20. leden 2018

Část: Kytarové efekty hvězdy

Obsah dílu

Odvolání náměstků — Novela služebního zákona — Požár hotelu v centru Prahy — Americká vláda bez peněz — Růst mezd a platů v roce 2018 — Rozdíly v platech sociálních pracovníků — Olympijské usmíření — Pátrání v Pákistánu — Kytarové efekty hvězdy — Návrh na korespondenční volby — Komplikace kvůli silnému větru — Vybavení venkova — Ocenění starostové v Senátu — Vystavené korunovační klenoty — Požár hotelu v centru Prahy — Kdo bude první dámou? — Životy manželek prezidentských kandidátů — První dámy — Viceprezident Mike Pence na návštěvě Egypta — Turecký útok proti Kurdům — Pokračování projektu Hodina pohybu navíc — Požár hotelu v centru Prahy

Části dílu

00:34
Odvolání náměstků
  Odborní náměstci, kteří skončili ve funkcích s příchodem nové vlády, se brání a podávají odvolání. Z dvaadvaceti oslovených jich to zatím udělalo 6 – další o tom uvažují.
  03:30
  Novela služebního zákona
   Dnes můžou ve funkci skončit z jasně formulovaných a předem daných důvodů – nově by stačilo podprůměrné hodnocení od ministra. Novela taky počítá s pětiletým funkčním obdobím odborných náměstků.
   05:11
   Požár hotelu v centru Prahy
    05:33
    Americká vláda bez peněz
     Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
     10:13
     Růst mezd a platů v roce 2018
      Výdělky v Česku by měly znovu stoupnout – podle odhadů ministerstva financí v průměru skoro o 8 procent; a to napříč sektory. Zaměstnavatele nutí ke zvyšování mezd a platů nedostatek lidí na pracovním trhu.
      12:16
      Rozdíly v platech sociálních pracovníků
       Ještě pohled na sociální pracovníky. Mezi nimi zůstávají po loňském zvýšení platů znatelné rozdíly. Ti, co pracují v neziskových a církevních organizacích, berou až o 15 procent míň než kolegové zaměstnaní v krajských zařízeních.
       16:37
       Olympijské usmíření
        KLDR vyšle do jihokorejského Pchjongčchangu 22 reprezentantů. Dodatečnou kvótu schválil Mezinárodní olympijský výbor, aby podpořil klid zbraní a usmíření na poloostrově. Zimní hry začnou 9. února.
        18:54
        Pátrání v Pákistánu
         Pákistánští policisti zatkli komplice Češky, u které celníci našli na letišti v Láhauru asi 9 kilogramů heroinu. Razii provedli na základě informací, které jim 21letá žena poskytla.
         19:09
         Kytarové efekty hvězdy
          Z domácího kutila respektovaným technikem zdejších i světových kytaristů. Antonín Salva z Českých Budějovic vyrábí efektové pedály a zesilovače pro kapely jako Metallica nebo Guns N' Roses.
          21:49
          Návrh na korespondenční volby
           Volit ze zahraniční by mohlo být jednodušší: místo dlouhých cest na pár vybraných úřadů by krajani mohli posílat hlasy poštou – jak je to obvyklé ve většině zemí Evropské unie.
           23:53
           Komplikace kvůli silnému větru
            Vichr komplikuje život v celé Evropě. V německém Düsseldorfu přistávala dopravní letadla bouřlivě a někdy opakovaně – jak ukazují záběry ze sociálních sítí. Takhle si vítr pohrával s dráty elektrického vedení na Bruntálsku.
            24:32
            Vybavení venkova
             Jak se žije v těch nejmenších obcích? Samosprávy si udělaly průzkum – ve spolupráci s některými ministerstvy – a zjistily následující. Hospodu mají ani ne v polovině vesnic do 250 obyvatel – s obchody je to ještě o něco horší.
             26:48
             Ocenění starostové v Senátu
              Starosty – bez ohledu na velikost obce, ale s přihlédnutím k tomu, jakou dobu ji vedou – dnes ocenili v Senátu. 80 lidem, kteří jsou na radnicích přes 20 let, předali pamětní listy.
              27:12
              Vystavené korunovační klenoty
               4700 lidí prošlo během soboty kolem vitríny s korunovačními klenoty ve Vladislavském sále Pražského hradu. Na zážitek čekali oproti minulým dnům výrazně déle - i přes 3 hodiny. Výstava, která připomíná 100 let od vzniku Československa a 25 let od vzniku Č
               28:52
               Požár hotelu v centru Prahy
                29:25
                Kdo bude první dámou?
                 Zůstane jí i po druhém kole ta stávající – Ivana Zemanová, nebo se této role ujme další žena v pořadí – Eva Drahošová? Obě podporují své muže v kampani a do jisté míry jsou i její součástí. Vidět je to na jejich aktivitách v posledním týdnu.
                 30:15
                 Životy manželek prezidentských kandidátů
                  Životní příběhy obou těchto žen jsou rozdílné, přesto je jedno spojuje. A to Vysočina. Ivana Zemanová se tam narodila, Eva Drahošová na ni jezdila na prázdniny k prarodičům.
                  34:00
                  První dámy
                   Připomeňme si předchozí první dámy. Po boku prezidenta Václava Klause stála manželka Livia. Ta je v současné době velvyslankyní České republiky na Slovensku. Václav Havel přišel na Pražský hrad s Olgou.
                   37:23
                   Viceprezident Mike Pence na návštěvě Egypta
                    Americký viceprezident Mike Pence jedná v Egyptě. S prezidentem Sísím mluví o bezpečnostní situaci a boji proti terorismu.
                    39:54
                    Turecký útok proti Kurdům
                     Ankara zahájila v regionu Afrín na severu sousední Sýrie útok proti kurdským jednotkám – armáda je už 2 dny ostřeluje. Damašek před zásahem varoval a hrozí, že odpoví sestřelováním tureckých bojových letadel.
                     40:16
                     Pokračování projektu Hodina pohybu navíc
                      42:06
                      Požár hotelu v centru Prahy
                       Přehrát celé video
                       Stopáž44 minut
                       Další díl
                       21. leden 2018

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       26. březen

                       Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                       26. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       26. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       26. 3. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       25. březen

                       Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                       25. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       25. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       25. 3. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       24. březen

                       Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                       24. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       24. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       24. 3. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám