48 minut

18. prosinec 2017

Obsah dílu

Programové prohlášení vlády — Programové prohlášení Babišovy vlády — Programové prohlášení vlády v bodech — Hledání podpory menšinové vlády — První změny nových ministrů — Vyjednávání o podpoře vlády Andreje Babiše — Nová rakouská vláda — Účtenková loterie — Odklad dalších vln EET — Soud kvůli teroristickým útokům v Paříži — Omluva za nepravdivou informaci — Projev britské premiérky před parlamentem — Připomínka prezidenta Václava Havla — Priority ministryně obrany — Výpadek elektřiny na letišti v Atlantě — Potíže kvůli sněžení na německém letišti — Nová věznice u Tábora — U Seattlu vykolejil vlak — Taxislužba pro seniory — Vývoj v případu soudkyně Králové — Zimní sezona v Česku — Den s prezidentským kandidátem Jiřím Hynkem — Vizitka Jiřího Hynka — Prezidentské priority kandidáta Jiřího Hynka — Jiří Hynek v době privatizace Karlovarského porcelánu — Bezpečnostní strategie USA — Obnova Národního kulturního památníku Ploština — Pravidla pro vzdělávání mladých lékařů — Rezignace ředitele Zdeňka Blahuta — Rekonstrukce Staroměstské radnice — Výstavba větrných elektráren ve Francii

Části dílu

00:32
Programové prohlášení vlády
  Vláda dnes schválila své programové prohlášení. Počítá v něm se snižováním daní, růstem platů nebo i výstavbou vládního komplexu v Praze.
  01:11
  Programové prohlášení Babišovy vlády
   V zahraniční politice se chce kabinet opírat především o členství v EU a NATO. Přijetí eura kabinet v plánu nemá. Avizuje ale masivní investice, rozvoj digitalizace nebo úpravu důchodů.
   04:09
   Programové prohlášení vlády v bodech
    Návrh programového prohlášení má 16 kapitol na 32 stranách. Prvním tématem jsou finance a hospodaření státu. Dokument slibuje nižší DPH třeba na stravovací služby, točené pivo nebo služby s vysokým podílem lidské práce.
    05:10
    Hledání podpory menšinové vlády
     Rozhovor s Ivanem Bartošem, předsedou České pirátské strany.
     08:22
     První změny nových ministrů
      Noví ministři už začali s personálními změnami. Takzvaní političtí náměstci končí na resortu vnitra, financí nebo školství. Hned tři posty náměstků pak ruší nový ministr průmyslu Tomáš Hüner.
      09:54
      Vyjednávání o podpoře vlády Andreje Babiše
       Zítra chce Andrej Babiš začít jednat se stranami o případné podpoře vlády. Už na ráno pozval zástupce ODS. Nejvíc schůzek naplánoval na středu. Jednání na zmíněné téma chce uzavřít ve čtvrtek.
       10:30
       Nová rakouská vláda
        Rakousko má oficiálně novou vládu s nejmladším evropským premiérem. Kabinet lidovce Sebastiana Kurze složil přísahu do rukou prezidenta. Jednatřicetiletý politik se na koalici dohodl s krajně pravicovými svobodnými v pátek.
        11:36
        Účtenková loterie
         478 000 lidí se zapojilo do dalšího slosování účtenkové loterie. Ve srovnání s prvním kolem je to víc, uvedlo dnes ministerstvo financí. Nejaktivnější hráč zaregistroval 1129 účtenek.
         11:59
         Odklad dalších vln EET
          Na 300 tisíc podnikatelů spadajících do 3. a 4. vlny elektronické evidence tržeb může zatím odložit nákup pokladny. Do systému se podle původního plánu měli zapojit v březnu a v červnu příštího roku.
          13:55
          Soud kvůli teroristickým útokům v Paříži
           Soud se Salahem Abdeslamem, přímým účastníkem předloňských teroristických útoků z Paříže, začne v Belgii 5. února příštího roku. Soud dnes naplánované stání odložil.
           15:52
           Omluva za nepravdivou informaci
            16:22
            Projev britské premiérky před parlamentem
             Poprvé od bruselského summitu, na kterém se projednávaly podmínky brexitu, předstoupila britská premiérka Theresa Mayová s výsledky před národní parlament.
             17:09
             Připomínka prezidenta Václava Havla
              Živý vstup redaktorky Lucie Korcové.
              21:32
              Priority ministryně obrany
               Modernizace vybavení vojáků nebo nákup techniky. To jsou priority nové ministryně obrany Karly Šlechtové. Šéfka resortu to uvedla po jednání s náčelníkem generálního štábu Josefem Bečvářem.
               22:34
               Výpadek elektřiny na letišti v Atlantě
                Nejvytíženější letiště na světě zastavil na půl dne výpadek elektřiny. Atlanta, která denně odbaví na dvě stě sedmdesát pět tisíc pasažérů, musela zrušit skoro dvanáct set spojů.
                24:25
                Potíže kvůli sněžení na německém letišti
                 S problémy se potýkalo i jedno z největších evropských letišť - ve Frankfurtu nad Mohanem. Kvůli vydatnému sněžení zrušilo ráno asi 150 letů včetně tří spojů s Prahou.
                 24:42
                 Nová věznice u Tábora
                  V Česku by mohla vyrůst nová věznice pro osm set mužů. Vězeňská služba ji plánuje postavit v lokalitě Všechov u Tábora. Stát by měla zhruba za čtyři roky. Za mřížemi je teď přes 22 tisíc lidí.
                  25:40
                  U Seattlu vykolejil vlak
                   26:03
                   Taxislužba pro seniory
                    Město Karviná, které bylo jedním z prvních zajišťujících taxislužbu pro seniory, připravuje její rozšíření a zjednodušení. Dnes začalo vydávat speciální registrační průkazy, které k zvýhodněné jízdě opravňují.
                    27:53
                    Vývoj v případu soudkyně Králové
                     Projednávání případů, které řeší soudkyně Helena Králová, se pozastaví. Vedení Obvodního soudu pro Prahu 1 rozhodlo, že kauzy nedostane na starosti nový soudce, ale počká se na verdikt o kárných žalobách.
                     28:16
                     Zimní sezona v Česku
                      Česko má za sebou nechladnější den této zimní sezony. Třeba na Šumavě bylo ránu i minus dvacet stupňů. Zítra meteorologové očekávají ještě mrazivější začátek dne.
                      30:42
                      Den s prezidentským kandidátem Jiřím Hynkem
                       S novým týdnem pokračujeme v Událostech v představování jednotlivých kandidátů na prezidentský post. Šestým v abecedním pořadí - je Jiří Hynek.
                       33:44
                       Vizitka Jiřího Hynka
                        Jiří Hynek se narodil v Ústí nad Labem, v prosinci 1960. Školní léta prožil na Kolínsku. Ve studiích pak pokračoval v Praze - matematickou informatikou na Karlově univerzitě.
                        34:43
                        Prezidentské priority kandidáta Jiřího Hynka
                         Rozhovor s Jiřím Hynkem.
                         39:15
                         Jiří Hynek v době privatizace Karlovarského porcelánu
                          Na závěr ještě přidáme pohled z archivu na prezidentského kandidáta, z doby poměrně bouřlivé privatizace Karlovarského porcelánu. Tento podnik tehdy Jiří Hynek řídil.
                          40:02
                          Bezpečnostní strategie USA
                           Za necelou půlhodinu má americký prezident představit novou bezpečnostní strategii. Podle Bílého domu stojí na čtyřech pilířích.
                           40:27
                           Obnova Národního kulturního památníku Ploština
                            Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
                            41:59
                            Pravidla pro vzdělávání mladých lékařů
                             Chybí pravidla pro vzdělávání mladých lékařů, stěžují si nemocnice i sami absolventi. O tom, jaké výkony mohou po škole v nemocnicích dělat sami, rozhodují individuálně primáři nebo přednostové oddělení.
                             43:49
                             Rezignace ředitele Zdeňka Blahuta
                              Ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv Zdeněk Blahuta končí ve funkci - podle ministerstva zdravotnictví požádal o odvolání z osobních důvodů. Ústav zodpovídá za povolování a kontrolu léků, ale také za systém elektronických receptů.
                              44:10
                              Rekonstrukce Staroměstské radnice
                               Živý vstup redaktorky Evy Šelepové.
                               45:17
                               Výstavba větrných elektráren ve Francii
                                Boj proti změnám klimatu zůstává jednou z priorit francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Potvrdil to ve včerejším televizním rozhovoru. Jeho vláda podporuje například výstavbu větrných elektráren u pobřeží Normandie.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                19. prosinec 2017

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám