41 minut

11. února 2018

Obsah dílu

Headlines — Pád ruského letadla — Pád ruského letadla — Pád ruského letadla — Podpora homosexuálních párů — Podpora homosexuálních párů — Stříbrná medaile pro Michala Krčmáře — Stříbrná mediale pro Michala Krčmáře — Dopravní logistika během zimních Her — Squatteři na střeše domu Šatovka — Výstava o Chartě 77 — Přípravy na podzimní volby — Prezidentští kandidáti — Přísnější pravidla pro realitní makléře — Poplatek za ukládání odpadu na skládkách — Karneval v Riu de Janeiro — Agrární obchod ČR se zahraničím — Pomoc pro pozůstalé — Sucho na jižní Moravě — Sucho v ČR — Zásoby vody — Izraelské nálety v Sýrii — Kvalita ovzduší v Polsku — Další cesta žlutými trabanty — Přípravy na Jizerskou padesátku

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Pád ruského letadla
   Havárii ruského letadla nepřežil nikdo z 71 lidí na palubě. Letoun na pravidelné lince z Moskvy do jihoruského Orsku se zřítil jen několik minut po startu.
   03:15
   Pád ruského letadla
    Živý vstup Miroslava Karase.
    04:42
    Pád ruského letadla
     Dnešní nehoda je v posledním desetiletí už devátým leteckým neštěstím na území Ruska. Tady jsou tři nejznámější, umírali při nich umělci, sportovní mistři světa i politické špičky.
     05:39
     Podpora homosexuálních párů
      Nejen sestavování druhé Babišovy vlády zaměstnává v těchto dnech české politiky. Nejpočetnější poslanecký klub - hnutí ANO - se příští týden bude zabývat novým zákonem, který by párům stejného pohlaví umožnil klasické sňatky i adopci partnerových dětí.
      09:00
      Podpora homosexuálních párů
       V současnosti mají páry stejného pohlaví k dispozici jen takzvané registrované partnerství, které ale nezaručuje stejná práva jako sňatek - hlavně ve zmíněném vztahu k potomkům.
       10:03
       Stříbrná medaile pro Michala Krčmáře
        Česko má druhou medaili z korejské olympiády. Úspěšní byli opět biatlonisté. Tentokrát stříbro v desetikilometrovém sprintu mužů vybojoval Michal Krčmář.
        10:52
        Stříbrná mediale pro Michala Krčmáře
         Živý vstup Martiny Talchové.
         12:14
         Dopravní logistika během zimních Her
          Slabé zemětřesení v noci rozechvělo východ Jižní Koreje. Otřesy ale nezpůsobily žádné škody. To sportovcům v otevřeném terénu víc komplikuje život silný vítr. Pro návštěvníky Her může být zase složitá třeba doprava.
          13:54
          Squatteři na střeše domu Šatovka
           Sedm squatterů zůstává na střeše domu Šatovka v Praze 6, jsou tam už víc než 48 hodin.
           14:38
           Výstava o Chartě 77
            V Moskve začala výstava věnovaná Chartě 77. Ruským návštěvníkům chce přiblížit vznik, činnost i přední signatáře této občanské iniciativy.
            16:53
            Přípravy na podzimní volby
             Sotva skončily v Česku jedny volby, už se připravují další. Do těch obecních a senátních zbývá něco málo přes půl roku.
             19:49
             Prezidentští kandidáti
              Jaké jsou plány bývalých kandidátů na prezidenta?
              21:05
              Přísnější pravidla pro realitní makléře
               Pravidla na trhu s nemovitostmi se změní. Ministerstvo pro místní rozvoj má připraven zákon, který upravuje práci realitních agentů.
               22:14
               Poplatek za ukládání odpadu na skládkách
                Až na čtyřnásobek by se měl zvýšit poplatek za ukládání odpadu na skládkách - než tato možnost úplně skončí. Proti zdražení je část samospráv, nesouhlasí ani odpadové firmy.
                24:30
                Karneval v Riu de Janeiro
                 Hudba, extravagantní kostýmy, alegorické vozy - to je světoznámý karneval v Riu de Janeiro.
                 24:57
                 Agrární obchod ČR se zahraničím
                  Loňský schodek agrárního obchodu s cizinou byl nejvyšší za posledních šest let.
                  25:24
                  Pomoc pro pozůstalé
                   V Česku přibývá služeb, které pomáhají lidem, co přišli o blízkého. Právě pozůstalí často potřebují nejen podporu psychologa, ale taky radu, jak vyřídit pohřeb nebo co je potřeba nahlásit úřadům.
                   27:20
                   Sucho na jižní Moravě
                    Ani déšť, ani sníh nevyřešil problém, který trápí dlouhodobě jižní Moravu - sucho.
                    29:46
                    Sucho v ČR
                     Jak to vypadá na dalších místech Česka?
                     33:02
                     Zásoby vody
                      V současnosti je na tom se zásobami vody nejlépe jihozápad a severozápad Čech. V některých místech je jí tam podle místních pozorovatelů dokonce nejvíc za posledních deset let.
                      33:17
                      Izraelské nálety v Sýrii
                       Sobotní izraelské nálety v Sýrii v odvetě za sestřelení stíhačky zabily nejméně šest příslušníků syrské armády a jejích spojenců.
                       33:37
                       Kvalita ovzduší v Polsku
                        Nečistoty na severovýchod republiky přicházejí částečně ze sousedního Polska.To má podle Evropské agentury pro životní prostředí - po Bulharsku - nejhorší ovzduší z Osmadvacítky.
                        36:29
                        Další cesta žlutými trabanty
                         Cestovatel a dokumentarista Dan Přibáň a jeho tým dnes u pražského Rudolfina symbolicky zahájili další cestu žlutými trabanty po světě. Podpořit je přišly stovky lidí, desítky fanoušků přijely přímo ve východoněmeckém vozidle.
                         37:04
                         Přípravy na Jizerskou padesátku
                          Bedřichov se chystá na Jizerskou padesátku. Obec musí najednou pojmout víc než deset tisíc lidí a to jsou zároveň i jarní prázdniny.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž46 minut
                          Další díl
                          12. února 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž55 minut

                          14. června

                          14. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          14. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          14. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          13. června

                          Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                          13. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          13. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          13. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          12. června

                          Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                          12. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          12. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          12. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          11. června

                          Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                          11. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          11. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          11. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          10. června

                          Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                          10. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          10. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          10. 6. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám