44 minut

14. květen 2017

Obsah dílu

Politická krize v ČR — Politická krize v ČR — Politická krize v ČR — Politická krize v ČR — Schůzka Babiš–Telička — Politická krize v ČR — Zemské volby v nejlidnatější německé zemi — Tresty za neplacení alimentů — Emmanuel Macron, nový prezident Francie — Haldy po těžbě uranu na Příbramsku — Veletrh Svět knihy — Schůzka Zeman–Putin v Číně — 200 tisíc obětí kyberútoku — Návrat hraničního sloupu — Milost pro Jiřího Kajínka — Přísnější kontroly zavazadel na letišti — Pracovní úrazovost v ČR — Pracovní úrazovost v ČR — Nemoci z povolání — Silné bouřky v ČR — Silné bouřky v ČR — Volby v Rakousku — Sněmovní schůze v době politické krize — Protesty proti bourání "chruščovek" — Chebské půdy jako atrakce pro turisty

Části dílu

00:32
Politická krize v ČR
  Prezident Miloš Zeman by do čela ministerstva financí jmenoval Alenu Schillerovou, pokud mu ji premiér – po koaliční shodě – navrhne.
  01:20
  Politická krize v ČR
   Část koaliční ČSSD a pravicová opozice ale nominaci Aleny Schillerové kritizují. Podle nich je současná náměstkyně Andreje Babiše pro daně a cla příliš spjatá se současným ministrem financí.
   03:39
   Politická krize v ČR
    Rozhovor s Richardem Brabcem.
    06:20
    Politická krize v ČR
     Na dotaz, kdo z dvojice premiér Sobotka – vicepremiér Babiš je hlavním viníkem krize, odpovědělo nejvíc lidí, že za ni mohou oba dva stejným dílem.
     07:10
     Schůzka Babiš–Telička
      K pravému opaku, tedy rezignaci ministra financí, vybízel v týdnu místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička, zvolený za ANO.
      07:48
      Politická krize v ČR
       Rozhovor s Richardem Brabcem.
       08:48
       Zemské volby v nejlidnatější německé zemi
        Živýv vstup Václava Černohorského.
        11:08
        Tresty za neplacení alimentů
         Neplatiče výživného je lepší trestat jinak než vězením. To říká analýza ministerstva spravedlnosti. Vhodnější možností jsou podle ní třeba obecně prospěšné práce nebo častější zabavování řidičského průkazu.
         13:18
         Emmanuel Macron, nový prezident Francie
          Živý vstup Petra Zavadila.
          18:01
          Haldy po těžbě uranu na Příbramsku
           Z krajiny na Příbramsku by měly zmizet haldy po těžbě uranu. Přesun a třídění milionů tun kamení mohou trvat i čtvrt století.
           19:55
           Veletrh Svět knihy
            Až padesát tisíc lidí letos navštívilo Svět knihy – o deset tisíc víc než loni.
            21:29
            Schůzka Zeman–Putin v Číně
             Jednáním s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a účastí na mezinárodním fóru o novodobé hedvábné stezce pokračovala návštěva prezidenta Miloše Zemana v Číně.
             24:23
             200 tisíc obětí kyberútoku
              200 tisíc obětí minimálně ve 150 zemích. Takový je zatím dopad velkého kybernetického útoku, který začal už v pátek. Dnes čísla oznámilo vedení Europolu.
              25:19
              Návrat hraničního sloupu
               Z Rakouska do Česka se vrátil unikátní ocelový hraniční sloup prvorepublikového Československa. V roce 1938 si jej odvezli jako trofej vojáci wehrmachtu.
               27:27
               Milost pro Jiřího Kajínka
                Většina veřejnosti podle průzkumu Medianu pro ČT souhlasí s udělením milosti Jiřímu Kajínkovi.
                29:11
                Přísnější kontroly zavazadel na letišti
                 Pražské letiště zítra spouští přísnější kontroly zavazadel. Nově budou moci zaměstnanci kufry otevřít a pomocí stěru zjistit, jestli v nich nejsou stopy po výbušninách.
                 30:35
                 Pracovní úrazovost v ČR
                  104 lidí se loni nevrátilo z práce domů – stali se obětí pracovního úrazu. Další desetitisíce se vážně při práci zranily.
                  33:18
                  Pracovní úrazovost v ČR
                   Počet pracovních úrazů stále narůstá. Od roku 2013 stoupl o více než tři tisíce.
                   33:57
                   Nemoci z povolání
                    Vedle pracovních úrazů se řeší i nemoci z povolání. Na jejich seznam by se mohly dostat i choroby spojené s bolestí zad – konkrétně způsobené přetěžováním bederní páteře.
                    36:14
                    Silné bouřky v ČR
                     Česko o víkendu zasáhly silné bouřky. Do rodinného domu v Horních Počernicích u Prahy dnes odpoledne udeřil blesk.
                     36:42
                     Silné bouřky v ČR
                      Živý vstup Barbory Měchurové.
                      38:41
                      Volby v Rakousku
                       Rakousko míří k předčasným volbám. Podle kancléře za sociální demokraty Christiana Kerna budou nejspíš už na podzim.
                       39:07
                       Sněmovní schůze v době politické krize
                        Bez ohledu na další osud českého kabinetu začne příští týden další schůze sněmovny – poslanci na ní mají víc než 340 bodů.
                        41:31
                        Protesty proti bourání "chruščovek"
                         41:45
                         Chebské půdy jako atrakce pro turisty
                          Chebská radnice začala provázet turisty po půdách starých domů na náměstí. Podle stavebních historiků uvidí v Česku ojedinělý soubor zachovalých historických krovů.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          15. květen 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          2. říjen

                          Headlines — Nový zákoník práce — Přehled změn — Přesčasy pro lékaře — Fico bude jednat o vládě — Předvolání ruského velvyslance na Slovensku — Hospodaření státu — Ministři zahraničí EU v Kyjevě — Tragédie v mexickém kostele — Nadzemní val u dolu Turów — Nobelova cena za mRNA vakcíny — Výstava Milana Knížáka — Problémová zakázka na metro — Jaderná elektrárna Dukovany — Strom roku — Nouzové přistání horkovzdušeného balonu — Dodávky nových vrtulníků — Sleva na pečující manželku nebo manžel — Problémy se zubní pohotovostí — Lidé bez zubaře — Stomatologická péče — Evakuace gymnázia v Kroměříži — Přejmenování Koněnovy ulice v Praze — Spor o nájemné na letišti v Líních — Vysokorychlostní vlak v Indonésii — Konference SingularityU v Praze — Prodej zámku Štiřín — Cyklus koncertů Hybatelé rezonance — Civilní spor o Trumpovo podnikání — Změna územního plánu v Pardubicích — Istanbulská úmluva — Renovace elektrárny na orlické přehradě — Mural připomíná historii Šternberka

                          2. 10. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          2. říjen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          2. 10. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          1. říjen

                          Headlines — Výsledky slovenských parlamentních voleb — Výsledky slovenských voleb — Robert Fico vítězem voleb — Volby na Slovensku — České reakce na slovenské volby — Volby v přímém přenosu — Valorizace důchodů — Sněmovna o rozpočtových úsporách — Ceny enenergií — Stavebnictví v útlumu — Paralýza federálních úřadů — Ceny Thálie znají své laureáty — Demonstrace v Polsku — Kurz české koruny — Požár ve španělském nočním klubu — Úbytek poštovních schránek — Dražší české pivo — Ceny piva — Zákazníci v kavárnách a bistrech — Pavel Simon kandidátem na soudce ÚS — Recyklace budovy z roku 1971 — Odklánění ruského majetku — Nový název ulice Koněvova — Nobelovy ceny 2023 — Výstava Prezidentské okamžiky — První říjen - den seniorů — Obnovená tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

                          1. 10. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          1. říjen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          1. 10. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          30. září

                          Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                          30. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          30. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          30. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          29. září

                          Headlines — Česká ekonomika v recesi — Domácnosti šetří, firmy méně vyvážejí — Předpověď ekonomického vývoje — Parlamentní volby na Slovensku — Předvolební průzkumy — Témata předvolební kampaně — Přívětivější okamžiky politické kampaně — Vlak z Prahy na volby — Otevření posledního úseku S3 — Putin jednal se členem Wagnerovců — Stěhování z fronty do bezpečnějších regionů — Soud o přebalu Reflexu s Tomiem Okamurou — Výročí podpisu Mnichovské dohody — Okolnosti a následky Mnichovské dohody — Stát koupil přepravce plynu Net4Gas — Spor o přesčasy lékařů — Švédsko proti gangům — Zranění po pádu atrakce v Příbrami — Rekordně teplý podzim — Start sezóny respiračních chorob — Ordinace plné nemocných děti — Respirační onemocnění v ČR — Celková výše dluhů — Novela vodního zákona — Vyšetřování požáru na území Českého Švýcarska — Čínská eskalace napětí vůči Západu — Vypouštění přehrady — Tragické úrazy na horských stezkách — Povodně v New Yorku — Gočárovy mlýny — Krize čínské realitní společnosti Evergrande — Péče o umírající doma — Policie obvinila žháře — Přehlídka české architektury

                          29. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          29. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          28. září

                          Headlines — Vláda schválila rozpočet — Vládní úspory — Návrh státního rozpočtu na r. 2024 — Útok střelce v Rotterdamu — Jens Stoltenberg v Kyjevě — Sváteční den se zavřenými obchody — Na nákupy k sousedům — Noční střelba v Bratislavě — Migrační reforma — Kontroly na hranicích — Den české státnosti — Stříbrné medaile od Senátu — Televizní debata před volbami — Spory o dovoz ukrajinského obilí — Průměrné ceny pohonných hmot — Problémy se spánkem — Dovolené o prodloužených víkendech — Zářijové dovolené v zahraničí — Počasí na konci září — Přípravy na předávání státních vyznamenání — Pořár v Českém Švýcarsku — Náhorní Karabach — Smrtelná nehoda Petra Kellnera — Armádní soutěž Svatováclavský pohár — Tání švýcarských ledovců — Zemřel sir Michael Gambon — Pomoc s obnovou i úklidem hor — Čekání na Václava

                          28. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          28. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          28. 9. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám