48 minut

10. března 2017

Obsah dílu

Zeman potvrdil kandidaturu — Sobotka dál povede ČSSD — Volba místopředsedů ČSSD — Volba dalších členů strany — Hodnocení stranického sjezdu — Reakce na kandidaturu Miloše Zemana — Politická kariéra Bohuslava Sobotky — Politická strana ČSSD v číslech — Volební programové priority strany — Sobotní program sjezdu ČSSD — Opětovná kandidatura Miloše Zemana — Čtyři roky prezidenta Zemana — Zemanova obhajoba mandátu — Opětovná kandidatura — Rozkol na summitu EU kvůli Tuskovi — Plodnost žen v ČR — Přeprava obřích transformátorů — Růst mezd v ČR — Vývoj průměrné mzdy v ČR — Zaměstnávání žen v typicky mužských profesích — Cvičení na česko-polské hranici — Audit příjmů ministra Babiše — Sesazení jihokorejské prezidentky — Jednání tureckého a ruského prezidenta — Kauza údajného sledování ministra Chovance — Vyhoštění nelegálních pracovníků — Digitalizace Trnkova loutkového filmu Špalíček

Části dílu

00:36
Zeman potvrdil kandidaturu
  Dnešek je ve znamení velkých politických událostí. Sjezd ČSSD v Brně a prohlášení současné hlavy státu. Před polednem Miloš Zeman oficiálně potvrdil to, co večer předtím oznámil svým příznivcům – bude znovu kandidovat na prezidenta.
  01:11
  Sobotka dál povede ČSSD
   Sociální demokraty do sněmovních voleb znovu povede Bohuslav Sobotka. Rozhodli o tom delegáti v první den sjezdu.
   01:41
   Volba místopředsedů ČSSD
    Hladká ale nebyla volba Sobotkova přímého zástupce. Favorit na post statutárního místopředsedy Milan Chovanec v prvním kole neprošel.
    02:11
    Volba dalších členů strany
     Hlavním bodem programu ale určitě byla volba předsedy. Bohuslav Sobotka pokládá dnes získaný mandát tady na brněnském výstavišti za silný a chce s ním zvítězit ve sněmovních volbách.
     06:14
     Hodnocení stranického sjezdu
      Rozhovor s Bohuslavem Sobotkou, předsedou ČSSD.
      08:16
      Reakce na kandidaturu Miloše Zemana
       Rozhovor s Bohuslavem Sobotkou, předsedou ČSSD.
       09:50
       Politická kariéra Bohuslava Sobotky
        Bohuslav Sobotka vstoupil do ČSSD hned v prosinci 1989, o rok později byl u zrodu Mladých sociálních demokratů a v politice se angažuje celý svůj dospělý život.
        12:18
        Politická strana ČSSD v číslech
         ČSSD je jednou z nejtradičnějších politických sil v Česku. Příští rok oslaví 140 let od svého založení. Straně ale ubývá členů, v současnosti jich má přes 20 tisíc.
         13:37
         Volební programové priority strany
          Staronový šéf ČSSD dnes také ve svých dvou sjezdových projevech prozradil základní programové priority, se kterými půjde jeho strana do říjnových sněmovních voleb.
          17:06
          Sobotní program sjezdu ČSSD
           Sjezd ČSSD ještě zdaleka nekončí – strana musí zvolit kompletní předsednictvo – tedy i řadové místopředsedy. A pokračovat budou sociální demokraté i zítra.
           17:34
           Opětovná kandidatura Miloše Zemana
            Miloš Zeman oficiálně potvrdil, že bude znovu kandidovat na post prezidenta. Podle jeho slov ho přesvědčila podpora lidí. Zároveň oznámil, že nebude dělat osobní kampaň a odmítl účast v rozhlasových a televizních debatách.
            20:47
            Čtyři roky prezidenta Zemana
             Miloš Zeman svůj záměr obhajovat mandát oznámil po čtyřech letech ve funkci prezidenta. Za ty roky třeba čtyřikrát navštívil všechny české kraje. Teď nabízíme stručný výběr toho, jak využíval své pravomoce.
             21:53
             Zemanova obhajoba mandátu
              Miloš Zeman vzkázal, že nepovede osobní kampaň, nezúčastní se předvolebních debat a nebude se vyjadřovat ke svým protikandidátům. Stejně jako další nestranické kandidáty teď Zemana čeká sbírání podpisů.
              23:42
              Opětovná kandidatura
               I když nešlo o přímou volbu jako dnes, ukážeme příklady, jak opětovnou kandidaturu oznamovali předchůdci Miloše Zemana.
               25:41
               Rozkol na summitu EU kvůli Tuskovi
                Polsko bojkotovalo závěry summitu Evropské unie v Bruselu. Vláda premiérky Szydlové tak dává najevo svůj nesouhlas s tím, že 27 členských států i přes její odpor schválilo ve funkci předsedy Evropské rady polského politika Donalda Tuska.
                28:04
                Plodnost žen v ČR
                 Plodnost českých žen se podle aktuální zprávy Eurostatu zvyšuje. Předloni připadalo na jednu matku skoro 1,6 živě narozených dětí.
                 28:24
                 Přeprava obřích transformátorů
                  Energetici vyvezli na vrcholky Krušných hor obří transformátory. Kvůli složitému terénu museli akci připravovat tři roky. Speciální zařízení je jediné svého druhu v zemi. Má Česko chránit před masivními výpadky proudu.
                  30:32
                  Růst mezd v ČR
                   České mzdy neustále rostou – loni si tak zaměstnanci vydělali o 4,2 procenta víc než v roce 2015. Vyplývá to z aktuálních dat, které dnes vydal statistický úřad.
                   33:21
                   Vývoj průměrné mzdy v ČR
                    Průměrná mzda každý rok roste, v posledních letech průměrně asi o 700 korun, loni pak více než o tisícikorunu.
                    34:08
                    Zaměstnávání žen v typicky mužských profesích
                     Velké průmyslové podniky chtějí zaměstnávat stále více žen. Jejich počty i v nejtěžších provozech narůstají. Řeší tak nedostatek kvalifikovaných mužů na trhu práce.
                     36:07
                     Cvičení na česko-polské hranici
                      Živý vstup redaktorky Martiny Koziolové.
                      37:14
                      Audit příjmů ministra Babiše
                       K nákupu dluhopisů využil ministr financí Andrej Babiš své příjmy – takový je výsledek auditů, které si nechal zpracovat kvůli nejasnosti o původu jeho majetku.
                       38:15
                       Sesazení jihokorejské prezidentky
                        Jihokorejský ústavní soud potvrdil odvolání prezidentky Pak Kun-hje. Zároveň ji zbavil imunity, takže může čelit trestnímu stíhání. Po mnoha měsících tak vrcholí rozsáhlý korupční skandál, který zasahuje i špičky největších jihokorejských firem.
                        40:41
                        Jednání tureckého a ruského prezidenta
                         Rusko a Turecko v Moskvě potvrdily, že vzájemné rozpory jsou minulostí. Prezidenti Putin a Erdogan na dnešním jednání chválili společný postup svých zemí v Sýrii, kde bojují proti radikálním islamistům.
                         41:36
                         Kauza údajného sledování ministra Chovance
                          Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
                          43:43
                          Vyhoštění nelegálních pracovníků
                           Cizinecká policie začla s vyhošťováním zahraničních pracovníků, které odhalila v pražské společnosti Rohlík. Z 85 zajištěných zatím u 30 lidí padlo rozhodnutí o vyhoštění.
                           44:43
                           Digitalizace Trnkova loutkového filmu Špalíček
                            První diváci ho viděli před sedmdesáti lety. Teď se Špalíček Jiřího Trnky znovu vrací do kin. Nejstarší český celovečerní loutkový film se představuje v restaurované verzi.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            11. března 2017

                            Přehled dílů

                            Stopáž49 minut

                            23. června

                            Headlines — Zvyšování věku odchodu do důchodu — Změny v důchodové reformě — Penzijní systém — Bojev Pásmu Gazy — Předvolební kampaň ve Francii — Tři roky od tornáda na jižní Moravě — Obnova Mikulčic po úderu tornáda — Připomínka vyhlazení obce Ležáky — Změny v brigádnících — Ukrajinské údery na Krymu — Fotbalové EURO a dopady na životní prostředí — Následky bouřek — Dana Kyndrová v Leica Gallery — Jednání o zvýšení platů některých státních zaměstnanců — Petice Několik vět vyšla před 35 lety — Očekávání před jednáním ČNB — Tonoucí vodáci v Moravě u Litovle — Nelegální billboardy u dálnic a silnic — Krachující cestovní kanceláře — Pojistné škody v zahraničí — Kde vyměnit peníze na dovolenou — Prezident Pavel na návštěvě Karlovarského kraje — Akutní péče o nevyléčitelně nemocné — Vztahy ministryně obrany s náčelníkem generálního štábu — Nedělní prodej v Polsku — Regulace turismu na ostrově Capri — Jednání sněmovny před prázdninami — Výpadek proudu na letišti v Manchesteru — Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích — Požár panelového domu v Mladé Boleslavi — Záchrana mláďat ohrožených sýčků

                            23. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            23. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            23. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž49 minut

                            22. června

                            Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                            22. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            22. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            21. června

                            Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                            21. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            21. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            20. června

                            Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                            20. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            20. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            19. června

                            Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                            19. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            19. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 6. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám