44 minut

17. prosinec 2017

Obsah dílu

Rozdělení Československa — Rozdělení Československa — Rozdělení Československa — Teroristický útok v ruském Petrohradě — Rok po útocích na vánoční trhy v Berlíně — Třetí adventní neděle v obchodech — Nominace KSČM do čela komise pro GIBS — Prezidentské volby — Zemřel František Zahrádka — Korupční kauzy premiéra Netanjahua — Útok na kostel v severozápadním Pákistánu — Kostel plný betlémů — Programové prohlášení nové vlády — Plány ministra Hünera — Císařský řez na přání — Cesty krabů — Zisk bank v ČR — Prodej vánočních kaprů — Češi vs. Slováci — Spolupráce na projektech — Jak si rozumí Češi a Slováci — Krejčí amerických prezidentů s českými kořeny — Nákladní loď u ISS — Zákaz vstupu na sjezdovky — Zemřel Pavel Brázda — Beatový festival

Části dílu

00:33
Rozdělení Československa
  Výročí rozpadu Československa se blíží. Dnes je to přesně čtvrtstoletí od chvíle, kdy Česká národní rada vydala prohlášení ke všem národům světa, že od 1. ledna 1993 vzniká nový stát – Česká republika.
  01:37
  Rozdělení Československa
   I po rozdělení obě země velmi významně hospodářsky spolupracují. A jejich ekonomiky jsou stále podobné.
   05:02
   Rozdělení Československa
    Pohled na rozdíly v obou zemích očima statistiků.
    06:52
    Teroristický útok v ruském Petrohradě
     Začínáme spoluprací, která v poslední době příliš častá nebyla. Americká CIA pomohla zmařit teroristický útok v ruském Petrohradě.
     07:22
     Rok po útocích na vánoční trhy v Berlíně
      Německé úřady podle spolkového ministra vnitra letos zabránily třem teroristickým útokům. Listu Bild am Sonntag sdělil, že od roku 2000 jich zmařily celkem šestnáct.
      09:44
      Třetí adventní neděle v obchodech
       Živý vstup Tomáše Indreje.
       11:08
       Nominace KSČM do čela komise pro GIBS
        Komunisti trvají na nominaci poslance Zdeňka Ondráčka a nadále chtějí, aby stál v čele komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů.
        12:03
        Prezidentské volby
         Čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Kdyby se konaly teď, získala by podle průzkumu v prvním kole největší podporu stávající hlava státu.
         13:34
         Zemřel František Zahrádka
          Zemřel člen protikomunistického odboje František Zahrádka. Bylo mu 87 let. Od mládí byl skautem a právě prostřednictvím Junáka se později zapojil do odboje.
          13:56
          Korupční kauzy premiéra Netanjahua
           Už třetí víkend protestují v Tel Avivu tisíce lidí. Kritizují korupci v politice a především premiéra Benjamina Netanjahua.
           16:26
           Útok na kostel v severozápadním Pákistánu
            Nejméně osm lidí zabili teroristi při útoku na kostel v severozápadním Pákistánu. Přes čtyři desítky dalších zranili.
            16:45
            Kostel plný betlémů
             Zatímco celý rok jsou v krabicích na půdě, teď se objevují na těch nejviditelnějších místech. Běžně bývá v kostelech jediný betlém, v Pohořelicích na Brněnsku jich je ale kostel plný.
             19:28
             Programové prohlášení nové vlády
              Už zítra uvede premiér Andrej Babiš do funkce zbývající čtyři ministry. Nová vláda se pak sejde na svém už druhém zasedání.
              22:42
              Plány ministra Hünera
               Nový ministr průmyslu Tomáš Hüner snížil počet náměstků svého úřadu o třetinu – z jedenácti na sedm. Původní počet označil za nabobtnalou strukturu.
               23:20
               Císařský řez na přání
                Porod císařským řezem na přání nastávající matky – podle jedné skupiny lékařů selhání předporodní přípravy, podle druhé legitimní možnost rodiček.
                25:27
                Cesty krabů
                 Na Vánočním ostrově v Indickém oceánu začala každoroční přírodní podívaná – miliony krabů červených se vydaly z lesů uprostřed ostrova k pobřeží, kde se rozmnoží a nakladou vajíčka do moře.
                 25:45
                 Zisk bank v ČR
                  Zisky tuzemských bank a spořitelen zůstávají vysoké. V Česku jich teď působí 47.
                  26:07
                  Prodej vánočních kaprů
                   Advent vrcholí, první rybářské spolky začaly prodávat vánoční kapry. O ryby je podle prodejců i samotných rybářů větší zájem než obvykle.
                   28:03
                   Češi vs. Slováci
                    Slováci mají o Česku lepší znalosti než Češi o Slovensku. Zároveň jsou zdatnější v ovládání češtiny. Vyplynulo to z průzkumu Median pro ČT.
                    30:48
                    Spolupráce na projektech
                     Češi i Slováci se shodují, že by uvítali větší spolupráci. Největší podporu získal plánovaný projekt železniční rychlodráhy mezi Prahou a Bratislavou.
                     31:22
                     Jak si rozumí Češi a Slováci
                      Češi a Slováci si přestávají rozumět. Podle průzkumu hlavně mladší generace Čechů už téměř nezná slovenštinu.
                      33:58
                      Krejčí amerických prezidentů s českými kořeny
                       Navzájem se kritizují, a přece je jedna věc spojuje. Řeč je o amerických prezidentech a jejich krejčím.
                       36:52
                       Nákladní loď u ISS
                        Vesmírná nákladní loď Dragon společnosti SpaceX po dvoudenním letu dorazila k Mezinárodní vesmírné stanici. Kromě zásob a vědeckého materiálu dovezla i vánoční dárky pro tříčlennou posádku.
                        37:14
                        Zákaz vstupu na sjezdovky
                         Rolbaři na Špičáku varují lyžaře, aby dodržovali zákaz vstupu do areálu po skončení lyžování. Od půl páté, kdy začínají upravovat sjezdovky, to totiž pro ně může být i smrtelně nebezpečné.
                         39:07
                         Zemřel Pavel Brázda
                          Bylo mu 91 let. Jako svébytný autor charakteristických pestrých obrazů byl uznávaný i v evropském kontextu.
                          39:54
                          Beatový festival
                           Československý beatový festival po padesáti letech.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           18. prosinec 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           12. srpen

                           Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                           12. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           12. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           12. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           11. srpen

                           Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                           11. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           11. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           11. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           10. srpen

                           Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                           10. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           10. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           10. 8. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám