Události

30. březen 2017

48 minut

30. březen 2017

Obsah dílu

Pokračování intervencí ČNB — Pokračování intervencí ČNB — Pokračování intervencí ČNB — Pokračování intervencí ČNB — Harmonogram odchodu Britů z EU — Harmonogram odchodu Britů z EU — Ukončení těžby v Dolu Paskov — Rozdělení dotací pro pražské městské části — Vrcholí Febiofest — Stát majitelem hradu Bouzov — Rezignace náměstka ostravského primátora — Pozor při nákupech ojetin — Koordinátor vládní digitální agendy — Souboj velmocí o nerostné bohatství v Arktidě — Spor o platy řidičů kamionů v EU — Život za volantem kamionu — Tragický sesuv zeminy — Rušení Mečiarových amnestií? — Vydání ostatků zavražděného bratra Kim Čong-una — Kontroly pracujících cizinců — Osud lyžařského areálu Ještěd — Uprchlíci ze Sýrie — Propuštění Petra Jaška ze súdánského vězení — Likvidace skládky ve Lhenicích — Želary na scéně Národního divadla v Brně

Části dílu

00:39
Pokračování intervencí ČNB
  Slova, která měla okamžitě praktický dopad. Koruna oslabila o dvacet haléřů, někteří spekulanti očekávali, že by národní banka mohla intervence ukončit už dnes. Když se podíváme na živé obchodování, tak euro teď stojí 27,12 Kč.
  05:24
  Pokračování intervencí ČNB
   Hostem Událostí je bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer.
   08:29
   Pokračování intervencí ČNB
    Konec umělého oslabování koruny nebude mít vliv jenom na investory nebo podniky. Dotkne se každého v Česku. Můžou zlevnit dovolené, stejně jako zboží z dovozu – některé za pár minut, jiné až za několik měsíců.
    10:11
    Pokračování intervencí ČNB
     Hostem Událostí je bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer.
     10:46
     Harmonogram odchodu Britů z EU
      Británie se den po spuštění brexitu dala do práce. Vláda zveřejnila plán, jak nahradí evropskou legislativu domácími zákony. Chce tím předejít tomu, aby za dva roky nevzniklo právní vakuum.
      13:04
      Harmonogram odchodu Britů z EU
       Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
       15:06
       Ukončení těžby v Dolu Paskov
        Živý vstup redaktorky Pavly Daňkové.
        17:03
        Rozdělení dotací pro pražské městské části
         Praha schválila rozdělení víc než miliardové dotace pro jednotlivé městské části. Finance půjdou na sedmdesát dva projektů – a to hlavně ve školství nebo sportu. Velké městské části dostanou přes osm set milionů.
         17:21
         Vrcholí Febiofest
          Mezinárodní filmový festival Febiofest jde do finále. Cenu za celoživotní přínos světové kinematografii převzal Peter Suschitzky. V rámci festivalu představil nový film také srbský režisér Emir Kusturica.
          19:51
          Stát majitelem hradu Bouzov
           Hrad Bouzov patří státu. Potvrdil to Krajský soud v Olomouci. V odvolacím řízení zamítl žalobu Německého řádu na Národní památkový ústav, který nechtěl Bouzov vydat v rámci církevních restitucí.
           22:04
           Rezignace náměstka ostravského primátora
            Náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek odstupuje. Svůj krok oznámil po tlaku koalice i opozice. V lednu řídil opilý služební auto, při kontrole nadýchal přes jedno promile alkoholu.
            22:45
            Pozor při nákupech ojetin
             200 tisíc vozů ročně odmítnou zavedené autobazary vykoupit – kvůli stočeným tachometrům, neodborným zásahům do konstrukce auta nebo exekuci.
             25:08
             Koordinátor vládní digitální agendy
              Digitálním koordinátorem vlády se zřejmě stane Ondřej Malý, donedávna člen rady ČTÚ. Nominoval ho premiér Bohuslav Sobotka; následovat bude potvrzení kabinetem.
              25:26
              Souboj velmocí o nerostné bohatství v Arktidě
               Krásná příroda, nekonečné ledové pláně a skoro žádní lidé. Tak vypadají dnes oblasti kolem severního pólu. Pomalu se to ale začíná měnit. O bohatá naleziště surovin se zajímají okolní země.
               28:08
               Spor o platy řidičů kamionů v EU
                Brexit, uprchlické kvóty, ale i kvalita potravin. Evropskou unii rozděluje mnoho témat. Vedle těch velkých třeba názor na platy řidičů kamionů. Česko a Slovensko se dnes dohodly, že pokud Unie neustoupí, zavedou protiopatření.
                31:40
                Život za volantem kamionu
                 A jak mluví o své práci sami dálkoví šoféři – je to neustálý boj o parkovací místa a osamělý život v kabině nebo na odpočívadlech u dálnic.
                 33:52
                 Tragický sesuv zeminy
                  Dva dělníci zemřeli v areálu statku v Záhořanech na Benešovsku. Utrhl se tam svah a zasypala je zemina. Proč se to stalo, vyšetřují kriminalisté.
                  34:24
                  Rušení Mečiarových amnestií?
                   Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathé.
                   36:09
                   Vydání ostatků zavražděného bratra Kim Čong-una
                    Malajsie vydá do Severní Koreje tělo zavražděného bratra tamního vůdce Kim Čong-una. Výměnou za to se má do země vrátit 9 Malajsijců zadržovaných v Pchjongjangu.
                    36:28
                    Kontroly pracujících cizinců
                     Policisté přitvrzují vůči cizincům, kteří pobývají na českém území nelegálně. Po poslední třídenní akci jich chtějí vyhostit skoro 300.
                     38:44
                     Osud lyžařského areálu Ještěd
                      Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                      40:17
                      Uprchlíci ze Sýrie
                       Poprvé od začátku války v Sýrii v roce 2011 překročil počet uprchlíků v okolních zemích a Egyptě hranici pěti milionů. Oznámila to OSN. V táborech jich přitom žije jen necelý půlmilion.
                       40:41
                       Propuštění Petra Jaška ze súdánského vězení
                        Příběh, ve kterém hrají roli agenti tajných služeb a ve kterém nebylo jasné do poslední chvíle, jestli dopadne dobře nebo ne. Od propuštění Petra Jaška ze súdánského vězení uplynul měsíc.
                        43:12
                        Likvidace skládky ve Lhenicích
                         V jihočeských Lhenicích začala likvidace jedné z největších skládek nebezpečného odpadu v Česku. Obci se podařilo areál koupit a získat od ministerstva životního prostředí dotaci 20 milionů.
                         44:04
                         Želary na scéně Národního divadla v Brně
                          Želary – fiktivní zapadlá vesnice a osudy jejích obyvatel během druhé světové války. Příběh známý především díky filmu. Teď ale míří i na jeviště. Inscenaci už zítra uvede Národní divadlo Brno.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          31. březen 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          27. květen

                          Headlines — 80 let od útoku na R. Heydricha — Oslavy hrdinského činu Kubiše a Gabčíka — Shromáždění a výstava v Národním muzeu — Boje o Severodoněck — Ruský postup na Ukrajině — Život Rusů na hranici války — Česká spolupráce s Británií a Slovenskem — Podpora drobných farmářů — Dvojí ceny pohonných hmot v Maďarsku — Hlasy proti Si Ťin-pchingovi — Útlum těžby uhlí v zemích G7 — Homolkovi na divadelních prknech — Rozpočet Finančního analytického úřadu — Ekonomika a inflace — Padělky na Hatích — Kurzy bezpečné jízdy pro motocyklisty — Připomínkové akce k výročí atentátu na Heydricha — Klíčové okamžiky atentátu — Hrdinové Operace Anthropoid — Zadržení nelegálních migrantů — Slovensko a ruský plyn — Rozsáhlé cvičení NATO v Polsku končí — Zahájení lázeňské sezony v Teplicích — Obnovení přímých letů do USA — Lodní výtah na Orlíku v ostrém provozu — Zemřel Andrew Fletcher z Depeche Mode — Sčítání cvrčků — Přehlídka malých letounů — Sníh na českých hřebenech — Fotograf filmových hvězd z Cannes — Výstava obrazů buddhistických mnichů

                          27. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          27. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          27. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          26. květen

                          Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                          26. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          26. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          26. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          25. květen

                          Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                          25. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          25. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          25. 5. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám