48 minut

10. března 2017

Část: Opětovná kandidatura

Obsah dílu

Zeman potvrdil kandidaturu — Sobotka dál povede ČSSD — Volba místopředsedů ČSSD — Volba dalších členů strany — Hodnocení stranického sjezdu — Reakce na kandidaturu Miloše Zemana — Politická kariéra Bohuslava Sobotky — Politická strana ČSSD v číslech — Volební programové priority strany — Sobotní program sjezdu ČSSD — Opětovná kandidatura Miloše Zemana — Čtyři roky prezidenta Zemana — Zemanova obhajoba mandátu — Opětovná kandidatura — Rozkol na summitu EU kvůli Tuskovi — Plodnost žen v ČR — Přeprava obřích transformátorů — Růst mezd v ČR — Vývoj průměrné mzdy v ČR — Zaměstnávání žen v typicky mužských profesích — Cvičení na česko-polské hranici — Audit příjmů ministra Babiše — Sesazení jihokorejské prezidentky — Jednání tureckého a ruského prezidenta — Kauza údajného sledování ministra Chovance — Vyhoštění nelegálních pracovníků — Digitalizace Trnkova loutkového filmu Špalíček

Části dílu

00:36
Zeman potvrdil kandidaturu
  Dnešek je ve znamení velkých politických událostí. Sjezd ČSSD v Brně a prohlášení současné hlavy státu. Před polednem Miloš Zeman oficiálně potvrdil to, co večer předtím oznámil svým příznivcům – bude znovu kandidovat na prezidenta.
  01:11
  Sobotka dál povede ČSSD
   Sociální demokraty do sněmovních voleb znovu povede Bohuslav Sobotka. Rozhodli o tom delegáti v první den sjezdu.
   01:41
   Volba místopředsedů ČSSD
    Hladká ale nebyla volba Sobotkova přímého zástupce. Favorit na post statutárního místopředsedy Milan Chovanec v prvním kole neprošel.
    02:11
    Volba dalších členů strany
     Hlavním bodem programu ale určitě byla volba předsedy. Bohuslav Sobotka pokládá dnes získaný mandát tady na brněnském výstavišti za silný a chce s ním zvítězit ve sněmovních volbách.
     06:14
     Hodnocení stranického sjezdu
      Rozhovor s Bohuslavem Sobotkou, předsedou ČSSD.
      08:16
      Reakce na kandidaturu Miloše Zemana
       Rozhovor s Bohuslavem Sobotkou, předsedou ČSSD.
       09:50
       Politická kariéra Bohuslava Sobotky
        Bohuslav Sobotka vstoupil do ČSSD hned v prosinci 1989, o rok později byl u zrodu Mladých sociálních demokratů a v politice se angažuje celý svůj dospělý život.
        12:18
        Politická strana ČSSD v číslech
         ČSSD je jednou z nejtradičnějších politických sil v Česku. Příští rok oslaví 140 let od svého založení. Straně ale ubývá členů, v současnosti jich má přes 20 tisíc.
         13:37
         Volební programové priority strany
          Staronový šéf ČSSD dnes také ve svých dvou sjezdových projevech prozradil základní programové priority, se kterými půjde jeho strana do říjnových sněmovních voleb.
          17:06
          Sobotní program sjezdu ČSSD
           Sjezd ČSSD ještě zdaleka nekončí – strana musí zvolit kompletní předsednictvo – tedy i řadové místopředsedy. A pokračovat budou sociální demokraté i zítra.
           17:34
           Opětovná kandidatura Miloše Zemana
            Miloš Zeman oficiálně potvrdil, že bude znovu kandidovat na post prezidenta. Podle jeho slov ho přesvědčila podpora lidí. Zároveň oznámil, že nebude dělat osobní kampaň a odmítl účast v rozhlasových a televizních debatách.
            20:47
            Čtyři roky prezidenta Zemana
             Miloš Zeman svůj záměr obhajovat mandát oznámil po čtyřech letech ve funkci prezidenta. Za ty roky třeba čtyřikrát navštívil všechny české kraje. Teď nabízíme stručný výběr toho, jak využíval své pravomoce.
             21:53
             Zemanova obhajoba mandátu
              Miloš Zeman vzkázal, že nepovede osobní kampaň, nezúčastní se předvolebních debat a nebude se vyjadřovat ke svým protikandidátům. Stejně jako další nestranické kandidáty teď Zemana čeká sbírání podpisů.
              23:42
              Opětovná kandidatura
               I když nešlo o přímou volbu jako dnes, ukážeme příklady, jak opětovnou kandidaturu oznamovali předchůdci Miloše Zemana.
               25:41
               Rozkol na summitu EU kvůli Tuskovi
                Polsko bojkotovalo závěry summitu Evropské unie v Bruselu. Vláda premiérky Szydlové tak dává najevo svůj nesouhlas s tím, že 27 členských států i přes její odpor schválilo ve funkci předsedy Evropské rady polského politika Donalda Tuska.
                28:04
                Plodnost žen v ČR
                 Plodnost českých žen se podle aktuální zprávy Eurostatu zvyšuje. Předloni připadalo na jednu matku skoro 1,6 živě narozených dětí.
                 28:24
                 Přeprava obřích transformátorů
                  Energetici vyvezli na vrcholky Krušných hor obří transformátory. Kvůli složitému terénu museli akci připravovat tři roky. Speciální zařízení je jediné svého druhu v zemi. Má Česko chránit před masivními výpadky proudu.
                  30:32
                  Růst mezd v ČR
                   České mzdy neustále rostou – loni si tak zaměstnanci vydělali o 4,2 procenta víc než v roce 2015. Vyplývá to z aktuálních dat, které dnes vydal statistický úřad.
                   33:21
                   Vývoj průměrné mzdy v ČR
                    Průměrná mzda každý rok roste, v posledních letech průměrně asi o 700 korun, loni pak více než o tisícikorunu.
                    34:08
                    Zaměstnávání žen v typicky mužských profesích
                     Velké průmyslové podniky chtějí zaměstnávat stále více žen. Jejich počty i v nejtěžších provozech narůstají. Řeší tak nedostatek kvalifikovaných mužů na trhu práce.
                     36:07
                     Cvičení na česko-polské hranici
                      Živý vstup redaktorky Martiny Koziolové.
                      37:14
                      Audit příjmů ministra Babiše
                       K nákupu dluhopisů využil ministr financí Andrej Babiš své příjmy – takový je výsledek auditů, které si nechal zpracovat kvůli nejasnosti o původu jeho majetku.
                       38:15
                       Sesazení jihokorejské prezidentky
                        Jihokorejský ústavní soud potvrdil odvolání prezidentky Pak Kun-hje. Zároveň ji zbavil imunity, takže může čelit trestnímu stíhání. Po mnoha měsících tak vrcholí rozsáhlý korupční skandál, který zasahuje i špičky největších jihokorejských firem.
                        40:41
                        Jednání tureckého a ruského prezidenta
                         Rusko a Turecko v Moskvě potvrdily, že vzájemné rozpory jsou minulostí. Prezidenti Putin a Erdogan na dnešním jednání chválili společný postup svých zemí v Sýrii, kde bojují proti radikálním islamistům.
                         41:36
                         Kauza údajného sledování ministra Chovance
                          Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
                          43:43
                          Vyhoštění nelegálních pracovníků
                           Cizinecká policie začla s vyhošťováním zahraničních pracovníků, které odhalila v pražské společnosti Rohlík. Z 85 zajištěných zatím u 30 lidí padlo rozhodnutí o vyhoštění.
                           44:43
                           Digitalizace Trnkova loutkového filmu Špalíček
                            První diváci ho viděli před sedmdesáti lety. Teď se Špalíček Jiřího Trnky znovu vrací do kin. Nejstarší český celovečerní loutkový film se představuje v restaurované verzi.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            11. března 2017

                            Přehled dílů

                            8309 dostupných
                            Stopáž51 minut

                            13. července

                            Headlines — Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                            13. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž51 minut

                            13. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            13. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            12. července

                            Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                            12. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            12. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            12. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            11. července

                            Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                            11. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            11. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            11. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            10. července

                            Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                            10. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            10. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            10. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            9. července

                            Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                            9. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            9. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            9. 7. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám