44 minut

16. prosinec 2017

Obsah dílu

Registr přestupků — Registr přestupků — Nové přestupky — Dohoda o koaliční vládě v Rakousku — Horst Seehofer opět v čele CSU — Betlémské světlo — Plány ministra vnitra — Krajně pravicové a protiimigrační strany v Praze — Zmizení ponorky San Juan — OKD nabírá nové zaměstnance — Požár na Sokolovsku — Pronájem kanceláří v Praze — Film Hoří, má panenko! po padesáti letech — Odškodnění klientů společnosti Lidové domky — Podpora vlády A. Babiše — Měření arzenu v Malíně — Rozloučení s Michalem I. — Aplikace pomáhá lyžařům i běžkařům — Zahraniční studenti v Česku — Pád do dluhové pasti — Omezení zubní pohotovnosti — Pohotovosti zubních lékařů — Zubaři v příhraničí — Olympiáda u hranic KLDR — Islamisté v Německu — Městská hromadná doprava jako koníček — Dražba mamuta — Skutečný dárek jako pomoc nejchudším

Části dílu

00:33
Registr přestupků
  Už přes rok platí v Česku registr přestupků. Zapisují se tam drobné krádeže nebo třeba ignorování zákazu kouření.
  01:20
  Registr přestupků
   S víc než ročním odstupem se tak objevují nápady, jak zákon změnit. Některá města by třeba chtěla, aby se jim vrátila možnost vykázat recidivisty ze svého území.
   03:36
   Nové přestupky
    Přestupků se letos dotkla ještě jedna změna - v červenci ji přinesl nový zákon.
    04:40
    Dohoda o koaliční vládě v Rakousku
     Rakouský prezident Alexander van der Bellen schválil dohodu o koaliční vládě mezi vítězem voleb, konzervativní Lidovou stranou, a třetí nejsilnější stranou, krajně pravicovou Svobodnou stranou Rakouska.
     06:58
     Horst Seehofer opět v čele CSU
      Křesťansko sociální unie si do svého čela znovu zvolila Horsta Seehofera. Na sjezdu v Norimberku od delegátů získal skoro 84 procent hlasů.
      07:29
      Betlémské světlo
       Živý vstup Martiny Tlachové.
       08:47
       Plány ministra vnitra
        Reorganizace policie ani výměna vedení není v plánu. České televizi to řekl ministr vnitra Lubomír Metnar.
        09:20
        Krajně pravicové a protiimigrační strany v Praze
         Druhý den konference stran sdružených do europarlamentní frakce „Evropa národů a svobody“ – v Praze ji pořádá hnutí SPD.
         12:18
         Zmizení ponorky San Juan
          Měsíc po zmizení ponorky San Juan odvolalo argentinské ministerstvo obrany šéfa námořnictva. Plavidlo se čtyřiačtyřiceti členy posádky se ztratilo v jižním Atlantiku.
          12:37
          OKD nabírá nové zaměstnance
           Těžební společnost OKD, která v březnu propouštěla z Dolu Paskov stovky horníků, teď obtíženě shání nové zaměstnance.
           14:30
           Požár na Sokolovsku
            Dva lidi nepřežili požár bytu v panelovém domě v Horním Slavkově na Sokolovsku. Kvůli kouři, který se šířil po chodbách, hasiči v noci evakuovali 26 nájemníků.
            14:46
            Pronájem kanceláří v Praze
             Zájem firem o kanceláře v Praze stoupá. Jen za prvních devět měsíců jich bylo pronajato skoro stejně jako za celý loňský rok.
             15:29
             Film Hoří, má panenko! po padesáti letech
              Na stejném místě, kde ho režisér Miloš Forman natočil, v sále na Střelnici ve Vrchlabí. Právě se díváte na živé záběry z příprav hasičského bálu, který má být podobný tomu filmovému.
              18:53
              Odškodnění klientů společnosti Lidové domky
               Klienti zkrachovalé společnosti Lidové domky stále nedostali zhruba čtyřicet milionů korun. Ty vložili do projektu levného bydlení u Prahy.
               21:07
               Podpora vlády A. Babiše
                Komunisté rozhodnou, jestli podpoří menšinovou vládu Andreje Babiše, na začátku příštího roku.
                21:48
                Měření arzenu v Malíně
                 Z devadesáti sedmi procent jsou výsledky na měření arzenu v těle obyvatel Malína v pořádku - to vzkazuje obyvatelům jedné z částí Kutné Hory Ředitelství silnic a dálnic.
                 24:14
                 Rozloučení s Michalem I.
                  Rumunsko se rozloučilo s Michalem I. – posledním králem, který usedl na tamní trůn. Do Bukurešti přijeli smuteční hosti z celého světa včetně britského prince Charlese nebo belgické princezny Astrid.
                  24:40
                  Aplikace pomáhá lyžařům i běžkařům
                   Aplikace záchranka nově začne sloužit i lidem na horách. Telefon sám pozná, kde se nachází, a vyrozumí horskou službu.
                   26:26
                   Zahraniční studenti v Česku
                    Stále víc lidí z postsovětských republik chce získat vysokoškolský titul v Česku.
                    26:48
                    Pád do dluhové pasti
                     V Česku v posledním roce ubylo společností poskytujících úvěry. Stojí za tím také novela spotřebitelského zákona, která začala platit před rokem a která výrazně upravila pravidla pro poskytovatele.
                     28:54
                     Omezení zubní pohotovnosti
                      V Brně a Plzni zkrátí od příštího roku stomatologickou pohotovost. Nově budou zubaři lidem k dispozici v týdnu pouze do půlnoci. O víkendech budou sloužit jen přes den.
                      31:51
                      Pohotovosti zubních lékařů
                       Pohotovostní službu si zajišťují obce a kraje. Proto se různí jejich dostupnost i odměny lékařů.
                       32:20
                       Zubaři v příhraničí
                        Někde sice zubaři jsou, jako v jihočeském příhraničí, ale místní lidi téměř neberou. Zubní kliniky ve Vyšším Brodu na Českokrumlovsku ošetřují převážně Rakušany. Zahraniční pacienti platí hotově a v eurech. Místní lidé tak mají problém sehnat zubaře.
                        35:03
                        Olympiáda u hranic KLDR
                         Severokorejské rakety zatím nejsou schopné zasáhnout území kontinentálních Spojených států, tvrdí americký ministr obrany Matisse.
                         37:39
                         Islamisté v Německu
                          Mezi nebezpečné islamisty v Německu patří podle úřadů i zlomek žen a dětí. Uvedla to agentura DPA s odvoláním na bezpečnostní služby.
                          37:59
                          Městská hromadná doprava jako koníček
                           Nové zastávky, nové linky s lepšími odjezdy pro cestující. Uherské Hradiště, 30-ti tisícové okresní město, připravuje zcela nový systém městské hromadné dopravy.
                           39:46
                           Dražba mamuta
                            V Lyonu draží největší kostru mamuta ze soukromých sbírek. Vysoká je skoro tři a půl metru, na šířku měří přes pět metrů.
                            40:04
                            Skutečný dárek jako pomoc nejchudším
                             Pomoci těm nejchudším lidem k samostatnosti a důstojnému životu. To je smyslem rozvojové pomoci řady neziskových organizací.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             17. prosinec 2017

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             10. srpen

                             Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                             10. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             10. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             10. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             9. srpen

                             Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                             9. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             9. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             9. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             8. srpen

                             Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                             8. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             8. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             8. 8. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám