30. září 2018

Obsah dílu

Peníze na vyšší rodičovskou — Peníze na vyšší rodičovskou — Jak se má zvyšovat rodičovská — Vazby v kauze Kuciak — Další zpřísnění hypoték — Otevřený úsek D1 — Podpora rozpočtu od komunistů — Následky indonéské tsunami — Tajfun v Japonsku — Volební model — Trest pro Muska — Bohumil Konečný — Více cestujících na železnici — Změny fungování sněmovny — Vypouštění divokých hřebců — Vytahování lodí z Orlíku — Požár ve Svitavách — Senioři roku — Loď Aquarius bez registrace — Horská služba chystá zimu — Změny v silničním zákonu — Začalo se topit — Topná sezona — Co do kotle nepatří — Západonilská horečka — Hamáčkův projev v OSN — Medvěd na Vsetínsku — Brexit a předčasné volby? — Roste počet závětí — Makedonské referendum — Rychlodráha do Jeruzaléma — Pražské orgie

Části dílu

00:36
Peníze na vyšší rodičovskou
  Kabinetem schválený státní rozpočet na příští rok nezahrnuje klíčovou vládní prioritu – zvýšení rodičovského příspěvku o čtyřicet tisíc korun. Resort práce a sociálních věcí kalkuluje s nárůstem této dávky od července, požaduje tři a půl miliardy.
  01:10
  Peníze na vyšší rodičovskou
   Zákon zvyšující rodičovskou má mezi poslanci jednoznačnou podporu. Ministryně financí Alena Schillerová ale výrazné zásahy do rozpočtu odmítá. Připouští tak, že zvýšení tohoto příspěvku by se do něj zařadilo až během příštího roku. Opozice to kritizuje.
   03:54
   Jak se má zvyšovat rodičovská
    Pohled do programového prohlášení nynější koaliční vlády. Počítá se zvýšením rodičovské dokonce o osmdesát tisíc na rovných tři sta tisíc korun. Zřejmě se tak ale stane ve dvou krocích.
    04:36
    Vazby v kauze Kuciak
     Živý vstup Lukáše Mathé.
     06:54
     Další zpřísnění hypoték
      Banky hlásí v posledních týdnech dvaceti až třicetiprocentní nárůst žádostí o hypotéky. Už od zítřka totiž začínají platit nové limity. Lidé už nebudou moct na splátky úvěrů dát víc než 45 procent z příjmů.
      08:21
      Otevřený úsek D1
       Na dálnici D1 přibyl další zmodernizovaný úsek – sedm kilometrů mezi středočeským Ostředkem a Šternovem.
       08:47
       Podpora rozpočtu od komunistů
        Státní rozpočet na příští rok zřejmě ve sněmovně podpoří i komunisté, naznačil předseda strany Vojtěch Filip v České televizi.
        09:31
        Následky indonéské tsunami
         Už více než 830 obětí má zemětřesení a úder vlny tsunami na indonéském ostrově Sulawesi. Číslo ale zdaleka nemusí být konečné.
         10:50
         Tajfun v Japonsku
          A extrémní počasí zažívá znovu i Japonsko. Jihozápad země zasáhl tajfun Trami. Přinesl s sebou silný déšť a vítr, úřady musely zrušit více než tisíc letů a vlakových spojů – a to i v metropoli Tokiu.
          11:07
          Volební model
           I další volební model od agentury Kantar TNS pro Českou televizi favorizuje hnutí ANO. Pokud by se teď konaly volby do sněmovny, zvítězilo by s téměř třiceti procenty hlasů.
           11:50
           Trest pro Muska
            Elon Musk počátkem srpna informoval o možném stažení Tesly z burzy. Podle regulátora vyvolal chaos a poškodil investory. Dál může zůstat ředitelem Tesly, musí ale opustit pozici předsedy správní rady.
            12:17
            Bohumil Konečný
             Málem se na něj zapomnělo, pro českou ilustraci je ale stejně důležitý jako Zdeněk Burian nebo Kája Saudek. Výtvarníka Bohumila Konečného představuje výstava v pražské vile Pellé.
             15:10
             Více cestujících na železnici
              Zástupci železničních dopravců říkají, že po zavedení slev přibylo cestujících. České dráhy očekávaly větší nápor, podle RegioJetu se podíl pasažérů s nárokem na slevu může ustálit až na čtyřiceti procentech.
              16:39
              Změny fungování sněmovny
               Příští týden pokračuje schůze sněmovny – poslanci by mohli rozhodnout třeba o nových úhradách zdravotnických pomůcek. Na další schůzi by pak mohli upravit pravidla pro svá vlastní jednání – dohodnutý kompromis o jednacím řádu.
               19:00
               Vypouštění divokých hřebců
                Šest hřebců divokých Exmoorských pony vypustili ošetřovatelé u Dobřan na Plzeňsku. Koně si zdejší radnice zapůjčila z přírodní rezervace Milovice.
                19:24
                Vytahování lodí z Orlíku
                 Kvůli suchu je nefunkční lodní výtah na Orlíku. K jeho provozu chybí téměř dva a půl metru vody. Pro mnoho majitelů lodí to znamená, že se po vodě dál nedostanou.
                 20:57
                 Požár ve Svitavách
                  Požár ve Svitavách zastavil v podvečer provoz na hlavní železniční trati z Čech na Moravu. Hořet začala stará budova, která je pár metrů od nádraží.
                  21:23
                  Senioři roku
                   V předvečer Dne seniorů ocenila Nadace Charty 77 výjimečné seniory letošního roku. Už pošesté se porota snažila vybrat ty nejaktivnější a nepříkladnější – ty, kteří se i v pokročilém věku snaží sebe a okolí zapojovat do aktuálního dění.
                   23:18
                   Loď Aquarius bez registrace
                    58 migrantů z lodi Aquarius dorazilo na Maltu náhradním plavidlem. Zachránění běženci čekali skoro týden ve Středozemním moři na povolení vplout do některého z evropských přístavů.
                    23:41
                    Horská služba chystá zimu
                     Podzim začal sněhem, teploty na horách klesají pod nulu. Záchranáři horské služby musí rychle přezbrojit na zimu. Nejvíc práce mají teď s tyčemi, které v zavátých horách vyznačují turistům cestu. Přes léto jich ale rekordní množství zmizelo.
                     25:32
                     Změny v silničním zákonu
                      Zítra začíná platit novela silničního zákona. Pro řidiče bude znamenat řadu změn.
                      27:50
                      Začalo se topit
                       Topit se letos začalo později než obvykle, především kvůli teplému září.
                       29:50
                       Topná sezona
                        Podle vyhlášky začíná topná sezona nejdříve 1. září za podmínky, že průměrná denní venkovní teplota klesne dva dny za sebou pod 13 stupňů a neočekává se výraznější změna.
                        31:18
                        Co do kotle nepatří
                         Za znečišťování životního prostředí hrozí domácnostem až 50tisícová pokuta.
                         33:46
                         Západonilská horečka
                          Poté, co před měsícem zemřela v břeclavské nemocnici 72letá žena, u které testy potvrdily západonilskou horečku, leží v nemocnici Břeclav 52letý muž s podezřením na stejné onemocnění.
                          34:55
                          Hamáčkův projev v OSN
                           Ministr zahraničí Jan Hamáček v projevu na Valném shromáždění OSN v New Yorku uvedl, že anexe ukrajinského Krymu je očividné porušení mezinárodního práva. Český zástupce mluvil také o respektu k lidským právům, napětí v Koreji nebo boji proti terorismu.
                           35:34
                           Medvěd na Vsetínsku
                            Živý vstup Josefa Kvasničky.
                            36:57
                            Brexit a předčasné volby?
                             Britští konzervativci odmítají, že by tlak způsobený jednáním o brexitu vyvolal předčasné volby. Vládnoucí strana tak počítá s tím, že Britové budou hlasovat o složení parlamentu až v roce 2020.
                             37:20
                             Roste počet závětí
                              V České republice za posledních deset let odkázali lidé charitě téměř 150 milionů korun. Loni bylo v České republice sepsáno jen dvacet tisíc oficiálních závětí.
                              39:27
                              Makedonské referendum
                               Makedonci hlasují o názvu své země – nově by se mohla jmenovat Republika Severní Makedonie. Na změně se bývalá jugoslávská republika dohodla se sousedním Řeckem.
                               39:50
                               Rychlodráha do Jeruzaléma
                                Izraelci tento týden zprovoznili rychlodráhu do Jeruzaléma. Vzhledem k náročnému terénu vede většinou v tunelech a překonává výškový rozdíl přes 700 metrů.
                                41:53
                                Pražské orgie
                                 Režisérka Irena Pavlásková právě natáčí „Pražské orgie“ – film podle knihy amerického spisovatele Philipa Rotha.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž48 minut
                                 Další díl
                                 1. říjen 2018

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 30. květen

                                 Headlines — Ekonomika stagnuje — Očekávaný vývoj české ekonomiky — Hrubý domácí produkt — Vývoj HDP v 1. čtvrtletí 2023 — Exploze v Kyjevě a Moskvě — Ukrajina je připravena na protiofenzivu — Ubývá venkovských prodejen — Česko prohrálo spor o nájem za ruské pozemky — Muž viněný ze smrti dítěte v Mostě jde do vazby — Ceny plynu dál padají — Střet jednotek KFOR a Srbů na severu Kosova — Poslanec Bašta je v nemocnici — Fotovoltaických elektráren v Česku přibývá — Soud potvrdil Peterkové podmínku — O hlavní cenu karlovarského festivalu se utkají i dvě české novinky — Německo bojuje s ilegální migrací — Výbor doporučil schválit kandidáty do ÚS — Požár autobusu na Lounsku — Účinnější léčba roztroušené sklerózy — Oprava pražského orloje — Staroměstský orloj — Návrat turistů do centra Prahy — Na jezeře Lago Maggiore zemřeli příslušníci italských tajných služeb — Opravy silnic na jihu Moravy — Moskva vydala zatykač na amerického senátora — Zvýšení rodičovského příspěvku — Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích projde opravou — Odbory zřídily stávkový výbor — Týmy duševního zdraví pro školáky — Předražené služby podomních zámečníků — Opravený Sněmovní sál opět září zlatem — K čínské vesmírné stanici odstartovala loď — Oprava sousoší husitů v lese u Bořitova — Koncert Iron Maiden v Praze

                                 30. 5. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 30. květen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 30. 5. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 29. květen

                                 Headlines — Končí lhůta pro připomínky k vládnímu balíčku — Reakce na úsporný balíček — Vládní úsporný balíček — Připomínky k úspornému balíčku — Ukrajina má za sebou další sérii útoků — Ztráty ukrajinské armády — Japonsko pohrozilo KLDR sestřelením jakékoliv její rakety — Kompenzace za covid splnily svůj účel — Zlínský soud začal projednávat vynášení informací z Celní správy lihové mafii — Brno chce být vytápěné z Dukovan — Erdogan obhájil mandát — Zvýšení dluhového stropu USA — Kvalita vody v rybníku Rosnička — Obchvat Nové Paky — Nejkrásnější české knihy roku — Bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě — BIS varuje před ruskými tajnými službami — Nehoda na D2 — Dražba autovraků v Českých Budějovicích — Posun důchodového věku nad 65 let — Výpočet věku odchodu do důchodu — Počet pracujících na jeden starobní důchod — Silný ročník 1974 — TOP5 ve finanční gramotnosti — Bezpečně k vodě — Předčasné parlamentní volby ve Španělsku — Napětí na severu Kosova — Modernizace železniční trati v Kladně — Likvidace obchodů u nádraží v Brně — Úřady vyšetřují podivně zářící barvu vody v Benátkách — Maturitní zkouška z českého jazyka — Závady po rekonstrukci Mlýnské kolonády — Další úspěch českého fotografa Horálka — Cenu Olgy Havlové obdržel architekt Filip Pšenčík

                                 29. 5. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 29. květen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 29. 5. 2023 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 28. květen

                                 Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                                 28. 5. 2023 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 28. květen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 28. 5. 2023 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám