48 minut

28. březen 2017

Obsah dílu

Přípravy na brexit — Zahájení brexitu — Cesta k brexitu — Premiéři zemí V4 k brexitu — Ukončení devizové intervence — Demolice chátrajících budov — Bourání v Přerově — Prověření policejního zásahu v pražské Cibulce — Ničivý cyklon Debbie — Jednání o zrušení Mečiarových amnestií — Cena Františky Plamínkové — Nová expozice v muzeu Komenského — Miloš Zeman na návštěvě v Chorvatsku — Trest za nedostatečný zásah proti vražedkyni ze Smíchova — Bezpečnostní hologram na registračních značkách — Jiří Drahoš ohlásil kandidaturu na prezidenta republiky — Odpouštění Novomlýnských nádrží — Potrubní pošta v olomoucké nemocnici — Bývalý šéf Sazky před soudem — Omezení hypoték — Vývoj cen bytů — Neprodejné nemovitosti — Další doživotní trest pro Šakala — Trumpův nový dekret o klimatu — Rekordní počet cestujících na letišti v Dubaji — Soud kvůli výpovědi z práce — Výběrové řízení na generálního ředitele ČT — Zdravotní sestra roku — Shořela část chráněné oblasti na Berounsku — Bezvízový styk mezi Gruzií a zeměmi schengenského prostoru — Ježíšův hrob po opravách — Největší stopa dinosaura

Části dílu

00:40
Přípravy na brexit
  Poslední hodiny zbývají do začátku odchodu Velké Británie z Evropské unie. Dosud se společenství jen rozšiřovalo, už zítra ale Londýn Bruselu oznámí, že aktivuje článek 50 Lisabonské smlouvy a tedy zahájí proces vystoupení.
  03:24
  Zahájení brexitu
   Živý vstup zpravodajky Kataríny Sedláčkové.
   04:52
   Cesta k brexitu
    Zítřkem tedy pro Británii vrcholí několik let trvající cesta. Premiér David Cameron v roce 2013 slíbil, že referendum o vystoupení z EU vypíše, pokud o dva roky později vyhraje volby. To se stalo. Jako den hlasování určil loňský 23. červen.
    06:02
    Premiéři zemí V4 k brexitu
     Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.
     08:13
     Ukončení devizové intervence
      Česká národní banka by mohla v nejbližší době ukončit devizové intervence – očekávají to ekonomové. Jedni z těch, kteří změnu kurzu koruny pocítí nejvíc, jsou exportéři. Ti už se na to připravují.
      10:22
      Demolice chátrajících budov
       Více než 90 milionů korun rozdělí stát obcím na demolice zchátralých budov, které jim patří. Celkem uspělo 37 projektů. Nejvíc se bude bourat na Olomoucku.
       12:41
       Bourání v Přerově
        Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
        13:34
        Prověření policejního zásahu v pražské Cibulce
         Státní zastupitelství má prověřit předloňský zákrok v pražské usedlosti Cibulka – rozhodl Ústavní soud. Obyvatele vyvedli na žádost majitele těžkooděnci – na což si squatteři stěžovali.
         14:34
         Ničivý cyklon Debbie
          Severovýchod Austrálie zasáhl v noci na dnešek cyklon Debbie. Vichřice o rychlosti 260 kilometrů v hodině vyvracela stromy, ničila domy a strhala elektrické vedení. Bez proudu zůstaly desetitisíce domácností.
          14:55
          Jednání o zrušení Mečiarových amnestií
           Slovenští poslanci jednají o průlomovém návrhu na zrušení Mečiarových amnestií. Ústavní novela ale všemi čteními projde, jen když ji podpoří i část opozice. Ta je zatím proti a chce text přepracovat.
           17:17
           Cena Františky Plamínkové
            Ministryně školství in memoriam ocenila učitelku Ludmilu Vernerovou, kterou terorizovalo několik studentů Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze. Cenu Františky Plamínkové letos Kateřina Valachová udělovala poprvé.
            17:37
            Nová expozice v muzeu Komenského
             Stylově si Den učitelů připomněli v Uherském Brodě. Tamní muzeum věnované Janu Ámosi Komenskému otevřelo novou expozici.
             20:06
             Miloš Zeman na návštěvě v Chorvatsku
              Zkušenosti s migrační krizí nebo propojení Jaderského, Černého a Baltského moře – témata návštěvy Miloše Zemana v Chorvatsku. S tamní prezidentkou probírali také vstup země do schengenského prostoru.
              22:13
              Trest za nedostatečný zásah proti vražedkyni ze Smíchova
               Soud potrestal dva policisty za nedostatečný zásah proti ženě, která později vraždila v obchodním centru na pražském Smíchově. O dva týdny dřív se pokusila uškrtit zákaznici v kavárně.
               22:33
               Bezpečnostní hologram na registračních značkách
                Registrační značky aut budou mít nově bezpečnostní hologram. Vyrábět je začíná firma, která se doteď specializovala na cenné papíry a kolky. Po letech nahrazuje společnost vybranou bez soutěže.
                24:32
                Jiří Drahoš ohlásil kandidaturu na prezidenta republiky
                 24:51
                 Odpouštění Novomlýnských nádrží
                  Hladina některých toků na jižní Moravě klesá na hranici sucha. Nejhorší je situace v lužních lesích na Břeclavsku, kde jsou vodní kanály na mnoha místech úplně vyschlé. Vodohospodáři do nich proto dnes nechali natéct vodu z Novomlýnských nádrží.
                  26:40
                  Potrubní pošta v olomoucké nemocnici
                   Olomoucká fakultní nemocnice spustila potrubní poštu. Mezi zdravotnickými zařízeními je právě tento způsob komunikace oblíbený. Síť plastových trubek měří 13 kilometrů a spojuje 20 budov.
                   27:16
                   Bývalý šéf Sazky před soudem
                    Bývalý šéf Sazky Aleš Hušák se nemusí omlouvat sportovním svazům za údajné poškození dobrého jména. Podle České unie sportu špatně hospodařil s majetkem Sazky.
                    29:09
                    Omezení hypoték
                     Už jen 3 dny mohou lidé žádat o vysoké hypotéky. 1. dubna začne platit doporučení České národní banky neposkytovat úvěry přesahující 90 procent ceny nemovitosti.
                     31:55
                     Vývoj cen bytů
                      Nejdražší byty jsou tradičně v Praze. Za šedesátimetrový byt zaplatí zájemci v hlavním městě v průměru více než čtyři a půl milionu. Nejlevnější jsou nemovitosti v Ústí nad Labem. Oproti metropoli jsou skoro šestkrát levnější.
                      32:52
                      Neprodejné nemovitosti
                       Přesto jsou i teď na trhu nemovitosti, na které se rozhodně fronta nestojí. Vypadají na pohled pěkně, mají vyřešené právní záležitosti a ještě k tomu jsou o dost levnější než ostatní. Jenže: mají problematickou minulost.
                       35:30
                       Další doživotní trest pro Šakala
                        Venezuelský terorista, známý jako Šakal nebo Karlos, dostal v Paříži už třetí doživotní trest. Tentokrát za atentát z roku 1974, při kterém v centru metropole zahynuli dva lidé a desítky dalších utrpěly zranění.
                        35:55
                        Trumpův nový dekret o klimatu
                         Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
                         37:54
                         Rekordní počet cestujících na letišti v Dubaji
                          Nejvytíženější mezinárodní letiště v Dubaji odbavilo za první dva měsíce rekordních 15 milionů cestujících. Jde o meziroční nárůst přes 9 procent.
                          38:11
                          Soud kvůli výpovědi z práce
                           Výpověď, kterou loni dostala učitelka základní školy v Tršicích Vanda Fabianová, je neplatná – rozhodl olomoucký okresní soud. Ředitel ženu propustil kvůli podezření, že na škole v přírodě při hygieně sexuálně obtěžovala žáky.
                           39:07
                           Výběrové řízení na generálního ředitele ČT
                            Celkem 12 lidí se přihlásilo do výběrového řízení na generálního ředitele České televize. První kolo volby bude 12. dubna. Definitivně rada ČT vybere o 14 dní později.
                            39:22
                            Zdravotní sestra roku
                             Ve svém oboru vynikají a vnímají ho jako poslání – právě za to získávají každý rok titul Zdravotní sestra roku. O letošních vítězkách nebo možná vítězích se rozhodne za necelou půlhodinu.
                             41:03
                             Shořela část chráněné oblasti na Berounsku
                              41:49
                              Bezvízový styk mezi Gruzií a zeměmi schengenského prostoru
                               Mezi Gruzií a zeměmi schengenského prostoru platí ode dneška bezvízový styk. Evropská unie ho schválila loni v říjnu i pro občany z okupovaných provincií Jižní Osetie a Abcházie.
                               42:12
                               Ježíšův hrob po opravách
                                Do Velikonoc zbývají necelé tři týdny a město, které je s nimi bytostně spojené, se důkladně připravuje. V Jeruzalémě očekávají desítky tisíc křesťanů z celého světa.
                                44:33
                                Největší stopa dinosaura
                                 Vůbec největší stopu dinosaura objevili australští paleontologové na severozápadním pobřeží. Měří jeden metr a 70 centimetrů – patří býložravému SAUROPODOVI, který mohl být přes 5 metrů vysoký.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž49 minut
                                 Další díl
                                 29. březen 2017

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž49 minut

                                 3. březen

                                 Headlines — Bydlení na vesnicích — Zájem lidí o život na vsi — Místo pracoviště — Rozhovory o příměří v Gaze — Republikánské primárky — Propad dolu v Hůrce — Vývoj cen komodit — Ceny plynu a elektřiny — Policejní manévry kvůli fotbalu — Zmizelý let MH370 — Pátrání po členech RAFu — To se vysvětlí, soudruzi! — Odškodnění za očkování proti covidu — Vývoj mezd v r. 2023 — Sněhová bouře v Kalifornii — 30 let od zpřístupnění svazků StB — Rekordně teplý den — Srážky aut s vlky — Mezinárodní den sluch — Porucha vládního letadla — Aktivity Felixe Ikoňikova v Karlových Varech — Čistý zisk tří největších bank v Česku — Vytírání mníka jednovousého — Demolice mostu — Slezština jako regionální jazyk — Nehoda na železničním přejezdu ve Zlíně — Nové postupy v léčbě ortopedických pacientů — Czech Grand Design

                                 3. 3. 2024 na ČT1
                                 Stopáž49 minut

                                 3. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 3. 3. 2024 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 2. březen

                                 Export českého zboží — Produkce firem pro zahraniční trhy — Průměrný čistý roční příjem v Česku — Den po pohřbu Alexeje Navalného — Vstup Švédska do NATO — Spotřeba alkoholu a cigaret — Ceny dálničních známek — Protipovodňové cvičení na Slovanském ostrově — Útoky na Ukrajině — Polní ošetřovny na ukrajinských frontách — Oslavy v Litomyšli — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Sněmovní vyšetřovací komise — Potravinová pomoc pro Gazu — Opuštěné objekty po sovětských vojácích — Po roce objasněná vražda — Pomoc pro onkologické pacienty — Rekordně teplý únor — Brzké jaro v zahradnictví — Předpověď počasí — Zahrádkáři se připravují na sezonu — Šíření invazivních sršní asijských — Únik informací v armádě — Ministr Lipavský na návštěvě Japonska — Sjezd strany Zelených — Nově jmenovaný litoměřický bisku — 70 led od smrti Rudolfa Berana — Nehoda na mostě v Kentucky — Jarní úklid přírody — Plemenní hřebci z Písku — Brokolice na Marsu

                                 2. 3. 2024 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 2. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 2. 3. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 1. březen

                                 Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky na střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Ve Štětíně najel řidič do lidí — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                                 1. 3. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 1. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 1. 3. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 29. únor

                                 Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                                 29. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 29. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 29. 2. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 28. únor

                                 Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                                 28. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 28. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 28. 2. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám