17. únor 2018

Obsah dílu

Headlines — Růst důchodů — Rekordní růst důchodů — Mimořádný růst důchodů — Evropská bezpečnost — Nová šéfka Severoatlantické aliance — Jednání lékarníků V4 — Uprchlíci v kamionech v Plzni — Policejní zásah v Plzni — Trump na Floridě po tragické střelbě — Obvinění kvůli ovlivňování amerických voleb — Den dětské onkologie — Vyrábí se replika kostela v Gutech — Modernizace slovenské armády — Speciální vozík pro zraněného hasiče — Sjezd ČSSD na Střelnici — Úspěchy transplantací v Česku — Sezona na českých horách — Zlato pro Ester Ledeckou — Překvapivé vítězství — Úspěchy na olmypijských hrách — Jizerská 50 — Veřejné zakázky v Česku — Kauza Andreje Babiše a StB — 60 let od napuštění Lipna

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:33
  Růst důchodů
   Vláda chce od ledna zvýšit průměrné důchody o víc než 900 korun. České televizi to řekl premiér v demisi Andrej Babiš. Pravidelná valorizace by zvedla penze o šest set.
   01:05
   Rekordní růst důchodů
    Rekordní růst přijde stát na víc než 30 miliard - a právě na toto zatížení upozorňuje pravicová opozice. Vládní plán má ale ve sněmovně dostatečnou podporu.
    04:29
    Mimořádný růst důchodů
     Ti nejstarší penzisté by podle plánu vlády dostali přidáno ještě víc. Lidé nad 85 let by vedle už zmíněného navýšení totiž dostali další tisícikorunu měsíčně navíc.
     05:11
     Evropská bezpečnost
      Velká Británie chce s Evropskou unií uzavřít novou dohodu o spolupráci v oblasti bezpečnosti. Na konferenci v Mnichově to řekla britská premiérka Theresa Mayová s tím, že platit by měla už příští rok.
      07:15
      Nová šéfka Severoatlantické aliance
       V čele Severoatlantické aliance by podle deníku Die Welt mohla poprvé stanout žena - německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová. Aliance oceňuje její strategické myšlení i pomoc menším členským státům.
       07:37
       Jednání lékarníků V4
        Čtyři evropské země, čtyři různé přístupy v lékárnách. V Praze se dnes sešli jejich zástupci ze zemí Viszegrádské čtyřky. Česko za sousedy v mnohém zaostává, říkají tuzemští lékárníci - nejvíc jim vadí rozdílné ceny přípravků.
        10:02
        Uprchlíci v kamionech v Plzni
         Pětatřicet nelegálních migrantů, kteří měli namířeno do Německa, objevila policie ve dvou kamionech na dálnici nedaleko Plzně. Spolu s nimi zadržela i čtyři rumunské řidiče.
         11:16
         Policejní zásah v Plzni
          Živý vstup redaktora Zdeňka Mlnaříka.
          12:17
          Trump na Floridě po tragické střelbě
           Americký prezident Donald Trump navštívil na Floridě zraněné ze střelby na střední škole, při které zemřelo sedmnáct lidí. Zároveň poděkoval místní policii za zásah proti útočníkovi.
           12:42
           Obvinění kvůli ovlivňování amerických voleb
            Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
            16:14
            Den dětské onkologie
             Aktuální záběr z pražského Václavské náměstí. V těchto chvílích se tam koná koncert na podporu dětské onkologie. Takových pacientů ročně přibude kolem tří set padesáti - nejčastěji s akutní leukémií, ale i nádory mozku.
             16:40
             Vyrábí se replika kostela v Gutech
              Dřevo na obnovu vzácného vyhořelého kostela v Třinci-Gutech se v těchto dnech těží v Beskydech. Smrky poslouží na výrobu šindelové střechy, jedle na trámy.
              19:28
              Modernizace slovenské armády
               Modernizace slovenské armády vázne. Nákup nových stíhaček se znovu odkládá. Chránit vzdušný prostor tak dál budou zastaralé letouny Mig-29.
               21:48
               Speciální vozík pro zraněného hasiče
                Libor Bohdanecký dnes převzal pomůcku, která mu pomůže i s návratem do zaměstnání. V roce 2016 si vážně poranil míchu – při výcviku.
                23:28
                Sjezd ČSSD na Střelnici
                 Sjezd sociální demokracie proběhne v neděli v jejím vlastním domě kultury v Hradci Králové. Strana ušetří.
                 25:27
                 Úspěchy transplantací v Česku
                  Nejvíc dárců orgánů v historii zaznamenalo loni Koordinační středisko transplantací. Bylo jich přes tři sta; 54 z nich žijících. Nejčastěji se transplantovaly ledviny.
                  27:20
                  Sezona na českých horách
                   Živý vstup moderátorky Marcely Augustové z Bedřichova.
                   28:05
                   Zlato pro Ester Ledeckou
                    Česká republika má první zlatou medaili z olympijských her v korejském Pchjongčchangu. A jde o medaili a výkon, který doslova šokoval celý sportovní svět.
                    29:18
                    Překvapivé vítězství
                     Největší překvapení a senzace zimních her. Slova, která jsou spojena s dnešním vítězstvím Ester Ledecké. Její vítězství je překvapující - tak trochu i pro ni - hlavně proto, že česká závodnice přijela do Koreje bojovat o zlato na snowboardu.
                     32:15
                     Úspěchy na olmypijských hrách
                      Zlatá medaile Ester Ledecké je v pořadí už 5. medaile, kterou Česká republika má. Druzí ve svých disciplíných byli Martina Sáblíková a Michal Krčmář. Třetí pak Eva Samková a Veronika Vítková.
                      33:00
                      Jizerská 50
                       Bedřichov druhým dnem prožívá svůj největší sportovní svátek v roce - Jizerskou padesátku. Během víkendu sem přijede až 20 tisíc návštěvníků. O ty se starají stovky dobrovolníků.
                       35:49
                       Veřejné zakázky v Česku
                        Víc než 350 miliard korun - analytici sečetli objem veřejných zakázek v Česku za loňský rok. Je to výrazný nárůst, přes padesát procent, oproti roku předchozímu.
                        37:04
                        Kauza Andreje Babiše a StB
                         Tvrzení bývalého příslušníka StB Jána Sarkocyho o tom, že český premiér v demisi vědomě se Státní bezpečností spolupracoval, označil Andrej Babiš za lživé.
                         37:34
                         60 let od napuštění Lipna
                          Před 60 lety byla poprvé napuštěna rozlohou největší česká přehrada - Lipno. Neplánovaně. Jarní tání a intenzivní deště ji naplnily o měsíc dřív, než stavitelé plánovali.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž41 minut
                          Další díl
                          18. únor 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          21. březen

                          Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                          21. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          21. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 3. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          20. březen

                          Headlines — Čínský prezident v Moksvě — Sbližování Ruska a Číny — Návštěva SI v Moskvě — Čínsko-ruské vztahy — Vojenské dodávky Ukrajině — Změny v penzijním systému — Akcie bank — Stavební povolení na část D35 — Deratizace na sídlištích v Liberci — Plyn zlevňuje — Nová minisérie ČT Volha — Doplnění Ústavního soudu — Špatně zajištěné auto — Nová zelená úsporám Light — Žádosti o dotace — Vyšetřování Vratislava Mynáře — Na Ukrajině padl druhý český dobrovolník — Boje na Ukrajině — Zapojení českých občanů do války na Ukrajině — Dobrovolníci pomáhají na Ukrajině — Soud v kauze vynášení informací z trestních kauz — Nedostatek míst ve školách — Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii — Jednání o nedůvěře francouzské vládě — Omezení na brněnském okruhu — Akademici zvažují stávku — Dvacet let od invaze do Iráku — Rusko zmrazilo aktiva Volkswagenu — Nové vedení obce Hrčava — Přibývá drobných chovatelů drůbeže — Oteplování planety — Podrobnější zkoumání plic — Vynález zipu

                          20. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          20. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 3. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          19. březen

                          Headlines — Vládní úspory — Návrhy úsporných opatření — Sjednocení DPH u piva — Přesun alkoholu do vyšší sazby DPH? — Sazby DPH v ČR — Zraněný dobrovolník na Donbasu — Putinova návštěva Mariupolu — Vladimir Putin v Mariupolu — Poplatky za platební terminál — Ochrana Istanbulu před zemětřesením — Výsledky kosovsko-srbských jednání — Poprvé vystavený rukopis Švejka — Dopad normy Euro 7 na výrobce — Kumulace politických funkcí — Co bude s Credit Suisse — Energetická závislost čerstvě samostatného Česka na Rusku — Zásahy horské služby a letecké záchranné služby — Likvidace požáru v Banské Štiavnici — Jarní práce na zahradě — Nákupy zahradnických potřeb — Ceny ovocných keřů a substrátů — Přpravy chat a chalup na sezonu — Výročí spojenecké invaze do Iráku — Evropské dotace na zeleň — Aukční rekord nepadl — Závěr lyžařské sezony — Útěk šimapnzů v hodonínské zoo — Přihlášky na střední školy a gymnázia — České drony pro Ukrajinu — Nepomucká pouť

                          19. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          19. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 3. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám