Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Růst důchodů

Vláda chce od ledna zvýšit průměrné důchody o víc než 900 korun. České televizi to řekl premiér v demisi Andrej Babiš. Pravidelná valorizace by zvedla penze o šest set.

Rekordní růst důchodů

Rekordní růst přijde stát na víc než 30 miliard - a právě na toto zatížení upozorňuje pravicová opozice. Vládní plán má ale ve sněmovně dostatečnou podporu.

Mimořádný růst důchodů

Ti nejstarší penzisté by podle plánu vlády dostali přidáno ještě víc. Lidé nad 85 let by vedle už zmíněného navýšení totiž dostali další tisícikorunu měsíčně navíc.

Evropská bezpečnost

Velká Británie chce s Evropskou unií uzavřít novou dohodu o spolupráci v oblasti bezpečnosti. Na konferenci v Mnichově to řekla britská premiérka Theresa Mayová s tím, že platit by měla už příští rok.

Nová šéfka Severoatlantické aliance

V čele Severoatlantické aliance by podle deníku Die Welt mohla poprvé stanout žena - německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová. Aliance oceňuje její strategické myšlení i pomoc menším členským státům.

Jednání lékarníků V4

Čtyři evropské země, čtyři různé přístupy v lékárnách. V Praze se dnes sešli jejich zástupci ze zemí Viszegrádské čtyřky. Česko za sousedy v mnohém zaostává, říkají tuzemští lékárníci - nejvíc jim vadí rozdílné ceny přípravků.

Uprchlíci v kamionech v Plzni

Pětatřicet nelegálních migrantů, kteří měli namířeno do Německa, objevila policie ve dvou kamionech na dálnici nedaleko Plzně. Spolu s nimi zadržela i čtyři rumunské řidiče.

Policejní zásah v Plzni

Živý vstup redaktora Zdeňka Mlnaříka.

Trump na Floridě po tragické střelbě

Americký prezident Donald Trump navštívil na Floridě zraněné ze střelby na střední škole, při které zemřelo sedmnáct lidí. Zároveň poděkoval místní policii za zásah proti útočníkovi.

Obvinění kvůli ovlivňování amerických voleb

Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.

Den dětské onkologie

Aktuální záběr z pražského Václavské náměstí. V těchto chvílích se tam koná koncert na podporu dětské onkologie. Takových pacientů ročně přibude kolem tří set padesáti - nejčastěji s akutní leukémií, ale i nádory mozku.

Vyrábí se replika kostela v Gutech

Dřevo na obnovu vzácného vyhořelého kostela v Třinci-Gutech se v těchto dnech těží v Beskydech. Smrky poslouží na výrobu šindelové střechy, jedle na trámy.

Modernizace slovenské armády

Modernizace slovenské armády vázne. Nákup nových stíhaček se znovu odkládá. Chránit vzdušný prostor tak dál budou zastaralé letouny Mig-29.

Speciální vozík pro zraněného hasiče

Libor Bohdanecký dnes převzal pomůcku, která mu pomůže i s návratem do zaměstnání. V roce 2016 si vážně poranil míchu – při výcviku.

Sjezd ČSSD na Střelnici

Sjezd sociální demokracie proběhne v neděli v jejím vlastním domě kultury v Hradci Králové. Strana ušetří.

Úspěchy transplantací v Česku

Nejvíc dárců orgánů v historii zaznamenalo loni Koordinační středisko transplantací. Bylo jich přes tři sta; 54 z nich žijících. Nejčastěji se transplantovaly ledviny.

Sezona na českých horách

Živý vstup moderátorky Marcely Augustové z Bedřichova.

Zlato pro Ester Ledeckou

Česká republika má první zlatou medaili z olympijských her v korejském Pchjongčchangu. A jde o medaili a výkon, který doslova šokoval celý sportovní svět.

Překvapivé vítězství

Největší překvapení a senzace zimních her. Slova, která jsou spojena s dnešním vítězstvím Ester Ledecké. Její vítězství je překvapující - tak trochu i pro ni - hlavně proto, že česká závodnice přijela do Koreje bojovat o zlato na snowboardu.

Úspěchy na olmypijských hrách

Zlatá medaile Ester Ledecké je v pořadí už 5. medaile, kterou Česká republika má. Druzí ve svých disciplíných byli Martina Sáblíková a Michal Krčmář. Třetí pak Eva Samková a Veronika Vítková.

Jizerská 50

Bedřichov druhým dnem prožívá svůj největší sportovní svátek v roce - Jizerskou padesátku. Během víkendu sem přijede až 20 tisíc návštěvníků. O ty se starají stovky dobrovolníků.

Veřejné zakázky v Česku

Víc než 350 miliard korun - analytici sečetli objem veřejných zakázek v Česku za loňský rok. Je to výrazný nárůst, přes padesát procent, oproti roku předchozímu.

Kauza Andreje Babiše a StB

Tvrzení bývalého příslušníka StB Jána Sarkocyho o tom, že český premiér v demisi vědomě se Státní bezpečností spolupracoval, označil Andrej Babiš za lživé.

60 let od napuštění Lipna

Před 60 lety byla poprvé napuštěna rozlohou největší česká přehrada - Lipno. Neplánovaně. Jarní tání a intenzivní deště ji naplnily o měsíc dřív, než stavitelé plánovali.

Přehrát vše
Stopáž41 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD