše Petříčka z vlády se teď neřeší. V Otázkách Václava Moravce to řekl člen předsednictva hnutí ANO a předseda sněmovny Radek Vondráček.
                 22:26
                 Je první adventní neděle
                  Pro křesťany začíná doba očekávání příchodu Ježíše Krista - a obecně tak startují přípravy na Vánoce. Na řadě míst se dnes v podvečer rozsvítily stromy a ozdoby v ulicích.
                  24:30
                  Vánoční cukroví v Česku
                   Víc než polovina českých domácností si peče vánoční cukroví sama.
                   24:50
                   Rarita z Mostecka
                    Postarali se o ní dobrovolní hasiči z obce Hora Svaté Kateřiny. Video sami zveřejnili na sociálních sítích. Na zledovatělé silnici odtahovali havarované auto po střeše.
                    25:16
                    Aplikace na ochranu majetku
                     Polovinu trestné činnosti v Česku mají na svědomí zloději, kteři vykrádají byty, domy nebo chaty. Stále častěji jde o gangy třeba z Polska nebo i Kolumbie.
                     27:52
                     Nejlepší nemocnice v Česku
                      Nejlepší nemocnicí v Česku je Vojenská nemocnice Olomouc. Stala se absolutním vítězem v aktuálně zveřejněných žebříčcích organizace Health Care Institute.
                      30:35
                      Nejlepší nemocnice
                       V projektu Nejlepší nemocnice se nevyhlašuje jen absolutní vítěz, ale i dalších sedm samostatných kategorií.
                       31:25
                       Ocenění Fakultní nemocnice v Hradci Králové
                        Fakultní nemocnice v Hradci Králové patří mezi nejlepší v zemi. Uspěla u pacientů, daří se jí finančně a je nejlepší fakultní nemocnicí pro zdraví.
                        33:24
                        Sponzoři SPOZ
                         Šéf strany práv občanů Zemanovci Lubomír Nečas připouští, že se sponzory strany není všechno v pořádku. Reaguje na to, že policie kvůli daňovým únikům vyšetřuje společnost Astacus. A právě zaměstnanci této firmy straně poslali peníze.
                         36:12
                         Nová pravidla pro internetové obchody
                          Nová pravidla pro internetové obchody. Od zítřka začne platit evropské nařízení o zákazu zeměpisného blokování uživatelů. Zabránit by mělo i automatickému přesměrování spotřebitele na stránky v jeho jazyce.
                          38:18
                          Aukce na Žofíně
                           Umělecká díla zhruba za 220 milionů korun se prodala na dnešní aukci na pražském Žofíně. Je tak druhá nejúspěšnější v historii Česka. Nejdráž se prodal obraz Josefa Čapka Dva chlapi.
                           38:37
                           Maďarské nařízení proti bezdomovcům
                            Už přes měsíc v Maďarsku platí nařízení proti bezdomovcům. Dodatek ústavy lidem zakazuje přespávat na ulicích. Úřady zatím rozdaly 11 trestů.
                            40:49
                            The Plastic People of the Universe slaví
                             Jedna z nejdůležitějších inspirací vzniku Charty 77, komunisty pronásledovaná kapela The Plastic People of the Universe letos slaví půl století existence.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             3. prosinec 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             8. únor

                             Headlines — Pátrání po obětech zemětřesení — Následky ničivého zemětřesení — Zoufalý otec drží za ruku zavalenou dceru — Návrat Čechů z Turecka — Pomoc českých záchranářů — Mohutné zemětřesení v Turecku a Sýrii — Ukrajinský prezident v britském parlamentu — Zelenskyj navštívil Británii — Zaměřovače na obranu Ukrajiny — Nezaměstnanost v ČR — Soud zvýšil Alainu Banongovi výjimečný trest — Milan Kundera, Odysea ztracených iluzí — Jednání předsednictva hnutí ANO — Poselství amerického prezidenta o stavu unie — Vláda chystá penzijní reformu — Ze zařízení v Bálkové utekli migranti — Situace v zasaženém Iskenderunu — ČR získala z EU o 61,2 miliardy více, než odvedla — Registr dárců kostní dřeně v Česku — Zájem o výroční tisícikorunu — Pamětní mince a bankovky — Výročí měnové odluky — Zeman ukončil návštěvu Slovenska — Konec kanálu DOL — Kompenzace pro velké firmy — Soud k tragédii při rally v Lopeníku — Pozastavené vyšetřování sestřeleného letadla nad Ukrajinou — USA investují do klimatu a boje s inflací — Státní příspěvek na služby operátorů — Přísnější emisní limity pro nová auta — Vrcholí přípravy na Jizerskou 50 — Výstava Ne-On Davida Černého

                             8. 2. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             8. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             8. 2. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             7. únor

                             Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Komplikace při záchranných akcích — Situace ve městě Iskenderun — Češi v Turecku po zemětřesení — Maloobchodní tržby — Vývoj bojů na Ukrajině — Válka na Ukrajině — Rok od schůzky Macrona s Putinem — Stížnosti na prezidentské volby — Ovocnáři likvidují sady — Prezident Zeman na Slovensku — Stavba nových úseků dálnice D6 — Zločinů v kyberprostoru přibývá — Politická budoucnost Andreje Babiše — Marek Baláž končí ve funkci — Zájem o domovy pro seniory — Pomoc českých záchranářů v Turecku — Záběry z dronů ukazují zkázu v Turecku — Pomoc dobrovolníků po zemětřesení — Sbírky na pomoc lidem v Turecku a Sýrii — Nepotřebné nemovitosti státu — Zaměstnanci v Nexenu dostanou přidáno — Soud potvrdil osvobození Janouška — Schůze Poslanecké sněmovny — Objem majetku v podílových fondech — Doučování na ZŠ a SŠ po pandemii covidu — Francouzi protestují proti důchodové reformě — Čapkova Matka v Izraeli — USA vyzvedly z moře část trosek sestřeleného balonu — Meteorologové varují před silným mrazem — Česko na Eurovision Song Contest

                             7. 2. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             7. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             7. 2. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             6. únor

                             Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Češi v postižené části Turecka — Následky ničivého zemětřesení — Pomoc českých hasičů — Průmysl v Česku se vrátil na předcovidovou úroveň — Vývoj průmyslové produkce v Česku — Válka na Ukrajině — Ukrajinský ministr obrany zůstává ve funkci — Zeman nebude jmenovat předsedu Ústavního soudu — Ceny Grammy ovládla Beyoncé — Prezident Zeman na návštěvě Slovenska — Ruské majetky v Česku — Zemřel bývalý československý premiér Lubomír Štrougal — Silné mrazy v Česku — Záchranných akcí na horách přibývá — Příčina silných mrazů a výhled počasí — Zájem o pobyt na horách — Útok na koleje na Moldavu — Fiala na návštěvě MZV — Izraelští vojáci v uprchlickém táboře u Jericha zabili pět ozbrojenců — Ilegálních cest z Mexika do USA ubývá — Spotřeba elektřiny v roce 2022 — Obce a města šetří energie — Trest pro pražského soudce Kydalku — Oprava náhrobků poškozených tornádem — Soudní proces s prodemokratickými aktivisty — Stávka zaměstnanců Nexen Tire u Žatce — Čína kritizuje USA za sestřelení balonu — Výcvik záchranných psů — Zemětřesení v Turecku a Sýrii zaznamenaly české stanice — Vlna stávek v Británii pokračuje — Veteránský autosalon v Paříži

                             6. 2. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             6. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             6. 2. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám