45 minut

20. ledna 2018

Část: Kytarové efekty hvězdy

Obsah dílu

Odvolání náměstků — Novela služebního zákona — Požár hotelu v centru Prahy — Americká vláda bez peněz — Růst mezd a platů v roce 2018 — Rozdíly v platech sociálních pracovníků — Olympijské usmíření — Pátrání v Pákistánu — Kytarové efekty hvězdy — Návrh na korespondenční volby — Komplikace kvůli silnému větru — Vybavení venkova — Ocenění starostové v Senátu — Vystavené korunovační klenoty — Požár hotelu v centru Prahy — Kdo bude první dámou? — Životy manželek prezidentských kandidátů — První dámy — Viceprezident Mike Pence na návštěvě Egypta — Turecký útok proti Kurdům — Pokračování projektu Hodina pohybu navíc — Požár hotelu v centru Prahy

Části dílu

00:34
Odvolání náměstků
  Odborní náměstci, kteří skončili ve funkcích s příchodem nové vlády, se brání a podávají odvolání. Z dvaadvaceti oslovených jich to zatím udělalo 6 – další o tom uvažují.
  03:30
  Novela služebního zákona
   Dnes můžou ve funkci skončit z jasně formulovaných a předem daných důvodů – nově by stačilo podprůměrné hodnocení od ministra. Novela taky počítá s pětiletým funkčním obdobím odborných náměstků.
   05:11
   Požár hotelu v centru Prahy
    05:33
    Americká vláda bez peněz
     Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
     10:13
     Růst mezd a platů v roce 2018
      Výdělky v Česku by měly znovu stoupnout – podle odhadů ministerstva financí v průměru skoro o 8 procent; a to napříč sektory. Zaměstnavatele nutí ke zvyšování mezd a platů nedostatek lidí na pracovním trhu.
      12:16
      Rozdíly v platech sociálních pracovníků
       Ještě pohled na sociální pracovníky. Mezi nimi zůstávají po loňském zvýšení platů znatelné rozdíly. Ti, co pracují v neziskových a církevních organizacích, berou až o 15 procent míň než kolegové zaměstnaní v krajských zařízeních.
       16:37
       Olympijské usmíření
        KLDR vyšle do jihokorejského Pchjongčchangu 22 reprezentantů. Dodatečnou kvótu schválil Mezinárodní olympijský výbor, aby podpořil klid zbraní a usmíření na poloostrově. Zimní hry začnou 9. února.
        18:54
        Pátrání v Pákistánu
         Pákistánští policisti zatkli komplice Češky, u které celníci našli na letišti v Láhauru asi 9 kilogramů heroinu. Razii provedli na základě informací, které jim 21letá žena poskytla.
         19:09
         Kytarové efekty hvězdy
          Z domácího kutila respektovaným technikem zdejších i světových kytaristů. Antonín Salva z Českých Budějovic vyrábí efektové pedály a zesilovače pro kapely jako Metallica nebo Guns N' Roses.
          21:49
          Návrh na korespondenční volby
           Volit ze zahraniční by mohlo být jednodušší: místo dlouhých cest na pár vybraných úřadů by krajani mohli posílat hlasy poštou – jak je to obvyklé ve většině zemí Evropské unie.
           23:53
           Komplikace kvůli silnému větru
            Vichr komplikuje život v celé Evropě. V německém Düsseldorfu přistávala dopravní letadla bouřlivě a někdy opakovaně – jak ukazují záběry ze sociálních sítí. Takhle si vítr pohrával s dráty elektrického vedení na Bruntálsku.
            24:32
            Vybavení venkova
             Jak se žije v těch nejmenších obcích? Samosprávy si udělaly průzkum – ve spolupráci s některými ministerstvy – a zjistily následující. Hospodu mají ani ne v polovině vesnic do 250 obyvatel – s obchody je to ještě o něco horší.
             26:48
             Ocenění starostové v Senátu
              Starosty – bez ohledu na velikost obce, ale s přihlédnutím k tomu, jakou dobu ji vedou – dnes ocenili v Senátu. 80 lidem, kteří jsou na radnicích přes 20 let, předali pamětní listy.
              27:12
              Vystavené korunovační klenoty
               4700 lidí prošlo během soboty kolem vitríny s korunovačními klenoty ve Vladislavském sále Pražského hradu. Na zážitek čekali oproti minulým dnům výrazně déle - i přes 3 hodiny. Výstava, která připomíná 100 let od vzniku Československa a 25 let od vzniku Č
               28:52
               Požár hotelu v centru Prahy
                29:25
                Kdo bude první dámou?
                 Zůstane jí i po druhém kole ta stávající – Ivana Zemanová, nebo se této role ujme další žena v pořadí – Eva Drahošová? Obě podporují své muže v kampani a do jisté míry jsou i její součástí. Vidět je to na jejich aktivitách v posledním týdnu.
                 30:15
                 Životy manželek prezidentských kandidátů
                  Životní příběhy obou těchto žen jsou rozdílné, přesto je jedno spojuje. A to Vysočina. Ivana Zemanová se tam narodila, Eva Drahošová na ni jezdila na prázdniny k prarodičům.
                  34:00
                  První dámy
                   Připomeňme si předchozí první dámy. Po boku prezidenta Václava Klause stála manželka Livia. Ta je v současné době velvyslankyní České republiky na Slovensku. Václav Havel přišel na Pražský hrad s Olgou.
                   37:23
                   Viceprezident Mike Pence na návštěvě Egypta
                    Americký viceprezident Mike Pence jedná v Egyptě. S prezidentem Sísím mluví o bezpečnostní situaci a boji proti terorismu.
                    39:54
                    Turecký útok proti Kurdům
                     Ankara zahájila v regionu Afrín na severu sousední Sýrie útok proti kurdským jednotkám – armáda je už 2 dny ostřeluje. Damašek před zásahem varoval a hrozí, že odpoví sestřelováním tureckých bojových letadel.
                     40:16
                     Pokračování projektu Hodina pohybu navíc
                      42:06
                      Požár hotelu v centru Prahy
                       Přehrát celé video
                       Stopáž44 minut
                       Další díl
                       21. ledna 2018

                       Přehled dílů

                       8309 dostupných
                       Stopáž51 minut

                       13. července

                       Headlines — Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                       13. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž51 minut

                       13. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       13. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       12. července

                       Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                       12. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       12. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       12. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       11. července

                       Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                       11. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       11. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       11. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       10. července

                       Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                       10. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       10. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       10. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       9. července

                       Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                       9. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       9. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       9. 7. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám