Nahrávám video

15. květen 2017

Obsah dílu

Obměna ministra financí — Hledání Babišova nástupce — Výměna šéfa státní kasy — Korunové dluhopisy — Jednání ministrů o vládní krizi — Francouzský prezident a jeho tým — Dotace sportovních svazů — Škody po víkendových deštích — Spor o profesuru Ivana Ošťádala — Opravy syrských památek s českou podporou — Trest pro Čechy obviněné v Řecku ze špionáže — Výrobce registračních značek v insolvenci — Vývoj kurzu české měny — Životní jubileum Madeleine Albrightové — Oprava hradeb původní technikou — Pokuty za přestupky v zahraničí — Poplatky za německé dálnice — Obrana proti kyberútokům — Bezpečnostní rada státu o hrozbách z internetu — Preference mediků při výběru specializace — České Budějovice bez Stalina a Gottwalda — Rozpad rakouské vládní koalice — Putinova hra na klavír — Slavnosti Navalis — Hosté největší české filmové přehlídky

Části dílu

00:38
Obměna ministra financí
  Premiér Bohuslav Sobotka odmítl dva kandidáty hnutí ANO na ministra financí. Jeho důvěru nemá dosavadní náměstkyně Andreje Babiše Alena Schillerová ani Richard Brabec.
  01:15
  Hledání Babišova nástupce
   Alena Schillerová označila odmítnutí za nepochopitelné. Pro stát pracuje 26 let. Kritiku premiéra o tom, že nese odpovědnost za pomalý přístup daňové správy ke kontrolám firem, které využily korunových dluhopisů, odmítá.
   04:27
   Výměna šéfa státní kasy
    Hostem Událostí je ministr zahraničí Lubomír Zaorálek /ČSSD/.
    06:55
    Korunové dluhopisy
     08:53
     Jednání ministrů o vládní krizi
      Živý vstup redaktorky Anny Klímové.
      11:36
      Francouzský prezident a jeho tým
       Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.
       15:29
       Dotace sportovních svazů
        17:41
        Škody po víkendových deštích
         Živý vstup redaktora Ondřeje Šimečka.
         19:24
         Spor o profesuru Ivana Ošťádala
          Sporem o nejmenování Ivana Ošťádala profesorem se bude zabývat Ústavní soud. Nejvyšší instance obdržela počátkem května stížnost samotného fyzika i Univerzity Karlovy na předchozí justiční verdikty.
          19:41
          Opravy syrských památek s českou podporou
           Jenom letos tři miliony korun na obnovu památek ve válkou zdevastované Sýrii – smlouvu o spolupráci v Praze podepsali šéfové Národních muzeí Česka a Sýrie.
           22:22
           Trest pro Čechy obviněné v Řecku ze špionáže
            23:45
            Výrobce registračních značek v insolvenci
             Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení se společností Delta Capital. Do její skupiny přitom patří tiskárna SPM, která nedávno dostala od ministerstva dopravy zakázku na výrobu registračních značek za tři sta padesát milionů korun.
             26:12
             Vývoj kurzu české měny
              Koruna posiluje. Dnes se česká měna dostala na nejsilnější hodnotu za tři a půl roku. Posílila až pod kurz 26 korun a 50 haléřů za euro.
              26:23
              Životní jubileum Madeleine Albrightové
               Madeleine Albrightová, první dáma, která stanula v čele americké diplomacie, slaví osmdesátiny. Narodila se v roce 1937 v Praze jako Marie Korbelová, v rodině československého diplomata.
               29:32
               Oprava hradeb původní technikou
                Hradby kolem Kadaně – kdysi nejmohutnější opevnění jednoho z královských měst – jsou podmáčené a pomalu se rozpadají. Město přitom chce, aby se hradby staly meditačním místem. Havarijní opravy tu skončí v květnu. Na podzim se začne s odvodněním.
                31:28
                Pokuty za přestupky v zahraničí
                 Českým řidičům začaly ze zahraničí ve velkém chodit pokuty za přestupky. Evropská směrnice, která to umožňuje, existuje už od roku 2008. Po různých úpravách ji ale naplno úřady v zahraničí uplatňují od loňského podzimu.
                 35:33
                 Poplatky za německé dálnice
                  Vládu čeká diskuse, jak se postavit k plánovanému mýtnému v Německu. Premiér nedávno řekl, že by se Česko mohlo přidat k žalobě k Soudnímu dvoru Evropské unie.
                  38:32
                  Obrana proti kyberútokům
                   Masivní kybernetický útok ohlášený poprvé v pátek má podle Evropské policejní organizace Europol 200 tisíc obětí v nejméně 150 zemích. Útok se dotkl i České republiky, kde nakazil asi 500 počítačů.
                   39:01
                   Bezpečnostní rada státu o hrozbách z internetu
                    Živý vstup redaktorky Anny Klímové.
                    39:41
                    Preference mediků při výběru specializace
                     Na lékařských fakultách v Česku studuje přes 21 tisíc studentů. Podle ministerstva zdravotnictví je to ale vzhledem k stárnutí populace lékařů málo.
                     41:41
                     České Budějovice bez Stalina a Gottwalda
                      Klement Gottwald a Josif Stalin – mezi jejich mnoha přídomky a tituly jeden ode dneška chybí. Českobudějovičtí zastupitelé jim odebrali čestné občanství města, které jim město udělilo po válce v letech 1945 a 46.
                      42:07
                      Rozpad rakouské vládní koalice
                       Rakouské vládní strany se dohodly na předčasných volbách. Koalice lidovců a sociálních demokratů se rozpadla minulý týden kvůli přetrvávajícím sporům o plnění programových priorit.
                       44:24
                       Putinova hra na klavír
                        Ruský prezident Vladimir Putin ukázal další ze svých talentů – hrou na klavír si krátil čas během čekání na čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Podle ruských médií předvedl písně z dob Sovětského svazu.
                        44:57
                        Slavnosti Navalis
                         45:39
                         Hosté největší české filmové přehlídky
                          Na filmový festival v Karlových Varech přijede letošní držitel Oscara Casey Affleck. Dnes to oznámili organizátoři přehlídky. Americký herec 52. ročník zahájí, přijede 30. června, kdy převezme Cenu prezidenta festivalu za přínos kinematografii.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          16. květen 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          24. září

                          Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                          24. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          24. září

                          Ve znakovém jazyce

                          24. 9. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          23. září

                          Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                          23. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          23. září

                          Ve znakovém jazyce

                          23. 9. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          22. září

                          Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                          22. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          22. září

                          Ve znakovém jazyce

                          22. 9. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám