49 minut

2. ledna 2018

Obsah dílu

Headlines — Oběd prezidenta a premiéra — Oběd prezidenta a premiéra — Důvěra vládě — Hledání podpory pro Babišovu vládu — Trumpova kritika Pákistánu — Obvinění útočníka z terorismu — E-recepty v ostrém provozu — Dotační kauza Čapí hnízdo — Spor Libereckého kraje a ÚHOS — Úspěšná minisérie Marie Terezie — Nominace na ceny filmových kritiků — Rozhovory Jižní Koreje a KLDR — Návštěva dějiště zimní olympiády — Prezidentské volby na dohled — Nová pravidla pro strážníky — Novoroční zdražování — Historie novoročních obědů — Moravská vína na novoročním obědě — Tradice novoročních obědů — Novoroční obědy v dalších zemích — Protivládní protesty v Íránu — Přísnější zákon pro sociální sítě v Německu — Neoblíbené dojíždění za prací — Nepovedený ohňostroj v Přerově — Začala Tříkrálová sbírka — Migrační trasa přes hřebeny Alp — Nehoda trolejbusu v Brně — Nejkrásnější noční obloha na světě

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Oběd prezidenta a premiéra
   Prezident a premiér zahájili pracovní rok tradičním obědem. Miloš Zeman a Andrej Babiš se i s manželkami sešli na zámku v Lánech. Oběd předchází zásadním politickým událostem.
   01:07
   Oběd prezidenta a premiéra
    Zároveň ale Andrej Babiš dodal, že další jednání před hlasováním sněmovny teď nemají příliš cenu. Strany mají podle premiéra jasný názor a většinou jeho vládní tým podpořit nechtějí.
    04:01
    Důvěra vládě
     Ještě rekapitulace základních dat a nástin možného dalšího postupu. Premiér chce požádat poslance o důvěru pro svůj kabinet příští středu. Počítat může v tuto chvíli pouze se 78 členy klubu ANO.
     05:24
     Hledání podpory pro Babišovu vládu
      Rozhovor s Radkem Vondráčkem, předsedou Poslanecké sněmovny.
      09:01
      Trumpova kritika Pákistánu
       Byli to dlouholetí spojenci ve válce proti terorismu, vlastně ještě pořád oficiálně jsou. Teď ale mezi Američany a Pákistánci zuří válka slov.
       11:11
       Obvinění útočníka z terorismu
        Ruské úřady obvinily z terorismu muže, který minulý týden odpálil bombu v petrohradském supermarketu. Pětatřicetiletý Dmitrij Lukjaněnko podle vyšetřovatelů patřil k nacionalistům a od devatenácti trpěl duševními poruchami.
        11:36
        E-recepty v ostrém provozu
         První všední den s povinnými elektronickými recepty systém bez větších problémů zvládl. Jen dopoledne lékaři vydali přes 100 tisíc e-receptů, večer počet dosáhl 160 tisíc.
         14:01
         Dotační kauza Čapí hnízdo
          Žalobci doporučili nezveřejňovat zprávu úřadu OLAF o Čapím hnízdu. Městské státní zastupitelství v Praze to píše ministerstvu financí. Podle mluvčí žalobců bude zpráva zařazena do vyšetřovacího spisu.
          15:13
          Spor Libereckého kraje a ÚHOS
           Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
           18:05
           Úspěšná minisérie Marie Terezie
            První díl minisérie Marie Terezie viděly na Nový rok víc než dva miliony diváků. Snímek, který Česká televize natočila v koprodukci s rakouskou, maďarskou a slovenskou televizí, se stal nejsledovanějším pořadem novoročního dne.
            18:25
            Nominace na ceny filmových kritiků
             Na výroční ceny tuzemské filmové kritiky má největší šance slovensko-české drama Špína. Bodovat může v šesti kategoriích.
             20:31
             Rozhovory Jižní Koreje a KLDR
              Jižní Korea nabízí KLDR rozhovory na vysoké úrovni - poté, co vůdce Kim Čong-un v nečekaně smířlivém novoročním projevu zmínil, že zvažuje vyslání sportovců na zimní olympiádu do Jižní Koreje.
              21:06
              Návštěva dějiště zimní olympiády
               Dějiště zimní olympiády leží pouhých 80 kilometrů od severokorejské hranice. Donedávna neznámý okres se o Hry ucházel celkem třikrát.
               23:33
               Prezidentské volby na dohled
                Přesně za deset dnů začnou čeští voliči vybírat nového prezidenta. Česká televize a Český rozhlas začaly vysílat předvolební spoty kandidátů. Někde už také roznášejí hlasovací lístky.
                25:28
                Nová pravidla pro strážníky
                 Ke strážníkům se ode dneška můžou hlásit už osmnáctiletí uchazeči - padla hranice 21 let. Nejmladší nováčci budou zpočátku sloužit beze zbraně.
                 27:30
                 Novoroční zdražování
                  Některé poštovní služby od února zdraží. Cena obyčejného dopisu stoupne o tři koruny na 19. Doporučené psaní vyjde o šest korun dráž než dosud.
                  30:15
                  Historie novoročních obědů
                   Vracíme se k novoročním obědům. Shrneme-li tuto novodobou tradici do čísel, vyjde následující: za úřadování 2 hlav státu a 9 premiérů se podávalo celkem 14 menu.
                   30:59
                   Moravská vína na novoročním obědě
                    Součástí pečlivě skládaného novoročního menu je samozřejmě víno. Současný prezident vybírá zásadně z těch moravských.
                    32:17
                    Tradice novoročních obědů
                     Tradici novoročních obědů zavedl Václav Klaus. Zatímco nynější premiér Andrej Babiš přijel s manželkou Monikou, někteří z jeho předchůdců se dostavili sami.
                     34:39
                     Novoroční obědy v dalších zemích
                      Novoroční oběd se pravidelně podává i na Slovensku. Prezident Andrej Kiska na něj zve své předchůdce. Po smrti Michala Kováče se scházejí ve třech. V další sousední zemi - Polsku - žádná podobná tradice nefunguje.
                      36:10
                      Protivládní protesty v Íránu
                       Íránský duchovní vůdce obvinil nepřátele své země, že stojí za největšími protivládními protesty za osm let. Ajatolláh Chameneí se k nepokojům vyjádřil poprvé za pět dnů od jejich vypuknutí, poté, co se počet mrtvých zvýšil na 21.
                       36:37
                       Přísnější zákon pro sociální sítě v Německu
                        Jen pár hodin platil v Německu zákon proti nenávistným projevům na sociálních sítích – a už dopadl na prominentní političku. Šéfka poslanců protiimigrační Alternativy pro Německo na Twitteru a Facebooku napsala mimo jiné o barbarských muslimských hordách.
                        38:50
                        Neoblíbené dojíždění za prací
                         Putování za prací je stále míň oblíbené. V Česku, ale i na celém světě ubývá lidí, kteří jsou ochotní se za prací nejen stěhovat, ale i dojíždět. Příspěvek na to teď z Úřadu práce pobírá pět a půl tisíce lidí.
                         41:14
                         Nepovedený ohňostroj v Přerově
                          Novoroční ohňostroj až na Tři krále. Přerov určil náhradní termín za včerejšek, kdy několik tisíc lidí čekalo na pyrotechnické efekty marně.
                          41:43
                          Začala Tříkrálová sbírka
                           Živý vstup redaktora Ondřeje Šimečka.
                           43:17
                           Migrační trasa přes hřebeny Alp
                            Migranti si našli jednu z posledních volných cest z Itálie na sever Evropy – přes horské hřebeny Alp. Do zasněžených průsmyků vyrážejí špatně oblečení a často bez bot.
                            45:22
                            Nehoda trolejbusu v Brně
                             Čtyři lehce zraněné ošetřili po nehodě brněnského trolejbusu. 54letý řidič, který je mezi postiženými, najel do sloupu. Hasiči ho museli z trolejbusu vyprostit.
                             45:42
                             Nejkrásnější noční obloha na světě
                              Jedno z nejsušších míst světa, přes 100 kilometrů od nejbližšího města. Chilská observatoř Paranal ve výšce 2600 metrů je skvělé místo pro pozorování vesmíru, třeba studium jeho počátků.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž47 minut
                              Další díl
                              3. ledna 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž55 minut

                              27. května

                              Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                              27. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              27. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              27. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              26. května

                              Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                              26. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              26. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              26. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              25. května

                              Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                              25. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              25. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              24. května

                              Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                              24. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              24. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              23. května

                              Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                              23. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              23. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 5. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám