47 minut

30. březen 2017

Obsah dílu

Pokračování intervencí ČNB — Pokračování intervencí ČNB — Pokračování intervencí ČNB — Pokračování intervencí ČNB — Harmonogram odchodu Britů z EU — Harmonogram odchodu Britů z EU — Ukončení těžby v Dolu Paskov — Rozdělení dotací pro pražské městské části — Vrcholí Febiofest — Stát majitelem hradu Bouzov — Rezignace náměstka ostravského primátora — Pozor při nákupech ojetin — Koordinátor vládní digitální agendy — Souboj velmocí o nerostné bohatství v Arktidě — Spor o platy řidičů kamionů v EU — Život za volantem kamionu — Tragický sesuv zeminy — Rušení Mečiarových amnestií? — Vydání ostatků zavražděného bratra Kim Čong-una — Kontroly pracujících cizinců — Osud lyžařského areálu Ještěd — Uprchlíci ze Sýrie — Propuštění Petra Jaška ze súdánského vězení — Likvidace skládky ve Lhenicích — Želary na scéně Národního divadla v Brně

Části dílu

00:39
Pokračování intervencí ČNB
  Slova, která měla okamžitě praktický dopad. Koruna oslabila o dvacet haléřů, někteří spekulanti očekávali, že by národní banka mohla intervence ukončit už dnes. Když se podíváme na živé obchodování, tak euro teď stojí 27,12 Kč.
  05:24
  Pokračování intervencí ČNB
   Hostem Událostí je bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer.
   08:29
   Pokračování intervencí ČNB
    Konec umělého oslabování koruny nebude mít vliv jenom na investory nebo podniky. Dotkne se každého v Česku. Můžou zlevnit dovolené, stejně jako zboží z dovozu – některé za pár minut, jiné až za několik měsíců.
    10:11
    Pokračování intervencí ČNB
     Hostem Událostí je bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer.
     10:46
     Harmonogram odchodu Britů z EU
      Británie se den po spuštění brexitu dala do práce. Vláda zveřejnila plán, jak nahradí evropskou legislativu domácími zákony. Chce tím předejít tomu, aby za dva roky nevzniklo právní vakuum.
      13:04
      Harmonogram odchodu Britů z EU
       Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
       15:06
       Ukončení těžby v Dolu Paskov
        Živý vstup redaktorky Pavly Daňkové.
        17:03
        Rozdělení dotací pro pražské městské části
         Praha schválila rozdělení víc než miliardové dotace pro jednotlivé městské části. Finance půjdou na sedmdesát dva projektů – a to hlavně ve školství nebo sportu. Velké městské části dostanou přes osm set milionů.
         17:21
         Vrcholí Febiofest
          Mezinárodní filmový festival Febiofest jde do finále. Cenu za celoživotní přínos světové kinematografii převzal Peter Suschitzky. V rámci festivalu představil nový film také srbský režisér Emir Kusturica.
          19:51
          Stát majitelem hradu Bouzov
           Hrad Bouzov patří státu. Potvrdil to Krajský soud v Olomouci. V odvolacím řízení zamítl žalobu Německého řádu na Národní památkový ústav, který nechtěl Bouzov vydat v rámci církevních restitucí.
           22:04
           Rezignace náměstka ostravského primátora
            Náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek odstupuje. Svůj krok oznámil po tlaku koalice i opozice. V lednu řídil opilý služební auto, při kontrole nadýchal přes jedno promile alkoholu.
            22:45
            Pozor při nákupech ojetin
             200 tisíc vozů ročně odmítnou zavedené autobazary vykoupit – kvůli stočeným tachometrům, neodborným zásahům do konstrukce auta nebo exekuci.
             25:08
             Koordinátor vládní digitální agendy
              Digitálním koordinátorem vlády se zřejmě stane Ondřej Malý, donedávna člen rady ČTÚ. Nominoval ho premiér Bohuslav Sobotka; následovat bude potvrzení kabinetem.
              25:26
              Souboj velmocí o nerostné bohatství v Arktidě
               Krásná příroda, nekonečné ledové pláně a skoro žádní lidé. Tak vypadají dnes oblasti kolem severního pólu. Pomalu se to ale začíná měnit. O bohatá naleziště surovin se zajímají okolní země.
               28:08
               Spor o platy řidičů kamionů v EU
                Brexit, uprchlické kvóty, ale i kvalita potravin. Evropskou unii rozděluje mnoho témat. Vedle těch velkých třeba názor na platy řidičů kamionů. Česko a Slovensko se dnes dohodly, že pokud Unie neustoupí, zavedou protiopatření.
                31:40
                Život za volantem kamionu
                 A jak mluví o své práci sami dálkoví šoféři – je to neustálý boj o parkovací místa a osamělý život v kabině nebo na odpočívadlech u dálnic.
                 33:52
                 Tragický sesuv zeminy
                  Dva dělníci zemřeli v areálu statku v Záhořanech na Benešovsku. Utrhl se tam svah a zasypala je zemina. Proč se to stalo, vyšetřují kriminalisté.
                  34:24
                  Rušení Mečiarových amnestií?
                   Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathé.
                   36:09
                   Vydání ostatků zavražděného bratra Kim Čong-una
                    Malajsie vydá do Severní Koreje tělo zavražděného bratra tamního vůdce Kim Čong-una. Výměnou za to se má do země vrátit 9 Malajsijců zadržovaných v Pchjongjangu.
                    36:28
                    Kontroly pracujících cizinců
                     Policisté přitvrzují vůči cizincům, kteří pobývají na českém území nelegálně. Po poslední třídenní akci jich chtějí vyhostit skoro 300.
                     38:44
                     Osud lyžařského areálu Ještěd
                      Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                      40:17
                      Uprchlíci ze Sýrie
                       Poprvé od začátku války v Sýrii v roce 2011 překročil počet uprchlíků v okolních zemích a Egyptě hranici pěti milionů. Oznámila to OSN. V táborech jich přitom žije jen necelý půlmilion.
                       40:41
                       Propuštění Petra Jaška ze súdánského vězení
                        Příběh, ve kterém hrají roli agenti tajných služeb a ve kterém nebylo jasné do poslední chvíle, jestli dopadne dobře nebo ne. Od propuštění Petra Jaška ze súdánského vězení uplynul měsíc.
                        43:12
                        Likvidace skládky ve Lhenicích
                         V jihočeských Lhenicích začala likvidace jedné z největších skládek nebezpečného odpadu v Česku. Obci se podařilo areál koupit a získat od ministerstva životního prostředí dotaci 20 milionů.
                         44:04
                         Želary na scéně Národního divadla v Brně
                          Želary – fiktivní zapadlá vesnice a osudy jejích obyvatel během druhé světové války. Příběh známý především díky filmu. Teď ale míří i na jeviště. Inscenaci už zítra uvede Národní divadlo Brno.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž49 minut
                          Další díl
                          31. březen 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž51 minut

                          25. únor

                          Headlines — Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                          25. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž51 minut

                          25. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          25. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          24. únor

                          Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slima — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v Jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Pomoc Ukrajině — Akce Den za Ukrajinu

                          24. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          24. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          24. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          23. únor

                          Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíci — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                          23. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          23. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          22. únor

                          Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Požár ve Valencii — Virtuální vesmírná stanice

                          22. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          22. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          21. únor

                          Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                          21. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          21. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 2. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám