22. červenec 2018

Obsah dílu

Změny v oddlužování — Oddlužování v Česku — Rozhovor s Markem Výborným — Dopady nových americko-čínských cel — Růst cen nemovitostí — Dopravní komplikace na Znojemsku — Uzavírka hlavního tahu z Hradce Králové na Jičín — Velká evakuace v Sýrii — Dohoda o brexitu — Vyslýchání v tzv. sportovní kauze — Princ George slaví páté narozeniny — Výročí bitvy na řece Piávě — Výslechy v kauze kolem OKD — Tanky a obrněnce v areálu slovenských Nočních vlků — Požár na Kokořínsku — Tři roky od nehody pendolina a kamionu — Výběr daní — Chyba při vyplácení výher z loterie — Dovolená v tuzemsku — Češi a dovolená — Dovolená na Slovensku — Rekvalifikace v IT oboru — Průměrné mzdy podle oborů — Posílení elektrického vedení v Poličce — Pátrání po ztraceném houbaři — Pijácká čítanka

Části dílu

00:34
Změny v oddlužování
  Oddlužování v Česku zřejmě znovu projde změnami – chystá je ministerstvo spravedlnosti.
  03:14
  Oddlužování v Česku
   Nová pravidla pro oddlužení platí od loňského července.
   04:23
   Rozhovor s Markem Výborným
    Hostem Událostí Marek Výborný, předseda sněmovního podvýboru pro exekuce a oddlužení.
    06:58
    Dopady nových americko-čínských cel
     Rostoucí obchodní napětí mezi státy ohrožuje podle ministrů financí skupiny G20 celosvětový hospodářský růst. Živý vstup Davida Miřejovského.
     09:38
     Růst cen nemovitostí
      Růst cen nemovitostí zpomaluje. Vyplývá to z evropského srovnání. Meziročně si za bydlení Češi připlatí o skoro osm procent víc.
      11:32
      Dopravní komplikace na Znojemsku
       Další dopravní komplikace čekají Znojemsko. K šesti dopravním omezením ve městě a okolí přibude uzavírka silnice kvůli stavbě obchvatu. Živý vstup Barbory Měchurové.
       12:35
       Uzavírka hlavního tahu z Hradce Králové na Jičín
        Hlavní tah z Hradce Králové na Jičín byl uzavřen kvůli pokládání lávky pro pěší a cyklisty.
        13:01
        Velká evakuace v Sýrii
         Izrael v noci na dnešek úspěšně evakuoval čtyři sta dvacet dva příslušníků Bílých přileb a jejich rodin z jihozápadní Sýrie.
         15:06
         Dohoda o brexitu
          Dohoda s Evropskou unií o odchodu Velké Británie ze společenství může být podle nového ministra pro brexit Dominica Raaba hotová v říjnu.
          15:29
          Vyslýchání v tzv. sportovní kauze
           Detektivové v rámci takzvané sportovní kauzy začali vyslýchat politiky.
           18:15
           Princ George slaví páté narozeniny
            Britskému princi Georgeovi je pět let. Rodiče – vévoda a vévodkyně z Cambridge, tedy William a Kate – při té příležitosti zveřejnili nový snímek jejich prvorozeného syna.
            18:29
            Výročí bitvy na řece Piávě
             Před 100 lety – v létě 1918 – končila bitva na řece Piávě v Itálii. Byla to poslední velká rakouskouherská ofenziva, která měla prorazit italské obranné linie. Poprvé tu výrazně o sobě dali vědět českoslovenští legionáři.
             21:26
             Výslechy v kauze kolem OKD
              Členové sněmovní vyšetřovací komise k OKD už zítra začnou vyslýchat svědky.
              22:21
              Tanky a obrněnce v areálu slovenských Nočních vlků
               Armádní technika na slovenské základně motorkářského klubu Noční vlci pochází z vojenského historického ústavu. Ministerstvo obrany žádá jejich navrácení.
               24:37
               Požár na Kokořínsku
                Dvacet jednotek dobrovolných a profesionálních hasičů celý den bojovalo s ohněm u obce Nosálov na Kokořínsku.
                25:16
                Tři roky od nehody pendolina a kamionu
                 Srážka kamionu s pendolinem stála život tři cestující – a dalších 17 lidí se zranilo. Pojišťovna teď celý případ ukončila – následné spory ale pravděpodobně ještě zaměstnají i soudy.
                 27:26
                 Výběr daní
                  Finanční úřady vybraly v prvním pololetí na dani z přidané hodnoty 194,5 miliardy korun.
                  27:42
                  Chyba při vyplácení výher z loterie
                   Společnost Sazka chybovala při vyplácení výher. Jedenáct lidí, kteří si vsadili sportku, přišli kvůli technické chybě systému o svou výhru.
                   29:56
                   Dovolená v tuzemsku
                    Zájem o dovolenou v Česku roste. Letos se na ni podle odhadů vydá nejméně 3 miliony lidí.
                    32:07
                    Češi a dovolená
                     Podle statistik stále vedou tuzemské destinace nad těmi zahraničními.
                     34:07
                     Dovolená na Slovensku
                      Ze zahraničních destinací Češi nejčastěji volí Chorvatsko nebo Itálii – především kvůli moři. Do hor vyrážejí třeba na Slovensko, kterému patří v žebříčku oblíbených míst třetí příčka.
                      36:08
                      Rekvalifikace v IT oboru
                       V Česku aktuálně chybí 20 tisíc pracovníků v IT. Podle statistik jsou to přitom jedny z nejlépe placených profesí. Firmy tak často nabírají i nezkušené pracovníky, které si vychovají samy.
                       38:11
                       Průměrné mzdy podle oborů
                        Pohled na průměrné mzdy v dalších profesích.
                        38:45
                        Posílení elektrického vedení v Poličce
                         Mezi Hlinskem a Poličkou staví energetici nové elektrické vedení vysokého napětí. Jde o investici, na kterou čeká velká část regionu, protože kapacita současné sítě je vyčerpána.
                         40:26
                         Pátrání po ztraceném houbaři
                          Dvoudenní pátrání po zmizelém houbaři na Šumavě mělo šťastný konec.
                          41:06
                          Pijácká čítanka
                           Alkohol je v Evropě známý už tisíc let. Inspiroval filmaře, spisovatele i hudebníky. Jakou má tradici v českém folkloru, přibližuje kniha Pijácká čítanka.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           23. červenec 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           4. červen

                           Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

                           4. 6. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           4. červen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           4. 6. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           3. červen

                           Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                           3. 6. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           3. červen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           3. 6. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           2. červen

                           Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                           2. 6. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           2. červen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           2. 6. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám