44 minut

25. srpna 2018

Obsah dílu

Headlines — Česká podpora firem v zahraničí — Stížnosti na obchodní diplomacii — Obsazení postu ministra zahraničí — Vzpomínky na protest tzv. osmi statečných — Vzpomínky na protest tzv. osmi statečných — 300 tisíc litrů české nafty v Německu — Premiér na Zemi živitelce — Ohrožené dotace kvůli suchu — Nesplnění povinnosti oznámit příjmy — Nehoda hasičů — Neplatiči výživného v insolvenci — Zredukovaná pomoc Palestině od USA — Hradozámecká noc 2018 — Papež o skandálech církve — Napětí mezi USA a KLDR — Úspěšná sezona pro sadaře — Zdražování medu, je ho nedostatek — Násilník obtěžuje studentky u VŠ kolejí — 50 let Škody 1203 — Zájem firem o pracující důchodce — Stárnutí obyvatel Česka — 100 let od bitvy u Verdunu — Exodus z Venezuely — Mikroplasty v pitné vodě — Nehoda autobusu v Bulharsku — Záplavy na Havaji — Cirkusová akrobacie na bagru

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:35
  Česká podpora firem v zahraničí
   Podnikatelské svazy kritizují českou vládu za to, že od loňských parlamentních voleb nedostatečně podporuje pronikání firem na mimoevropské trhy.
   01:09
   Stížnosti na obchodní diplomacii
    Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý zase kritizuje fakt, že současná vláda s důvěrou stále nemá plnohodnotného ministra zahraničí. Právě ten má za podporu exportu a rozvoj ekonomické diplomacie s ostatními státy důležitou spoluzodpovědnost.
    04:09
    Obsazení postu ministra zahraničí
     Premiér Andrej Babiš v rozhovorou pro ČT přiznal, že provizorní obsazení postu ministra zahraničí podporu exportu omezuje. Ve spolupráci se šéfem ČSSD Janem Hamáčkem chce křeslo šéfa české diplomacie obsadit do konce září.
     06:54
     Vzpomínky na protest tzv. osmi statečných
      50 let po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa se v Moskvě opakoval protest takzvaných osmi statečných. Tehdejší demonstranti byli odsouzeni k rokům vězení nebo pobytu v psychiatrické léčebně.
      09:20
      Vzpomínky na protest tzv. osmi statečných
       Demonstraci skupiny osmi lidí, kteří před padesáti lety protestovali v Moskvě proti invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa, přesně v poledne připomněl taky happening na pražském Václavském náměstí.
       10:16
       300 tisíc litrů české nafty v Německu
        Do Česka se stále nevrátilo asi 300 tisíc litrů nafty, uskladněné v Německu. Podle šéfa Správy státních hmotných rezerv Pavla Švagra případ musí vyřešit spolkový celní úřad.
        12:37
        Premiér na Zemi živitelce
         45. ročník agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích dnes navštívil premiér Andrej Babiš. Společně s dalšími politiky tady zasadil lípu republiky. V dožínkovém průvodu pak zamířil do Pivovarské zahrady, kde zahájil Národní dožínky.
         13:50
         Ohrožené dotace kvůli suchu
          Zemědělci v horských a podhorských oblastech už kvůli suchu začínají stahovat dobytek z pastvin. Ty jsou holé a dobytek z nich utíká. Jenže sedlákům za to hrozí sankce.
          15:49
          Nesplnění povinnosti oznámit příjmy
           16:24
           Nehoda hasičů
            Hasiči bourali při cestě k zásahu v obci Libivá na Šumpersku. Čtyřčlenná posádka cisterny jela na pomoc k dopravní nehodě. Jenže vůz sjel ze silnice a převrátil se. Náraz do metr hlubokého příkopu nepřežil velitel zásahu, který seděl na místě spolujezdce.
            17:06
            Neplatiči výživného v insolvenci
             Jeden v insolvenci – druhý dostává výživné na dítě pozdě nebo mu chodí menší částky. Podobné stížnosti stále častěji řeší ministerstvo spravedlnosti. Proto připravilo pozměňovací návrh novely insolvenčního zákona.
             19:15
             Zredukovaná pomoc Palestině od USA
              Bílý dům odebere Palestincům roční peněžní pomoc ve výši 200 milionü dolarů. Vláda na žádost prezidenta Trumpa prý tuto sumu nasměruje jinam, kde je naléhavě zapotřebí.
              19:49
              Hradozámecká noc 2018
               Živý vstup redaktorky Veroniky Váchové.
               22:05
               Papež o skandálech církve
                Odporné. Tak označil papež František v Dublinu během své návštěvy Irska nejen zneužívání dětí katolickými kněžími. Odsoudil také pokusy církevních hodnostářů zamést tyto případy pod koberec.
                24:36
                Napětí mezi USA a KLDR
                 Jižní Korea vyjádřila politování nad zrušenou cestou amerického ministra zahraničí do KLDR. Jednání zrušil prezident Trump s odůvodněním, že Pchjongjang nepokračuje v denuklearizaci tak, jak bylo dohodnuto.
                 24:57
                 Úspěšná sezona pro sadaře
                  Zatímco kukuřici a obilí letošní suché a horké léto příliš nepřálo, sadaři v Ústeckém kraji očekávají rekordní sklizeň některých druhů ovoce, a to hlavně švestek.
                  27:05
                  Zdražování medu, je ho nedostatek
                   Medu je kvůli suchu málo. Svaz včelařů oznámil, že ve srovnání s loňskem bude letošní produkce jen zhruba poloviční. Lesní med nebude prakticky žádný. Čeká se proto zdražování. Ceny by ale měly vzrůst maximálně o deset korun za kilogram.
                   27:24
                   Násilník obtěžuje studentky u VŠ kolejí
                    Sexuální obtěžování na pražském Strahově. Policie pátrá po zhruba třicetiletém muži, který měl pronásledovat dívky u vysokoškolských kolejí. Napadeným se podařilo vymanit a utéct. Násilníka zachytily kamery u autobusové zastávky.
                    27:46
                    50 let Škody 1203
                     Byly a jsou poruchové a často nespolehlivé. Ale slouží a už 50 let patří Škody 1203 k dějinám státu. Nejdéle vyráběný typ vozu u nás má v Česku a na Slovensku stále hodně obdivovatelů. Sraz si dali v Dolní Kalné na Trutnovsku.
                     29:44
                     Zájem firem o pracující důchodce
                      V Česku žije bezmála dva a půl milionu seniorů. Důchodci tak tvoří přibližně 18 procent populace a jejich počet každoročně stoupá. Pro firmy se tak v době nízké nezaměstnanosti stávají zdrojem pracovní síly. A nejen oni.
                      33:05
                      Stárnutí obyvatel Česka
                       Během třiceti let se zvýší počet seniorů v Česku zhruba o třetinu. V roce 2050 by tak podle statistiků mělo na 100 dětí připadnout 250 důchodců. Nejrychleji stárne Moravskoslezský a Karlovarský kraj. Naopak nejpomalejí Praha a střední Čechy.
                       35:33
                       100 let od bitvy u Verdunu
                        Ve francouzském Verdunu, který zůstává hlavním symbolem první světové války, si tento víkend připomínají ukončení krvavého konfliktu. Ten si vyžádal šestnáct milionů obětí na lidských životech a jedenadvacet milionů zraněných.
                        37:53
                        Exodus z Venezuely
                         Migrační vlna ve Venezuele se podle OSN blíží evropské situaci ve Středomoří z roku 2015. Kvůli ekonomické krizi a autoritářskému režimu uprchlo přes 2 miliony lidí. Míří hlavně do Kolumbie, Brazílie, Ekvádoru a Peru.
                         38:14
                         Mikroplasty v pitné vodě
                          Okem neviditelné miniaturní úlomky plastů – neboli mikroplasty. Jak moc jsou škodlivé, zatím není jisté. Podle českých vědců nicméně plavou v nezanedbatelném množství i v české pitné vodě a hlavně v jejích přírodních zdrojích.
                          40:12
                          Nehoda autobusu v Bulharsku
                           40:33
                           Záplavy na Havaji
                            Hurikán Lane na Havaji zeslábl na úroveň tropické bouře. Největší ostrov Havaj ale kvůli silným přívalovým dešťům trápí záplavy - pod vodou se kvůli bleskovým podvodním ocitly celé ulice na východě ostrova.
                            40:54
                            Cirkusová akrobacie na bagru
                             Na bagr v cirkusové manéži se mohou přijít podívat fanoušci akrobacie na festival Letní Letná. Obsluhuje ho ochrnutý artista. Svůj invalidní vozík vyměnil za stavební stroj a pohrává si tak se svými kolegy. I bez něj je ale nový cirkus velmi riskantní.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž45 minut
                             Další díl
                             26. srpna 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž49 minut

                             22. června

                             Headlines — Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Záplavy ve Švýcarsku — Nárust populace v Jeruzalémě — Rušení spojů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                             22. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             22. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             21. června

                             Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                             21. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             21. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             20. června

                             Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                             20. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             20. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             19. června

                             Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                             19. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             19. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             18. června

                             Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                             18. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             18. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             18. 6. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám