Události

8. březen 2017

48 minut

8. březen 2017

Obsah dílu

Nezaměstnanost v únoru klesla na 5,1 procenta — Nezaměstnanost v ČR — Nezaměstnanost v regionech — Únik informací ze CIA — Útok na nemocnici v Kábulu — Zákon o sociálním bydlení — Vznik univerzitních nemocnic — Oprava Pattonova mostu v Plzni — Pravidla pro nominační petice kandidátů — Napjaté vztahy Německa a Turecka — Nechte zpívat Mišíka — Sledování ministra Chovance? — Ptačí chřipka ustupuje — Nové pomůcky pro handicapované pacienty — Hlídání nosorožců v zoo — Podpora malých pivovarů — Minipivovary v ČR — Senát schválil novelu školského zákona — Sobotkův mandát na summit v Bruselu — Spor o podporu Donalda Tuska — Unikátní imunita miniprasat — Rozšíření Letiště Vodochody — Snadnější komunikace s úřady — Maltský ostrov Gozo bez své ikony — Zapomenutého Fingestena objevují v Madridu

Části dílu

00:31
Nezaměstnanost v únoru klesla na 5,1 procenta
  Na úřadech práce je opět míň lidí - únorová nezaměstnanost klesla na 5,1 procenta. A klesat bude pravděpodobně i dál. Aktuálně je tak bez práce přes 380 tisíc lidí.
  03:26
  Nezaměstnanost v ČR
   Už dlouhodobě je Česko zemí s vůbec nejnižší nezaměstnaností v celé Evropské unii. 380 tisíc lidí bez práce tu mělo v únoru k dispozici 143 tisíc volných pozic.
   04:35
   Nezaměstnanost v regionech
    Rozhovor s Vladimírem Dlouhým, prezidentem Hospodářské komory ČR.
    07:41
    Únik informací ze CIA
     Americký Kongres se bude už dnes zabývat historicky možná největším únikem informací ze CIA - podle serveru WikiLeaks se služba dokáže nabourat do telefonů, počítačů i televizí, a sledovat tak jejich majitele.
     10:08
     Útok na nemocnici v Kábulu
      Přes 30 mrtvých a pět desítek zraněných si vyžádal útok na největší vojenskou nemocnici v Kábulu. Čtyři ozbrojenci pronikli do budovy převlečeni za lékaře. Po několikahodinové přestřelce se je zásahovým jednotkám podařilo zneškodnit.
      10:25
      Zákon o sociálním bydlení
       Vláda dnes schválila zákon o sociálním bydlení. Česko na ni čekalo 20 let. Norma, která je součástí vládních priorit, ale neměla u ministrů jednotnou podporu.
       13:16
       Vznik univerzitních nemocnic
        Ministři dnes schválili i přeměnu deseti fakultních nemocnic na takzvaně univerzitní. Nová právní forma by od příštího roku tato zařízení víc propojila s vysokými školami.
        14:26
        Oprava Pattonova mostu v Plzni
         Živý vstup redaktorky Daniely Tunklové.
         15:23
         Pravidla pro nominační petice kandidátů
          Nominační petice kandidátů na prezidenta musí obsahovat kromě jména i číslo občanského průkazu nebo pasu. Úpravu pravidel dnes potvrdil Senát - má předcházet vyřazením z voleb kvůli neuznaným podpisům.
          15:48
          Napjaté vztahy Německa a Turecka
           Německá kontrarozvědka varuje před eskalací vnitrotureckých sporů na německém území. Šéf tajné služby zmínil riziko střetů radikálů z obou pólů konfliktu.
           18:23
           Nechte zpívat Mišíka
            Hudebník Vladimír Mišík dostane k dnešním sedmdesátým narozeninám jednak dokumentární film a také devět sourozenců, o kterých dosud neměl tušení.
            21:29
            Sledování ministra Chovance?
             Další spor ve vládě. Policie přistihla agenta vojenské tajné služby, jak fotí okolí bydliště ministra vnitra Milana Chovance. Informaovval o tom server Seznam.cz Právě Vojenské zpravodajství spadá pod ministra obrany za ANO Martina Stropnického.
             24:20
             Ptačí chřipka ustupuje
              Nákaza ptačí chřipky v Česku ustupuje. Veterináři zrušili zákaz pořádání výstav opeřenců. Ptáci z komerčních chovů už také nemusejí být uzavření a mohou se vrátit do výběhů.
              24:40
              Nové pomůcky pro handicapované pacienty
               Technologie, které umožňují handicapovaným bojovat s izolací a napomáhají k jejich soběstačnosti. Česká asociace paraplegiků teď jimi vybavila sedm zařízení, kde se starají o pacienty po úrazu páteře.
               27:14
               Hlídání nosorožců v zoo
                Po incidentu v Zoo v Thoiry u paříže zpřísní Zoo ve Dvoře Králové nad Labem ochranu nosorožců. A preventivně jim odřízne rohy, které lákají pytláky.
                29:17
                Podpora malých pivovarů
                 Snížit spotřební daň u piva, a podpořit tak rozvoj malých pivovarů. ODS navrhuje, aby ve zmíněných podnicích klesla sazba zhruba o 4 koruny za hektolitr.
                 31:56
                 Minipivovary v ČR
                  Tuzemské minipivovary zažívají v posledních letech nebývalý rozmach. Podle odhadu Svazu pivovarů jich je momentálně skoro 350, o 40 víc než předloni.
                  33:20
                  Senát schválil novelu školského zákona
                   Povinná maturita z matematiky potvrzena - Senát schválil novelu školského zákona beze změn a nepřijal pozměňovací návrh, aby zůstala jen volitelným předmětem.
                   35:42
                   Sobotkův mandát na summit v Bruselu
                    Živý vstup redaktorky Ireny Krchákové.
                    37:22
                    Spor o podporu Donalda Tuska
                     Budoucnost Donalda Tuska, který usiluje o znovuzvolení do funkce předsedy Evropské rady, řeší v Polsku i zemích osmadvacítky.
                     39:32
                     Unikátní imunita miniprasat
                      Dokáží se samovolně vyléčit ze zhoubného nádoru kůže. Melanomem jsou přitom dědičně postižená už od narození. Řeč je o světově unikátní linii miniprasat zvaných MeLiM.
                      41:41
                      Rozšíření Letiště Vodochody
                       Přípravy na rozšíření Letiště Vodochody pokračují. Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost ministerstva životního prostředí proti rozsudku, který výstavbu povoluje.
                       42:05
                       Snadnější komunikace s úřady
                        Lidem v Česku by to měla zajistit novela zákona o elektronické identifikaci, kterou bude schvalovat vláda. Ta počítá s tím, že místo datové schránky by lidé používali občanský průkaz s čipem.
                        44:08
                        Maltský ostrov Gozo bez své ikony
                         Maltský ostrov Gozo přišel o svou ikonu - vápencový oblouk na pobřeží zvaný Azurové okno. Po silných bouřích se zřítil do moře. Útvar, který se objevil i v několika filmech, se potýkal s nevyhnutelnou erozí.
                         44:26
                         Zapomenutého Fingestena objevují v Madridu
                          Rozsahem i objevností zcela mimořádnou výstavu otevřelo madridské centrum Sefarad. Přináší historicky největší průřez dílem zapomenutého malíře a grafika Michela Fingestena.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          9. březen 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          26. květen

                          Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                          26. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          26. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          26. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          25. květen

                          Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                          25. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          25. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          25. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          24. květen

                          Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                          24. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          24. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          24. 5. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám