45 minut

30. září 2018

Obsah dílu

Peníze na vyšší rodičovskou — Peníze na vyšší rodičovskou — Jak se má zvyšovat rodičovská — Vazby v kauze Kuciak — Další zpřísnění hypoték — Otevřený úsek D1 — Podpora rozpočtu od komunistů — Následky indonéské tsunami — Tajfun v Japonsku — Volební model — Trest pro Muska — Bohumil Konečný — Více cestujících na železnici — Změny fungování sněmovny — Vypouštění divokých hřebců — Vytahování lodí z Orlíku — Požár ve Svitavách — Senioři roku — Loď Aquarius bez registrace — Horská služba chystá zimu — Změny v silničním zákonu — Začalo se topit — Topná sezona — Co do kotle nepatří — Západonilská horečka — Hamáčkův projev v OSN — Medvěd na Vsetínsku — Brexit a předčasné volby? — Roste počet závětí — Makedonské referendum — Rychlodráha do Jeruzaléma — Pražské orgie

Části dílu

00:36
Peníze na vyšší rodičovskou
  Kabinetem schválený státní rozpočet na příští rok nezahrnuje klíčovou vládní prioritu – zvýšení rodičovského příspěvku o čtyřicet tisíc korun. Resort práce a sociálních věcí kalkuluje s nárůstem této dávky od července, požaduje tři a půl miliardy.
  01:10
  Peníze na vyšší rodičovskou
   Zákon zvyšující rodičovskou má mezi poslanci jednoznačnou podporu. Ministryně financí Alena Schillerová ale výrazné zásahy do rozpočtu odmítá. Připouští tak, že zvýšení tohoto příspěvku by se do něj zařadilo až během příštího roku. Opozice to kritizuje.
   03:54
   Jak se má zvyšovat rodičovská
    Pohled do programového prohlášení nynější koaliční vlády. Počítá se zvýšením rodičovské dokonce o osmdesát tisíc na rovných tři sta tisíc korun. Zřejmě se tak ale stane ve dvou krocích.
    04:36
    Vazby v kauze Kuciak
     Živý vstup Lukáše Mathé.
     06:54
     Další zpřísnění hypoték
      Banky hlásí v posledních týdnech dvaceti až třicetiprocentní nárůst žádostí o hypotéky. Už od zítřka totiž začínají platit nové limity. Lidé už nebudou moct na splátky úvěrů dát víc než 45 procent z příjmů.
      08:21
      Otevřený úsek D1
       Na dálnici D1 přibyl další zmodernizovaný úsek – sedm kilometrů mezi středočeským Ostředkem a Šternovem.
       08:47
       Podpora rozpočtu od komunistů
        Státní rozpočet na příští rok zřejmě ve sněmovně podpoří i komunisté, naznačil předseda strany Vojtěch Filip v České televizi.
        09:31
        Následky indonéské tsunami
         Už více než 830 obětí má zemětřesení a úder vlny tsunami na indonéském ostrově Sulawesi. Číslo ale zdaleka nemusí být konečné.
         10:50
         Tajfun v Japonsku
          A extrémní počasí zažívá znovu i Japonsko. Jihozápad země zasáhl tajfun Trami. Přinesl s sebou silný déšť a vítr, úřady musely zrušit více než tisíc letů a vlakových spojů – a to i v metropoli Tokiu.
          11:07
          Volební model
           I další volební model od agentury Kantar TNS pro Českou televizi favorizuje hnutí ANO. Pokud by se teď konaly volby do sněmovny, zvítězilo by s téměř třiceti procenty hlasů.
           11:50
           Trest pro Muska
            Elon Musk počátkem srpna informoval o možném stažení Tesly z burzy. Podle regulátora vyvolal chaos a poškodil investory. Dál může zůstat ředitelem Tesly, musí ale opustit pozici předsedy správní rady.
            12:17
            Bohumil Konečný
             Málem se na něj zapomnělo, pro českou ilustraci je ale stejně důležitý jako Zdeněk Burian nebo Kája Saudek. Výtvarníka Bohumila Konečného představuje výstava v pražské vile Pellé.
             15:10
             Více cestujících na železnici
              Zástupci železničních dopravců říkají, že po zavedení slev přibylo cestujících. České dráhy očekávaly větší nápor, podle RegioJetu se podíl pasažérů s nárokem na slevu může ustálit až na čtyřiceti procentech.
              16:39
              Změny fungování sněmovny
               Příští týden pokračuje schůze sněmovny – poslanci by mohli rozhodnout třeba o nových úhradách zdravotnických pomůcek. Na další schůzi by pak mohli upravit pravidla pro svá vlastní jednání – dohodnutý kompromis o jednacím řádu.
               19:00
               Vypouštění divokých hřebců
                Šest hřebců divokých Exmoorských pony vypustili ošetřovatelé u Dobřan na Plzeňsku. Koně si zdejší radnice zapůjčila z přírodní rezervace Milovice.
                19:24
                Vytahování lodí z Orlíku
                 Kvůli suchu je nefunkční lodní výtah na Orlíku. K jeho provozu chybí téměř dva a půl metru vody. Pro mnoho majitelů lodí to znamená, že se po vodě dál nedostanou.
                 20:57
                 Požár ve Svitavách
                  Požár ve Svitavách zastavil v podvečer provoz na hlavní železniční trati z Čech na Moravu. Hořet začala stará budova, která je pár metrů od nádraží.
                  21:23
                  Senioři roku
                   V předvečer Dne seniorů ocenila Nadace Charty 77 výjimečné seniory letošního roku. Už pošesté se porota snažila vybrat ty nejaktivnější a nepříkladnější – ty, kteří se i v pokročilém věku snaží sebe a okolí zapojovat do aktuálního dění.
                   23:18
                   Loď Aquarius bez registrace
                    58 migrantů z lodi Aquarius dorazilo na Maltu náhradním plavidlem. Zachránění běženci čekali skoro týden ve Středozemním moři na povolení vplout do některého z evropských přístavů.
                    23:41
                    Horská služba chystá zimu
                     Podzim začal sněhem, teploty na horách klesají pod nulu. Záchranáři horské služby musí rychle přezbrojit na zimu. Nejvíc práce mají teď s tyčemi, které v zavátých horách vyznačují turistům cestu. Přes léto jich ale rekordní množství zmizelo.
                     25:32
                     Změny v silničním zákonu
                      Zítra začíná platit novela silničního zákona. Pro řidiče bude znamenat řadu změn.
                      27:50
                      Začalo se topit
                       Topit se letos začalo později než obvykle, především kvůli teplému září.
                       29:50
                       Topná sezona
                        Podle vyhlášky začíná topná sezona nejdříve 1. září za podmínky, že průměrná denní venkovní teplota klesne dva dny za sebou pod 13 stupňů a neočekává se výraznější změna.
                        31:18
                        Co do kotle nepatří
                         Za znečišťování životního prostředí hrozí domácnostem až 50tisícová pokuta.
                         33:46
                         Západonilská horečka
                          Poté, co před měsícem zemřela v břeclavské nemocnici 72letá žena, u které testy potvrdily západonilskou horečku, leží v nemocnici Břeclav 52letý muž s podezřením na stejné onemocnění.
                          34:55
                          Hamáčkův projev v OSN
                           Ministr zahraničí Jan Hamáček v projevu na Valném shromáždění OSN v New Yorku uvedl, že anexe ukrajinského Krymu je očividné porušení mezinárodního práva. Český zástupce mluvil také o respektu k lidským právům, napětí v Koreji nebo boji proti terorismu.
                           35:34
                           Medvěd na Vsetínsku
                            Živý vstup Josefa Kvasničky.
                            36:57
                            Brexit a předčasné volby?
                             Britští konzervativci odmítají, že by tlak způsobený jednáním o brexitu vyvolal předčasné volby. Vládnoucí strana tak počítá s tím, že Britové budou hlasovat o složení parlamentu až v roce 2020.
                             37:20
                             Roste počet závětí
                              V České republice za posledních deset let odkázali lidé charitě téměř 150 milionů korun. Loni bylo v České republice sepsáno jen dvacet tisíc oficiálních závětí.
                              39:27
                              Makedonské referendum
                               Makedonci hlasují o názvu své země – nově by se mohla jmenovat Republika Severní Makedonie. Na změně se bývalá jugoslávská republika dohodla se sousedním Řeckem.
                               39:50
                               Rychlodráha do Jeruzaléma
                                Izraelci tento týden zprovoznili rychlodráhu do Jeruzaléma. Vzhledem k náročnému terénu vede většinou v tunelech a překonává výškový rozdíl přes 700 metrů.
                                41:53
                                Pražské orgie
                                 Režisérka Irena Pavlásková právě natáčí „Pražské orgie“ – film podle knihy amerického spisovatele Philipa Rotha.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž48 minut
                                 Další díl
                                 1. října 2018

                                 Přehled dílů

                                 8327 dostupných
                                 Stopáž54 minut

                                 22. července

                                 Headlines — Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                                 22. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 22. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 22. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž49 minut

                                 21. července

                                 Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                                 21. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž49 minut

                                 21. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 21. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž49 minut

                                 20. července

                                 Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                 20. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž49 minut

                                 20. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 20. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 19. července

                                 Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                                 19. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 19. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 19. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 18. července

                                 Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                                 18. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 18. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 18. 7. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám