45 minut

1. ledna 2018

Obsah dílu

Politika v roce 2018 — Politika v roce 2018 — Politika v roce 2018 — Novoroční oslavy — Novoroční oslavy — Novoroční oslavy ve světě — Volby v ČR — Prezidetnské volby — 100 let od založení Československa — Dnešní postoj k rozdělení v ČR a SR — 25 let od vzniku samostatné ČR — Rok klíčových jednání o brexitu — Světové události 2018 — Výroba elektřiny z jádra — Dálniční úseky bez poplatků — Finance 2018 — Silvestrovské ohňostroje napříč Českem — Pražský novoroční ohňostroj — Soudní kauzy 2018 — E-recepty — Zdravotnictví 2018 — Dopravní komplikace — Protivládní protesty v Íránu — Jakub – první dítě roku 2018 — Novoroční koncert České filharmonie — Kultura 2018

Části dílu

00:39
Politika v roce 2018
  Rok 2018 je rokem velkých politických událostí. Premiér Andrej Babiš se hned v příštích dnech pokusí získat důvěru pro svou menšinovou vládu.
  04:20
  Politika v roce 2018
   Bude mít tedy letos Česko vládu s důvěrou poslanců, nebo zemi čekají předčasné volby? Na to jsme se v novoročním rozhovoru ptali právě premiéra Babiše.
   06:35
   Politika v roce 2018
    Živý vstup Vladimíra Keblúška.
    07:25
    Novoroční oslavy
     Silvestrovské oslavy po celém světě přivítaly rok 2018. Ve velkých městech je provázela přísná bezpečnostní opatření. V Česku se nejvíc lidí sešlo v centru Prahy, přispělo k tomu i teplejší počasí.
     09:03
     Novoroční oslavy
      Na přelomu roku mají tradičně hodně práce i záchranáři a policisti. Letošní rok hodnotí rozporuplně: měli poměrně hodně zásahů, ale spíš drobnějších, jen kvůli zábavní pyrotechnice.
      11:01
      Novoroční oslavy ve světě
       Poslední země do nového roku vstoupila ve 13 hodin středoevropského času. Kromě velkolepých ohňostrojů a světelných show světové metropole investovaly i do posílení policejních kapacit a přísných bezpečnostních opatření.
       13:24
       Volby v ČR
        V roce 2018 čekají Česko hned troje volby. U dvou ještě není známé přesné datum.
        13:50
        Prezidetnské volby
         Voliči vyberou z devíti kandidátů. Uchazečů o Hrad jsme se ptali, co oni očekávají od letošního roku.
         16:53
         100 let od založení Československa
          Tento rok si Česká republika bude připomínat hned několik významných výročí. Uplyne například 100 let od založení Československa.
          19:54
          Dnešní postoj k rozdělení v ČR a SR
           Jak je rozdělení Československa vnímáno dnešní optikou? V obou zemích jsou názory podobné. Více než dvě pětiny občanů v Česku i na Slovensku považují rozdělení za správný krok.
           22:54
           25 let od vzniku samostatné ČR
            25 let samostatné České republiky připomněla výstava na Pražském hradě. Tisíce návštěvníků si prohlédly originál slavnostního výtisku české ústavy, u kterého tradičně skládají prezidenti svůj slib.
            23:16
            Rok klíčových jednání o brexitu
             Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
             24:58
             Světové události 2018
              Už 9. února začnou zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu. Místo přitom leží jen 80 kilometrů od hranice s komunistickou Koreou, jejíž vůdce Kim Čong-un v uplynulém roce opakovaně testoval jaderné zbraně a hrozil Západu úderem.
              25:48
              Výroba elektřiny z jádra
               Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín dodaly do sítě v loňském roce přes 28 terrawatthodin elektřiny. To je o 15 procent více než v roce 2016. Čísla dnes zveřejnila společnost ČEZ.
               26:10
               Dálniční úseky bez poplatků
                Další úseky dálnic jsou od dnešního dne bez poplatku. Ministerstvo dopravy vybralo celkem pět úseků, které tvoří obchvaty měst nebo přes které vedou silnice prvních tříd.
                29:12
                Finance 2018
                 Co rok 2018 bude znamenat pro peněženky domácností nebo rozpočty firem? Finančně si letos polepší domácnosti s dětmi. O 300 korun měsíčně stoupnou přídavky na děti.
                 31:08
                 Silvestrovské ohňostroje napříč Českem
                  Ohňostroje rozsvítily oblohu nad mnoha městy i dnes – večerní světelnou show připravili třeba v Ostravě.
                  32:01
                  Pražský novoroční ohňostroj
                   Živý vstup Barbory Měkotové.
                   33:03
                   Soudní kauzy 2018
                    Justice se letos opět bude muset vracet ke známým kauzám. Znovu se začne zabývat jednou z nejstarších privatizačních kauz prodeje Mostecké uhelné společnosti. Řešit bude i případ údajných trafik kolem Jany Nečasové.
                    35:04
                    E-recepty
                     Ode dneška začínají plošně platit e-recepty. Ordinace je musejí předepisovat přes centrální systém namísto papírově.
                     36:57
                     Zdravotnictví 2018
                      Mění se třeba počty dávek u očkování. Děti budou dostávat už jen tři dávky hexavakcíny oproti dosavadním čtyřem.
                      37:51
                      Dopravní komplikace
                       Živý vstup redaktora Richarda Samka.
                       39:47
                       Protivládní protesty v Íránu
                        Protivládní protesty mají už dvanáct obětí. Deset lidí zemřelo v noci na dnešek. Státní média tvrdí, že se demonstranti pokusili zaútočit na policejní stanice.
                        41:47
                        Jakub – první dítě roku 2018
                         V kadaňské porodnici se minutu po půlnoci narodilo první dítě roku 2018 – je jím Jakub Hrabal, který měřil 50 centimetrů a vážil 3 670 gramů.
                         42:01
                         Novoroční koncert České filharmonie
                          Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
                          43:10
                          Kultura 2018
                           Na konci ledna zavítají do Prahy v rámci světového turné Depeche Mode. Česko navštíví i Bob Dylan a později se v Praze představí bývalý člen kapely Beatles Ringo Starr.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           2. ledna 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           20. dubna

                           Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                           20. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           20. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           19. dubna

                           Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                           19. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           19. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž56 minut

                           18. dubna

                           Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                           18. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž56 minut

                           18. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. dubna

                           Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                           17. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           16. dubna

                           Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                           16. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           16. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 4. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám