48 minut

15. květen 2017

Obsah dílu

Obměna ministra financí — Hledání Babišova nástupce — Výměna šéfa státní kasy — Korunové dluhopisy — Jednání ministrů o vládní krizi — Francouzský prezident a jeho tým — Dotace sportovních svazů — Škody po víkendových deštích — Spor o profesuru Ivana Ošťádala — Opravy syrských památek s českou podporou — Trest pro Čechy obviněné v Řecku ze špionáže — Výrobce registračních značek v insolvenci — Vývoj kurzu české měny — Životní jubileum Madeleine Albrightové — Oprava hradeb původní technikou — Pokuty za přestupky v zahraničí — Poplatky za německé dálnice — Obrana proti kyberútokům — Bezpečnostní rada státu o hrozbách z internetu — Preference mediků při výběru specializace — České Budějovice bez Stalina a Gottwalda — Rozpad rakouské vládní koalice — Putinova hra na klavír — Slavnosti Navalis — Hosté největší české filmové přehlídky

Části dílu

00:38
Obměna ministra financí
  Premiér Bohuslav Sobotka odmítl dva kandidáty hnutí ANO na ministra financí. Jeho důvěru nemá dosavadní náměstkyně Andreje Babiše Alena Schillerová ani Richard Brabec.
  01:15
  Hledání Babišova nástupce
   Alena Schillerová označila odmítnutí za nepochopitelné. Pro stát pracuje 26 let. Kritiku premiéra o tom, že nese odpovědnost za pomalý přístup daňové správy ke kontrolám firem, které využily korunových dluhopisů, odmítá.
   04:27
   Výměna šéfa státní kasy
    Hostem Událostí je ministr zahraničí Lubomír Zaorálek /ČSSD/.
    06:55
    Korunové dluhopisy
     08:53
     Jednání ministrů o vládní krizi
      Živý vstup redaktorky Anny Klímové.
      11:36
      Francouzský prezident a jeho tým
       Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.
       15:29
       Dotace sportovních svazů
        17:41
        Škody po víkendových deštích
         Živý vstup redaktora Ondřeje Šimečka.
         19:24
         Spor o profesuru Ivana Ošťádala
          Sporem o nejmenování Ivana Ošťádala profesorem se bude zabývat Ústavní soud. Nejvyšší instance obdržela počátkem května stížnost samotného fyzika i Univerzity Karlovy na předchozí justiční verdikty.
          19:41
          Opravy syrských památek s českou podporou
           Jenom letos tři miliony korun na obnovu památek ve válkou zdevastované Sýrii – smlouvu o spolupráci v Praze podepsali šéfové Národních muzeí Česka a Sýrie.
           22:22
           Trest pro Čechy obviněné v Řecku ze špionáže
            23:45
            Výrobce registračních značek v insolvenci
             Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení se společností Delta Capital. Do její skupiny přitom patří tiskárna SPM, která nedávno dostala od ministerstva dopravy zakázku na výrobu registračních značek za tři sta padesát milionů korun.
             26:12
             Vývoj kurzu české měny
              Koruna posiluje. Dnes se česká měna dostala na nejsilnější hodnotu za tři a půl roku. Posílila až pod kurz 26 korun a 50 haléřů za euro.
              26:23
              Životní jubileum Madeleine Albrightové
               Madeleine Albrightová, první dáma, která stanula v čele americké diplomacie, slaví osmdesátiny. Narodila se v roce 1937 v Praze jako Marie Korbelová, v rodině československého diplomata.
               29:32
               Oprava hradeb původní technikou
                Hradby kolem Kadaně – kdysi nejmohutnější opevnění jednoho z královských měst – jsou podmáčené a pomalu se rozpadají. Město přitom chce, aby se hradby staly meditačním místem. Havarijní opravy tu skončí v květnu. Na podzim se začne s odvodněním.
                31:28
                Pokuty za přestupky v zahraničí
                 Českým řidičům začaly ze zahraničí ve velkém chodit pokuty za přestupky. Evropská směrnice, která to umožňuje, existuje už od roku 2008. Po různých úpravách ji ale naplno úřady v zahraničí uplatňují od loňského podzimu.
                 35:33
                 Poplatky za německé dálnice
                  Vládu čeká diskuse, jak se postavit k plánovanému mýtnému v Německu. Premiér nedávno řekl, že by se Česko mohlo přidat k žalobě k Soudnímu dvoru Evropské unie.
                  38:32
                  Obrana proti kyberútokům
                   Masivní kybernetický útok ohlášený poprvé v pátek má podle Evropské policejní organizace Europol 200 tisíc obětí v nejméně 150 zemích. Útok se dotkl i České republiky, kde nakazil asi 500 počítačů.
                   39:01
                   Bezpečnostní rada státu o hrozbách z internetu
                    Živý vstup redaktorky Anny Klímové.
                    39:41
                    Preference mediků při výběru specializace
                     Na lékařských fakultách v Česku studuje přes 21 tisíc studentů. Podle ministerstva zdravotnictví je to ale vzhledem k stárnutí populace lékařů málo.
                     41:41
                     České Budějovice bez Stalina a Gottwalda
                      Klement Gottwald a Josif Stalin – mezi jejich mnoha přídomky a tituly jeden ode dneška chybí. Českobudějovičtí zastupitelé jim odebrali čestné občanství města, které jim město udělilo po válce v letech 1945 a 46.
                      42:07
                      Rozpad rakouské vládní koalice
                       Rakouské vládní strany se dohodly na předčasných volbách. Koalice lidovců a sociálních demokratů se rozpadla minulý týden kvůli přetrvávajícím sporům o plnění programových priorit.
                       44:24
                       Putinova hra na klavír
                        Ruský prezident Vladimir Putin ukázal další ze svých talentů – hrou na klavír si krátil čas během čekání na čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Podle ruských médií předvedl písně z dob Sovětského svazu.
                        44:57
                        Slavnosti Navalis
                         45:39
                         Hosté největší české filmové přehlídky
                          Na filmový festival v Karlových Varech přijede letošní držitel Oscara Casey Affleck. Dnes to oznámili organizátoři přehlídky. Americký herec 52. ročník zahájí, přijede 30. června, kdy převezme Cenu prezidenta festivalu za přínos kinematografii.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          16. květen 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          2. říjen

                          Headlines — Nový zákoník práce — Přehled změn — Přesčasy pro lékaře — Fico bude jednat o vládě — Předvolání ruského velvyslance na Slovensku — Hospodaření státu — Ministři zahraničí EU v Kyjevě — Tragédie v mexickém kostele — Nadzemní val u dolu Turów — Nobelova cena za mRNA vakcíny — Výstava Milana Knížáka — Problémová zakázka na metro — Jaderná elektrárna Dukovany — Strom roku — Nouzové přistání horkovzdušeného balonu — Dodávky nových vrtulníků — Sleva na pečující manželku nebo manžel — Problémy se zubní pohotovostí — Lidé bez zubaře — Stomatologická péče — Evakuace gymnázia v Kroměříži — Přejmenování Koněnovy ulice v Praze — Spor o nájemné na letišti v Líních — Vysokorychlostní vlak v Indonésii — Konference SingularityU v Praze — Prodej zámku Štiřín — Cyklus koncertů Hybatelé rezonance — Civilní spor o Trumpovo podnikání — Změna územního plánu v Pardubicích — Istanbulská úmluva — Renovace elektrárny na orlické přehradě — Mural připomíná historii Šternberka

                          2. 10. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          2. říjen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          2. 10. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          1. říjen

                          Headlines — Výsledky slovenských parlamentních voleb — Výsledky slovenských voleb — Robert Fico vítězem voleb — Volby na Slovensku — České reakce na slovenské volby — Volby v přímém přenosu — Valorizace důchodů — Sněmovna o rozpočtových úsporách — Ceny enenergií — Stavebnictví v útlumu — Paralýza federálních úřadů — Ceny Thálie znají své laureáty — Demonstrace v Polsku — Kurz české koruny — Požár ve španělském nočním klubu — Úbytek poštovních schránek — Dražší české pivo — Ceny piva — Zákazníci v kavárnách a bistrech — Pavel Simon kandidátem na soudce ÚS — Recyklace budovy z roku 1971 — Odklánění ruského majetku — Nový název ulice Koněvova — Nobelovy ceny 2023 — Výstava Prezidentské okamžiky — První říjen - den seniorů — Obnovená tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

                          1. 10. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          1. říjen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          1. 10. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          30. září

                          Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                          30. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          30. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          30. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          29. září

                          Headlines — Česká ekonomika v recesi — Domácnosti šetří, firmy méně vyvážejí — Předpověď ekonomického vývoje — Parlamentní volby na Slovensku — Předvolební průzkumy — Témata předvolební kampaně — Přívětivější okamžiky politické kampaně — Vlak z Prahy na volby — Otevření posledního úseku S3 — Putin jednal se členem Wagnerovců — Stěhování z fronty do bezpečnějších regionů — Soud o přebalu Reflexu s Tomiem Okamurou — Výročí podpisu Mnichovské dohody — Okolnosti a následky Mnichovské dohody — Stát koupil přepravce plynu Net4Gas — Spor o přesčasy lékařů — Švédsko proti gangům — Zranění po pádu atrakce v Příbrami — Rekordně teplý podzim — Start sezóny respiračních chorob — Ordinace plné nemocných děti — Respirační onemocnění v ČR — Celková výše dluhů — Novela vodního zákona — Vyšetřování požáru na území Českého Švýcarska — Čínská eskalace napětí vůči Západu — Vypouštění přehrady — Tragické úrazy na horských stezkách — Povodně v New Yorku — Gočárovy mlýny — Krize čínské realitní společnosti Evergrande — Péče o umírající doma — Policie obvinila žháře — Přehlídka české architektury

                          29. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          29. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          28. září

                          Headlines — Vláda schválila rozpočet — Vládní úspory — Návrh státního rozpočtu na r. 2024 — Útok střelce v Rotterdamu — Jens Stoltenberg v Kyjevě — Sváteční den se zavřenými obchody — Na nákupy k sousedům — Noční střelba v Bratislavě — Migrační reforma — Kontroly na hranicích — Den české státnosti — Stříbrné medaile od Senátu — Televizní debata před volbami — Spory o dovoz ukrajinského obilí — Průměrné ceny pohonných hmot — Problémy se spánkem — Dovolené o prodloužených víkendech — Zářijové dovolené v zahraničí — Počasí na konci září — Přípravy na předávání státních vyznamenání — Pořár v Českém Švýcarsku — Náhorní Karabach — Smrtelná nehoda Petra Kellnera — Armádní soutěž Svatováclavský pohár — Tání švýcarských ledovců — Zemřel sir Michael Gambon — Pomoc s obnovou i úklidem hor — Čekání na Václava

                          28. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          28. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          28. 9. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám