41 minut

17. února 2018

Obsah dílu

Headlines — Růst důchodů — Rekordní růst důchodů — Mimořádný růst důchodů — Evropská bezpečnost — Nová šéfka Severoatlantické aliance — Jednání lékarníků V4 — Uprchlíci v kamionech v Plzni — Policejní zásah v Plzni — Trump na Floridě po tragické střelbě — Obvinění kvůli ovlivňování amerických voleb — Den dětské onkologie — Vyrábí se replika kostela v Gutech — Modernizace slovenské armády — Speciální vozík pro zraněného hasiče — Sjezd ČSSD na Střelnici — Úspěchy transplantací v Česku — Sezona na českých horách — Zlato pro Ester Ledeckou — Překvapivé vítězství — Úspěchy na olmypijských hrách — Jizerská 50 — Veřejné zakázky v Česku — Kauza Andreje Babiše a StB — 60 let od napuštění Lipna

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:33
  Růst důchodů
   Vláda chce od ledna zvýšit průměrné důchody o víc než 900 korun. České televizi to řekl premiér v demisi Andrej Babiš. Pravidelná valorizace by zvedla penze o šest set.
   01:05
   Rekordní růst důchodů
    Rekordní růst přijde stát na víc než 30 miliard - a právě na toto zatížení upozorňuje pravicová opozice. Vládní plán má ale ve sněmovně dostatečnou podporu.
    04:29
    Mimořádný růst důchodů
     Ti nejstarší penzisté by podle plánu vlády dostali přidáno ještě víc. Lidé nad 85 let by vedle už zmíněného navýšení totiž dostali další tisícikorunu měsíčně navíc.
     05:11
     Evropská bezpečnost
      Velká Británie chce s Evropskou unií uzavřít novou dohodu o spolupráci v oblasti bezpečnosti. Na konferenci v Mnichově to řekla britská premiérka Theresa Mayová s tím, že platit by měla už příští rok.
      07:15
      Nová šéfka Severoatlantické aliance
       V čele Severoatlantické aliance by podle deníku Die Welt mohla poprvé stanout žena - německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová. Aliance oceňuje její strategické myšlení i pomoc menším členským státům.
       07:37
       Jednání lékarníků V4
        Čtyři evropské země, čtyři různé přístupy v lékárnách. V Praze se dnes sešli jejich zástupci ze zemí Viszegrádské čtyřky. Česko za sousedy v mnohém zaostává, říkají tuzemští lékárníci - nejvíc jim vadí rozdílné ceny přípravků.
        10:02
        Uprchlíci v kamionech v Plzni
         Pětatřicet nelegálních migrantů, kteří měli namířeno do Německa, objevila policie ve dvou kamionech na dálnici nedaleko Plzně. Spolu s nimi zadržela i čtyři rumunské řidiče.
         11:16
         Policejní zásah v Plzni
          Živý vstup redaktora Zdeňka Mlnaříka.
          12:17
          Trump na Floridě po tragické střelbě
           Americký prezident Donald Trump navštívil na Floridě zraněné ze střelby na střední škole, při které zemřelo sedmnáct lidí. Zároveň poděkoval místní policii za zásah proti útočníkovi.
           12:42
           Obvinění kvůli ovlivňování amerických voleb
            Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
            16:14
            Den dětské onkologie
             Aktuální záběr z pražského Václavské náměstí. V těchto chvílích se tam koná koncert na podporu dětské onkologie. Takových pacientů ročně přibude kolem tří set padesáti - nejčastěji s akutní leukémií, ale i nádory mozku.
             16:40
             Vyrábí se replika kostela v Gutech
              Dřevo na obnovu vzácného vyhořelého kostela v Třinci-Gutech se v těchto dnech těží v Beskydech. Smrky poslouží na výrobu šindelové střechy, jedle na trámy.
              19:28
              Modernizace slovenské armády
               Modernizace slovenské armády vázne. Nákup nových stíhaček se znovu odkládá. Chránit vzdušný prostor tak dál budou zastaralé letouny Mig-29.
               21:48
               Speciální vozík pro zraněného hasiče
                Libor Bohdanecký dnes převzal pomůcku, která mu pomůže i s návratem do zaměstnání. V roce 2016 si vážně poranil míchu – při výcviku.
                23:28
                Sjezd ČSSD na Střelnici
                 Sjezd sociální demokracie proběhne v neděli v jejím vlastním domě kultury v Hradci Králové. Strana ušetří.
                 25:27
                 Úspěchy transplantací v Česku
                  Nejvíc dárců orgánů v historii zaznamenalo loni Koordinační středisko transplantací. Bylo jich přes tři sta; 54 z nich žijících. Nejčastěji se transplantovaly ledviny.
                  27:20
                  Sezona na českých horách
                   Živý vstup moderátorky Marcely Augustové z Bedřichova.
                   28:05
                   Zlato pro Ester Ledeckou
                    Česká republika má první zlatou medaili z olympijských her v korejském Pchjongčchangu. A jde o medaili a výkon, který doslova šokoval celý sportovní svět.
                    29:18
                    Překvapivé vítězství
                     Největší překvapení a senzace zimních her. Slova, která jsou spojena s dnešním vítězstvím Ester Ledecké. Její vítězství je překvapující - tak trochu i pro ni - hlavně proto, že česká závodnice přijela do Koreje bojovat o zlato na snowboardu.
                     32:15
                     Úspěchy na olmypijských hrách
                      Zlatá medaile Ester Ledecké je v pořadí už 5. medaile, kterou Česká republika má. Druzí ve svých disciplíných byli Martina Sáblíková a Michal Krčmář. Třetí pak Eva Samková a Veronika Vítková.
                      33:00
                      Jizerská 50
                       Bedřichov druhým dnem prožívá svůj největší sportovní svátek v roce - Jizerskou padesátku. Během víkendu sem přijede až 20 tisíc návštěvníků. O ty se starají stovky dobrovolníků.
                       35:49
                       Veřejné zakázky v Česku
                        Víc než 350 miliard korun - analytici sečetli objem veřejných zakázek v Česku za loňský rok. Je to výrazný nárůst, přes padesát procent, oproti roku předchozímu.
                        37:04
                        Kauza Andreje Babiše a StB
                         Tvrzení bývalého příslušníka StB Jána Sarkocyho o tom, že český premiér v demisi vědomě se Státní bezpečností spolupracoval, označil Andrej Babiš za lživé.
                         37:34
                         60 let od napuštění Lipna
                          Před 60 lety byla poprvé napuštěna rozlohou největší česká přehrada - Lipno. Neplánovaně. Jarní tání a intenzivní deště ji naplnily o měsíc dřív, než stavitelé plánovali.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž41 minut
                          Další díl
                          18. února 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž55 minut

                          16. dubna

                          Headlines — Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                          16. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          16. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          15. dubna

                          Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                          15. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          15. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          15. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          14. dubna

                          Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                          14. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          14. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          14. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          13. dubna

                          Vedení ODS — Kongres ODS — Vizitka ODS — Strategie ODS — Reakce na zvolení Petra Fialy — Celostátní konference SPD — Ohlasy na znovuzvolení Tomia Okamury — Vizitka SPD — Důvěra v politickou reprezentaci — Ruské posílení pozic na Ukrajině — Následky útoků na ukrajinské elektrárny — Omezení na D10 kvůli bourání mostu — Zájem o prémiová paliva — Biden o napětí mezi Íránek a Izraelem — Útok v australském obchodním centru — Kompenzace za slevy na jízdném — Mimořádná aktivita klíšťat — Zabezpečení kol proti krádežím — Potravinová sbírka — Ročníky potravinové sbírky — Nákupy dárců a co ve zásobách chybí — Sňatky párů stejného pohlaví — Opravy u dálnice D46 — Očekávání Rusů — Soud s Donaldem Trumpem — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Tragický pád lanovky v Turecku — Vyschlé studny na Táborsku — Česká stopa v genové terapii — Odemykání Vltavy v Českém Krumlově — Příběh Casanovy na jevišti divadla Rokoko

                          13. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          13. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          13. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          12. dubna

                          Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na Britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                          12. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          12. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          12. 4. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám