44 minut

20. leden 2018

Obsah dílu

Odvolání náměstků — Novela služebního zákona — Požár hotelu v centru Prahy — Americká vláda bez peněz — Růst mezd a platů v roce 2018 — Rozdíly v platech sociálních pracovníků — Olympijské usmíření — Pátrání v Pákistánu — Kytarové efekty hvězdy — Návrh na korespondenční volby — Komplikace kvůli silnému větru — Vybavení venkova — Ocenění starostové v Senátu — Vystavené korunovační klenoty — Požár hotelu v centru Prahy — Kdo bude první dámou? — Životy manželek prezidentských kandidátů — První dámy — Viceprezident Mike Pence na návštěvě Egypta — Turecký útok proti Kurdům — Pokračování projektu Hodina pohybu navíc — Požár hotelu v centru Prahy

Části dílu

00:34
Odvolání náměstků
  Odborní náměstci, kteří skončili ve funkcích s příchodem nové vlády, se brání a podávají odvolání. Z dvaadvaceti oslovených jich to zatím udělalo 6 – další o tom uvažují.
  03:30
  Novela služebního zákona
   Dnes můžou ve funkci skončit z jasně formulovaných a předem daných důvodů – nově by stačilo podprůměrné hodnocení od ministra. Novela taky počítá s pětiletým funkčním obdobím odborných náměstků.
   05:11
   Požár hotelu v centru Prahy
    05:33
    Americká vláda bez peněz
     Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
     10:13
     Růst mezd a platů v roce 2018
      Výdělky v Česku by měly znovu stoupnout – podle odhadů ministerstva financí v průměru skoro o 8 procent; a to napříč sektory. Zaměstnavatele nutí ke zvyšování mezd a platů nedostatek lidí na pracovním trhu.
      12:16
      Rozdíly v platech sociálních pracovníků
       Ještě pohled na sociální pracovníky. Mezi nimi zůstávají po loňském zvýšení platů znatelné rozdíly. Ti, co pracují v neziskových a církevních organizacích, berou až o 15 procent míň než kolegové zaměstnaní v krajských zařízeních.
       16:37
       Olympijské usmíření
        KLDR vyšle do jihokorejského Pchjongčchangu 22 reprezentantů. Dodatečnou kvótu schválil Mezinárodní olympijský výbor, aby podpořil klid zbraní a usmíření na poloostrově. Zimní hry začnou 9. února.
        18:54
        Pátrání v Pákistánu
         Pákistánští policisti zatkli komplice Češky, u které celníci našli na letišti v Láhauru asi 9 kilogramů heroinu. Razii provedli na základě informací, které jim 21letá žena poskytla.
         19:09
         Kytarové efekty hvězdy
          Z domácího kutila respektovaným technikem zdejších i světových kytaristů. Antonín Salva z Českých Budějovic vyrábí efektové pedály a zesilovače pro kapely jako Metallica nebo Guns N' Roses.
          21:49
          Návrh na korespondenční volby
           Volit ze zahraniční by mohlo být jednodušší: místo dlouhých cest na pár vybraných úřadů by krajani mohli posílat hlasy poštou – jak je to obvyklé ve většině zemí Evropské unie.
           23:53
           Komplikace kvůli silnému větru
            Vichr komplikuje život v celé Evropě. V německém Düsseldorfu přistávala dopravní letadla bouřlivě a někdy opakovaně – jak ukazují záběry ze sociálních sítí. Takhle si vítr pohrával s dráty elektrického vedení na Bruntálsku.
            24:32
            Vybavení venkova
             Jak se žije v těch nejmenších obcích? Samosprávy si udělaly průzkum – ve spolupráci s některými ministerstvy – a zjistily následující. Hospodu mají ani ne v polovině vesnic do 250 obyvatel – s obchody je to ještě o něco horší.
             26:48
             Ocenění starostové v Senátu
              Starosty – bez ohledu na velikost obce, ale s přihlédnutím k tomu, jakou dobu ji vedou – dnes ocenili v Senátu. 80 lidem, kteří jsou na radnicích přes 20 let, předali pamětní listy.
              27:12
              Vystavené korunovační klenoty
               4700 lidí prošlo během soboty kolem vitríny s korunovačními klenoty ve Vladislavském sále Pražského hradu. Na zážitek čekali oproti minulým dnům výrazně déle - i přes 3 hodiny. Výstava, která připomíná 100 let od vzniku Československa a 25 let od vzniku Č
               28:52
               Požár hotelu v centru Prahy
                29:25
                Kdo bude první dámou?
                 Zůstane jí i po druhém kole ta stávající – Ivana Zemanová, nebo se této role ujme další žena v pořadí – Eva Drahošová? Obě podporují své muže v kampani a do jisté míry jsou i její součástí. Vidět je to na jejich aktivitách v posledním týdnu.
                 30:15
                 Životy manželek prezidentských kandidátů
                  Životní příběhy obou těchto žen jsou rozdílné, přesto je jedno spojuje. A to Vysočina. Ivana Zemanová se tam narodila, Eva Drahošová na ni jezdila na prázdniny k prarodičům.
                  34:00
                  První dámy
                   Připomeňme si předchozí první dámy. Po boku prezidenta Václava Klause stála manželka Livia. Ta je v současné době velvyslankyní České republiky na Slovensku. Václav Havel přišel na Pražský hrad s Olgou.
                   37:23
                   Viceprezident Mike Pence na návštěvě Egypta
                    Americký viceprezident Mike Pence jedná v Egyptě. S prezidentem Sísím mluví o bezpečnostní situaci a boji proti terorismu.
                    39:54
                    Turecký útok proti Kurdům
                     Ankara zahájila v regionu Afrín na severu sousední Sýrie útok proti kurdským jednotkám – armáda je už 2 dny ostřeluje. Damašek před zásahem varoval a hrozí, že odpoví sestřelováním tureckých bojových letadel.
                     40:16
                     Pokračování projektu Hodina pohybu navíc
                      42:06
                      Požár hotelu v centru Prahy
                       Přehrát celé video
                       Stopáž44 minut
                       Další díl
                       21. leden 2018

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       8. srpen

                       Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                       8. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       8. srpen

                       Ve znakovém jazyce

                       8. 8. 2022 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       7. srpen

                       Headlines — Větší výdaje krajů — Vyšší výdaje za energie pro kraje — Vládní kompenzace kvůli inflaci — Situace v Záporožské elektrárně — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Čínské cvičení útoku — Šíření covidu-19 v Česku — Výpadky léků v lékárnách — Prezident Joe Biden je negativní — Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové — Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Zájem o věci z druhé ruky — Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život — Nadúroda jablek v Evropě — Nejničivější povodně v novodobé historii Česka — Příčiny povodní v Česku — Protržená hráz nad obcí Metly — Povodeň v Praze 2002 — 20 let od povodní v Česku — Boje v Gaze pokračují — Záchrana horníků v Mexiku — Fotbalová sezona v plném proudu — Oprava mostů na D1 — Úrazy turistů v Česku — Snaha o soběstačnost německých domácností — V Číně shořel nejdelší dřevěný most — Příspěvky pro lidi s celiakií — Jízda králů v Kunovicích

                       7. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       7. srpen

                       Ve znakovém jazyce

                       7. 8. 2022 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       6. srpen

                       Headlines — Dodávky plynu — Vývoj spotřeby zemního plynu v ČR — Boje na Ukrajině — Válka na Ukrajině — Čínské manévry — Hašení požáru v Českém Švýcarsku — Požár pohledem satelitů — Tragická nehoda polského autobusu v Chorvatsku — Cesta senátora Doubravy — Následky silných bouřek — Zákaz potratů — Český sběratelský trh s uměním — Přípravy na podzimní volby — Vývoj počtu nakažených — Jediný ostrovní chrám v Česku — Ranní incident v Brandýse nad Orlicí — Tragické nehody motocyklistů — Letní dovolené — Češi a zahraniční dovolené — Dovolené v ČR i za hranicemi — Dovolená v Česku — Zátahu na Západním břehu — Zácpy ve Francii — Insolvenční řízení se Sberbank — Životická tragédie — 10 let vozítka Curiosity — Loď pro brněnskou přehradu — Vrak letounu — Výprava do Benátek — Bolevák Music Festival

                       6. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       6. srpen

                       Ve znakovém jazyce

                       6. 8. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám