49 minut

17. května 2017

Obsah dílu

Headlines — Premiérem schválená nominace ministra financí — Premiérem schválená nominace Ivana Pilného — Požadavky na ministra financí — Spor o tzv. zajišťovací daň — Protesty vyvolané vládní krizí — Demonstrace za dodržování ústavy — Kontroverze kolem amerického prezidenta — Podpora islamistů z Česka — Spory o mýto na německých dálnicích — Dostavba D3 ve středních Čechách — Rozplétání kauzy sportovních dotací — Ostrov zaplavený odpadky — Potvrzený nález meteoritu — Lokální obavy ze sucha — Perné dny Donalda Trumpa — Případ vyzrazení tajných informací — Vyšší příspěvky při delší pracovní neschopnosti — Kritika Maďarska z Bruselu — Nové zakázky českých firem v Číně — Kontroly rychlosti v dálničních tunelech — Budoucnost hnědouhelné elektrárny v Počeradech — Přívětivost úřadů k občanům — Zátah proti vykradačům vykopávek

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Premiérem schválená nominace ministra financí
   Novým ministrem financí se má stát poslanec hnutí ANO Ivan Pilný. Andrej Babiš právě jeho jméno přinesl Bohuslavu Sobotkovi. Podle vicepremiéra je nutné, aby krize skončila.
   01:09
   Premiérem schválená nominace Ivana Pilného
    Ivan Pilný vyloučil, že by byl nějak závislý na šéfovi strany a současném ministrovi financí Andreji Babišovi. Sociální demokraté s navrženým kandidátem nemají problém. Část opozice ale nešetří kritikou.
    04:39
    Požadavky na ministra financí
     Hostem Událostí je kandidát na ministra financí Ivan Pilný.
     08:00
     Spor o tzv. zajišťovací daň
      Poslanci se ve sněmovně přeli, jestli finanční správa nezasahuje až příliš tvrdě proti některým podnikatelům a živnostníkům. Pravicová opozice kritizovala hlavně praxi tzv. zajišťovacích příkazů, díky nimž úředníci předem vybírají předpokládanou daň.
      10:22
      Protesty vyvolané vládní krizí
       Živé vstupy redaktorů z Prahy a Brna.
       10:51
       Demonstrace za dodržování ústavy
        Živý vstup redaktora Ivana Lukáše.
        13:19
        Kontroverze kolem amerického prezidenta
         Další problém pro Donalda Trumpa. Deník New York Times přišel s tvrzením, že americký prezident chtěl po odvolaném šéfovi FBI zastavení vyšetřování svého bývalého poradce Michaela Flynna kvůli jeho nejasným vazbám na Rusko.
         16:10
         Podpora islamistů z Česka
          Minimálně v jednom případě odešla loni z Česka peněžní částka adresovaná organizaci Islámský stát. Vyplývá to ze zprávy o činnosti tajných služeb za minulý rok. Ministerstvo vnitra má příští týden předložit dokument vládě.
          19:14
          Spory o mýto na německých dálnicích
           Evropská komise ukončila řízení s Německem kvůli zavedení mýta pro osobní auta. Dospěla k závěru, že Berlín odstranil možnost diskriminace na základě národnosti. Rakousko se přesto chce obrátit k soudnímu dvoru Evropské unie a žalobu zvažuje i Česko.
           23:28
           Dostavba D3 ve středních Čechách
            Středočeský kraj slibuje rychlejší přípravu D3. Od vlády na to dostal přes tři miliardy korun. Platit se z nich mají už první dopravní stavby – třeba Vestecká spojka. Na území středních Čech má mít dálnice skoro 60 kilometrů.
            23:46
            Rozplétání kauzy sportovních dotací
             Fotbalový boss Miroslav Pelta zatím vazbu neopustí. Policie totiž podle šéfky pražských žalobců musí jestě vyslechnout řadu svědků. Pelta tak s největší pravděpodobností zmešká červnové volby vedení fotbalové asociace.
             26:08
             Ostrov zaplavený odpadky
              Pustý Hendersonův ostrov v jižním Pacifiku je místem s největší koncentrací odpadků na světě. Na jeho plážích podle odhadů leží přes 37 milionů kusů plastu.
              26:29
              Potvrzený nález meteoritu
               Čeští vědci potvrdili nález meteoritu na Hradecku. Na pole tam spadl před rokem – nálezce ho ale odborníkům odevzdal až před třemi měsíci. Vědci vesmírné těleso analyzovali, pojmenovali ho Hradec Králové a dnes vrátili nálezci.
               26:50
               Lokální obavy ze sucha
                Hladina podzemních vod na Hradecku je nejníž za dvacet let.
                28:37
                Perné dny Donalda Trumpa
                 Brutální týden Donalda Trumpa. Takový za 4 měsíce v úřadě ještě nezažil. Začalo to 9. 5., kdy americký prezident náhle odvolal šéfa FBI Jamese Comeyho.
                 33:02
                 Případ vyzrazení tajných informací
                  A další skandál, který nechce odeznít: schůzka prezidenta Trumpa s ruským ministrem zahraničí Lavrovem a velvyslancem Kisljakem v Bílém domě z 10. května. Trump na ní měl hostům odtajnit maximálně citlivé informace.
                  35:42
                  Vyšší příspěvky při delší pracovní neschopnosti
                   Víc peněz pro lidi, kteří zůstávají delší dobu v pracovní neschopnosti. Poslanci schválili růst nemocenské pro ty, kteří stonají déle než měsíc.
                   37:42
                   Kritika Maďarska z Bruselu
                    Europoslanci kritizují stav právního státu v Maďarsku a vyzvali k zahájení sankčního řízení. Evropská komise by podle nich měla situaci v zemi důkladně prověřit. Budapešť v poslední době čelí kritice mimo jiné kvůli sporným zákonům o univerzitách.
                    37:57
                    Nové zakázky českých firem v Číně
                     V Šanghaji zakončil prezident Miloš Zeman šestidenní cestu po Číně. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka by „leckterý mladší politik při takovém vytížení skončil hospitalizován”.
                     40:19
                     Kontroly rychlosti v dálničních tunelech
                      Pozor na rychlost – nově i v dálničních tunelech. Podle zjištění České televize začalo minulý týden naostro měřit zařízení v Klimkovickém tunelu na dálnici D1 u Ostravy. A zavedení kontrol se zvažuje i jinde.
                      42:07
                      Budoucnost hnědouhelné elektrárny v Počeradech
                       Společnost Czech Coal má stále zájem o uhelnou elektrárnu v Počeradech. Původní nabídka pro majitele, tedy firmu ČEZ, platila do konce dubna. Firma teď lhůtu posunula do konce května.
                       42:38
                       Přívětivost úřadů k občanům
                        Úřady jsou k lidem přívětivější než dřív. Vyplývá to z ankety ministerstva vnitra, do které se zapojila většina obcí s rozšířenou působností. Na více místech je letos možné objednat se elektronicky nebo uhradit poplatek kartou.
                        45:03
                        Zátah proti vykradačům vykopávek
                         Izraelská policie rozbila gang pašeráků starověkých památek. Po několikaměsíční operaci obsadila překupnický sklad s dva tisíce let starými artefakty, které byly určené pro černý trh. Kvůli vykrádání vykopávek musela v zemi vzniknout speciální jednotka.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         18. května 2017

                         Přehled dílů

                         8323 dostupných
                         Stopáž49 minut

                         20. července

                         Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                         20. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         20. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         20. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         19. července

                         Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                         19. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         19. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         19. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         18. července

                         Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                         18. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         18. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         18. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         17. července

                         Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                         17. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         17. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         17. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         16. července

                         Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                         16. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         16. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         16. 7. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám