44 minut

1. leden 2018

Obsah dílu

Politika v roce 2018 — Politika v roce 2018 — Politika v roce 2018 — Novoroční oslavy — Novoroční oslavy — Novoroční oslavy ve světě — Volby v ČR — Prezidetnské volby — 100 let od založení Československa — Dnešní postoj k rozdělení v ČR a SR — 25 let od vzniku samostatné ČR — Rok klíčových jednání o brexitu — Světové události 2018 — Výroba elektřiny z jádra — Dálniční úseky bez poplatků — Finance 2018 — Silvestrovské ohňostroje napříč Českem — Pražský novoroční ohňostroj — Soudní kauzy 2018 — E-recepty — Zdravotnictví 2018 — Dopravní komplikace — Protivládní protesty v Íránu — Jakub – první dítě roku 2018 — Novoroční koncert České filharmonie — Kultura 2018

Části dílu

00:39
Politika v roce 2018
  Rok 2018 je rokem velkých politických událostí. Premiér Andrej Babiš se hned v příštích dnech pokusí získat důvěru pro svou menšinovou vládu.
  04:20
  Politika v roce 2018
   Bude mít tedy letos Česko vládu s důvěrou poslanců, nebo zemi čekají předčasné volby? Na to jsme se v novoročním rozhovoru ptali právě premiéra Babiše.
   06:35
   Politika v roce 2018
    Živý vstup Vladimíra Keblúška.
    07:25
    Novoroční oslavy
     Silvestrovské oslavy po celém světě přivítaly rok 2018. Ve velkých městech je provázela přísná bezpečnostní opatření. V Česku se nejvíc lidí sešlo v centru Prahy, přispělo k tomu i teplejší počasí.
     09:03
     Novoroční oslavy
      Na přelomu roku mají tradičně hodně práce i záchranáři a policisti. Letošní rok hodnotí rozporuplně: měli poměrně hodně zásahů, ale spíš drobnějších, jen kvůli zábavní pyrotechnice.
      11:01
      Novoroční oslavy ve světě
       Poslední země do nového roku vstoupila ve 13 hodin středoevropského času. Kromě velkolepých ohňostrojů a světelných show světové metropole investovaly i do posílení policejních kapacit a přísných bezpečnostních opatření.
       13:24
       Volby v ČR
        V roce 2018 čekají Česko hned troje volby. U dvou ještě není známé přesné datum.
        13:50
        Prezidetnské volby
         Voliči vyberou z devíti kandidátů. Uchazečů o Hrad jsme se ptali, co oni očekávají od letošního roku.
         16:53
         100 let od založení Československa
          Tento rok si Česká republika bude připomínat hned několik významných výročí. Uplyne například 100 let od založení Československa.
          19:54
          Dnešní postoj k rozdělení v ČR a SR
           Jak je rozdělení Československa vnímáno dnešní optikou? V obou zemích jsou názory podobné. Více než dvě pětiny občanů v Česku i na Slovensku považují rozdělení za správný krok.
           22:54
           25 let od vzniku samostatné ČR
            25 let samostatné České republiky připomněla výstava na Pražském hradě. Tisíce návštěvníků si prohlédly originál slavnostního výtisku české ústavy, u kterého tradičně skládají prezidenti svůj slib.
            23:16
            Rok klíčových jednání o brexitu
             Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
             24:58
             Světové události 2018
              Už 9. února začnou zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu. Místo přitom leží jen 80 kilometrů od hranice s komunistickou Koreou, jejíž vůdce Kim Čong-un v uplynulém roce opakovaně testoval jaderné zbraně a hrozil Západu úderem.
              25:48
              Výroba elektřiny z jádra
               Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín dodaly do sítě v loňském roce přes 28 terrawatthodin elektřiny. To je o 15 procent více než v roce 2016. Čísla dnes zveřejnila společnost ČEZ.
               26:10
               Dálniční úseky bez poplatků
                Další úseky dálnic jsou od dnešního dne bez poplatku. Ministerstvo dopravy vybralo celkem pět úseků, které tvoří obchvaty měst nebo přes které vedou silnice prvních tříd.
                29:12
                Finance 2018
                 Co rok 2018 bude znamenat pro peněženky domácností nebo rozpočty firem? Finančně si letos polepší domácnosti s dětmi. O 300 korun měsíčně stoupnou přídavky na děti.
                 31:08
                 Silvestrovské ohňostroje napříč Českem
                  Ohňostroje rozsvítily oblohu nad mnoha městy i dnes – večerní světelnou show připravili třeba v Ostravě.
                  32:01
                  Pražský novoroční ohňostroj
                   Živý vstup Barbory Měkotové.
                   33:03
                   Soudní kauzy 2018
                    Justice se letos opět bude muset vracet ke známým kauzám. Znovu se začne zabývat jednou z nejstarších privatizačních kauz prodeje Mostecké uhelné společnosti. Řešit bude i případ údajných trafik kolem Jany Nečasové.
                    35:04
                    E-recepty
                     Ode dneška začínají plošně platit e-recepty. Ordinace je musejí předepisovat přes centrální systém namísto papírově.
                     36:57
                     Zdravotnictví 2018
                      Mění se třeba počty dávek u očkování. Děti budou dostávat už jen tři dávky hexavakcíny oproti dosavadním čtyřem.
                      37:51
                      Dopravní komplikace
                       Živý vstup redaktora Richarda Samka.
                       39:47
                       Protivládní protesty v Íránu
                        Protivládní protesty mají už dvanáct obětí. Deset lidí zemřelo v noci na dnešek. Státní média tvrdí, že se demonstranti pokusili zaútočit na policejní stanice.
                        41:47
                        Jakub – první dítě roku 2018
                         V kadaňské porodnici se minutu po půlnoci narodilo první dítě roku 2018 – je jím Jakub Hrabal, který měřil 50 centimetrů a vážil 3 670 gramů.
                         42:01
                         Novoroční koncert České filharmonie
                          Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
                          43:10
                          Kultura 2018
                           Na konci ledna zavítají do Prahy v rámci světového turné Depeche Mode. Česko navštíví i Bob Dylan a později se v Praze představí bývalý člen kapely Beatles Ringo Starr.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           2. leden 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           27. listopad

                           Headlines — Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                           27. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           27. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           26. listopad

                           Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                           26. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           26. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           25. listopad

                           Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                           25. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           25. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           24. listopad

                           Příměří v Pásmu Gazy — Propuštění části rukojmích — Okolnosti¨propuštění rukojmích — Návrat obyvatel do Sderotu — Robert Fico v Praze — Vir čínských dětí — Omezování firemních benefitů — Podmínečné propuštění Oscara Pistoriuse — Jednání koalice v Pardubicích — Spotřeba zemního plynu v ČR — Spor o zákaz vjezdu do části Prahy — Ukrajinci pracující v Česku — Filmové a hudební Variace ve Varech — Pondělní stávka odborů — Nepokoje v Dublinu — Největší ledovec světa v pohybu — Řidička v protisměru na D6 — Drony pomáhají záchranným složkám — Nákupy ve slevách během Black Friday — Plánovaná útrata za vánoční dárky — Jak poznat slevu — Důvěra v českou ekonomiku — Soud rozhodl o výbuchu v Koryčanch — Windfall tax — Svědectví z ukrajinské fronty — Správa městského mobiliáře v Praze — STAN místo ODS povede dopravu v Olomouckém kraji — Požár v Nemocnici Na Homolce — Zahájení adventních trhů — Část Prahy bez tepla a teplé vody — Smrtící droga fentanyl mezi americkými bezdomovci — Zahraniční lékaři v Česku — Průsak vody do domů v ostravské Nové Vsi — Osudy československých legionářů v počítačové hře — Háčkovací maraton v Kroměříži

                           24. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           23. listopad

                           Další krok k větší energetické bezpečnosti — Obavy ze zdražování energií — Vývoj očekávání firem — Klid zbraní v Gaze — Výměna rukojmích za vězně — Brigádníci s diplomatickým pasem — ÚS o valorizaci penzí — Vazba pro obviněné v Pardubicích — Ceny pohonných hmot v Česku — Rozhodnutí o MUS — Geert Wilders vítězem voleb — Hranice mezi Finskem a Ruskem — Kriminální seriál Vedlejší produkt — Stávka ve školách 27. 11. — Obcházením sankcí proti Rusku — Napadení dvou žen z Ukrajiny — Nefunkční váhy pro kamiony — Výroky na zářijové protivládní demonstraci — Zimní počasí v Česku — Podzimní vlna respiračních onemocnění — Akutní respirační infekce — Zásoby léků v lékárnách — Situace v nemocnicích — Milost pro ruské vrahy za účast v bojích — Razie proti podporovatelům radikálů — Chodov bez tepla a teplé vody — Katolická církev loni vydělala zhruba miliardu — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Přísné tresty za chov zvířat ve špatných podmínkách — Energetická krize a kvalita ovzduší — Nezákonné udělování zbrojních průkazů — Orel východní na Třeboňsku — ERC grant — Příspěvky na zaměstnávání lidí s handicapem — Výzkum hnízda sršně asijské — Noc venku

                           23. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 11. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám