45 minut

14. květen 2017

Obsah dílu

Politická krize v ČR — Politická krize v ČR — Politická krize v ČR — Politická krize v ČR — Schůzka Babiš–Telička — Politická krize v ČR — Zemské volby v nejlidnatější německé zemi — Tresty za neplacení alimentů — Emmanuel Macron, nový prezident Francie — Haldy po těžbě uranu na Příbramsku — Veletrh Svět knihy — Schůzka Zeman–Putin v Číně — 200 tisíc obětí kyberútoku — Návrat hraničního sloupu — Milost pro Jiřího Kajínka — Přísnější kontroly zavazadel na letišti — Pracovní úrazovost v ČR — Pracovní úrazovost v ČR — Nemoci z povolání — Silné bouřky v ČR — Silné bouřky v ČR — Volby v Rakousku — Sněmovní schůze v době politické krize — Protesty proti bourání "chruščovek" — Chebské půdy jako atrakce pro turisty

Části dílu

00:32
Politická krize v ČR
  Prezident Miloš Zeman by do čela ministerstva financí jmenoval Alenu Schillerovou, pokud mu ji premiér – po koaliční shodě – navrhne.
  01:20
  Politická krize v ČR
   Část koaliční ČSSD a pravicová opozice ale nominaci Aleny Schillerové kritizují. Podle nich je současná náměstkyně Andreje Babiše pro daně a cla příliš spjatá se současným ministrem financí.
   03:39
   Politická krize v ČR
    Rozhovor s Richardem Brabcem.
    06:20
    Politická krize v ČR
     Na dotaz, kdo z dvojice premiér Sobotka – vicepremiér Babiš je hlavním viníkem krize, odpovědělo nejvíc lidí, že za ni mohou oba dva stejným dílem.
     07:10
     Schůzka Babiš–Telička
      K pravému opaku, tedy rezignaci ministra financí, vybízel v týdnu místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička, zvolený za ANO.
      07:48
      Politická krize v ČR
       Rozhovor s Richardem Brabcem.
       08:48
       Zemské volby v nejlidnatější německé zemi
        Živýv vstup Václava Černohorského.
        11:08
        Tresty za neplacení alimentů
         Neplatiče výživného je lepší trestat jinak než vězením. To říká analýza ministerstva spravedlnosti. Vhodnější možností jsou podle ní třeba obecně prospěšné práce nebo častější zabavování řidičského průkazu.
         13:18
         Emmanuel Macron, nový prezident Francie
          Živý vstup Petra Zavadila.
          18:01
          Haldy po těžbě uranu na Příbramsku
           Z krajiny na Příbramsku by měly zmizet haldy po těžbě uranu. Přesun a třídění milionů tun kamení mohou trvat i čtvrt století.
           19:55
           Veletrh Svět knihy
            Až padesát tisíc lidí letos navštívilo Svět knihy – o deset tisíc víc než loni.
            21:29
            Schůzka Zeman–Putin v Číně
             Jednáním s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a účastí na mezinárodním fóru o novodobé hedvábné stezce pokračovala návštěva prezidenta Miloše Zemana v Číně.
             24:23
             200 tisíc obětí kyberútoku
              200 tisíc obětí minimálně ve 150 zemích. Takový je zatím dopad velkého kybernetického útoku, který začal už v pátek. Dnes čísla oznámilo vedení Europolu.
              25:19
              Návrat hraničního sloupu
               Z Rakouska do Česka se vrátil unikátní ocelový hraniční sloup prvorepublikového Československa. V roce 1938 si jej odvezli jako trofej vojáci wehrmachtu.
               27:27
               Milost pro Jiřího Kajínka
                Většina veřejnosti podle průzkumu Medianu pro ČT souhlasí s udělením milosti Jiřímu Kajínkovi.
                29:11
                Přísnější kontroly zavazadel na letišti
                 Pražské letiště zítra spouští přísnější kontroly zavazadel. Nově budou moci zaměstnanci kufry otevřít a pomocí stěru zjistit, jestli v nich nejsou stopy po výbušninách.
                 30:35
                 Pracovní úrazovost v ČR
                  104 lidí se loni nevrátilo z práce domů – stali se obětí pracovního úrazu. Další desetitisíce se vážně při práci zranily.
                  33:18
                  Pracovní úrazovost v ČR
                   Počet pracovních úrazů stále narůstá. Od roku 2013 stoupl o více než tři tisíce.
                   33:57
                   Nemoci z povolání
                    Vedle pracovních úrazů se řeší i nemoci z povolání. Na jejich seznam by se mohly dostat i choroby spojené s bolestí zad – konkrétně způsobené přetěžováním bederní páteře.
                    36:14
                    Silné bouřky v ČR
                     Česko o víkendu zasáhly silné bouřky. Do rodinného domu v Horních Počernicích u Prahy dnes odpoledne udeřil blesk.
                     36:42
                     Silné bouřky v ČR
                      Živý vstup Barbory Měchurové.
                      38:41
                      Volby v Rakousku
                       Rakousko míří k předčasným volbám. Podle kancléře za sociální demokraty Christiana Kerna budou nejspíš už na podzim.
                       39:07
                       Sněmovní schůze v době politické krize
                        Bez ohledu na další osud českého kabinetu začne příští týden další schůze sněmovny – poslanci na ní mají víc než 340 bodů.
                        41:31
                        Protesty proti bourání "chruščovek"
                         41:45
                         Chebské půdy jako atrakce pro turisty
                          Chebská radnice začala provázet turisty po půdách starých domů na náměstí. Podle stavebních historiků uvidí v Česku ojedinělý soubor zachovalých historických krovů.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž49 minut
                          Další díl
                          15. květen 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž55 minut

                          1. březen

                          Headlines — Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky s střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                          1. 3. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          1. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          1. 3. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          29. únor

                          Headlines — Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illionois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                          29. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          29. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          28. únor

                          Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                          28. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          28. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          28. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          27. únor

                          Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                          27. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          27. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          27. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          26. únor

                          Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Létající úředníci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                          26. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          26. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          26. 2. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám