49 minut

29. března 2017

Obsah dílu

Britský odchod — Dopis premiérky Mayové — Podpis článku 50 — Britský odchod z EU — Projev premiérky v parlamentu — Ohlasy na britský krok — Jednání po brexitu — Světové reakce na brexit — Český pohled na brexit — Novela zákona o sociálních službách — Zálohované výživné — Německá komise k vyšetřování vánočního útoku — Plánovaná stávka řidičů autobusů — Kontroly topenišť domácností — Aplikace Záchranka — Exekuce v roce 2016 — Vězni v exekuci — Prezident na návštěvě v Chorvatsku — Podání daňového přiznání — Vražda Martina Říhy u soudu — Střelba před Kapitolem ve Washingtonu — David Rath podal stížnost na prezidenta — Požár v CHKO Brdy — Soud v případu zneužívání nezletilých — Opatření v exportu kvůli ptačí chřipce — Našel se neznámý obraz od Josefa Mánesa

Části dílu

00:40
Britský odchod
  V Londýně se dnes psala historie. Ta britská, ale také historie jednotné Evropy. Trvalo to devět měsíců a šest dnů. 23. června Britové v referendu rozhodli, že chtějí odejít z Evropské unie.
  01:51
  Dopis premiérky Mayové
   Slova, která Donald Tusk pronesl hned po setkání s britským velvyslancem při Evropské unii. Právě ten mu předal dopis od premiérky Mayové. Tady je ten okamžik, který oficiálně spouští odchod Velké Británie z Evropské unie.
   05:37
   Podpis článku 50
    Ten podpis, který udělal tečku za 44 lety vztahů jednotné Evropy a Londýna je tady, na poslední straně – s úctou Theresa Mayová. Ta klíčová věta, která spouští článek 50 Lisabonské smlouvy je hned na první straně, ve třetím odstavci.
    07:25
    Britský odchod z EU
     Živý vstup zpravodajky Kataríny Sedláčkové.
     10:52
     Projev premiérky v parlamentu
      Vypjaté emoce provázející brexit poznamenaly i klíčový projev britské premiérky v budově britského parlamentu. Hned dvakrát musela svou zásadní řeč přerušit, kvůli nesouhlasu levicové opozice, ale i zastánců skotské nezávislosti.
      12:04
      Ohlasy na britský krok
       Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
       13:36
       Jednání po brexitu
        Dnešek je tedy oficiálním startem brexitu. Ale i odpočet, který se dnes objevil na některých zdejších stanicích a ukazoval přes 370 dnů zbývajících do odchodu z Unie, naznačil, že cesta to bude dlouhá.
        15:33
        Světové reakce na brexit
         Francouzský prezident prohlásil, že odchod z Unie bude pro Británii bolestivý. Německá kancléřka napsala, že ji brexit mrzí. Český prezident mluví o neštěstí.
         16:39
         Český pohled na brexit
          Rozhovor s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem.
          20:18
          Novela zákona o sociálních službách
           Novela o sociálních službách – jeden z posledních opravdu důležitých zákonů, které projednala současná vláda. Ministři schválili výraznější podporu rodin se třemi a více dětmi a vyšší příspěvky na péči.
           22:52
           Zálohované výživné
            Vláda schválila i zákon o zálohovaném výživném. Na jeho přijetí se shodla v koaliční smlouvě a několikrát se k němu vracela.
            24:05
            Německá komise k vyšetřování vánočního útoku
             Chaos na německých úřadech a byrokratická šikana ze strany Tuniska zabránily vyhoštění muže, který posléze zaútočil na vánoční trh v Berlíně.
             26:12
             Plánovaná stávka řidičů autobusů
              Řidiči linkových autobusů budou stávkovat šestého dubna. Oznámily to jejich odbory. Protest proti nízkým mzdám plánují jako celodenní – od půlnoci do půlnoci – i celorepublikový.
              27:51
              Kontroly topenišť domácností
               Jen minimálně zatím úředníci využívají možnost vstoupit do domácností a kontrolovat, čím topí. Pravomoc mají od ledna. S blížícím se koncem topné sezony teď bilancují.
               29:33
               Aplikace Záchranka
                Přesně rok pomáhá v Česku aplikace Záchranka. Zdravotníci se díky ní dostali k 750 lidem v nesnázích. Ti dispečerům ani nemusejí popisovat, kde přesně jsou. Jejich telefon to zvládne sám.
                31:15
                Exekuce v roce 2016
                 325 miliard korun – celková částka, kterou se momentálně snaží vymoct exekutoři. Napříč republikou vedou přes 4,5 milionu řízení. Informace zveřejnila jejich profesní komora.
                 35:26
                 Vězni v exekuci
                  Skupinou, kterou exekuce tíží téměř stoprocentně, jsou odsouzení. Podle neziskových organizací, jež s nimi spolupracují, má každý z nich průměrně devět řízení.
                  37:31
                  Prezident na návštěvě v Chorvatsku
                   Miloš Zeman ukončil třídenní návštěvu Chorvatska. Společně s tamní prezidentkou se zúčastnil vzájemného podnikatelského fóra. Podle české hlavy státu jsou tuzemští investoři na Jadranu úspěšní v bankovnictví.
                   38:04
                   Podání daňového přiznání
                    Poslední tři pracovní dny zbývají na přiznání daní v řádném termínu. Finančním úřadům ho zatím osobně, poštou nebo elektronicky doručilo 62 procent poplatníků.
                    39:46
                    Vražda Martina Říhy u soudu
                     Liberecký krajský soud rozplétá neobvyklý případ – vraždu zakladatele První pražské záložní Martina Říhy, jehož tělo se nikdy nenašlo. Od roku 2004 si měl odpykávat trest za vytunelování kampeličky – šlo o 300 milionů.
                     40:44
                     Střelba před Kapitolem ve Washingtonu
                      Přímo před Kapitolem ve Washingtonu zadržela hlídka agresivní řidičku, která narazila do policejního auta a pokusila se najet i do členů posádky. Okolní ulice byly uzavřeny a kongresmani vyzváni, aby se místu vyhnuli.
                      41:43
                      David Rath podal stížnost na prezidenta
                       Bývalý středočeský hejtman David Rath podal k Ústavnímu soudu stížnost na prezidenta. Podle serveru Lidovky.cz žádá, aby se hlava státu zdržela jakýchkoli zásahů do jeho trestní kauzy.
                       42:04
                       Požár v CHKO Brdy
                        Požár v nejcennější části Brd podle správců chráněné krajinné oblasti nezpůsobil vážné škody. Vypalování vřesovišť považují za žádoucí – pokud je tedy pod kontrolou. Proč hořelo včera, se stále neví.
                        43:55
                        Soud v případu zneužívání nezletilých
                         Dva případy ředitelů školských zařízení, kteří jsou obviněni ze zneužívání nezletilých. Vedoucí střediska volného času v Novém Jičíně dnes skončil ve vazbě.
                         45:44
                         Opatření v exportu kvůli ptačí chřipce
                          Rusko kvůli ptačí chřipce dočasně omezuje dovoz drůbeže z Česka – preventivní opatření zavedla tamní zemědělská inspekce a týká se čtyř regionů.
                          45:56
                          Našel se neznámý obraz od Josefa Mánesa
                           Na zámku v Čechách pod Kosířem našli dosud neznámý obraz Josefa Mánesa. Tajemství, která tento portrét obestírají, je ale stále dost – například, kdo jsou ony dvě dámy.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž47 minut
                           Další díl
                           30. března 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           20. června

                           Headlines — Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                           20. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           19. června

                           Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                           19. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           19. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           18. června

                           Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                           18. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           18. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. června

                           Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                           17. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           16. června

                           Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                           16. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           16. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 6. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám