48 minut

28. březen 2017

Obsah dílu

Přípravy na brexit — Zahájení brexitu — Cesta k brexitu — Premiéři zemí V4 k brexitu — Ukončení devizové intervence — Demolice chátrajících budov — Bourání v Přerově — Prověření policejního zásahu v pražské Cibulce — Ničivý cyklon Debbie — Jednání o zrušení Mečiarových amnestií — Cena Františky Plamínkové — Nová expozice v muzeu Komenského — Miloš Zeman na návštěvě v Chorvatsku — Trest za nedostatečný zásah proti vražedkyni ze Smíchova — Bezpečnostní hologram na registračních značkách — Jiří Drahoš ohlásil kandidaturu na prezidenta republiky — Odpouštění Novomlýnských nádrží — Potrubní pošta v olomoucké nemocnici — Bývalý šéf Sazky před soudem — Omezení hypoték — Vývoj cen bytů — Neprodejné nemovitosti — Další doživotní trest pro Šakala — Trumpův nový dekret o klimatu — Rekordní počet cestujících na letišti v Dubaji — Soud kvůli výpovědi z práce — Výběrové řízení na generálního ředitele ČT — Zdravotní sestra roku — Shořela část chráněné oblasti na Berounsku — Bezvízový styk mezi Gruzií a zeměmi schengenského prostoru — Ježíšův hrob po opravách — Největší stopa dinosaura

Části dílu

00:40
Přípravy na brexit
  Poslední hodiny zbývají do začátku odchodu Velké Británie z Evropské unie. Dosud se společenství jen rozšiřovalo, už zítra ale Londýn Bruselu oznámí, že aktivuje článek 50 Lisabonské smlouvy a tedy zahájí proces vystoupení.
  03:24
  Zahájení brexitu
   Živý vstup zpravodajky Kataríny Sedláčkové.
   04:52
   Cesta k brexitu
    Zítřkem tedy pro Británii vrcholí několik let trvající cesta. Premiér David Cameron v roce 2013 slíbil, že referendum o vystoupení z EU vypíše, pokud o dva roky později vyhraje volby. To se stalo. Jako den hlasování určil loňský 23. červen.
    06:02
    Premiéři zemí V4 k brexitu
     Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.
     08:13
     Ukončení devizové intervence
      Česká národní banka by mohla v nejbližší době ukončit devizové intervence – očekávají to ekonomové. Jedni z těch, kteří změnu kurzu koruny pocítí nejvíc, jsou exportéři. Ti už se na to připravují.
      10:22
      Demolice chátrajících budov
       Více než 90 milionů korun rozdělí stát obcím na demolice zchátralých budov, které jim patří. Celkem uspělo 37 projektů. Nejvíc se bude bourat na Olomoucku.
       12:41
       Bourání v Přerově
        Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
        13:34
        Prověření policejního zásahu v pražské Cibulce
         Státní zastupitelství má prověřit předloňský zákrok v pražské usedlosti Cibulka – rozhodl Ústavní soud. Obyvatele vyvedli na žádost majitele těžkooděnci – na což si squatteři stěžovali.
         14:34
         Ničivý cyklon Debbie
          Severovýchod Austrálie zasáhl v noci na dnešek cyklon Debbie. Vichřice o rychlosti 260 kilometrů v hodině vyvracela stromy, ničila domy a strhala elektrické vedení. Bez proudu zůstaly desetitisíce domácností.
          14:55
          Jednání o zrušení Mečiarových amnestií
           Slovenští poslanci jednají o průlomovém návrhu na zrušení Mečiarových amnestií. Ústavní novela ale všemi čteními projde, jen když ji podpoří i část opozice. Ta je zatím proti a chce text přepracovat.
           17:17
           Cena Františky Plamínkové
            Ministryně školství in memoriam ocenila učitelku Ludmilu Vernerovou, kterou terorizovalo několik studentů Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze. Cenu Františky Plamínkové letos Kateřina Valachová udělovala poprvé.
            17:37
            Nová expozice v muzeu Komenského
             Stylově si Den učitelů připomněli v Uherském Brodě. Tamní muzeum věnované Janu Ámosi Komenskému otevřelo novou expozici.
             20:06
             Miloš Zeman na návštěvě v Chorvatsku
              Zkušenosti s migrační krizí nebo propojení Jaderského, Černého a Baltského moře – témata návštěvy Miloše Zemana v Chorvatsku. S tamní prezidentkou probírali také vstup země do schengenského prostoru.
              22:13
              Trest za nedostatečný zásah proti vražedkyni ze Smíchova
               Soud potrestal dva policisty za nedostatečný zásah proti ženě, která později vraždila v obchodním centru na pražském Smíchově. O dva týdny dřív se pokusila uškrtit zákaznici v kavárně.
               22:33
               Bezpečnostní hologram na registračních značkách
                Registrační značky aut budou mít nově bezpečnostní hologram. Vyrábět je začíná firma, která se doteď specializovala na cenné papíry a kolky. Po letech nahrazuje společnost vybranou bez soutěže.
                24:32
                Jiří Drahoš ohlásil kandidaturu na prezidenta republiky
                 24:51
                 Odpouštění Novomlýnských nádrží
                  Hladina některých toků na jižní Moravě klesá na hranici sucha. Nejhorší je situace v lužních lesích na Břeclavsku, kde jsou vodní kanály na mnoha místech úplně vyschlé. Vodohospodáři do nich proto dnes nechali natéct vodu z Novomlýnských nádrží.
                  26:40
                  Potrubní pošta v olomoucké nemocnici
                   Olomoucká fakultní nemocnice spustila potrubní poštu. Mezi zdravotnickými zařízeními je právě tento způsob komunikace oblíbený. Síť plastových trubek měří 13 kilometrů a spojuje 20 budov.
                   27:16
                   Bývalý šéf Sazky před soudem
                    Bývalý šéf Sazky Aleš Hušák se nemusí omlouvat sportovním svazům za údajné poškození dobrého jména. Podle České unie sportu špatně hospodařil s majetkem Sazky.
                    29:09
                    Omezení hypoték
                     Už jen 3 dny mohou lidé žádat o vysoké hypotéky. 1. dubna začne platit doporučení České národní banky neposkytovat úvěry přesahující 90 procent ceny nemovitosti.
                     31:55
                     Vývoj cen bytů
                      Nejdražší byty jsou tradičně v Praze. Za šedesátimetrový byt zaplatí zájemci v hlavním městě v průměru více než čtyři a půl milionu. Nejlevnější jsou nemovitosti v Ústí nad Labem. Oproti metropoli jsou skoro šestkrát levnější.
                      32:52
                      Neprodejné nemovitosti
                       Přesto jsou i teď na trhu nemovitosti, na které se rozhodně fronta nestojí. Vypadají na pohled pěkně, mají vyřešené právní záležitosti a ještě k tomu jsou o dost levnější než ostatní. Jenže: mají problematickou minulost.
                       35:30
                       Další doživotní trest pro Šakala
                        Venezuelský terorista, známý jako Šakal nebo Karlos, dostal v Paříži už třetí doživotní trest. Tentokrát za atentát z roku 1974, při kterém v centru metropole zahynuli dva lidé a desítky dalších utrpěly zranění.
                        35:55
                        Trumpův nový dekret o klimatu
                         Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
                         37:54
                         Rekordní počet cestujících na letišti v Dubaji
                          Nejvytíženější mezinárodní letiště v Dubaji odbavilo za první dva měsíce rekordních 15 milionů cestujících. Jde o meziroční nárůst přes 9 procent.
                          38:11
                          Soud kvůli výpovědi z práce
                           Výpověď, kterou loni dostala učitelka základní školy v Tršicích Vanda Fabianová, je neplatná – rozhodl olomoucký okresní soud. Ředitel ženu propustil kvůli podezření, že na škole v přírodě při hygieně sexuálně obtěžovala žáky.
                           39:07
                           Výběrové řízení na generálního ředitele ČT
                            Celkem 12 lidí se přihlásilo do výběrového řízení na generálního ředitele České televize. První kolo volby bude 12. dubna. Definitivně rada ČT vybere o 14 dní později.
                            39:22
                            Zdravotní sestra roku
                             Ve svém oboru vynikají a vnímají ho jako poslání – právě za to získávají každý rok titul Zdravotní sestra roku. O letošních vítězkách nebo možná vítězích se rozhodne za necelou půlhodinu.
                             41:03
                             Shořela část chráněné oblasti na Berounsku
                              41:49
                              Bezvízový styk mezi Gruzií a zeměmi schengenského prostoru
                               Mezi Gruzií a zeměmi schengenského prostoru platí ode dneška bezvízový styk. Evropská unie ho schválila loni v říjnu i pro občany z okupovaných provincií Jižní Osetie a Abcházie.
                               42:12
                               Ježíšův hrob po opravách
                                Do Velikonoc zbývají necelé tři týdny a město, které je s nimi bytostně spojené, se důkladně připravuje. V Jeruzalémě očekávají desítky tisíc křesťanů z celého světa.
                                44:33
                                Největší stopa dinosaura
                                 Vůbec největší stopu dinosaura objevili australští paleontologové na severozápadním pobřeží. Měří jeden metr a 70 centimetrů – patří býložravému SAUROPODOVI, který mohl být přes 5 metrů vysoký.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž48 minut
                                 Další díl
                                 29. březen 2017

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 27. listopad

                                 Headlines — Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                                 27. 11. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 27. listopad

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 27. 11. 2023 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 26. listopad

                                 Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                                 26. 11. 2023 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 26. listopad

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 26. 11. 2023 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 25. listopad

                                 Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                                 25. 11. 2023 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 25. listopad

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 25. 11. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 24. listopad

                                 Příměří v Pásmu Gazy — Propuštění části rukojmích — Okolnosti¨propuštění rukojmích — Návrat obyvatel do Sderotu — Robert Fico v Praze — Vir čínských dětí — Omezování firemních benefitů — Podmínečné propuštění Oscara Pistoriuse — Jednání koalice v Pardubicích — Spotřeba zemního plynu v ČR — Spor o zákaz vjezdu do části Prahy — Ukrajinci pracující v Česku — Filmové a hudební Variace ve Varech — Pondělní stávka odborů — Nepokoje v Dublinu — Největší ledovec světa v pohybu — Řidička v protisměru na D6 — Drony pomáhají záchranným složkám — Nákupy ve slevách během Black Friday — Plánovaná útrata za vánoční dárky — Jak poznat slevu — Důvěra v českou ekonomiku — Soud rozhodl o výbuchu v Koryčanch — Windfall tax — Svědectví z ukrajinské fronty — Správa městského mobiliáře v Praze — STAN místo ODS povede dopravu v Olomouckém kraji — Požár v Nemocnici Na Homolce — Zahájení adventních trhů — Část Prahy bez tepla a teplé vody — Smrtící droga fentanyl mezi americkými bezdomovci — Zahraniční lékaři v Česku — Průsak vody do domů v ostravské Nové Vsi — Osudy československých legionářů v počítačové hře — Háčkovací maraton v Kroměříži

                                 24. 11. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 24. listopad

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 24. 11. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 23. listopad

                                 Další krok k větší energetické bezpečnosti — Obavy ze zdražování energií — Vývoj očekávání firem — Klid zbraní v Gaze — Výměna rukojmích za vězně — Brigádníci s diplomatickým pasem — ÚS o valorizaci penzí — Vazba pro obviněné v Pardubicích — Ceny pohonných hmot v Česku — Rozhodnutí o MUS — Geert Wilders vítězem voleb — Hranice mezi Finskem a Ruskem — Kriminální seriál Vedlejší produkt — Stávka ve školách 27. 11. — Obcházením sankcí proti Rusku — Napadení dvou žen z Ukrajiny — Nefunkční váhy pro kamiony — Výroky na zářijové protivládní demonstraci — Zimní počasí v Česku — Podzimní vlna respiračních onemocnění — Akutní respirační infekce — Zásoby léků v lékárnách — Situace v nemocnicích — Milost pro ruské vrahy za účast v bojích — Razie proti podporovatelům radikálů — Chodov bez tepla a teplé vody — Katolická církev loni vydělala zhruba miliardu — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Přísné tresty za chov zvířat ve špatných podmínkách — Energetická krize a kvalita ovzduší — Nezákonné udělování zbrojních průkazů — Orel východní na Třeboňsku — ERC grant — Příspěvky na zaměstnávání lidí s handicapem — Výzkum hnízda sršně asijské — Noc venku

                                 23. 11. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 23. listopad

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 23. 11. 2023 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám