44 minut

26. srpen 2018

Obsah dílu

Headlines — Podzimní volby 2018 — Start volebních kampaní — Podzimní volby v číslech — Registrace k volbám ze zahraničí — John McCain: 1936–2018 — Reakce na úmrtí Johna McCaina — Návrh rozpočtu na příští rok — Peníze z rozpočtu pro resort spravedlnosti — Zaplavené Národní muzeum — Komplikace v dopravě kvůli návratům z prázdnin — Vylodění migrantů v Itálii — Ruské vojenské cvičení — Zájem o stavební spoření — Slovácko sa nesúdí jako divadelní hra — Lesům ČR klesly zisky — Ústavní ochrana vody — Evakuace boeingu na Letišti Václava Havla — Agresivita pytláků roste — Nové značky na dálnicích — Provinění řidičů na dálnicích — Časté změny dopravního značení — Budoucnost Číny bez vody — E-shopům rostou tržby — Kde bydlet při univerzitním studiu? — Závěrečný koncert festivalu Věčná naděje — Výstava Anthropoid v Mauthausenu

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Podzimní volby 2018
   Za šest týdnů lidé vyberou své zástupce do obecních zastupitelstev a v prvním kole budou rozhodovat i o třetině Senátu. Kandidátní listiny už úřady zaregistrovaly.
   01:15
   Start volebních kampaní
    Sami politici s koncem prázdnin naplno spouštějí kampaně. Sázejí na billboardy, plakáty, ale i přímý kontakt s voliči. Jenom strany zastoupené ve sněmovně za přesvědčování plánují utratit až 200 milionů korun.
    05:22
    Podzimní volby v číslech
     O hlasy v komunálních volbách celkem usiluje více než 216 tisíc kandidátů, o 17 tisíc méně než před čtyřmi lety. Třetinu tvoří ženy. Průměrný věk je 47 let. Nejstaršími jsou dva čtyřiadevadesátiletí kandidáti.
     06:22
     Registrace k volbám ze zahraničí
      Končí také jedna volební lhůta. Do dneška se pro říjnové senátní volby mohou na ambasádách registrovat Češi žijící v zahraničí. S voličským průkazem se pak mohou vydat do kterékoliv volební místnosti, kde se bude hlasovat.
      06:38
      John McCain: 1936–2018
       Zemřel americký senátor John McCain. Jedna z nejvýraznějších osobností Republikánské strany. Veterán vietnamské války se v nejvyšší politice pohyboval 36 let. V roce 2008 kandidoval na prezidenta – prohrál s Barackem Obamou.
       10:04
       Reakce na úmrtí Johna McCaina
        Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
        11:36
        Návrh rozpočtu na příští rok
         Ministryně financí Alena Schillerová předloží návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun. Tedy o deset miliard nižším, než dosud vláda plánovala.
         12:34
         Peníze z rozpočtu pro resort spravedlnosti
          Resortu spravedlnosti přidá rozpočet na příští rok bezmála o dvě miliardy korun víc, než má letos. Součástí jsou například peníze na výstavbu justičního areálu v Ústí nad Labem nebo na opravy věznic a investice do vězeňských zdravotnických zařízení.
          14:54
          Zaplavené Národní muzeum
           Suterén nové budovy Národního muzea v Praze dnes zaplavila voda. Prosákla tam kvůli nehodě nedalekého vodovodního řadu – místy sahala až do výšky dvaceti centimetrů.
           15:17
           Komplikace v dopravě kvůli návratům z prázdnin
            Živý vstup redaktorky Heleny Dohnalové.
            16:40
            Vylodění migrantů v Itálii
             Všichni migranti z lodě u Sicílie vystoupili v noci na pevninu. Na 150 migrantů hlavně z Eritreje Itálie dosud odmítala vpustit do země s tím, že situaci vyřeší jiná členská země EU. O většinu z nich se nakonec postará italská katolická církev.
             17:04
             Ruské vojenské cvičení
              Rusko chystá rozsáhlé vojenské cvičení na východě země. Svým rozsahem bylo takové naposledy v minulém století.
              19:16
              Zájem o stavební spoření
               Zájem o stavební spoření vzrostl. V prvním pololetí lidé uzavřeli přes 206 tisíc nových smluv – meziročně o 29 procent víc.
               19:49
               Slovácko sa nesúdí jako divadelní hra
                Folklorní vyprávění slováckého kronikáře Zdeňka Galušky Slovácko sa nesúdí se nejdřív proslavilo jako kniha, později jako seriál. Teď se dostává i na jeviště.
                22:54
                Lesům ČR klesly zisky
                 Lesy České republiky vydělávají méně. Za první pololetí vykázaly hrubý zisk jednu a tři čtvrtě miliardy korun. Meziročně je to propad o 38 procent.
                 23:13
                 Ústavní ochrana vody
                  Ministerstva zemědělství a životního prostředí uvažují o možnosti chránit vodu v Česku přímo nejvyšším zákonem – tedy ústavou. Teď diskutují o přínosech a rizicích takového kroku.
                  25:31
                  Evakuace boeingu na Letišti Václava Havla
                   Kvůli hrozícímu požáru museli cestující použít nafukovací skluzavky. Stroj z Tunisu s několika desítkami cestujících hlásil před přistáním možný požár.
                   26:16
                   Agresivita pytláků roste
                    Porybní mají letos u vody víc práce než v minulosti. Jen na západě Čech odhalí každý měsíc desítky případů, kdy lovci porušují předpisy nebo chytají bez povolení.
                    28:11
                    Nové značky na dálnicích
                     Nové značení na dálnicích – přibudou značky, které řidiče upozorní, že mají dodržet bezpečnou vzdálenost nebo že jedou v protisměru.
                     31:36
                     Provinění řidičů na dálnicích
                      Ročně vjede na dálnici do protisměru přes 300 řidičů. Letos už jich bylo 170 a způsobili devět nehod, naštěstí bez obětí a zraněných.
                      33:01
                      Časté změny dopravního značení
                       Úředníci mění a cyklisté, chodci i řidiči se často diví a nerozumí. Aktuální příklad z Prahy. V místech, kde vznikly zóny placeného stání, magistrát sundal značky označující hlavní silnice a rozmístil cedule, které upozorňují na změnu místní úpravy.
                       36:35
                       Budoucnost Číny bez vody
                        Budoucnost Číny ohrožuje nedostatek vody. Může za to klesající hladina spodních vod a průmyslové znečištění. Zranitelný je zejména sever, který patří se 400 miliony obyvatel k nejhustěji obydleným částem planety.
                        38:49
                        E-shopům rostou tržby
                         Útraty zákazníků na internetu dál rostou. V letošním prvním pololetí v e-shopech nakoupili zboží za víc než 51 miliard korun.
                         39:08
                         Kde bydlet při univerzitním studiu?
                          Studenti vysokých škol mají problém najít si bydlení pro nový školní rok – přestože s hledáním začali dřív. Podle realitních kanceláří je problém v nedostatku volných bytů a zdražovaní.
                          40:57
                          Závěrečný koncert festivalu Věčná naděje
                           Skladby Gustava Mahlera nebo Richarda Wagnera už za chvíli zakončí mezinárodní hudební festival Věčná naděje.
                           41:15
                           Výstava Anthropoid v Mauthausenu
                            Anthropoid – pravdivý příběh. Tak se jmenuje výstava, která je od tohoto týdne v bývalém koncentračním táboře Mauthausen. Ta je věnována 294 českým mužům, ženám i dětem, které zde nacisti zavraždili jako pomstu za atentát na Reinharda Heydricha.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            27. srpen 2018

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            6. červen

                            Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                            6. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            6. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            6. 6. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            5. červen

                            Headlines — Mzdy v Česku — Průměrná mzda — Nárůst mezd podle oborů — Ideální zaměstnání — Zahájení — Soud EU o Polsku — Střet vlaku s nákladním autem — Nehoda vlaku na Zlínsku — Financování dezinformačních webů — Aktivity Ruského centra v Praze — Letoun nad Washingtonem a sonický třesk — Zdražení dálničních známek na Slovensku — Proměny grafického designu — Noví členové Ústavního soudu — Zájem Gruzie o vstup do EU — Dopadení agresivního cyklisty — Omilostnění díky vědě — Soudce Valehrach mimo funkci — Rozbité silnice kvůli přetížným kamionům — Plány na ochranu životního prostředí — Průměrná roční teplota v ČR — Výsadba stromů na polích — Soud britských celebrit s bulvárním deníkem — Staroměstský jez po opravách — Volby do Evropského parlamentu za rok — Program pro vězně-otce — Kandidatura Mika Pence na prezidenta USA — Odkup opuštěného staveniště — Státní podpora zaměstnaneckých benefitů — Dopravní komplikace v Plzni kvůli opravě mostu — Zahraniční lékaři v českých ordinacích — Děti vyrazili k Baltu — Pomoc nadšenců u oslav vylodění

                            5. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            5. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            5. 6. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            4. červen

                            Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

                            4. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            4. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            4. 6. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám