41 minut

11. únor 2018

Obsah dílu

Headlines — Pád ruského letadla — Pád ruského letadla — Pád ruského letadla — Podpora homosexuálních párů — Podpora homosexuálních párů — Stříbrná medaile pro Michala Krčmáře — Stříbrná mediale pro Michala Krčmáře — Dopravní logistika během zimních Her — Squatteři na střeše domu Šatovka — Výstava o Chartě 77 — Přípravy na podzimní volby — Prezidentští kandidáti — Přísnější pravidla pro realitní makléře — Poplatek za ukládání odpadu na skládkách — Karneval v Riu de Janeiro — Agrární obchod ČR se zahraničím — Pomoc pro pozůstalé — Sucho na jižní Moravě — Sucho v ČR — Zásoby vody — Izraelské nálety v Sýrii — Kvalita ovzduší v Polsku — Další cesta žlutými trabanty — Přípravy na Jizerskou padesátku

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Pád ruského letadla
   Havárii ruského letadla nepřežil nikdo z 71 lidí na palubě. Letoun na pravidelné lince z Moskvy do jihoruského Orsku se zřítil jen několik minut po startu.
   03:15
   Pád ruského letadla
    Živý vstup Miroslava Karase.
    04:42
    Pád ruského letadla
     Dnešní nehoda je v posledním desetiletí už devátým leteckým neštěstím na území Ruska. Tady jsou tři nejznámější, umírali při nich umělci, sportovní mistři světa i politické špičky.
     05:39
     Podpora homosexuálních párů
      Nejen sestavování druhé Babišovy vlády zaměstnává v těchto dnech české politiky. Nejpočetnější poslanecký klub - hnutí ANO - se příští týden bude zabývat novým zákonem, který by párům stejného pohlaví umožnil klasické sňatky i adopci partnerových dětí.
      09:00
      Podpora homosexuálních párů
       V současnosti mají páry stejného pohlaví k dispozici jen takzvané registrované partnerství, které ale nezaručuje stejná práva jako sňatek - hlavně ve zmíněném vztahu k potomkům.
       10:03
       Stříbrná medaile pro Michala Krčmáře
        Česko má druhou medaili z korejské olympiády. Úspěšní byli opět biatlonisté. Tentokrát stříbro v desetikilometrovém sprintu mužů vybojoval Michal Krčmář.
        10:52
        Stříbrná mediale pro Michala Krčmáře
         Živý vstup Martiny Talchové.
         12:14
         Dopravní logistika během zimních Her
          Slabé zemětřesení v noci rozechvělo východ Jižní Koreje. Otřesy ale nezpůsobily žádné škody. To sportovcům v otevřeném terénu víc komplikuje život silný vítr. Pro návštěvníky Her může být zase složitá třeba doprava.
          13:54
          Squatteři na střeše domu Šatovka
           Sedm squatterů zůstává na střeše domu Šatovka v Praze 6, jsou tam už víc než 48 hodin.
           14:38
           Výstava o Chartě 77
            V Moskve začala výstava věnovaná Chartě 77. Ruským návštěvníkům chce přiblížit vznik, činnost i přední signatáře této občanské iniciativy.
            16:53
            Přípravy na podzimní volby
             Sotva skončily v Česku jedny volby, už se připravují další. Do těch obecních a senátních zbývá něco málo přes půl roku.
             19:49
             Prezidentští kandidáti
              Jaké jsou plány bývalých kandidátů na prezidenta?
              21:05
              Přísnější pravidla pro realitní makléře
               Pravidla na trhu s nemovitostmi se změní. Ministerstvo pro místní rozvoj má připraven zákon, který upravuje práci realitních agentů.
               22:14
               Poplatek za ukládání odpadu na skládkách
                Až na čtyřnásobek by se měl zvýšit poplatek za ukládání odpadu na skládkách - než tato možnost úplně skončí. Proti zdražení je část samospráv, nesouhlasí ani odpadové firmy.
                24:30
                Karneval v Riu de Janeiro
                 Hudba, extravagantní kostýmy, alegorické vozy - to je světoznámý karneval v Riu de Janeiro.
                 24:57
                 Agrární obchod ČR se zahraničím
                  Loňský schodek agrárního obchodu s cizinou byl nejvyšší za posledních šest let.
                  25:24
                  Pomoc pro pozůstalé
                   V Česku přibývá služeb, které pomáhají lidem, co přišli o blízkého. Právě pozůstalí často potřebují nejen podporu psychologa, ale taky radu, jak vyřídit pohřeb nebo co je potřeba nahlásit úřadům.
                   27:20
                   Sucho na jižní Moravě
                    Ani déšť, ani sníh nevyřešil problém, který trápí dlouhodobě jižní Moravu - sucho.
                    29:46
                    Sucho v ČR
                     Jak to vypadá na dalších místech Česka?
                     33:02
                     Zásoby vody
                      V současnosti je na tom se zásobami vody nejlépe jihozápad a severozápad Čech. V některých místech je jí tam podle místních pozorovatelů dokonce nejvíc za posledních deset let.
                      33:17
                      Izraelské nálety v Sýrii
                       Sobotní izraelské nálety v Sýrii v odvetě za sestřelení stíhačky zabily nejméně šest příslušníků syrské armády a jejích spojenců.
                       33:37
                       Kvalita ovzduší v Polsku
                        Nečistoty na severovýchod republiky přicházejí částečně ze sousedního Polska.To má podle Evropské agentury pro životní prostředí - po Bulharsku - nejhorší ovzduší z Osmadvacítky.
                        36:29
                        Další cesta žlutými trabanty
                         Cestovatel a dokumentarista Dan Přibáň a jeho tým dnes u pražského Rudolfina symbolicky zahájili další cestu žlutými trabanty po světě. Podpořit je přišly stovky lidí, desítky fanoušků přijely přímo ve východoněmeckém vozidle.
                         37:04
                         Přípravy na Jizerskou padesátku
                          Bedřichov se chystá na Jizerskou padesátku. Obec musí najednou pojmout víc než deset tisíc lidí a to jsou zároveň i jarní prázdniny.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž46 minut
                          Další díl
                          12. únor 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          2. březen

                          Headlines — Export českého zboží — Produkce firem pro zahraniční trhy — Průměrný čistý roční příjem v Česku — Den po pohřbu Alexeje Navalného — Vstup Švédska do NATO — Spotřeba alkoholu a cigaret — Ceny dálničních známek — Protipovodňové cvičení na Slovanském ostrově — Útoky na Ukrajině — Polní ošetřovny na ukrajinských frontách — Oslavy v Litomyšli — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Sněmovní vyšetřovací komise — Potravinová pomoc pro Gazu — Opuštěné objekty po sovětských vojácích — Po roce objasněná vražda — Pomoc pro onkologické pacienty — Rekordně teplý únor — Brzké jaro v zahradnictví — Předpověď počasí — Zahrádkáři se připravují na sezonu — Šíření invazivních sršní asijských — Únik informací v armádě — Ministr Lipavský na návštěvě Japonska — Sjezd strany Zelených — Nově jmenovaný litoměřický bisku — 70 led od smrti Rudolfa Berana — Nehoda na mostě v Kentucky — Jarní úklid přírody — Plemenní hřebci z Písku — Brokolice na Marsu

                          2. 3. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          2. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          2. 3. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          1. březen

                          Headlines — Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky s střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                          1. 3. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          1. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          1. 3. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          29. únor

                          Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                          29. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          29. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          28. únor

                          Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                          28. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          28. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          28. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          27. únor

                          Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                          27. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          27. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          27. 2. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám