49 minut

8. února 2018

Obsah dílu

Protesty taxikářů — Protesty taxikářů — Andrej Babiš na schůzce v Lánech — Odvrácení shutdownu — Den do ZOH — Hackerský útok na olympijské hry — Olympijské parky v Brně a Ostravě — Návštěvnost ubytovacích zařízení v ČR — Trest za loupežné přepadení v Horusicích — Průvodce pražskou archeologií — Boje v Sýrii pokračují — Střídání letního a středoevropského času — Lednová nezaměstnanost: 3,9 % — Nezaměstnanost — Propadlá dálnice — Vlci v Lužických horách — 25 let české koruny — Hodnota peněz v oběhu — Trestní oznámení kvůli výrokům o táboru v Letech — Pokuty kvůli chybám v kampani — Skoro polovina učitelů je ohrožena tzv. vyhořením — Vládním tažení proti Sorosovi — Růst tržeb za služby — K městské policii hned po maturitě — Akademické centrum Borise Němcova — Výstava o TGM ve Washingtonu

Části dílu

00:35
Protesty taxikářů
  S tvrzením pražské primátorky nespokojení taxikáři nesouhlasí. Podle nich magistrát ale i vláda už dva roky v této otázce nic neudělala.
  04:35
  Protesty taxikářů
   Uber už na českém trhu působí necelé čtyři roky. V Praze začínal v roce 2014, v Brně pak na začátku roku 2017. Tam jeho působení ale v dubnu dočasně zakázal krajský soud.
   05:34
   Andrej Babiš na schůzce v Lánech
    Živý vstup Petra Obrovského.
    07:39
    Odvrácení shutdownu
     Obě komory amerického Kongresu by dnes měly hlasovat o návrzích rozpočtu. Na odvrácení shutdownu - tedy momentu, kdy vládě dojdou peníze na federální výdaje - zbývá pouhých 11 hodin.
     07:59
     Den do ZOH
      Zbývá den do začátku olympijských her v Jižní Koreji. Pozornost se kromě sportu upíná i ke vztahům na poloostrově.
      10:30
      Hackerský útok na olympijské hry
       Hackeři ze Severní Koreje podle společnosti McAfee, která se specializuje na internetovou bezpečnost, zaútočili na data související s olympijskými hrami. Zneužili k tomu i český server.
       12:35
       Olympijské parky v Brně a Ostravě
        Živý vstup Denisy Kotkové.
        15:26
        Návštěvnost ubytovacích zařízení v ČR
         Česko přilákalo nejvíc turistů v historii. Loni se jich v hotelech, penzionech a kempech zaregistrovalo rekordních 20 milionů.
         16:02
         Trest za loupežné přepadení v Horusicích
          12 let vězení pro Maďara Róberta Šimona a 17 pro Ukrajince Ivana Ivanovského - táborský soud je potrestal za loupežné přepadení rodinné firmy v Horusicích. Jeden z obhájců už potvrdil, že podá odvolání.
          16:51
          Průvodce pražskou archeologií
           Památky známé, neznámé i skryté. To nabízí Průvodce pražskou archeologií. Nová kniha upozorňuje na objekty z bohaté historie metropole.
           19:39
           Boje v Sýrii pokračují
            Američany vedená mezinárodní koalice bezprecedentně zaútočila na syrské provládní síly na východě země.
            21:41
            Střídání letního a středoevropského času
             Europoslanci vyzvali Evropskou komisi, aby přehodnotila střídání letního a středoevropského času. Podle některých studií to může negativně dopadat na lidské zdraví.
             22:10
             Lednová nezaměstnanost: 3,9 %
              Nezaměstnanost v lednu mírně vzrostla - na 3 celá a devět desetin procenta. A to kvůli ukončení některých sezonních prací.
              24:07
              Nezaměstnanost
               Čerstvá data úřadu práce teď podrobněji. V lednu bylo bez místa přesně 289 228 lidí. Nezaměstnanost tak po dlouhém poklesu na přelomu roku mírně vzrostla.
               25:22
               Propadlá dálnice
                Osmiproudá silnice, která se propadla šest metrů pod zem. Při výstavbě metra v jihočínském městě Fo-šan došlo k tragické nehodě.
                25:49
                Vlci v Lužických horách
                 V Lužických horách na severu Čech se objevili vlci. Už několik let žijí kolem nedalekého Ralska, kam se dostali z polského území.
                 28:01
                 25 let české koruny
                  Česká koruna vznikla přesně před 25 lety. 8. února 1993. Tehdy československá koruna zanikla a začala platit koruna česká a slovenská.
                  30:45
                  Hodnota peněz v oběhu
                   V oběhu jsou teď peníze v hodnotě skoro 600 miliard korun. Z toho hodnota bankovek je přes 576 miliard. Zbytek připadá na mince.
                   34:39
                   Trestní oznámení kvůli výrokům o táboru v Letech
                    Desítka pozůstalých po obětech romského holocaustu požaduje odškodnění za morální újmu. Společně dnes podali trestní oznámení na poslance SPD Tomia Okamuru a Miloslava Roznera.
                    37:15
                    Pokuty kvůli chybám v kampani
                     Osm pokut rozdal dohledový úřad politickým stranám kandidujícím loni na podzim do sněmovny. Důvodem bylo nezveřejnění povinných údajů při financování volební kampaně.
                     37:34
                     Skoro polovina učitelů je ohrožena tzv. vyhořením
                      40:02
                      Vládním tažení proti Sorosovi
                       Maďarská vláda spustila další vlnu kampaně proti Georgi Sorosovi. Opakuje, že se do Evropy snaží dostat miliony migrantů.
                       42:26
                       Růst tržeb za služby
                        Češi utrácejí víc nejen v obchodech, ale také za služby. Jejich poskytovatelům vloni podle statistiků vzrostly tržby o 3 celá a 6 desetin procenta.
                        42:43
                        K městské policii hned po maturitě
                         Strážníkem už od osmnácti let – novela zákona v lednu snížila hranici, od kdy se lidé mohou hlásit k Městské policii. Měla by se tak zaplnit prázdná místa – a například v Brně se to částečně daří.
                         44:24
                         Akademické centrum Borise Němcova
                          Karlova univerzita otevírá Akademické centrum Borise Němcova pro výzkum Ruska. Zaměřit se chce jak na historii, tak i současné otázky týkající dění v zemi.
                          45:18
                          Výstava o TGM ve Washingtonu
                           V roce 1918 sháněl Tomáš Garrigue Masaryk v USA podporu pro vznik samostatného Československa. Svým diplomatickým uměním získal pro myšlenku nového státu i prezidenta Woodrowa Wilsona.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           9. února 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž55 minut

                           24. června

                           Headlines — Pokles reálných platů ve veřejné sféře — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Požadavky odborů — Útoky ozbrojenců v Dagestánu — Valná hromada společnosti ČEZ — Nové sankce EU proti Rusku — Zadržení Pavla Zítka na Slovensku — Provoz nových vlaků Regiopanter — Operace Izraele v Pásmu Gazy — Dopad sucha na úrodu kávy ve Vietnamu — Loď, která zbořila most v Baltimoru odplula — Dějiny Sokola — Prezident v Karlovarském kraji — Vyšetřování pochybení společnosti Boeing — Předvolební kampaň v Británii — Nový katetr snižuje riziko infekce — Dagmar Havlová prodala svůj podíl v Lucerně — Rušení plánovaných letů z Českých Budějovic — Padělky léku Ozempic — Odvolání soudkyně kvůli průtahům — Rekordní úlovek na jižní Moravě — Dotace na výměnu kotlů — Kvalita vzduchu na Křivoklátsku — Dotace na rekonstrukce — Oprava domova pro seniory v Hodoníně — Požár v továrně v Koreji — Regulace potratů ve Spojených státech — Argentinský prezident v ČR — Strategická komunikace státu — Škody v zemědělství — Nebezpečný přejezd na Prostějovsku — Pomoc zaměstnancům huti Liberty — Příprava vysokorychlostních tratí — Nadační fondy zakládané městy a kraji — Výstava malíře Adama Štěcha v DOX

                           24. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           24. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           23. června

                           Zvyšování věku odchodu do důchodu — Změny v důchodové reformě — Penzijní systém — Útoky v Dagestánu — Boje v Pásmu Gazy — Předvolební kampaň ve Francii — Tři roky od tornáda na jižní Moravě — Obnova Mikulčic po úderu tornáda — Připomínka vyhlazení obce Ležáky — Změny v brigádnících — Ukrajinské údery na Krymu — Fotbalové EURO a dopady na životní prostředí — Následky bouřek — Dana Kyndrová v Leica Gallery — Jednání o zvýšení platů některých státních zaměstnanců — Petice Několik vět vyšla před 35 lety — Očekávání před jednáním ČNB — Tonoucí vodáci v Moravě u Litovle — Nelegální billboardy u dálnic a silnic — Krachující cestovní kanceláře — Pojistné škody v zahraničí — Kde vyměnit peníze na dovolenou — Prezident Pavel na návštěvě Karlovarského kraje — Akutní péče o nevyléčitelně nemocné — Vztahy ministryně obrany s náčelníkem generálního štábu — Nedělní prodej v Polsku — Regulace turismu na ostrově Capri — Jednání sněmovny před prázdninami — Výpadek proudu na letišti v Manchesteru — Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích — Požár panelového domu v Mladé Boleslavi — Záchrana mláďat ohrožených sýčků

                           23. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           23. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           22. června

                           Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                           22. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           22. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           21. června

                           Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                           21. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           21. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           20. června

                           Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                           20. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 6. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám