Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Růst HDP v ČR

Tuzemská ekonomika vykazuje nebývalou kondici. V roce 2017 rostl hrubý domácí produkt o 4 a půl procenta. Česko je tak jednou z nejdynamičtějších zemí v Evropě.

Růst HDP v ČR

Na konci minulého roku navíc čtvrtletní růst překonal hranici pěti procent a byl druhý nejvyšší v Evropě. Podle odhadů ekonomů ale letos české hospodářství stejně výrazný úspěch už nezopakuje.

Růst HDP v ČR

Teď kontext a pohled na minulá léta. Celoroční růst 4 a půl procenta je druhý nejvyšší od konce krize. Ještě větší obrátky nabrala ekonomika v roce 2015.

Růst HDP v ČR

Rozhovor s ministrem v demisi Tomášem Hünerem.

Bezpečnostní konference v Mnichově

Živý vstup Václava Černohorského.

Obžaloba na exžalobce Libora Grygárka

Vrchní státní zastupitelství v Olomouci podalo obžalobu na exžalobce Libora Grygárka. Vytýká mu, že údajně zneužil svých pravomocí i v souvislosti s kauzou kolem lobbisty Romana Janouška.

Epidemie chřipky

Další kraje dnes nahlásily počty nemocných s chřipkou. Epidemie trvá.

Jednání o vládě

Premiéra v demisi Andreje Babiše překvapila podmínka hnutí STAN, které je ochotné jednat o druhé vládě, jen když v ní nebude trestně stíhaný člen.

Propuštění Denize Yücela

Ankara propustila po roce zadržování německo-tureckého novináře Denize Yücela. Úřady dopisovatele listu Die Welt zadržely pro podezření z terorismu, podle Berlína šlo ale o politické důvody.

Vyšetřování útoku na Floridě

Devatenáctiletý Nikolas Cruz se před soudem přiznal, že ve středu zavraždil ve své bývalé škole sedmnáct lidí. Hrozí mu trest smrti.

Sníh v ČR

Zhruba 5centimetrová vrstva sněhu, která ráno a dopoledne napadala na jižní a východní Moravu, opět lidem zkomplikovala cestu do práce.

Spojení světelné projekce a živé hudby v pražském Rudolfinu

Unikátní spojení světelné projekce a živé hudby v pražském Rudolfinu. Dvořákovu síň rozzáří od dnešního do nedělního večera padesátiminutový videomapping – připravovalo ho jedenáct vizuálních umělců z celého světa.

Tvrzení bývalého agenta StB Jána Sarkocyho

Živý vstup Lukáše Mathého.

Spory o některé pojistné dokumenty

I Česká národní banka sleduje aktuální spory o některé pojistné dokumenty – na tento trh ze zákona dohlíží. Podle finančního arbitra je neplatná smlouva investičního životního pojištění u České pojišťovny.

Základní platy učitelů

Základní platy učitelů mají od příštího roku znovu růst o 15 procent – dalším pracovníkům ve školství pak o desetinu. ČT to řekl ministr v demisi Robert Plaga.

Předváděcí akce v ČR

Podle České obchodní inspekce ubývá předváděcích akcí, provozovatelé je přesouvají na internet nebo lidem volají. Úřad loni rozdal 72 pokut za 22 milionů korun.

Trasy uprchlíků přes alpské hřebeny

Běženci z Afriky, kteří se snaží dostat z Itálie do Francie, začali v posledních měsících často využívat novou trasu přes zasněžené alpské hřebeny. V cíli nebezpečného přechodu – francouzském Brianconu – to vyvolalo velkou vlnu solidarity.

Nepovedená krádež

Policie v Šanghaji pátrá po dvou zlodějích, kteří chtěli vykrást obchod. Jenže – jak je vidět – místo lupu skončila jejich akce vážným zraněním.

Rekonstrukce Negrelliho viaduktu

Rekonstrukce Negrelliho viaduktu v Praze nabrala plné tempo. Dělníci odstranili první z mostů přes ulice a rozebírají klenby. Viadukt, který byl až do roku 1910 nejdelší v Evropě, se má do provozu vrátit za 2 roky.

Hromadné žaloby

V Česku bude zřejmě už brzy možné podávat hromadné žaloby. S návrhem zákona přišel ministr spravedlnosti v demisi.

Hromadné žaloby

Teď krátký přehled významných kauz, ve kterých padla historická vyrovnání. V roce 1998 souhlasily čtyři americké tabákové společnosti v čele s Philip Morris s vyplacením 206 miliard dolarů.

Zemřel Miroslav Šlouf

Po dlouhé těžké nemoci zemřel lobbista Miroslav Šlouf. Bývalý komunistický poslanec v minulosti působil také jako vedoucí poradců bývalého premiéra a současného prezidenta Miloše Zemana.

Srážka na sjezdovce

Lyžař, který údajně srazil dvanáctiletého chlapce, se přihlásil na policii. Incident se stal začátkem týdne na svahu v Rokytnici nad Jizerou.

Jizerská 50

Živý vstup Jany Šrámkové.

Peníze na VŠ

Na vysoké školy by mělo jít ze státního rozpočtu každoročně aspoň o 3 miliardy víc – a to až do roku 2021. Shodli se na tom rektoři na výročním zasedání.

Zloději, kteří okradli vozíčkáře

Policie hledá zloděje, který v pražské hromadné dopravě okradl mladíka na vozíku. Z účtu mu pak vybral skoro 10 tisíc korun. Při placení odcizenou kartou podezřelého několikrát zachytily kamery.

Přehrát vše
Stopáž45 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD