49 minut

16. květen 2017

Obsah dílu

Růst české ekonomiky nad očekávání — Růst české ekonomiky nad očekávání — Bariéry a výzvy pro české firmy — Hledání nového ministra financí — Prezidentova kompetenční žaloba — Prezidentský kandidát ČSSD — Žaloba Bruselu kvůli uprchlíkům? — Žaloba Bruselu kvůli uprchlíkům? — Nové okolnosti neštěstí ve Studénce — Zajištění místa tragédie — Trumpovo prozrazené státní tajemství — Hranice tržeb, do které spolky nemusejí evidovat — Prohlídka Uměleckoprůmyslového muzea — Kandidáti na post ministra školství — Diagnóza: roztroušená skleróza — Útraty za plyn — Evropské oceněné české památky — Sporný nákup armádních letounů — Nový soud s Markem Dalíkem — Prezident na návštěvě Číny — 101letý parašutista — Češi potrestaní v Řecku — Důsledky hackerského útoku — Týden ústních maturit — Natáčení čínské reality show Keep Running v Praze — Poslední adresa Josefa Kroula

Části dílu

00:35
Růst české ekonomiky nad očekávání
  České ekonomice se daří nad očekávání. V prvním čtvrtletí rostla podle statistického úřadu o téměř tři procenta. Daří se všem odvětvím hospodářství. Hlavním tahounem je pak vývoz českých firem a spotřeba domácností.
  01:16
  Růst české ekonomiky nad očekávání
   Hrubý domácí produkt rostl až o půl procenta více, než očekávali ekonomové.
   05:04
   Bariéry a výzvy pro české firmy
    Hostem Událostí je prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.
    08:16
    Hledání nového ministra financí
     Živý vstup redaktorky Kateřiny Šalounové.
     11:52
     Prezidentova kompetenční žaloba
      Ústavní soud nemůže dát závazné vyjádření prezidentovi, zda může na návrh premiéra odvolat člena vlády. České televizi to řekl soudce ústavního soudu Tomáš Lichovník.
      12:44
      Prezidentský kandidát ČSSD
       Sociální demokracie uvažuje o vlastním kandidátovi na prezidenta. A to kvůli údajnému mocenskému paktu mezi prezidentem Zemanem a ministrem financí Babišem, o kterém mluví premiér Sobotka.
       13:37
       Žaloba Bruselu kvůli uprchlíkům?
        Až u evropského soudu mohou podle eurokomisaře pro vnitro skončit státy, které odmítají přijímat uprchlíky podle kvót. Třeba Maďarsko a Polsko zatím nepřevzaly z Itálie nebo Řecka ani jednoho migranta.
        13:59
        Žaloba Bruselu kvůli uprchlíkům?
         Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
         15:28
         Nové okolnosti neštěstí ve Studénce
          Po roce a půl Okresní soud v Novém Jičíně znovu projednával okolnosti tragické vlakové nehody ze Studénky. V srpnu 2008 při srážce rychlíku s rozestavěným mostem zemřelo 8 lidí a dalších 95 se zranilo.
          17:51
          Zajištění místa tragédie
           Živý vstup redaktorky Lucie Poništové.
           19:00
           Trumpovo prozrazené státní tajemství
            Americký prezident hájí své rozhodnutí poskytnout Rusku informace k organizaci Islámský stát. Podle listu Washington Post Trump minulý týden předal ministru zahraničí Lavrovovi přísně tajné údaje.
            21:29
            Hranice tržeb, do které spolky nemusejí evidovat
             22:15
             Prohlídka Uměleckoprůmyslového muzea
              Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze bude od čtvrtka na tři dny mimořádně otevřené – poprvé od začátku rozsáhlé rekonstrukce v roce 2015.
              24:44
              Kandidáti na post ministra školství
               Premiér Sobotka má na příští dny naplánované schůzky s kandidáty do čela ministerstva školství. Nového šéfa resortu chce najít do konce května, kdy úřad opustí Kateřina Valachová. Ta ohlásila rezignaci kvůli kauze sportovních dotací.
               25:06
               Diagnóza: roztroušená skleróza
                Postihuje hlavně mladé ženy – roztroušená skleróza je u nás každý rok diagnostikována až tisícovce lidí. Bez léčby pacienti končí na vozíku – hlavně díky biologickým lékům ale mohou mít plnohodnotný život.
                27:01
                Útraty za plyn
                 Rekordně chladný začátek letošního roku potvrdili také energetici. Češi v lednu spotřebovali přes jednu a čtvrt miliardy metrů krychlových zemního plynu – nejvíce za posledních pět let.
                 27:21
                 Evropské oceněné české památky
                  Je to něco jako Oscar pro památkáře – hlavní cena Evropského kulturního dědictví Europa Nostra letos vůbec poprvé putuje do Čech. Konkrétně do východočeského Kuksu. Získal ji projekt obnovy barokního hospitalu hraběte Šporka.
                  29:27
                  Sporný nákup armádních letounů
                   Soud se začal zabývat nákupem letadel CASA pro českou armádu. Obžaloba, která se týká i bývalé ministryně Vlasty Parkanové, považuje zakázku za zbytečně drahou.
                   33:12
                   Nový soud s Markem Dalíkem
                    Soudy se zabývaly i nákupem obrněných transportérů Pandur. Do vězení poslaly lobbistu Marka Dalíka. A sice za pokus o podvod, když údajně předstíral, že zakázku může ovlivnit, a od zbrojařů za to chtěl peníze.
                    35:25
                    Prezident na návštěvě Číny
                     Prezident Miloš Zeman v Číně uctil oběti tzv. nan-ťingského masakru spáchaného během japonské okupace v roce 1937. Je jedním z prvních státníků, kteří památník navštívili.
                     37:57
                     101letý parašutista
                      To, že věk není překážkou ani při seskoku padákem, oceňují ve velkém uživatelé sociálních sítí. 101 let a 38 dní je čerstvému rekordmanovi Verdunu Hayesovi. Britský veterán vylodění v Normandii o něm uvažoval už od svých devadesáti.
                      38:23
                      Češi potrestaní v Řecku
                       Z týdenní dovolené téměř 5 let nervozity a čekání. Tak dlouho se na svůj proces u řeckého soudu připravovali Martin Pezlar a Ivan Buchta. Nakonec odešli s podmínkou. Boj za očištění jména s nimi celou tu dobu prožívaly i jejich rodiny.
                       40:13
                       Důsledky hackerského útoku
                        Virus WannaCry napadl v Česku přes 600 počítačů – zhruba dvakrát víc, než odborníci odhadovali včera. Přesto platí, že se útok vyhnul velkým firmám a státním organizacím.
                        42:57
                        Týden ústních maturit
                         Začaly ústní maturity – studenti se také dozvěděli, jestli uspěli v didaktických testech a písemkách. Je samotné i učitele zajímaly hlavně výsledky slohů z češtiny.
                         44:55
                         Natáčení čínské reality show Keep Running v Praze
                          45:25
                          Poslední adresa Josefa Kroula
                           Osud Čecha Josefa Kroula, popraveného během stalinských represí v Sovětském svazu, připomíná nově tabulka se jménem na jeho moskevském domě. Jména obětí vykonstruovaných procesů na budovy umisťuje organizace Memoriál v rámci projektu Poslední adresa.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           17. květen 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž55 minut

                           28. únor

                           Headlines — Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                           28. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           28. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           28. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           27. únor

                           Headlines — Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                           27. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           27. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           26. únor

                           Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Jednání zástupců vlády, firem a zaměstnanců — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                           26. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           26. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž51 minut

                           25. únor

                           Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Srážka vlaku s autem — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                           25. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž51 minut

                           25. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           24. únor

                           Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slima — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v Jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Pomoc Ukrajině — Akce Den za Ukrajinu

                           24. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           24. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 2. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám