Nahrávám video

10. únor 2018

Obsah dílu

ČSSD před sjezdem — ČSSD před sjezdem — ČSSD před sjezdem — Letecké údery v Sýrii — Memorandum demokratických kongresmanů — Squatteři znovu obsadili opuštěný dům Šatovka — Politika během zimní olympiády — Atmosféra v olympijském parku — Stav regulace kvůli polétavému prachu — Návrat výroby do Francie — Protesty v italské Maceratě — Obraz Doriana Graye ve Švandově divadle — Příprava na sanaci v Děčíně — Pád ledu v Londýně — 140 let věznice v Borech — Odškodnění za zpoždění Českých drah — Úrazy na horách — Léčba očního nádoru u dětí — Léčba rakoviny — Podceňování preventivního vyšetření — Bezpečnostní sejfy v bankách — Tisíce Venezuelanů na hranicích s Kolumbií — Nejstarší fungující sklárna v Česku

Části dílu

00:34
ČSSD před sjezdem
  Sjezd, na kterém ČSSD za 8 dní rozhodne o své budoucnosti, je připravený. 550 delegátů zvolí příští neděli v Hradci Králové nové lídry.
  01:07
  ČSSD před sjezdem
   Krátce po zahájení sjezdu vystoupí prezident Miloš Zeman. Jeho projev bude veřejný, stejně jako řeči kandidátů, kteří se ucházejí o post předsedy ČSSD.
   04:04
   ČSSD před sjezdem
    Ještě před půl rokem byla ČSSD nejsilnější politickou silou v zemi.
    05:50
    Letecké údery v Sýrii
     Izraelská armáda provedla dosud nejintenzivnější letecké údery v Sýrii od začátku tamního konfliktu. Reagovala na íránský dron, který ze Sýrie pronikl nad Golanské výšiny, a následné sestřelení své stíhačky.
     07:45
     Memorandum demokratických kongresmanů
      Americký prezident zatím nepovolí zveřejnit memoranda demokratických kongresmanů, které se ohrazuje proti republikánské kritice FBI.
      08:39
      Squatteři znovu obsadili opuštěný dům Šatovka
       Squatteři znovu obsadili opuštěný dům Šatovka v Praze 6. Několik z nich je už 24 hodin na střeše domu. Policie zatím nechce zasahovat.
       11:01
       Politika během zimní olympiády
        Jihokorejský olympijský výbor vyšetřuje možný kybernetický útok. V den zahájení her narušil webové stránky a televizní přenos, nezpůsobil ale kritické ohrožení.
        13:52
        Atmosféra v olympijském parku
         Živý vstup Ivy Piskalové.
         15:56
         Stav regulace kvůli polétavému prachu
          Ovzduší v některých částech Česka se znovu znatelně zhoršilo - především v Moravskoslezském kraji.
          16:25
          Návrat výroby do Francie
           Francouzské firmy začínají vracet výrobu zpátky do Francie. Přitom to není dlouho, co ji stovky z nich stěhovaly do Asie, do východní Evropy nebo do severní Afriky, kde je levnější pracovní síla.
           18:50
           Protesty v italské Maceratě
            Tisíce lidí protestovaly v italské Maceratě proti rasismu a fašismu. Před týdnem tam neonacista postřelil 6 cizinců tmavé pleti.
            19:09
            Obraz Doriana Graye ve Švandově divadle
             V pražském Švandově divadle má právě teď premiéru inscenace Obraz Doriana Graye. Adaptace slavného románu Oscara Wildea z roku 1891.
             22:04
             Příprava na sanaci v Děčíně
              V Děčíně se připravuje sanace kamenného masivu. Kvůli uvolněnému kusu skály muselo včera opustit bydliště 19 lidí ze tří domů. Většině našla radnice náhradní přístřeší - 3 odešli k příbuzným. Vrátit by se měli asi za 2 týdny, kdy operace skončí.
              23:41
              Pád ledu v Londýně
               Dramatický moment zažili obyvatelé západního Londýna. Jak zachytila průmyslová kamera - na jednu z křižovatek spadl z nebe kus ledu nepřehlédnutelné velikosti.
               23:59
               140 let věznice v Borech
                Borská věznice si letos připomíná 140 let od svého vzniku. A právě 11. února 1934 tady byla otevřena první historická expozice věnovaná vězňům v politickém procesu s takzvanou Omladinou.
                26:58
                Odškodnění za zpoždění Českých drah
                 České dráhy vloni vyplatily cestujícím rekordní odškodnění.
                 27:11
                 Úrazy na horách
                  Končí první týden jarních prázdnin a v horách se střídají desetitisíce lidí. Hlavně občasní a míň zkušení návštěvníci sportovních areálů ale často podceňují fakt, že můžou ublížit sami sobě a dostat se do problémů.
                  29:08
                  Léčba očního nádoru u dětí
                   Možnosti léčby jdou dopředu, nutné je ale odhalit diagnózu včas. To platí u dospělých i dětských pacientů s nádorovým onemocněním.
                   32:00
                   Léčba rakoviny
                    Léčba rakoviny bude letos o pětinu dražší než před pěti lety. Ukazuje to statistika největší české zdravotní pojišťovny. Vydaná suma roste mnohem rychleji, než jak přibývá nemocných.
                    32:43
                    Podceňování preventivního vyšetření
                     V souvislosti se zhoubnými nádory se neustále hovoří o potřebě lepší prevence - zdravého životního stylu i pravidelných kontrol u lékaře.
                     35:23
                     Bezpečnostní sejfy v bankách
                      V Česku roste zájem o malé bezpečnostní schránky. V některých bankovních pobočkách už dokonce nejsou žádná volná místa. Hlavně v Praze, Brně a Ostravě se zvedla poptávka meziročně zhruba o desetinu.
                      37:32
                      Tisíce Venezuelanů na hranicích s Kolumbií
                       Do sousední země zamířili potom, co tamní prezident oznámil omezení povolení ke vstupu. Toho přitom řada Venezuelanů využívá k nákupům potravin a léků.
                       37:49
                       Nejstarší fungující sklárna v Česku
                        Tisíce lidí dnes prošly nejstarší fungující sklárnou v Česku. V Květné na moravsko-slovenském pomezí trvá ruční výroba skla už 224 let.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž41 minut
                        Další díl
                        11. únor 2018

                        Přehled dílů

                        Stopáž50 minut

                        2. říjen

                        Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                        2. 10. 2022 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        2. říjen

                        Ve znakovém jazyce

                        2. 10. 2022 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        1. říjen

                        Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                        1. 10. 2022 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        1. říjen

                        Ve znakovém jazyce

                        1. 10. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        30. září

                        Headlines — Ruská anexe čtyř ukrajinských oblastí — Ruská agrese na Ukrajině — Anektované oblasti — Postup ukrajinských obránců — Útoky na ukrajinských územích — Opatření kvůli drahým energiím — Reakce na rozhodnutí — Debaty o státním rozpočtu — Ničivý hurikán na Floridě — Škody po hurikánu Ian — Druhé kolo voleb do Senátu — Celková výše dluhů — První mince s portrétem nového panovníka — Kondice české ekonomiky — Zpřístupnění Českého Švýcarska — Lesní požáry — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Výpovědi v kauze Čapí hnízdo — Hromadné výpovědi slovenských lékařů — Kontroly na hranicích — Složení koalice v Praze — Reakce nemocnic na nárůst počtu nakažených — Noc vědců — Obchvat Olbramovic — 80 let od od rozpuštění pravoslavné církve nacisty — Víkendové zdražení benzinu — Gregor Hildebrandt v galerii Kunsthalle

                        30. 9. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        30. září

                        Ve znakovém jazyce

                        30. 9. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám