Události

30. září 2018

44 minut

30. září 2018

Obsah dílu

Peníze na vyšší rodičovskou — Peníze na vyšší rodičovskou — Jak se má zvyšovat rodičovská — Vazby v kauze Kuciak — Další zpřísnění hypoték — Otevřený úsek D1 — Podpora rozpočtu od komunistů — Následky indonéské tsunami — Tajfun v Japonsku — Volební model — Trest pro Muska — Bohumil Konečný — Více cestujících na železnici — Změny fungování sněmovny — Vypouštění divokých hřebců — Vytahování lodí z Orlíku — Požár ve Svitavách — Senioři roku — Loď Aquarius bez registrace — Horská služba chystá zimu — Změny v silničním zákonu — Začalo se topit — Topná sezona — Co do kotle nepatří — Západonilská horečka — Hamáčkův projev v OSN — Medvěd na Vsetínsku — Brexit a předčasné volby? — Roste počet závětí — Makedonské referendum — Rychlodráha do Jeruzaléma — Pražské orgie

Části dílu

00:36
Peníze na vyšší rodičovskou
  Kabinetem schválený státní rozpočet na příští rok nezahrnuje klíčovou vládní prioritu – zvýšení rodičovského příspěvku o čtyřicet tisíc korun. Resort práce a sociálních věcí kalkuluje s nárůstem této dávky od července, požaduje tři a půl miliardy.
  01:10
  Peníze na vyšší rodičovskou
   Zákon zvyšující rodičovskou má mezi poslanci jednoznačnou podporu. Ministryně financí Alena Schillerová ale výrazné zásahy do rozpočtu odmítá. Připouští tak, že zvýšení tohoto příspěvku by se do něj zařadilo až během příštího roku. Opozice to kritizuje.
   03:54
   Jak se má zvyšovat rodičovská
    Pohled do programového prohlášení nynější koaliční vlády. Počítá se zvýšením rodičovské dokonce o osmdesát tisíc na rovných tři sta tisíc korun. Zřejmě se tak ale stane ve dvou krocích.
    04:36
    Vazby v kauze Kuciak
     Živý vstup Lukáše Mathé.
     06:54
     Další zpřísnění hypoték
      Banky hlásí v posledních týdnech dvaceti až třicetiprocentní nárůst žádostí o hypotéky. Už od zítřka totiž začínají platit nové limity. Lidé už nebudou moct na splátky úvěrů dát víc než 45 procent z příjmů.
      08:21
      Otevřený úsek D1
       Na dálnici D1 přibyl další zmodernizovaný úsek – sedm kilometrů mezi středočeským Ostředkem a Šternovem.
       08:47
       Podpora rozpočtu od komunistů
        Státní rozpočet na příští rok zřejmě ve sněmovně podpoří i komunisté, naznačil předseda strany Vojtěch Filip v České televizi.
        09:31
        Následky indonéské tsunami
         Už více než 830 obětí má zemětřesení a úder vlny tsunami na indonéském ostrově Sulawesi. Číslo ale zdaleka nemusí být konečné.
         10:50
         Tajfun v Japonsku
          A extrémní počasí zažívá znovu i Japonsko. Jihozápad země zasáhl tajfun Trami. Přinesl s sebou silný déšť a vítr, úřady musely zrušit více než tisíc letů a vlakových spojů – a to i v metropoli Tokiu.
          11:07
          Volební model
           I další volební model od agentury Kantar TNS pro Českou televizi favorizuje hnutí ANO. Pokud by se teď konaly volby do sněmovny, zvítězilo by s téměř třiceti procenty hlasů.
           11:50
           Trest pro Muska
            Elon Musk počátkem srpna informoval o možném stažení Tesly z burzy. Podle regulátora vyvolal chaos a poškodil investory. Dál může zůstat ředitelem Tesly, musí ale opustit pozici předsedy správní rady.
            12:17
            Bohumil Konečný
             Málem se na něj zapomnělo, pro českou ilustraci je ale stejně důležitý jako Zdeněk Burian nebo Kája Saudek. Výtvarníka Bohumila Konečného představuje výstava v pražské vile Pellé.
             15:10
             Více cestujících na železnici
              Zástupci železničních dopravců říkají, že po zavedení slev přibylo cestujících. České dráhy očekávaly větší nápor, podle RegioJetu se podíl pasažérů s nárokem na slevu může ustálit až na čtyřiceti procentech.
              16:39
              Změny fungování sněmovny
               Příští týden pokračuje schůze sněmovny – poslanci by mohli rozhodnout třeba o nových úhradách zdravotnických pomůcek. Na další schůzi by pak mohli upravit pravidla pro svá vlastní jednání – dohodnutý kompromis o jednacím řádu.
               19:00
               Vypouštění divokých hřebců
                Šest hřebců divokých Exmoorských pony vypustili ošetřovatelé u Dobřan na Plzeňsku. Koně si zdejší radnice zapůjčila z přírodní rezervace Milovice.
                19:24
                Vytahování lodí z Orlíku
                 Kvůli suchu je nefunkční lodní výtah na Orlíku. K jeho provozu chybí téměř dva a půl metru vody. Pro mnoho majitelů lodí to znamená, že se po vodě dál nedostanou.
                 20:57
                 Požár ve Svitavách
                  Požár ve Svitavách zastavil v podvečer provoz na hlavní železniční trati z Čech na Moravu. Hořet začala stará budova, která je pár metrů od nádraží.
                  21:23
                  Senioři roku
                   V předvečer Dne seniorů ocenila Nadace Charty 77 výjimečné seniory letošního roku. Už pošesté se porota snažila vybrat ty nejaktivnější a nepříkladnější – ty, kteří se i v pokročilém věku snaží sebe a okolí zapojovat do aktuálního dění.
                   23:18
                   Loď Aquarius bez registrace
                    58 migrantů z lodi Aquarius dorazilo na Maltu náhradním plavidlem. Zachránění běženci čekali skoro týden ve Středozemním moři na povolení vplout do některého z evropských přístavů.
                    23:41
                    Horská služba chystá zimu
                     Podzim začal sněhem, teploty na horách klesají pod nulu. Záchranáři horské služby musí rychle přezbrojit na zimu. Nejvíc práce mají teď s tyčemi, které v zavátých horách vyznačují turistům cestu. Přes léto jich ale rekordní množství zmizelo.
                     25:32
                     Změny v silničním zákonu
                      Zítra začíná platit novela silničního zákona. Pro řidiče bude znamenat řadu změn.
                      27:50
                      Začalo se topit
                       Topit se letos začalo později než obvykle, především kvůli teplému září.
                       29:50
                       Topná sezona
                        Podle vyhlášky začíná topná sezona nejdříve 1. září za podmínky, že průměrná denní venkovní teplota klesne dva dny za sebou pod 13 stupňů a neočekává se výraznější změna.
                        31:18
                        Co do kotle nepatří
                         Za znečišťování životního prostředí hrozí domácnostem až 50tisícová pokuta.
                         33:46
                         Západonilská horečka
                          Poté, co před měsícem zemřela v břeclavské nemocnici 72letá žena, u které testy potvrdily západonilskou horečku, leží v nemocnici Břeclav 52letý muž s podezřením na stejné onemocnění.
                          34:55
                          Hamáčkův projev v OSN
                           Ministr zahraničí Jan Hamáček v projevu na Valném shromáždění OSN v New Yorku uvedl, že anexe ukrajinského Krymu je očividné porušení mezinárodního práva. Český zástupce mluvil také o respektu k lidským právům, napětí v Koreji nebo boji proti terorismu.
                           35:34
                           Medvěd na Vsetínsku
                            Živý vstup Josefa Kvasničky.
                            36:57
                            Brexit a předčasné volby?
                             Britští konzervativci odmítají, že by tlak způsobený jednáním o brexitu vyvolal předčasné volby. Vládnoucí strana tak počítá s tím, že Britové budou hlasovat o složení parlamentu až v roce 2020.
                             37:20
                             Roste počet závětí
                              V České republice za posledních deset let odkázali lidé charitě téměř 150 milionů korun. Loni bylo v České republice sepsáno jen dvacet tisíc oficiálních závětí.
                              39:27
                              Makedonské referendum
                               Makedonci hlasují o názvu své země – nově by se mohla jmenovat Republika Severní Makedonie. Na změně se bývalá jugoslávská republika dohodla se sousedním Řeckem.
                               39:50
                               Rychlodráha do Jeruzaléma
                                Izraelci tento týden zprovoznili rychlodráhu do Jeruzaléma. Vzhledem k náročnému terénu vede většinou v tunelech a překonává výškový rozdíl přes 700 metrů.
                                41:53
                                Pražské orgie
                                 Režisérka Irena Pavlásková právě natáčí „Pražské orgie“ – film podle knihy amerického spisovatele Philipa Rotha.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž48 minut
                                 Další díl
                                 1. říjen 2018

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 18. květen

                                 Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                                 Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 18. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 17. květen

                                 Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 17. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 16. květen

                                 Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 16. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám