49 minut

18. prosinec 2017

Obsah dílu

Programové prohlášení vlády — Programové prohlášení Babišovy vlády — Programové prohlášení vlády v bodech — Hledání podpory menšinové vlády — První změny nových ministrů — Vyjednávání o podpoře vlády Andreje Babiše — Nová rakouská vláda — Účtenková loterie — Odklad dalších vln EET — Soud kvůli teroristickým útokům v Paříži — Omluva za nepravdivou informaci — Projev britské premiérky před parlamentem — Připomínka prezidenta Václava Havla — Priority ministryně obrany — Výpadek elektřiny na letišti v Atlantě — Potíže kvůli sněžení na německém letišti — Nová věznice u Tábora — U Seattlu vykolejil vlak — Taxislužba pro seniory — Vývoj v případu soudkyně Králové — Zimní sezona v Česku — Den s prezidentským kandidátem Jiřím Hynkem — Vizitka Jiřího Hynka — Prezidentské priority kandidáta Jiřího Hynka — Jiří Hynek v době privatizace Karlovarského porcelánu — Bezpečnostní strategie USA — Obnova Národního kulturního památníku Ploština — Pravidla pro vzdělávání mladých lékařů — Rezignace ředitele Zdeňka Blahuta — Rekonstrukce Staroměstské radnice — Výstavba větrných elektráren ve Francii

Části dílu

00:32
Programové prohlášení vlády
  Vláda dnes schválila své programové prohlášení. Počítá v něm se snižováním daní, růstem platů nebo i výstavbou vládního komplexu v Praze.
  01:11
  Programové prohlášení Babišovy vlády
   V zahraniční politice se chce kabinet opírat především o členství v EU a NATO. Přijetí eura kabinet v plánu nemá. Avizuje ale masivní investice, rozvoj digitalizace nebo úpravu důchodů.
   04:09
   Programové prohlášení vlády v bodech
    Návrh programového prohlášení má 16 kapitol na 32 stranách. Prvním tématem jsou finance a hospodaření státu. Dokument slibuje nižší DPH třeba na stravovací služby, točené pivo nebo služby s vysokým podílem lidské práce.
    05:10
    Hledání podpory menšinové vlády
     Rozhovor s Ivanem Bartošem, předsedou České pirátské strany.
     08:22
     První změny nových ministrů
      Noví ministři už začali s personálními změnami. Takzvaní političtí náměstci končí na resortu vnitra, financí nebo školství. Hned tři posty náměstků pak ruší nový ministr průmyslu Tomáš Hüner.
      09:54
      Vyjednávání o podpoře vlády Andreje Babiše
       Zítra chce Andrej Babiš začít jednat se stranami o případné podpoře vlády. Už na ráno pozval zástupce ODS. Nejvíc schůzek naplánoval na středu. Jednání na zmíněné téma chce uzavřít ve čtvrtek.
       10:30
       Nová rakouská vláda
        Rakousko má oficiálně novou vládu s nejmladším evropským premiérem. Kabinet lidovce Sebastiana Kurze složil přísahu do rukou prezidenta. Jednatřicetiletý politik se na koalici dohodl s krajně pravicovými svobodnými v pátek.
        11:36
        Účtenková loterie
         478 000 lidí se zapojilo do dalšího slosování účtenkové loterie. Ve srovnání s prvním kolem je to víc, uvedlo dnes ministerstvo financí. Nejaktivnější hráč zaregistroval 1129 účtenek.
         11:59
         Odklad dalších vln EET
          Na 300 tisíc podnikatelů spadajících do 3. a 4. vlny elektronické evidence tržeb může zatím odložit nákup pokladny. Do systému se podle původního plánu měli zapojit v březnu a v červnu příštího roku.
          13:55
          Soud kvůli teroristickým útokům v Paříži
           Soud se Salahem Abdeslamem, přímým účastníkem předloňských teroristických útoků z Paříže, začne v Belgii 5. února příštího roku. Soud dnes naplánované stání odložil.
           15:52
           Omluva za nepravdivou informaci
            16:22
            Projev britské premiérky před parlamentem
             Poprvé od bruselského summitu, na kterém se projednávaly podmínky brexitu, předstoupila britská premiérka Theresa Mayová s výsledky před národní parlament.
             17:09
             Připomínka prezidenta Václava Havla
              Živý vstup redaktorky Lucie Korcové.
              21:32
              Priority ministryně obrany
               Modernizace vybavení vojáků nebo nákup techniky. To jsou priority nové ministryně obrany Karly Šlechtové. Šéfka resortu to uvedla po jednání s náčelníkem generálního štábu Josefem Bečvářem.
               22:34
               Výpadek elektřiny na letišti v Atlantě
                Nejvytíženější letiště na světě zastavil na půl dne výpadek elektřiny. Atlanta, která denně odbaví na dvě stě sedmdesát pět tisíc pasažérů, musela zrušit skoro dvanáct set spojů.
                24:25
                Potíže kvůli sněžení na německém letišti
                 S problémy se potýkalo i jedno z největších evropských letišť - ve Frankfurtu nad Mohanem. Kvůli vydatnému sněžení zrušilo ráno asi 150 letů včetně tří spojů s Prahou.
                 24:42
                 Nová věznice u Tábora
                  V Česku by mohla vyrůst nová věznice pro osm set mužů. Vězeňská služba ji plánuje postavit v lokalitě Všechov u Tábora. Stát by měla zhruba za čtyři roky. Za mřížemi je teď přes 22 tisíc lidí.
                  25:40
                  U Seattlu vykolejil vlak
                   26:03
                   Taxislužba pro seniory
                    Město Karviná, které bylo jedním z prvních zajišťujících taxislužbu pro seniory, připravuje její rozšíření a zjednodušení. Dnes začalo vydávat speciální registrační průkazy, které k zvýhodněné jízdě opravňují.
                    27:53
                    Vývoj v případu soudkyně Králové
                     Projednávání případů, které řeší soudkyně Helena Králová, se pozastaví. Vedení Obvodního soudu pro Prahu 1 rozhodlo, že kauzy nedostane na starosti nový soudce, ale počká se na verdikt o kárných žalobách.
                     28:16
                     Zimní sezona v Česku
                      Česko má za sebou nechladnější den této zimní sezony. Třeba na Šumavě bylo ránu i minus dvacet stupňů. Zítra meteorologové očekávají ještě mrazivější začátek dne.
                      30:42
                      Den s prezidentským kandidátem Jiřím Hynkem
                       S novým týdnem pokračujeme v Událostech v představování jednotlivých kandidátů na prezidentský post. Šestým v abecedním pořadí - je Jiří Hynek.
                       33:44
                       Vizitka Jiřího Hynka
                        Jiří Hynek se narodil v Ústí nad Labem, v prosinci 1960. Školní léta prožil na Kolínsku. Ve studiích pak pokračoval v Praze - matematickou informatikou na Karlově univerzitě.
                        34:43
                        Prezidentské priority kandidáta Jiřího Hynka
                         Rozhovor s Jiřím Hynkem.
                         39:15
                         Jiří Hynek v době privatizace Karlovarského porcelánu
                          Na závěr ještě přidáme pohled z archivu na prezidentského kandidáta, z doby poměrně bouřlivé privatizace Karlovarského porcelánu. Tento podnik tehdy Jiří Hynek řídil.
                          40:02
                          Bezpečnostní strategie USA
                           Za necelou půlhodinu má americký prezident představit novou bezpečnostní strategii. Podle Bílého domu stojí na čtyřech pilířích.
                           40:27
                           Obnova Národního kulturního památníku Ploština
                            Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
                            41:59
                            Pravidla pro vzdělávání mladých lékařů
                             Chybí pravidla pro vzdělávání mladých lékařů, stěžují si nemocnice i sami absolventi. O tom, jaké výkony mohou po škole v nemocnicích dělat sami, rozhodují individuálně primáři nebo přednostové oddělení.
                             43:49
                             Rezignace ředitele Zdeňka Blahuta
                              Ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv Zdeněk Blahuta končí ve funkci - podle ministerstva zdravotnictví požádal o odvolání z osobních důvodů. Ústav zodpovídá za povolování a kontrolu léků, ale také za systém elektronických receptů.
                              44:10
                              Rekonstrukce Staroměstské radnice
                               Živý vstup redaktorky Evy Šelepové.
                               45:17
                               Výstavba větrných elektráren ve Francii
                                Boj proti změnám klimatu zůstává jednou z priorit francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Potvrdil to ve včerejším televizním rozhovoru. Jeho vláda podporuje například výstavbu větrných elektráren u pobřeží Normandie.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž49 minut
                                Další díl
                                19. prosinec 2017

                                Přehled dílů

                                Stopáž55 minut

                                20. únor

                                Headlines — Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von Der Leynová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                                20. 2. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                20. únor

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                20. 2. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                19. únor

                                Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                                19. 2. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                19. únor

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                19. 2. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                18. únor

                                Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                                18. 2. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                18. únor

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                18. 2. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                17. únor

                                Ztráta kontroly nad Avdijivkou — Konference v Mnichově o Ukrajině — Pozice na východní Ukrajině — Psychika vojáků po dobytí Avdijivky — Zatýkání na pietních akcích v Rusku — Úbytek klientů ve třetím důchodovém pilíří — Spoření na důchod — Hospodaření systému důchodového pojištění — Prodloužení kontrol na hranici s Českem — Prodej produktů od drobných farmářů — Ochrana dětí v Maďarsku — 30 let kapely Vypsaná fiXa — Debaty o zvýhodnění začínajících podnikatelů — Vstup Švédska do NATO — První robotická operace bypassu — Nehoda na trati u Braníka — Teplo zkrátilo sezonu na horách — Ceny vody a nealkoholických nápojů — Pitná voda v ČR — Pokuta pro Donadla Trumpa za podvody — Stávka na francouzské železnici — Omezení pro cestující po Praze — Jiří Paroubek předsedou ČSSD — Návštěvnost zámku v Českém Krumlově — Zvukové detektory pomáhají strážníkům v Plzni — Japonský vesmírný úspěch — Údržba jáchymovských pramenů po povodni — Česká premiéra na Berlinale

                                17. 2. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                17. únor

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                17. 2. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                16. únor

                                Smrt ruského opozičníka Alexeje Navalného — Příčina úmrtí Alexeje Navalného — Reakce lídrů na úmrtí Navalného — Pieta v Moskvě — Pietní místo a protest u ruské ambasády — Bezpečnostní konference v Mnichově — Boje na Ukrajině — Bezpečnostní dohoda mezi Francií a Ukrajinou — Forma protestu evropských zemědělců — Pondělní protest zkomplikuje dopravu — Změny ve slovenském trestním právu — Výměna hradního kancléře — Pohledávky klientů zkrachovalé Sberbank — Nabucco ve Státní opeře — Měnová politika při oslabování koruny — Počet firem v Česku — Incident z pražského metra — Rekordně teplý den — Opravy rozbitých silnic — Následky jízdy přes výmoly — Délka silniční sítě — Opravy silnic na jihu Čech — Vláda o ruském podniku spravujícím budovy v Česku — Nové uplatnění pro chátrající objekty — Stejnopohlavní sňatky v Řecku — Protesty v Maďarsku kvůli milosti — Likvidace drůbeže nakažené ptačí chřipkou — Pěstírna léčebného konopí — Otevírání FF UK po střelbě — Návrat seniorů do domova po požáru — Zatýkání islamistů v Turecku — Stavba silnice do Svitav — Skupiny pro děti zdravotníků v nemocnicích — Bobři táhnou do měst — Noc mladých vědců

                                16. 2. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                16. únor

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                16. 2. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám