48 minut

9. únor 2018

Obsah dílu

Start zimních olympijských her — Start zimních olympijských her — Start zimních olympijských her — Start zimních olympijských her — Start zimních olympijských her — Vyjednávání o nové vládě — Financování federální vlády — Smog v Moravskoslezském kraji — Martin Schulz nebude ve vládě — Dopadení dvou extremistů v Sýrii — Odvolání ředitele ostravské FN — Geneticky modifikovaní křečci — Uvolněný kus sklály v Děčíně — Epidemie chřipky v ČR — Rušení vepřínů — Start zimních olympijských her — Start zimních olympijských her — Start zimních olympijských her — Protesty taxikářů — Zákon o střetu zájmů — Přísnější pravidla pro horolezce — Operace proti islamistickým teroristům — Brexit a kontroly na hranicích — Světelná podívaná na kalifornském pobřeží — Klasická hudba dětem

Části dílu

00:36
Start zimních olympijských her
  Na Hry přijelo zhruba tři tisíce sportovců. Letošní olympiáda je také víc než jindy v posledních dekádách politickou událostí - koná se na rozděleném poloostrově.
  01:02
  Start zimních olympijských her
   Událost, na kterou čekal celý sportovní svět. Třiadvacáté zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu jsou zahájené - čestného zapálení olympijské pochodně se ujala krasobruslařka Kim Ju-na.
   04:31
   Start zimních olympijských her
    Letošní olympiáda se nese v duchu snahy o smíření a sblížení obou zemí na korejském poloostrově. Před pořadatele to ale klade nečekané překážky.
    06:08
    Start zimních olympijských her
     Pchjongčchang leží v horské oblasti Tchebeksan v jihokorejském vnitrozemí. 140 kilometrů východně od metropole Soulu.
     07:33
     Start zimních olympijských her
      Vstřícným gestům vůči Severokorejcům se brání i zástupci Spojených států. Americký viceprezident Mike Pence se zatím přímému setkání vyhýbá.
      10:44
      Vyjednávání o nové vládě
       Politici dnes celý den komentovali obrat v jednání o nové vládě. Andrej Babiš po večeři s prezidentem uvedl, že podmínkou pro jeho opětovné jmenování premiérem už nebude 101 poslaneckých podpisů.
       14:04
       Financování federální vlády
        Americkému Kongresu se podařilo odsouhlasit dlouhodobé financování federální vlády. Rozpočet prošel několik hodin poté, co o půlnoci došly peníze na její provoz.
        14:48
        Smog v Moravskoslezském kraji
         Živý vstup Markéty Radové.
         17:45
         Martin Schulz nebude ve vládě
          Ve vznikající německé vládě nebude sedět úřadující šéf sociálních demokratů Martin Schulz. Muž, který chtěl v kancléřství nahradit Angelu Merkelovou, ale dovedl svou stranu k nejhoršímu výsledku od války.
          18:15
          Dopadení dvou extremistů v Sýrii
           V Sýrii se podařilo dopadnout poslední dva britské extremisty z gangu přezdívaného The Beatles. Před několika lety na území takzvaného Islámského státu brutálně zabili 27 západních rukojmí a vraždy medializovali.
           20:59
           Odvolání ředitele ostravské FN
            Bývalý ministr zdravotnictví sociální demokrat Svatopluk Němeček skončil ve funkci ředitele ostravské fakultní nemocnice. Kvůli údajným manažerským pochybením ho odvolal ministr v demisi Vojtěch Adam.
            23:55
            Geneticky modifikovaní křečci
             Vědkyně Helena Fulková vytvořila geneticky modifikované křečky. Její výzkum je součástí rozsáhlejšího projektu, který má za cíl lépe pochopit, jak zvířata bojují s infekcemi.
             24:39
             Uvolněný kus sklály v Děčíně
              Živý vstup Ivo Brániše.
              26:05
              Epidemie chřipky v ČR
               Epidemie chřipky v Česku pokračuje. Lékaři už evidují skoro 2 tisíce nemocných na 100 tisíc obyvatel.
               26:19
               Rušení vepřínů
                Čeští chovatelé si stěžují na klesající poptávku po vepřovém mase. Menší zájem se odráží už i přímo v chovech. Nejhorší situace je v příhraničních oblastech na Karlovarsku.
                28:07
                Start zimních olympijských her
                 Dnešní slavnostní zahájení olympiády sledovali sportovní fanoušci po celém Česku.
                 31:41
                 Start zimních olympijských her
                  Živý vstup Ivy Piskalové.
                  32:55
                  Start zimních olympijských her
                   Boj o medaile české sportovce teprve čeká. Boj se změnou prostředí a času už mají mnozí za sebou. Pro jejích výkon je zásadní, aby se co nejdřív adaptovali na nové podmínky.
                   35:24
                   Protesty taxikářů
                    Druhým dnem pokračoval v Praze protest taxikářů proti alternativním přepravním službám typu Uber.
                    37:49
                    Zákon o střetu zájmů
                     Starostové a hejtmani v pondělí s premiérem v demisi proberou návrhy na zmírnění zákona o střetu zájmu.
                     39:22
                     Přísnější pravidla pro horolezce
                      V některých úsecích Labského kaňonu od Nového roku začala platit přísnější pravidla pro horolezce. Správa národního parku České Švýcarsko omezila počet skal, kde je lezení povoleno, a to kvůli hnízdění vzácných druhů ptáků.
                      41:23
                      Operace proti islamistickým teroristům
                       Rozsáhlou operaci proti islamistickým teroristům zahájila egyptská armáda a policie na Sinajském poloostrově, v deltě Nilu a v Západní poušti.
                       41:46
                       Brexit a kontroly na hranicích
                        Pokud Británie opustí jednotný trh a celní unii, budou kontroly na hranici mezi Irskem a Severním Irskem nevyhnutelné.
                        44:11
                        Světelná podívaná na kalifornském pobřeží
                         Drobný fytoplankton v noci rozzářil hladinu Pacifiku v oblasti Big Sur.
                         44:35
                         Klasická hudba dětem
                          Orchestr "PKF - Prague Philharmonia" znovu nabízí klasickou hudbu dětem - tentokrát i s rozborem díla a seznámení s nástroji.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž41 minut
                          Další díl
                          10. únor 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          11. srpen

                          Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                          11. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          11. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          11. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          10. srpen

                          Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                          10. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          10. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          10. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          9. srpen

                          Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                          9. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          9. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          9. 8. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám