44 minut

14. květen 2017

Obsah dílu

Politická krize v ČR — Politická krize v ČR — Politická krize v ČR — Politická krize v ČR — Schůzka Babiš–Telička — Politická krize v ČR — Zemské volby v nejlidnatější německé zemi — Tresty za neplacení alimentů — Emmanuel Macron, nový prezident Francie — Haldy po těžbě uranu na Příbramsku — Veletrh Svět knihy — Schůzka Zeman–Putin v Číně — 200 tisíc obětí kyberútoku — Návrat hraničního sloupu — Milost pro Jiřího Kajínka — Přísnější kontroly zavazadel na letišti — Pracovní úrazovost v ČR — Pracovní úrazovost v ČR — Nemoci z povolání — Silné bouřky v ČR — Silné bouřky v ČR — Volby v Rakousku — Sněmovní schůze v době politické krize — Protesty proti bourání "chruščovek" — Chebské půdy jako atrakce pro turisty

Části dílu

00:32
Politická krize v ČR
  Prezident Miloš Zeman by do čela ministerstva financí jmenoval Alenu Schillerovou, pokud mu ji premiér – po koaliční shodě – navrhne.
  01:20
  Politická krize v ČR
   Část koaliční ČSSD a pravicová opozice ale nominaci Aleny Schillerové kritizují. Podle nich je současná náměstkyně Andreje Babiše pro daně a cla příliš spjatá se současným ministrem financí.
   03:39
   Politická krize v ČR
    Rozhovor s Richardem Brabcem.
    06:20
    Politická krize v ČR
     Na dotaz, kdo z dvojice premiér Sobotka – vicepremiér Babiš je hlavním viníkem krize, odpovědělo nejvíc lidí, že za ni mohou oba dva stejným dílem.
     07:10
     Schůzka Babiš–Telička
      K pravému opaku, tedy rezignaci ministra financí, vybízel v týdnu místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička, zvolený za ANO.
      07:48
      Politická krize v ČR
       Rozhovor s Richardem Brabcem.
       08:48
       Zemské volby v nejlidnatější německé zemi
        Živýv vstup Václava Černohorského.
        11:08
        Tresty za neplacení alimentů
         Neplatiče výživného je lepší trestat jinak než vězením. To říká analýza ministerstva spravedlnosti. Vhodnější možností jsou podle ní třeba obecně prospěšné práce nebo častější zabavování řidičského průkazu.
         13:18
         Emmanuel Macron, nový prezident Francie
          Živý vstup Petra Zavadila.
          18:01
          Haldy po těžbě uranu na Příbramsku
           Z krajiny na Příbramsku by měly zmizet haldy po těžbě uranu. Přesun a třídění milionů tun kamení mohou trvat i čtvrt století.
           19:55
           Veletrh Svět knihy
            Až padesát tisíc lidí letos navštívilo Svět knihy – o deset tisíc víc než loni.
            21:29
            Schůzka Zeman–Putin v Číně
             Jednáním s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a účastí na mezinárodním fóru o novodobé hedvábné stezce pokračovala návštěva prezidenta Miloše Zemana v Číně.
             24:23
             200 tisíc obětí kyberútoku
              200 tisíc obětí minimálně ve 150 zemích. Takový je zatím dopad velkého kybernetického útoku, který začal už v pátek. Dnes čísla oznámilo vedení Europolu.
              25:19
              Návrat hraničního sloupu
               Z Rakouska do Česka se vrátil unikátní ocelový hraniční sloup prvorepublikového Československa. V roce 1938 si jej odvezli jako trofej vojáci wehrmachtu.
               27:27
               Milost pro Jiřího Kajínka
                Většina veřejnosti podle průzkumu Medianu pro ČT souhlasí s udělením milosti Jiřímu Kajínkovi.
                29:11
                Přísnější kontroly zavazadel na letišti
                 Pražské letiště zítra spouští přísnější kontroly zavazadel. Nově budou moci zaměstnanci kufry otevřít a pomocí stěru zjistit, jestli v nich nejsou stopy po výbušninách.
                 30:35
                 Pracovní úrazovost v ČR
                  104 lidí se loni nevrátilo z práce domů – stali se obětí pracovního úrazu. Další desetitisíce se vážně při práci zranily.
                  33:18
                  Pracovní úrazovost v ČR
                   Počet pracovních úrazů stále narůstá. Od roku 2013 stoupl o více než tři tisíce.
                   33:57
                   Nemoci z povolání
                    Vedle pracovních úrazů se řeší i nemoci z povolání. Na jejich seznam by se mohly dostat i choroby spojené s bolestí zad – konkrétně způsobené přetěžováním bederní páteře.
                    36:14
                    Silné bouřky v ČR
                     Česko o víkendu zasáhly silné bouřky. Do rodinného domu v Horních Počernicích u Prahy dnes odpoledne udeřil blesk.
                     36:42
                     Silné bouřky v ČR
                      Živý vstup Barbory Měchurové.
                      38:41
                      Volby v Rakousku
                       Rakousko míří k předčasným volbám. Podle kancléře za sociální demokraty Christiana Kerna budou nejspíš už na podzim.
                       39:07
                       Sněmovní schůze v době politické krize
                        Bez ohledu na další osud českého kabinetu začne příští týden další schůze sněmovny – poslanci na ní mají víc než 340 bodů.
                        41:31
                        Protesty proti bourání "chruščovek"
                         41:45
                         Chebské půdy jako atrakce pro turisty
                          Chebská radnice začala provázet turisty po půdách starých domů na náměstí. Podle stavebních historiků uvidí v Česku ojedinělý soubor zachovalých historických krovů.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          15. květen 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          12. srpen

                          Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                          12. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          12. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          12. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          11. srpen

                          Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                          11. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          11. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          11. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          10. srpen

                          Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                          10. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          10. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          10. 8. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám