12. září 2018

Obsah dílu

Jednání o zahraniční politice — Česká zahraniční politika — Zahraniční cesty a návštěvy ze zahraničí — Odškodnění v kauze dieselgate — Nový ředitel civilní rozvědky — Zpráva o stavu Evropské unie — Obvinění v kauze novičok promluví — Nebezpečná droga na Ostravsku — Evropský parlament a autorský zákon — Výstava děl Alfonse Muchy v Paříži — Senát schválil zrušení Fondu národního majetku — Dostavba dálnice mezi Brnem a Vídní — Zdravotní kondice Evropanů — Kontrola stavu Hlávkova mostu — Zdravotní problémy ve sněmovně — Kauza díry v Mezinárodní vesmírné stanici — Úplný zákaz úmyslné těžby v lesích — Sklonek léta v Česku — Nedostatek vody v přehradách — Zemědělci bojují se suchem — Papežova schůzka kvůli sexuálním skandálům — Pobřeží USA se připravuje na hurikán Florence — Problémové odvolání ředitelky pražského magistrátu — Požár ubytovny v Plzni — Pád miniaturního meteoritu — Největší ruské vojenské cvičení — Divadelní festival v Plzni

Části dílu

00:34
Jednání o zahraniční politice
  Jednání se neúčastnil předseda Senátu. Je totiž na zahraniční cestě a Hrad odmítl účast místopředsedkyně horní komory parlamentu. Schůzku k zahraniční politice požaduje i opozice.
  03:08
  Česká zahraniční politika
   Živý rozhovor s předsedou poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO).
   05:34
   Zahraniční cesty a návštěvy ze zahraničí
    Hlava státu má do konce letošního roku zatím naplánované čtyři zahraniční cesty.
    07:30
    Odškodnění v kauze dieselgate
     Řidičům, zasaženým takzvanou aférou dieselgate, se otevírá nová cesta, jak získat odškodnění od koncernu Volkswagen.
     10:00
     Nový ředitel civilní rozvědky
      Novým šéfem Úřadu pro zahraniční styky a informace, tedy civilní rozvědky, se stane Marek Šimandl.
      11:05
      Zpráva o stavu Evropské unie
       Evropský parlament dnes doporučil Evropské komisi, aby zahájila řížení s Maďarskem. Podle poslanců Maďarsko ohrožuje hodnoty EU. Před poslanci také dnes vystoupil předseda Evropské komise s každoročním poselstvím o stavu Unie.
       13:38
       Obvinění v kauze novičok promluví
        Podle televize Rasija-24 příští týden možná promluví jeden z mužů, obviněných z pokusu o vraždu Sergeje Skripala a jeho dcery.
        14:18
        Nebezpečná droga na Ostravsku
         Policie varuje před nebezpečnou drogou, která se vyskytla v Moravskoslezském kraji - jeden člověk na následky požití zemřel. Živý vstup Tomáše Indreje.
         17:59
         Evropský parlament a autorský zákon
          Evropský parlament dnes v prvním čtení schválil směrnici, která má majitelům autorských práv dát nárok na podíl z využití jejich děl internetovými giganty, jako je Google či Facebook.
          18:39
          Výstava děl Alfonse Muchy v Paříži
           V Paříži dnes začíná velká restrospektivní výstava Alfonse Muchy, krále secese, který se celosvětově proslavil nejprve svými plakáty, ale později i obrazy a věnoval se rovněž dalším uměleckým směrům.
           21:08
           Senát schválil zrušení Fondu národního majetku
            Živnostníkům se nezvýší hranice pro paušální zdanění příjmů. Sněmovna zamítla předlohu opoziční ODS, která chtěla limit zvýšit z jednoho milionu korun na dva miliony.
            21:32
            Dostavba dálnice mezi Brnem a Vídní
             Chybějící kus dálnice z Brna do Vídně je o krok blíž k realizaci. Mikulovský stavební úřad totiž vydal potvrzení nutné pro stavbu prvního úseku dálnice D52 kolem Mikulova.
             23:45
             Zdravotní kondice Evropanů
              Evropané jsou zdravější a dožívají se vyššího věku - říká nová zpráva Světové zdravotnické organizace. Češi mají dokonce vyšší naději na dožití než zbytek Evropy.
              25:21
              Kontrola stavu Hlávkova mostu
               Technici zkoumají stav druhého pražského mostu přes Vltavu. Po Libeňském je ve špatném stavu i most přes Štvanici, tedy Hlávkův.
               27:11
               Zdravotní problémy ve sněmovně
                Sněmovna dnes přibližně na deset minut přerušila jednání - důvodem byla indispozice a následný pád poslance TOP 09 Karla Schwarzenberga v jednacím sále. Vše se odehrálo krátce po poledni.
                27:52
                Kauza díry v Mezinárodní vesmírné stanici
                 Rusko obvinilo Američany, že záměrně navrtali díru do Mezinárodní vesmírné stanice. Velitel ISS - Američan Andrew Feustel - to důrazně odmítá.
                 29:39
                 Úplný zákaz úmyslné těžby v lesích
                  Zákaz úmyslné těžby na jeden rok ve všech lesích - jedno z opatření, které zvažuje ministerstvo zemědělství v reakci na kůrovcovou kalamitu.
                  32:06
                  Sklonek léta v Česku
                   Letošní léto bylo rekordně teplé. V červenci a v srpnu se průměrně teplota v Česku pohybovala kolem 19,3 °C. To je o více než dva stupně víc, než je obvyklé.
                   34:00
                   Nedostatek vody v přehradách
                    Sucho je dobře vidět taky na přehradách. Vodohospodáři hladiny pečlivě hlídají - pokles hladiny se někde pohybuje až mezi deseti a dvaceti metry.
                    36:15
                    Zemědělci bojují se suchem
                     Sucho má dopad pochopitelně i na zemědělce - teď se třeba objevují případy krádeží sena. Stalo se nedostatkovým zbožím - jeho cena stoupla trojnásobně.
                     38:54
                     Papežova schůzka kvůli sexuálním skandálům
                      Kvůli skandálům kolem sexuálního zneužívání duchovními svolává papež František do Vatikánu předsedy biskupských konferencí.
                      39:15
                      Pobřeží USA se připravuje na hurikán Florence
                       Jeden a tři čtvrtě milionu Američanů prchá před blížícím se hurikánem Florence. Úřady se snaží předejít zácpám, v Jižní Karolíně otočili dopravu na dálnicích u pobřeží jedním směrem - do vnitrozemí.
                       41:04
                       Problémové odvolání ředitelky pražského magistrátu
                        Lubomír Metnar ještě jako ministr vnitra porušil zákon. Bez správního řízení a bez uvedení důvodů podepsal souhlas s odvoláním ředitelky pražského magistrátu Martiny Děvěrové.
                        42:16
                        Požár ubytovny v Plzni
                         Na místě požáru ubytovny v Plzni na Karlově našli vyšetřovatelé torzo lidského těla. Totožnost kriminalisté zjišťují.
                         44:20
                         Pád miniaturního meteoritu
                          Několik gramů těžký, ale letící vysokou rychlostí. Malý meteorit trefil dům v Čistěvsi na Královéhradecku, poškodil při tom omítku a prorazil střechu blízké pergoly.
                          44:38
                          Největší ruské vojenské cvičení
                           Prověrka bojeschopnosti, ale taky řízení útočných i obranných operací. Největší vojenské cvičení na ruském území za posledních skoro 40 let - Východ 2018 zaměstnává na 300 tisíc vojáků.
                           46:41
                           Divadelní festival v Plzni
                            Plzeň žije divadlem - na západě Čech začal šestadvacátý ročník mezinárodního festivalu. Víc než tři desítky představení sehrají soubory třeba ze Švýcarska, Itálie nebo Slovinska.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            13. září 2018

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            23. březen

                            Headlines — Daň z nemovitosti — Koaliční jednání o zvýšení daní — Problémy obcí — Summit EU — Hlavní témata na summitu EU — Valorizace důchodů — Válka na Ukrajině — Přípravy ukrajinské protifenzívy — Obavy z bezpečnosti aplikace TikTok — Stávky a protesty ve Francii — Aleš Opata bude velvyslancem — Velký knižní čtvrtek — Jednání pražské rady — Ochrany vody — Nový náměstek ministra financí — Přemnožení hrabošů — Ceny pohonných hmot — Pendolina na železnici — Teplý začátek jara — Předpověď počasí na další dny — Přípravy na jarní turistickou sezonu — Okolnosti konce ředitele Úřadu práce Najmona — Vztahy na Korejském poloostrově — Regiojet získá trať Praha–Jihava–Brno — Vyzvedávání léků v zahraničí — Začíná muslimský svátek ramadán — Oprava přivaděčů na dálnici D1 u Jihlavy — Raketomet pro Ukrajinu — Stavba horkovodu z Temelína — Běh pro Světlušku — Předsudečné násilí — Mladí uprchlíci z Ukrajiny — Pašování drog z Nizozemska — Průzkum Madony z Havraně

                            23. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            23. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            23. 3. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            22. březen

                            Změny v penzích — Jednání vlády s opozicí — Hospodaření důchodového systému — Zelenskyj u frontové linie — Válka na Ukrajině a drony — Kompenzace Slovensku za odávky zbraní Ukrajině — Těžba uhlí v ČR — Razie proti hnutí Říští občané v Německu — Kauza večírků v Downing street 10 — Pracovní úrazy — Zdravotní prohlídky — Provoz na železnici v Řecku — Výstava o Alfonsu Muchovi — Solidární příspěvěk na ubytování uprchlíků — Průzkum na trase dálnice D35 — Rozšíření regionálního vysílání ČT24 — Kontroly cen potravin — Podpora onkologických pacientů — Český dobrovolník zraněný na frontě — Ocenění Gentleman silnic — Transformace České pošty — Pošta zdražuje — Rušení poboček České pošty — Budoucnost ostravského primátora — Vyšetřování exprezidenta Trumpa — Ochrana zemědělské půdy — Dodávky tanků Leopard do ČR — Soud kvůli smrtelné nehodě v Adršpachu — Organické sloučeniny z asteroidu — Oprava opěrných zdí v Karlových Varech — Projev prezidenta Macrona — Zdražování potravin v Polsku — Ceny Wernera von Siemense — Plavební sezona na brněnské přehradě — Spor zaměstnanců s ředitelem ÚSTR — Začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

                            22. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            22. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 3. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            21. březen

                            Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                            21. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            21. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 3. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám