17. květen 2017

Obsah dílu

Headlines — Premiérem schválená nominace ministra financí — Premiérem schválená nominace Ivana Pilného — Požadavky na ministra financí — Spor o tzv. zajišťovací daň — Protesty vyvolané vládní krizí — Demonstrace za dodržování ústavy — Kontroverze kolem amerického prezidenta — Podpora islamistů z Česka — Spory o mýto na německých dálnicích — Dostavba D3 ve středních Čechách — Rozplétání kauzy sportovních dotací — Ostrov zaplavený odpadky — Potvrzený nález meteoritu — Lokální obavy ze sucha — Perné dny Donalda Trumpa — Případ vyzrazení tajných informací — Vyšší příspěvky při delší pracovní neschopnosti — Kritika Maďarska z Bruselu — Nové zakázky českých firem v Číně — Kontroly rychlosti v dálničních tunelech — Budoucnost hnědouhelné elektrárny v Počeradech — Přívětivost úřadů k občanům — Zátah proti vykradačům vykopávek

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Premiérem schválená nominace ministra financí
   Novým ministrem financí se má stát poslanec hnutí ANO Ivan Pilný. Andrej Babiš právě jeho jméno přinesl Bohuslavu Sobotkovi. Podle vicepremiéra je nutné, aby krize skončila.
   01:09
   Premiérem schválená nominace Ivana Pilného
    Ivan Pilný vyloučil, že by byl nějak závislý na šéfovi strany a současném ministrovi financí Andreji Babišovi. Sociální demokraté s navrženým kandidátem nemají problém. Část opozice ale nešetří kritikou.
    04:39
    Požadavky na ministra financí
     Hostem Událostí je kandidát na ministra financí Ivan Pilný.
     08:00
     Spor o tzv. zajišťovací daň
      Poslanci se ve sněmovně přeli, jestli finanční správa nezasahuje až příliš tvrdě proti některým podnikatelům a živnostníkům. Pravicová opozice kritizovala hlavně praxi tzv. zajišťovacích příkazů, díky nimž úředníci předem vybírají předpokládanou daň.
      10:22
      Protesty vyvolané vládní krizí
       Živé vstupy redaktorů z Prahy a Brna.
       10:51
       Demonstrace za dodržování ústavy
        Živý vstup redaktora Ivana Lukáše.
        13:19
        Kontroverze kolem amerického prezidenta
         Další problém pro Donalda Trumpa. Deník New York Times přišel s tvrzením, že americký prezident chtěl po odvolaném šéfovi FBI zastavení vyšetřování svého bývalého poradce Michaela Flynna kvůli jeho nejasným vazbám na Rusko.
         16:10
         Podpora islamistů z Česka
          Minimálně v jednom případě odešla loni z Česka peněžní částka adresovaná organizaci Islámský stát. Vyplývá to ze zprávy o činnosti tajných služeb za minulý rok. Ministerstvo vnitra má příští týden předložit dokument vládě.
          19:14
          Spory o mýto na německých dálnicích
           Evropská komise ukončila řízení s Německem kvůli zavedení mýta pro osobní auta. Dospěla k závěru, že Berlín odstranil možnost diskriminace na základě národnosti. Rakousko se přesto chce obrátit k soudnímu dvoru Evropské unie a žalobu zvažuje i Česko.
           23:28
           Dostavba D3 ve středních Čechách
            Středočeský kraj slibuje rychlejší přípravu D3. Od vlády na to dostal přes tři miliardy korun. Platit se z nich mají už první dopravní stavby – třeba Vestecká spojka. Na území středních Čech má mít dálnice skoro 60 kilometrů.
            23:46
            Rozplétání kauzy sportovních dotací
             Fotbalový boss Miroslav Pelta zatím vazbu neopustí. Policie totiž podle šéfky pražských žalobců musí jestě vyslechnout řadu svědků. Pelta tak s největší pravděpodobností zmešká červnové volby vedení fotbalové asociace.
             26:08
             Ostrov zaplavený odpadky
              Pustý Hendersonův ostrov v jižním Pacifiku je místem s největší koncentrací odpadků na světě. Na jeho plážích podle odhadů leží přes 37 milionů kusů plastu.
              26:29
              Potvrzený nález meteoritu
               Čeští vědci potvrdili nález meteoritu na Hradecku. Na pole tam spadl před rokem – nálezce ho ale odborníkům odevzdal až před třemi měsíci. Vědci vesmírné těleso analyzovali, pojmenovali ho Hradec Králové a dnes vrátili nálezci.
               26:50
               Lokální obavy ze sucha
                Hladina podzemních vod na Hradecku je nejníž za dvacet let.
                28:37
                Perné dny Donalda Trumpa
                 Brutální týden Donalda Trumpa. Takový za 4 měsíce v úřadě ještě nezažil. Začalo to 9. 5., kdy americký prezident náhle odvolal šéfa FBI Jamese Comeyho.
                 33:02
                 Případ vyzrazení tajných informací
                  A další skandál, který nechce odeznít: schůzka prezidenta Trumpa s ruským ministrem zahraničí Lavrovem a velvyslancem Kisljakem v Bílém domě z 10. května. Trump na ní měl hostům odtajnit maximálně citlivé informace.
                  35:42
                  Vyšší příspěvky při delší pracovní neschopnosti
                   Víc peněz pro lidi, kteří zůstávají delší dobu v pracovní neschopnosti. Poslanci schválili růst nemocenské pro ty, kteří stonají déle než měsíc.
                   37:42
                   Kritika Maďarska z Bruselu
                    Europoslanci kritizují stav právního státu v Maďarsku a vyzvali k zahájení sankčního řízení. Evropská komise by podle nich měla situaci v zemi důkladně prověřit. Budapešť v poslední době čelí kritice mimo jiné kvůli sporným zákonům o univerzitách.
                    37:57
                    Nové zakázky českých firem v Číně
                     V Šanghaji zakončil prezident Miloš Zeman šestidenní cestu po Číně. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka by „leckterý mladší politik při takovém vytížení skončil hospitalizován”.
                     40:19
                     Kontroly rychlosti v dálničních tunelech
                      Pozor na rychlost – nově i v dálničních tunelech. Podle zjištění České televize začalo minulý týden naostro měřit zařízení v Klimkovickém tunelu na dálnici D1 u Ostravy. A zavedení kontrol se zvažuje i jinde.
                      42:07
                      Budoucnost hnědouhelné elektrárny v Počeradech
                       Společnost Czech Coal má stále zájem o uhelnou elektrárnu v Počeradech. Původní nabídka pro majitele, tedy firmu ČEZ, platila do konce dubna. Firma teď lhůtu posunula do konce května.
                       42:38
                       Přívětivost úřadů k občanům
                        Úřady jsou k lidem přívětivější než dřív. Vyplývá to z ankety ministerstva vnitra, do které se zapojila většina obcí s rozšířenou působností. Na více místech je letos možné objednat se elektronicky nebo uhradit poplatek kartou.
                        45:03
                        Zátah proti vykradačům vykopávek
                         Izraelská policie rozbila gang pašeráků starověkých památek. Po několikaměsíční operaci obsadila překupnický sklad s dva tisíce let starými artefakty, které byly určené pro černý trh. Kvůli vykrádání vykopávek musela v zemi vzniknout speciální jednotka.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         18. květen 2017

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         27. březen

                         Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                         27. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         27. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         27. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         26. březen

                         Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                         26. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         26. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         26. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         25. březen

                         Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                         25. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         25. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         25. 3. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám