Události

21. červenec 2018

44 minut

21. červenec 2018

Obsah dílu

Headlines — Jednání o rozpočtu na příští rok — Jednání o rozpočtu na příští rok — Klid zbraní v Gaze? — Podezřelý z útoku v Lübecku je ve vazbě — Průtahy v soudním řízení — Nová lávka pro pěší u Hořic — Rusko vyzvalo USA k propuštění M. Butinové — Karibské pláže plné odpadků — Colours of Ostrava — Tresty pro Nagyovou a zpravodajce — Volby v Praze — Přes 40 tisíc českých e-shopů — Zřícená budova v Mikulandské — Nedostatek vody v Třeboníně — Řidič v protisměru — Spory o výživné — Spory o výživné — Otevření Čapkovy vily pro veřejnost — Tragická nehoda u Třeboně — Nový lídr španělské konzervativní pravice — Horňácké slavonosti — Rudé trenýrky v Londýně — Nová naleziště dinosauřích fosílií

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:02
  Jednání o rozpočtu na příští rok
   Termíny vzešly ze schůzky prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše. Oba se ještě předtím sešli s prezidentovým expertním týmem, když řešili rozpočet.
   04:34
   Jednání o rozpočtu na příští rok
    Hostem Událostí je ministryně financí Alena Schillerová /ANO/.
    07:58
    Klid zbraní v Gaze?
     Radikální palestinské hnutí Hamás tvrdí, že se dohodlo s Izraelem na klidu zbraní. Předcházel tomu noční odvetný útok Izraele v Pásmu Gazy.
     10:11
     Podezřelý z útoku v Lübecku je ve vazbě
      Podezřelý ze včerejšího útoku v autobuse v německém Lübecku je ve vazbě. Němec íránského původu čelí obvinění mimo jiné z pokusu o vraždu a žhářství. Nožem měl zranit deset cestujících. Polovina z nich skončila v nemocnici.
      10:41
      Průtahy v soudním řízení
       Soudy se dál zbavují staré zátěže, přestože nových případů přibývá. Soudců je dost, problém je spíš s obsazením nižších pozic, kde je podle ministerstva spravedlnosti průměrný plat 26 tisíc – to zájemce z řad právníků neláká.
       14:23
       Nová lávka pro pěší u Hořic
        Živý vstup redaktorky Věry Hofmanové.
        15:31
        Rusko vyzvalo USA k propuštění M. Butinové
         15:56
         Karibské pláže plné odpadků
          17:55
          Colours of Ostrava
           Živý vstup redaktorky Petry Křížkové.
           19:57
           Tresty pro Nagyovou a zpravodajce
            Žalobci chtějí přísnější tresty v kauze údajného zneužití vojenského zpravodajství. Místo podmíněných trestů požadují pro Janu Nečasovou a bývalé zpravodajce vězení. A také desetileté zákazy činnosti. Zdůvodňují to vysokou společenskou nebezpečností.
            22:25
            Volby v Praze
             23:32
             Přes 40 tisíc českých e-shopů
              Česko jako velmoc e-shopů. Jejich počet poprvé překonal hranici 40 000, což je nejvíc online obchodů na hlavu ze všech států Evropské unie. Svým obratem sto patnácti miliard už tvoří víc než deset procent celého domácího maloobchodu.
              26:14
              Zřícená budova v Mikulandské
               Hasiči zveřejnili video dokumentující záchranné práce při úterním zřícení domu v pražské Mikulandské ulici. Při něm se zranili tři dělníci, jeden z nich těžce. Nikdo na místě nevěděl, zda pod sutinami nejsou další lidé. Nakonec už nikoho nenašlí.
               27:05
               Nedostatek vody v Třeboníně
                Voda jen tři hodiny denně. S tím se musí poprat lidé v obci Třebonín na Kutnohorsku. Tamní podzemní vrty jsou totiž vyschlé a voda tak nestačí. Obec proto musela její dodávku omezit. V budoucnu plánuje vrty prohloubit.
                29:04
                Řidič v protisměru
                 Další auto v protisměru. Policie teď pátrá po řidiči Škody Octavia druhé generace, který se včera ráno řítil po silnici číslo 35 nedaleko Liberce.
                 29:30
                 Spory o výživné
                  Neplacení výživného po rozvodu rodičů stále častěji řeší plnoletí potomci. Taková je alespoň praxe v neziskových organizacích, na které se mladí lidé obracejí. Po osmnáctém roce života si musí alimenty vymáhat sami.
                  33:38
                  Spory o výživné
                   Tisíce dalších se ale mohou spolehnout jen na podporu státu – rodiče jim zemřeli, nebo je opustili. Radek Laci dokazuje, že i tak je možné být úspěšný - vystudovat vysokou školu bez zázemí rodiny.
                   35:36
                   Otevření Čapkovy vily pro veřejnost
                    Téměř sedm stovek lidí si včera přišlo prohlédnout vilu Karla Čapka na pražských Vinohradech. Veřejnosti se otevřela vůbec poprvé. Dům, ve kterém spisovatel žil od roku 1924 až do svojí smrti, čeká rekonstrukce. Ta by měla začít za rok.
                    37:45
                    Tragická nehoda u Třeboně
                     3 lidé zemřeli a dalších 6 je zraněných - taková je bilance po čelní srážce dvou aut v Třeboni. Na místě stále ještě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.
                     38:03
                     Nový lídr španělské konzervativní pravice
                      Španělská konzervativní pravice si zvolila nového lídra. Ten minulý – Mariano Rajoy – donedávna po sedm let vládl celé zemi coby premiér. Jenže před dvěma měsíci ho kvůli stranickému korupčnímu skandálu socialisté odstavili od moci.
                      40:00
                      Horňácké slavonosti
                       Tradiční Horňácké slavnosti ve Velké nad Veličkou vrcholí. Na nejstarší přehlídku folklóru v zemi se přijely na Slovácko podívat podle organizátorů víc než 4 tisíce lidí.
                       40:28
                       Rudé trenýrky v Londýně
                        Rudé trenýrky na budově londýnské Red Gallery s komentářem, že „tyhle žádný politik nespálí“. Britové odkazují na akci skupiny Ztohoven v roce 2015 i letošní odpověď hlavy státu.
                        40:47
                        Nová naleziště dinosauřích fosílií
                         250 nových nalezišť dinosauřích fosílií anebo objev nebývale velkého exempláře prehistorického masožravce. Takový nečekaně výrazný úspěch zaznamenala mezinárodní expedice paleontologů v Mongolské části pouště Gobi. Při objevu výrazně pomohly drony.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         22. červenec 2018

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         18. květen

                         Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                         Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         18. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         17. květen

                         Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                         Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         17. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         16. květen

                         Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                         Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         16. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám