Události

11. září 2018

48 minut

11. září 2018

Obsah dílu

Růst mezd podle odborů — Růst mezd podle odborů — Růst mezd podle odborů — Viktor Orbán v europarlamentu — Ruské cvičení — Sněmovna o tzv. zelené naftě — Nová doporučení ČNB pro poskytování hypoték — Volební debaty v ČT — Priority nového šéfa Svazu obchodu a cestovního ruchu — Přípravy na hurikán Florence — Trhlina v kosmické lodi — 100 obrazů k výročí republiky — Senát o potížích se suchem — Vyšetřování po požáru v Loukově — Výročí 11. září — Největší protiteroristické cvičení v ČR — Požár v plzeňské ubytovně — Problematické ubytovny — Češi pohledem statistiků — Nový šéf Českých drah — Woodwardova kniha o Trumpovi — Omezení prodejní doby o svátcích pro velkoobchod — Nebezpečí ze syntetického kanabinoidu — Spor o licenci ke Krtečkovi — Itálie a Rakousko nechtějí pozorovatele — Německá debata o vyhošťování trestaných uprchlíků — Schůzka prezidentů Ruska a Číny — Petr Hájek Architektem roku 2018

Části dílu

00:35
Růst mezd podle odborů
  Odbory dnes formulovaly hlavní požadavky pro vyjednávání o pracovních podmínkách v roce 2019. Do Prahy se jich sjelo třináct set. Odborová konfederace doporučila vyjednavačům ve firmách, aby začali sjednat o růstu platů pro příští rok o 7–9 %.
  01:08
  Růst mezd podle odborů
   Odbory mají i další požadavky. Do zákoníku práce chtějí přidat pět týdnů dovolené. Zaměstnavatelé se tomu brání. Týden navíc už často totiž dávají jako bonus. Odbory chtějí otevřít i téma kratší pracovní doby.
   05:14
   Růst mezd podle odborů
    Hostem Událostí je Jaroslav Hanák, prezident, Svaz průmyslu a dopravy.
    07:47
    Viktor Orbán v europarlamentu
     Maďarský premiér Viktor Orbán obhajoval v Evropském parlamentu postup svého kabinetu. Ve velmi emotivní debatě s europoslanci rázně odmítl všechny výtky, že jeho země porušuje vládu práva. Unii naopak odsoudil za migrační krizi.
     10:22
     Ruské cvičení
      Rusko zahájilo největší vojenské cvičení od roku 1981. Manévrů Východ 2018 se účastní skoro tři sta tisíc vojáků. Do masových operací na Dálném východě se kromě ruských jednotek zapojí i čínská a mongolská armáda.
      11:31
      Sněmovna o tzv. zelené naftě
       Sněmovna v prvním čtení podpořila poslanecký návrh, který zachovává současný způsob vracení spotřební daně z nafty pro zemědělce. Tzv. zelená nafta pro zemědělce v živočišné výrobě se prozatím vyplácí v různé výši.
       12:40
       Nová doporučení ČNB pro poskytování hypoték
        15:30
        Volební debaty v ČT
         Pozvánka na vysílání z Heřmanova od moderátorky Světlany Witowské.
         17:57
         Priority nového šéfa Svazu obchodu a cestovního ruchu
          Novým prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu bude Tomáš Prouza. Bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti vystřídá Martu Novákovou. Ta rezignovala poté, co se stala ministryní průmyslu a obchodu.
          18:20
          Přípravy na hurikán Florence
           Zhruba milion Američanů se musí evakuovat. Úřady se snaží dostat je z cesty hurikánu Florence – zřejmě jedné nejsilnějších bouří, které kdy zasáhly východní pobřeží USA. Florence by se během dneška měl posunout mezi Bahamy a Bermudy.
           20:31
           Trhlina v kosmické lodi
            Rusko neví, kdo je zodpovědný za drobnou trhlinu v plášti kosmické lodi na Mezinárodní vesmírné stanici. Uvedl to šéf ruské kosmické agentury Dmitrij Rogozin. Podle něj se to nepodařilo vysvětlit.
            21:04
            100 obrazů k výročí republiky
             Stovka obrazů ke stému výročí založení Československa. Vznik samostatného státu připomíná Pražský hrad výstavou děl, která pro interiéry prezidentského sídla vybrali Tomáš Garrigue Masaryk a Edvard Beneš.
             23:25
             Senát o potížích se suchem
              Ministerstvo životního prostředí má nejpozději do dvou týdnů vydat takzvanou protierozní vyhlášku - její první část by měla v praxi fungovat od začátku příštího roku. Po jednání o problematice sucha na senátním semináři to řekl šéf resortu Richard Brabec.
              24:27
              Vyšetřování po požáru v Loukově
               V Loukově na Kroměřížsku včera shořely desítky tisíc litrů pohonných hmot, škoda i se zničenou technologií bude až 70 milionů korun. Hasiči ale zabránili tragédii, oheň se nedostal až k nádržím, ve kterých jsou strategické zásoby paliva pro celé Česko.
               26:31
               Výročí 11. září
                11. září je už po sedmnácté ve znamení vzpomínek na bezmála tři tisícovky obětí teroristických útoků ve Spojených státech. Americký prezident zemřelé uctil u nového památníku – na místě pádu letu č. 93.
                27:02
                Největší protiteroristické cvičení v ČR
                 Modernější a kapacitnější vrtulník pro Útvar rychlého nasazení a také v osmi krajích plnohodnotné zásahové týmy – aktuální plán policie, který podporuje ministr vnitra i premiér. Oba se dnes zúčastnili největšího protiteroristického cvičení v Česku.
                 30:01
                 Požár v plzeňské ubytovně
                  Desítky hasičů, policistů a také záchranářů dnes ráno zasahovaly u požáru ubytovny v průmyslové zóně Borská pole v Plzni. Evakuovali z ní 126 lidí.
                  31:45
                  Problematické ubytovny
                   Rekordní nezaměstnanost a poptávka firem po pracovní síle láká do země cizince. To podporuje rekordní růst tuzemské ekonomiky, ale přináší to taky problémy.
                   34:41
                   Češi pohledem statistiků
                    Celkem v Česku teď žije přesně 10 milionů 625 tisíc 449 lidí, meziročně zhruba o 15 400 víc. Nejnovější data ukazují, že více lidí zemřelo, než se narodilo.
                    37:11
                    Nový šéf Českých drah
                     České dráhy mají nového ředitele a zároveň předsedu představenstva. Skončil Pavel Krtek – a střídá ho někdejší přednosta pražského depa Miroslav Kupec.
                     37:49
                     Woodwardova kniha o Trumpovi
                      Kniha, na kterou se poslední dny napjatě čekalo. Kniha, která má potenciál zasáhnout prezidenta a ohrozit úspěch republikánů v nadcházejících volbách. Ve Spojených státech se začal prodávat titul Strach: Trump v Bílém domě novináře Boba Woodwarda.
                      40:18
                      Omezení prodejní doby o svátcích pro velkoobchod
                       40:33
                       Nebezpečí ze syntetického kanabinoidu
                        Záchranáři varují uživatele drog hlavně na Ostravsku před možnou otravou. Tu může způsobit takzvaný syntetický kanabinoid – tedy rostlinná hmota podobná konopí.
                        41:21
                        Spor o licenci ke Krtečkovi
                         Kniha Krtek na návštěvě musí zmizet z obchodů. Dílo dcery výtvarníka Zdeňka Milera Kateřiny podle soudu porušilo autorská práva. Licenční smlouva, kterou Milerová se svým otcem před jeho smrtí uzavřela, je podle rozhodnutí neplatná.
                         43:02
                         Itálie a Rakousko nechtějí pozorovatele
                          Itálie a Rakousko odmítají pozorovatele OSN, kteří by sledovali přístup těchto zemí k migrantům. S návrhem přišla nová vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová.
                          43:27
                          Německá debata o vyhošťování trestaných uprchlíků
                           V Německu se rozproudila debata o návrhu vyhošťovat trestané uprchlíky. Přišel s ním starosta Frankfurtu nad Odrou poté, co skupina Syřanů napadla hosty místního hudebního klubu.
                           45:46
                           Schůzka prezidentů Ruska a Číny
                            Velmi netradičně zakončili své jednání ruský a čínský prezident. Na okraji hospodářského fóra ve Vladivostoku si vyzkoušeli přípravu tradičních palačinek.
                            46:02
                            Petr Hájek Architektem roku 2018
                             Architektem roku 2018 je Petr Hájek – autor Horního náměstí v Olomouci, teras paláce Lucerna nebo rozšíření Centra současného umění DOX. Ocenění uděluje odborná porota tomu, kdo se v uplynulých letech významně zasloužil o architekturu v Česku.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             12. září 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             17. květen

                             Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                             Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             17. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             16. květen

                             Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                             Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             16. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             15. květen

                             Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                             Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             15. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám