44 minut

29. září 2018

Část: Měli jsme se bránit?

Obsah dílu

Úder vlny — Oběti tsunami — Varování před tsunami — Hurikán Zorba — Mnichov dnes — Britský pohled na Mnichov — Jak zahraničí vnímá mnichovskou dohodu — Kde se tvořily dějiny — Lidé opouštěli domovy — Měli jsme se bránit? — Rána pro české pohraničí — Česko-německé vztahy — Daladierův vnuk — Nejistá bilance státního rozpočtu — Kauza Kuciak: návrh na vazbu — Vyšší invalidní důchody — Poslední den Erdogana v Německu — Herny mizí — Znovu vyšetřovaný Kavanaugh — Odtajnění cen léků — Obezita u dětí — Dny architektury

Části dílu

00:37
Úder vlny
  Na zdevastovaných místech pomáhají vojáci i policisté. Nejvýmluvnější záběry pořízené mobilním telefonem zachycují právě okamžik úderu tsunami.
  01:14
  Oběti tsunami
   Podle indonéských úřadů zahynulo 384 lidí, číslo ale téměř jistě není konečné. Data totiž pocházejí zatím pouze z města Palu.
   03:17
   Varování před tsunami
    Úřady už včera vydaly před vlnou tsunami varování. Zhruba po hodině ho ale odvolaly. Jak by měl systém fungovat?
    04:05
    Hurikán Zorba
     Jihozápad řeckého poloostrova Peloponés zasáhl středomořský hurikán Zorba.
     04:28
     Mnichov dnes
      Právě tady podepsali státníci mnichovskou dohodu. Dokument, který zničil jeden stát a otevřel cestu k nejničivějšímu konfliktu v dějinách.
      06:02
      Britský pohled na Mnichov
       Pohled na mnichovskou dohodu z Velké Británie.
       07:10
       Jak zahraničí vnímá mnichovskou dohodu
        Živé vstupy Jana Šmída a Václava Černohorského
        10:23
        Kde se tvořily dějiny
         Místa, která s děním v září 1938 úzce souvisejí. Podívali jsme se na to, jak se za těch 80 let změnila.
         13:37
         Lidé opouštěli domovy
          Hitler získá československé pohraničí bez boje. Krok, který válku pouze oddálil, který ale znamenal tisíce osobních katastrof.
          16:01
          Měli jsme se bránit?
           Měli se tehdy Čechoslováci bránit? Ptali jsme se na to v novém průzkumu. Většina respondentů si myslí, že ano.
           19:27
           Rána pro české pohraničí
            Symbolický konec soužití dvou etnik, která vedle sebe v pohraničí žila po staletí. Území podél českých hranic se z tehdejších let vzpamatovává dodnes.
            22:57
            Česko-německé vztahy
             80 let po Mnichovu pokládá vztahy mezi Českem a Německem za dobré skoro polovina lidí.
             26:31
             Daladierův vnuk
              Francouzský premiér Daladier už po návratu z Mnichova označil slavící lidi za idioty. A rodina jednoho z těch, kteří podepsali mnichovskou dohodu, ho dodnes brání jako muže, který tomu tehdy zabránit nemohl.
              29:46
              Nejistá bilance státního rozpočtu
               Přebytek státního rozpočtu je aktuálně přes 20 miliard korun, řekla ČT ministryně financí Alena Schillerová. Premiér Andrej Babiš ji minulý týden vyzval, aby vláda letos hospodařila s vyrovnanou bilancí. Ministryně to ale zatím garantovat nechce.
               30:54
               Kauza Kuciak: návrh na vazbu
                Prokurátor podal v případě vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky návrh na vazbu pro tři obviněné. V neděli o ní rozhodne trestní soud v Banské Bystrici, který se specializuje na zvlášť závažné zločiny.
                31:36
                Vyšší invalidní důchody
                 Ministerstvo práce a sociálních věcí počítá s tím, že se zvýší invalidní důchody. Mohlo by jít až o deset procent. Pro je i premiér - jeho hnutí ANO už má první teze návrhu k připomínkám.
                 34:16
                 Poslední den Erdogana v Německu
                  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan přiletěl do Kolína nad Rýnem. Právě tam zakončí svou třídenní návštěvu Německa - ve městě slavnostně otevřel jednu z největších mešit v Evropě.
                  34:38
                  Herny mizí
                   Heren a kasín v Česku dál ubývá. Obce po vykázání hazardu mluví o mírně nižší kriminalitě za cenu menších příjmů do rozpočtů.
                   36:31
                   Znovu vyšetřovaný Kavanaugh
                    Americký prezident nařídil FBI, aby znovu vyšetřila Bretta Kavanaugha. Ten je nominován na soudce Nejvyššího soudu, čelí ale obvinění ze sexuálního útoku. Justiční výbor senátu jeho kandidaturu nakonec schválil s požadavkem o dodatečné prošetření.
                    36:50
                    Odtajnění cen léků
                     Většina státních nemocnic už začala zveřejňovat konkrétní ceny léků, za které nakupují od farmaceutických firem léky - nebo se k tomu v nejbližších dnech chystá. ČT to zjistila z ankety mezi státními nemocnicemi.
                     39:11
                     Obezita u dětí
                      Třicet procent dětí váží na konci základní školy víc než by mělo, tvrdí lékaři z fakultní nemocnice v Brně. Počet těch, kteří s obezitou bojují, navíc přibývá.
                      41:23
                      Dny architektury
                       Téměř v devadesáti českých městech a v dalších na Slovensku se konají Dny architektury. Lidi můžou i do běžně nepřístupných budov.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž44 minut
                       Další díl
                       30. září 2018

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       10. srpen

                       Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                       10. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       10. srpen

                       Ve znakovém jazyce

                       10. 8. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       9. srpen

                       Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                       9. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       9. srpen

                       Ve znakovém jazyce

                       9. 8. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       8. srpen

                       Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                       8. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       8. srpen

                       Ve znakovém jazyce

                       8. 8. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám