44 minut

29. září 2018

Obsah dílu

Úder vlny — Oběti tsunami — Varování před tsunami — Hurikán Zorba — Mnichov dnes — Britský pohled na Mnichov — Jak zahraničí vnímá mnichovskou dohodu — Kde se tvořily dějiny — Lidé opouštěli domovy — Měli jsme se bránit? — Rána pro české pohraničí — Česko-německé vztahy — Daladierův vnuk — Nejistá bilance státního rozpočtu — Kauza Kuciak: návrh na vazbu — Vyšší invalidní důchody — Poslední den Erdogana v Německu — Herny mizí — Znovu vyšetřovaný Kavanaugh — Odtajnění cen léků — Obezita u dětí — Dny architektury

Části dílu

00:37
Úder vlny
  Na zdevastovaných místech pomáhají vojáci i policisté. Nejvýmluvnější záběry pořízené mobilním telefonem zachycují právě okamžik úderu tsunami.
  01:14
  Oběti tsunami
   Podle indonéských úřadů zahynulo 384 lidí, číslo ale téměř jistě není konečné. Data totiž pocházejí zatím pouze z města Palu.
   03:17
   Varování před tsunami
    Úřady už včera vydaly před vlnou tsunami varování. Zhruba po hodině ho ale odvolaly. Jak by měl systém fungovat?
    04:05
    Hurikán Zorba
     Jihozápad řeckého poloostrova Peloponés zasáhl středomořský hurikán Zorba.
     04:28
     Mnichov dnes
      Právě tady podepsali státníci mnichovskou dohodu. Dokument, který zničil jeden stát a otevřel cestu k nejničivějšímu konfliktu v dějinách.
      06:02
      Britský pohled na Mnichov
       Pohled na mnichovskou dohodu z Velké Británie.
       07:10
       Jak zahraničí vnímá mnichovskou dohodu
        Živé vstupy Jana Šmída a Václava Černohorského
        10:23
        Kde se tvořily dějiny
         Místa, která s děním v září 1938 úzce souvisejí. Podívali jsme se na to, jak se za těch 80 let změnila.
         13:37
         Lidé opouštěli domovy
          Hitler získá československé pohraničí bez boje. Krok, který válku pouze oddálil, který ale znamenal tisíce osobních katastrof.
          16:01
          Měli jsme se bránit?
           Měli se tehdy Čechoslováci bránit? Ptali jsme se na to v novém průzkumu. Většina respondentů si myslí, že ano.
           19:27
           Rána pro české pohraničí
            Symbolický konec soužití dvou etnik, která vedle sebe v pohraničí žila po staletí. Území podél českých hranic se z tehdejších let vzpamatovává dodnes.
            22:57
            Česko-německé vztahy
             80 let po Mnichovu pokládá vztahy mezi Českem a Německem za dobré skoro polovina lidí.
             26:31
             Daladierův vnuk
              Francouzský premiér Daladier už po návratu z Mnichova označil slavící lidi za idioty. A rodina jednoho z těch, kteří podepsali mnichovskou dohodu, ho dodnes brání jako muže, který tomu tehdy zabránit nemohl.
              29:46
              Nejistá bilance státního rozpočtu
               Přebytek státního rozpočtu je aktuálně přes 20 miliard korun, řekla ČT ministryně financí Alena Schillerová. Premiér Andrej Babiš ji minulý týden vyzval, aby vláda letos hospodařila s vyrovnanou bilancí. Ministryně to ale zatím garantovat nechce.
               30:54
               Kauza Kuciak: návrh na vazbu
                Prokurátor podal v případě vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky návrh na vazbu pro tři obviněné. V neděli o ní rozhodne trestní soud v Banské Bystrici, který se specializuje na zvlášť závažné zločiny.
                31:36
                Vyšší invalidní důchody
                 Ministerstvo práce a sociálních věcí počítá s tím, že se zvýší invalidní důchody. Mohlo by jít až o deset procent. Pro je i premiér - jeho hnutí ANO už má první teze návrhu k připomínkám.
                 34:16
                 Poslední den Erdogana v Německu
                  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan přiletěl do Kolína nad Rýnem. Právě tam zakončí svou třídenní návštěvu Německa - ve městě slavnostně otevřel jednu z největších mešit v Evropě.
                  34:38
                  Herny mizí
                   Heren a kasín v Česku dál ubývá. Obce po vykázání hazardu mluví o mírně nižší kriminalitě za cenu menších příjmů do rozpočtů.
                   36:31
                   Znovu vyšetřovaný Kavanaugh
                    Americký prezident nařídil FBI, aby znovu vyšetřila Bretta Kavanaugha. Ten je nominován na soudce Nejvyššího soudu, čelí ale obvinění ze sexuálního útoku. Justiční výbor senátu jeho kandidaturu nakonec schválil s požadavkem o dodatečné prošetření.
                    36:50
                    Odtajnění cen léků
                     Většina státních nemocnic už začala zveřejňovat konkrétní ceny léků, za které nakupují od farmaceutických firem léky - nebo se k tomu v nejbližších dnech chystá. ČT to zjistila z ankety mezi státními nemocnicemi.
                     39:11
                     Obezita u dětí
                      Třicet procent dětí váží na konci základní školy víc než by mělo, tvrdí lékaři z fakultní nemocnice v Brně. Počet těch, kteří s obezitou bojují, navíc přibývá.
                      41:23
                      Dny architektury
                       Téměř v devadesáti českých městech a v dalších na Slovensku se konají Dny architektury. Lidi můžou i do běžně nepřístupných budov.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž44 minut
                       Další díl
                       30. září 2018

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       26. červen

                       26. 6. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       26. červen

                       Ve znakovém jazyce

                       26. 6. 2022 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       25. červen

                       Headlines — Změna služebního zákona — Novela služebního zákona — Sporné zákony v Poslanecké sněmovně — Masivní protesty kvůli zákazu potratů — Reakce na historický verdikt — Následky velmi silných bouřek — Závěr vyšetřování v kauze Čapí hnízdo — Střelba v centru Osla — Zemřela Lisa Miková — Díla architekta Martina Rajniše — Taktika bojů o pozice na Ukrajině — Dobrovolnící z Česka podezřelí z rabování — Priority firem během předsednictví EU — Mapa výskytu komárů — Čekání na studnu — Zájem o letní dovolené — Nápory cestujících na letištích — Rychlejší odbavení přes kiosky — Kam jezdí Češi — Dovolená v Česku — Utopení urpchlíci — Odchod firem z Ruska — Poděkování za pomoc po tornádu — Demence u mladších pacientů — Jak vzniká blesk — Nové politické uspořádání ve Francii — Den pozemních vojsk Bahna — Poslední kněžské svěcení Jana Graubnera

                       25. 6. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       25. červen

                       Ve znakovém jazyce

                       25. 6. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       24. červen

                       Headlines — Pomoc v době zdražování — Snazší žádost o příspěvek na bydlení — Příspěvek 5 tis. Kč za dítě — Zisky a ztráty Ukrajiny — Boje o Lysyčansk — Kandidáti na ministra školství — Summit EU o zdražování a energetice — Dodávky plynu do Česka — Termín prezidentských voleb — Extrémní bouřky v části Česka — Výstraha před silnými bouřkami — Zákaz interrupcí ve Spojených státech — Opatření proti korupci — Nový velitel NATO na Slovensku — Spor o zachování EET — Případů covidu přibývá — Nedostatek brigádníků na letní sezonu — Památník obětem tornáda — Vzdušný vír změnil desítky životů — Mapování cesty tornáda — Rok od rodinné tragédie — Opravy kostelů poničených tornádem — Poslední rozloučení se Zdeňkem Velíškem — Metrostav bez veřejných zakázek — Stěhování části archivu Milana Kundery do Brna — Připomínky obětí po vyhlazení Ležáků — Zemřel Ján Zákopčaník — Dopravní priority českého předsednictví EU — Noc Sokoloven — Bourání vybydleného paneláku v Janově — Rockový festival ve Spáleném Poříčí — Prestižní cena pro architektu Jiřičnou

                       24. 6. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       24. červen

                       Ve znakovém jazyce

                       24. 6. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám