16. únor 2018

Obsah dílu

Headlines — Růst HDP v ČR — Růst HDP v ČR — Růst HDP v ČR — Růst HDP v ČR — Bezpečnostní konference v Mnichově — Obžaloba na exžalobce Libora Grygárka — Epidemie chřipky — Jednání o vládě — Propuštění Denize Yücela — Vyšetřování útoku na Floridě — Sníh v ČR — Spojení světelné projekce a živé hudby v pražském Rudolfinu — Tvrzení bývalého agenta StB Jána Sarkocyho — Spory o některé pojistné dokumenty — Základní platy učitelů — Předváděcí akce v ČR — Trasy uprchlíků přes alpské hřebeny — Nepovedená krádež — Rekonstrukce Negrelliho viaduktu — Hromadné žaloby — Hromadné žaloby — Zemřel Miroslav Šlouf — Srážka na sjezdovce — Jizerská 50 — Peníze na VŠ — Zloději, kteří okradli vozíčkáře

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Růst HDP v ČR
   Tuzemská ekonomika vykazuje nebývalou kondici. V roce 2017 rostl hrubý domácí produkt o 4 a půl procenta. Česko je tak jednou z nejdynamičtějších zemí v Evropě.
   01:37
   Růst HDP v ČR
    Na konci minulého roku navíc čtvrtletní růst překonal hranici pěti procent a byl druhý nejvyšší v Evropě. Podle odhadů ekonomů ale letos české hospodářství stejně výrazný úspěch už nezopakuje.
    03:15
    Růst HDP v ČR
     Teď kontext a pohled na minulá léta. Celoroční růst 4 a půl procenta je druhý nejvyšší od konce krize. Ještě větší obrátky nabrala ekonomika v roce 2015.
     04:20
     Růst HDP v ČR
      Rozhovor s ministrem v demisi Tomášem Hünerem.
      05:55
      Bezpečnostní konference v Mnichově
       Živý vstup Václava Černohorského.
       08:03
       Obžaloba na exžalobce Libora Grygárka
        Vrchní státní zastupitelství v Olomouci podalo obžalobu na exžalobce Libora Grygárka. Vytýká mu, že údajně zneužil svých pravomocí i v souvislosti s kauzou kolem lobbisty Romana Janouška.
        09:04
        Epidemie chřipky
         Další kraje dnes nahlásily počty nemocných s chřipkou. Epidemie trvá.
         10:14
         Jednání o vládě
          Premiéra v demisi Andreje Babiše překvapila podmínka hnutí STAN, které je ochotné jednat o druhé vládě, jen když v ní nebude trestně stíhaný člen.
          11:53
          Propuštění Denize Yücela
           Ankara propustila po roce zadržování německo-tureckého novináře Denize Yücela. Úřady dopisovatele listu Die Welt zadržely pro podezření z terorismu, podle Berlína šlo ale o politické důvody.
           12:35
           Vyšetřování útoku na Floridě
            Devatenáctiletý Nikolas Cruz se před soudem přiznal, že ve středu zavraždil ve své bývalé škole sedmnáct lidí. Hrozí mu trest smrti.
            15:11
            Sníh v ČR
             Zhruba 5centimetrová vrstva sněhu, která ráno a dopoledne napadala na jižní a východní Moravu, opět lidem zkomplikovala cestu do práce.
             15:56
             Spojení světelné projekce a živé hudby v pražském Rudolfinu
              Unikátní spojení světelné projekce a živé hudby v pražském Rudolfinu. Dvořákovu síň rozzáří od dnešního do nedělního večera padesátiminutový videomapping – připravovalo ho jedenáct vizuálních umělců z celého světa.
              17:50
              Tvrzení bývalého agenta StB Jána Sarkocyho
               Živý vstup Lukáše Mathého.
               22:25
               Spory o některé pojistné dokumenty
                I Česká národní banka sleduje aktuální spory o některé pojistné dokumenty – na tento trh ze zákona dohlíží. Podle finančního arbitra je neplatná smlouva investičního životního pojištění u České pojišťovny.
                23:09
                Základní platy učitelů
                 Základní platy učitelů mají od příštího roku znovu růst o 15 procent – dalším pracovníkům ve školství pak o desetinu. ČT to řekl ministr v demisi Robert Plaga.
                 25:22
                 Předváděcí akce v ČR
                  Podle České obchodní inspekce ubývá předváděcích akcí, provozovatelé je přesouvají na internet nebo lidem volají. Úřad loni rozdal 72 pokut za 22 milionů korun.
                  25:40
                  Trasy uprchlíků přes alpské hřebeny
                   Běženci z Afriky, kteří se snaží dostat z Itálie do Francie, začali v posledních měsících často využívat novou trasu přes zasněžené alpské hřebeny. V cíli nebezpečného přechodu – francouzském Brianconu – to vyvolalo velkou vlnu solidarity.
                   27:42
                   Nepovedená krádež
                    Policie v Šanghaji pátrá po dvou zlodějích, kteří chtěli vykrást obchod. Jenže – jak je vidět – místo lupu skončila jejich akce vážným zraněním.
                    28:00
                    Rekonstrukce Negrelliho viaduktu
                     Rekonstrukce Negrelliho viaduktu v Praze nabrala plné tempo. Dělníci odstranili první z mostů přes ulice a rozebírají klenby. Viadukt, který byl až do roku 1910 nejdelší v Evropě, se má do provozu vrátit za 2 roky.
                     30:10
                     Hromadné žaloby
                      V Česku bude zřejmě už brzy možné podávat hromadné žaloby. S návrhem zákona přišel ministr spravedlnosti v demisi.
                      32:46
                      Hromadné žaloby
                       Teď krátký přehled významných kauz, ve kterých padla historická vyrovnání. V roce 1998 souhlasily čtyři americké tabákové společnosti v čele s Philip Morris s vyplacením 206 miliard dolarů.
                       36:10
                       Zemřel Miroslav Šlouf
                        Po dlouhé těžké nemoci zemřel lobbista Miroslav Šlouf. Bývalý komunistický poslanec v minulosti působil také jako vedoucí poradců bývalého premiéra a současného prezidenta Miloše Zemana.
                        36:32
                        Srážka na sjezdovce
                         Lyžař, který údajně srazil dvanáctiletého chlapce, se přihlásil na policii. Incident se stal začátkem týdne na svahu v Rokytnici nad Jizerou.
                         38:16
                         Jizerská 50
                          Živý vstup Jany Šrámkové.
                          39:30
                          Peníze na VŠ
                           Na vysoké školy by mělo jít ze státního rozpočtu každoročně aspoň o 3 miliardy víc – a to až do roku 2021. Shodli se na tom rektoři na výročním zasedání.
                           40:40
                           Zloději, kteří okradli vozíčkáře
                            Policie hledá zloděje, který v pražské hromadné dopravě okradl mladíka na vozíku. Z účtu mu pak vybral skoro 10 tisíc korun. Při placení odcizenou kartou podezřelého několikrát zachytily kamery.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž41 minut
                            Další díl
                            17. únor 2018

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            1. únor

                            1. 2. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            1. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            1. 2. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            31. leden

                            Headlines — Pomalejší růst české ekonomiky — Zpomalení růstu české ekonomiky — Meziroční vývoj české ekonomiky — Plány na zlevnění energií — Revize programového prohlášení vlády — Válka na Ukrajině — Žádost Ukrajiny o další techniku — Schůzky nově zvoleného prezidenta — Provoz prezidentské kanceláře — Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu — Stížnosti na sázky na Andreje Babiše — Generální stávka ve Francii kvůli penzím — Pololetní hodnocení žáků a studentů — Soud projedná výrok Ladislava Vrabela — Dopravní komplikace kvůli počasí — Index vnímání korupce za r. 2022 — Uzavření restaurací mimo sezonu — Zpoždění ve výplatě dávek — Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022 — Přibývá zájemců o pomoc — Stávka zaměstnanců firmy Nexen — Rok veterinárního dozoru — Útok na pákistánskou mešitu — Výroční propad britské ekonomiky — Soud v kauze sportovních dotací — Vážné nehody kvůli mikrospánku — Zrušení části zákona o advokacii — Zahájení stavby památníku v Letech — Zásoby plynu v Evropě — Unikátní most přes řeku Moravu — Ocenění Pečovatel roku — Český zástupce v Eurovizi

                            31. 1. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            31. leden

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            31. 1. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            30. leden

                            Headlines — Kalendář Petra Pavla — Rozhovory nově zvoleného prezidenta — Volební dozvuky — Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry — Předposlední pracovní cesta prezidenta — Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR — Boje na jihu a východě Ukrajiny — Boje o Vuhledar — Turecko o rozšíření NATO — Ekologická havárie na Bečvě u soudu — Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu — Má vlast ve velšské opeře — Soud v kauze dotací pro sport — Spotřeba zemního plynu v ČR — Šíření respiračních chorob zpomaluje — Tragická smrt chodkyně v Praze — Vánice na horách — Jmenování předsedy Ústavního soudu — Spor o jmenování nového předsedy ÚS — Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce — Práce neúspěšných kandidátů — Vyšetřování policejní brutality v Memphisu — Útok v pákistánské mešitě — Počet OSVČ — Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu — Zemřel Jaroslav Šedivý — Prodejny v malých obcích — Registrace pro ukrajinské uprchlíky — Dostavba D1 u Přerova — Muž s pistolí v Brně — Škodná v šumavských lesích — Podání přiznání k dani z nemovitosti — Čištění hal v Brodu nad Tichou — Hra 1984 ve Švandově divadle

                            30. 1. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            30. leden

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            30. 1. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám