48 minut

10. března 2017

Část: Politická kariéra Bohuslava Sobotky

Obsah dílu

Zeman potvrdil kandidaturu — Sobotka dál povede ČSSD — Volba místopředsedů ČSSD — Volba dalších členů strany — Hodnocení stranického sjezdu — Reakce na kandidaturu Miloše Zemana — Politická kariéra Bohuslava Sobotky — Politická strana ČSSD v číslech — Volební programové priority strany — Sobotní program sjezdu ČSSD — Opětovná kandidatura Miloše Zemana — Čtyři roky prezidenta Zemana — Zemanova obhajoba mandátu — Opětovná kandidatura — Rozkol na summitu EU kvůli Tuskovi — Plodnost žen v ČR — Přeprava obřích transformátorů — Růst mezd v ČR — Vývoj průměrné mzdy v ČR — Zaměstnávání žen v typicky mužských profesích — Cvičení na česko-polské hranici — Audit příjmů ministra Babiše — Sesazení jihokorejské prezidentky — Jednání tureckého a ruského prezidenta — Kauza údajného sledování ministra Chovance — Vyhoštění nelegálních pracovníků — Digitalizace Trnkova loutkového filmu Špalíček

Části dílu

00:36
Zeman potvrdil kandidaturu
  Dnešek je ve znamení velkých politických událostí. Sjezd ČSSD v Brně a prohlášení současné hlavy státu. Před polednem Miloš Zeman oficiálně potvrdil to, co večer předtím oznámil svým příznivcům – bude znovu kandidovat na prezidenta.
  01:11
  Sobotka dál povede ČSSD
   Sociální demokraty do sněmovních voleb znovu povede Bohuslav Sobotka. Rozhodli o tom delegáti v první den sjezdu.
   01:41
   Volba místopředsedů ČSSD
    Hladká ale nebyla volba Sobotkova přímého zástupce. Favorit na post statutárního místopředsedy Milan Chovanec v prvním kole neprošel.
    02:11
    Volba dalších členů strany
     Hlavním bodem programu ale určitě byla volba předsedy. Bohuslav Sobotka pokládá dnes získaný mandát tady na brněnském výstavišti za silný a chce s ním zvítězit ve sněmovních volbách.
     06:14
     Hodnocení stranického sjezdu
      Rozhovor s Bohuslavem Sobotkou, předsedou ČSSD.
      08:16
      Reakce na kandidaturu Miloše Zemana
       Rozhovor s Bohuslavem Sobotkou, předsedou ČSSD.
       09:50
       Politická kariéra Bohuslava Sobotky
        Bohuslav Sobotka vstoupil do ČSSD hned v prosinci 1989, o rok později byl u zrodu Mladých sociálních demokratů a v politice se angažuje celý svůj dospělý život.
        12:18
        Politická strana ČSSD v číslech
         ČSSD je jednou z nejtradičnějších politických sil v Česku. Příští rok oslaví 140 let od svého založení. Straně ale ubývá členů, v současnosti jich má přes 20 tisíc.
         13:37
         Volební programové priority strany
          Staronový šéf ČSSD dnes také ve svých dvou sjezdových projevech prozradil základní programové priority, se kterými půjde jeho strana do říjnových sněmovních voleb.
          17:06
          Sobotní program sjezdu ČSSD
           Sjezd ČSSD ještě zdaleka nekončí – strana musí zvolit kompletní předsednictvo – tedy i řadové místopředsedy. A pokračovat budou sociální demokraté i zítra.
           17:34
           Opětovná kandidatura Miloše Zemana
            Miloš Zeman oficiálně potvrdil, že bude znovu kandidovat na post prezidenta. Podle jeho slov ho přesvědčila podpora lidí. Zároveň oznámil, že nebude dělat osobní kampaň a odmítl účast v rozhlasových a televizních debatách.
            20:47
            Čtyři roky prezidenta Zemana
             Miloš Zeman svůj záměr obhajovat mandát oznámil po čtyřech letech ve funkci prezidenta. Za ty roky třeba čtyřikrát navštívil všechny české kraje. Teď nabízíme stručný výběr toho, jak využíval své pravomoce.
             21:53
             Zemanova obhajoba mandátu
              Miloš Zeman vzkázal, že nepovede osobní kampaň, nezúčastní se předvolebních debat a nebude se vyjadřovat ke svým protikandidátům. Stejně jako další nestranické kandidáty teď Zemana čeká sbírání podpisů.
              23:42
              Opětovná kandidatura
               I když nešlo o přímou volbu jako dnes, ukážeme příklady, jak opětovnou kandidaturu oznamovali předchůdci Miloše Zemana.
               25:41
               Rozkol na summitu EU kvůli Tuskovi
                Polsko bojkotovalo závěry summitu Evropské unie v Bruselu. Vláda premiérky Szydlové tak dává najevo svůj nesouhlas s tím, že 27 členských států i přes její odpor schválilo ve funkci předsedy Evropské rady polského politika Donalda Tuska.
                28:04
                Plodnost žen v ČR
                 Plodnost českých žen se podle aktuální zprávy Eurostatu zvyšuje. Předloni připadalo na jednu matku skoro 1,6 živě narozených dětí.
                 28:24
                 Přeprava obřích transformátorů
                  Energetici vyvezli na vrcholky Krušných hor obří transformátory. Kvůli složitému terénu museli akci připravovat tři roky. Speciální zařízení je jediné svého druhu v zemi. Má Česko chránit před masivními výpadky proudu.
                  30:32
                  Růst mezd v ČR
                   České mzdy neustále rostou – loni si tak zaměstnanci vydělali o 4,2 procenta víc než v roce 2015. Vyplývá to z aktuálních dat, které dnes vydal statistický úřad.
                   33:21
                   Vývoj průměrné mzdy v ČR
                    Průměrná mzda každý rok roste, v posledních letech průměrně asi o 700 korun, loni pak více než o tisícikorunu.
                    34:08
                    Zaměstnávání žen v typicky mužských profesích
                     Velké průmyslové podniky chtějí zaměstnávat stále více žen. Jejich počty i v nejtěžších provozech narůstají. Řeší tak nedostatek kvalifikovaných mužů na trhu práce.
                     36:07
                     Cvičení na česko-polské hranici
                      Živý vstup redaktorky Martiny Koziolové.
                      37:14
                      Audit příjmů ministra Babiše
                       K nákupu dluhopisů využil ministr financí Andrej Babiš své příjmy – takový je výsledek auditů, které si nechal zpracovat kvůli nejasnosti o původu jeho majetku.
                       38:15
                       Sesazení jihokorejské prezidentky
                        Jihokorejský ústavní soud potvrdil odvolání prezidentky Pak Kun-hje. Zároveň ji zbavil imunity, takže může čelit trestnímu stíhání. Po mnoha měsících tak vrcholí rozsáhlý korupční skandál, který zasahuje i špičky největších jihokorejských firem.
                        40:41
                        Jednání tureckého a ruského prezidenta
                         Rusko a Turecko v Moskvě potvrdily, že vzájemné rozpory jsou minulostí. Prezidenti Putin a Erdogan na dnešním jednání chválili společný postup svých zemí v Sýrii, kde bojují proti radikálním islamistům.
                         41:36
                         Kauza údajného sledování ministra Chovance
                          Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
                          43:43
                          Vyhoštění nelegálních pracovníků
                           Cizinecká policie začla s vyhošťováním zahraničních pracovníků, které odhalila v pražské společnosti Rohlík. Z 85 zajištěných zatím u 30 lidí padlo rozhodnutí o vyhoštění.
                           44:43
                           Digitalizace Trnkova loutkového filmu Špalíček
                            První diváci ho viděli před sedmdesáti lety. Teď se Špalíček Jiřího Trnky znovu vrací do kin. Nejstarší český celovečerní loutkový film se představuje v restaurované verzi.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            11. března 2017

                            Přehled dílů

                            8329 dostupných
                            Stopáž53 minut

                            23. července

                            Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                            23. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž53 minut

                            23. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            23. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            22. července

                            Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                            22. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            22. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž49 minut

                            21. července

                            Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                            21. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            21. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž49 minut

                            20. července

                            Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                            20. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            20. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            19. července

                            Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                            19. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            19. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 7. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám