48 minut

8. březen 2017

Obsah dílu

Nezaměstnanost v únoru klesla na 5,1 procenta — Nezaměstnanost v ČR — Nezaměstnanost v regionech — Únik informací ze CIA — Útok na nemocnici v Kábulu — Zákon o sociálním bydlení — Vznik univerzitních nemocnic — Oprava Pattonova mostu v Plzni — Pravidla pro nominační petice kandidátů — Napjaté vztahy Německa a Turecka — Nechte zpívat Mišíka — Sledování ministra Chovance? — Ptačí chřipka ustupuje — Nové pomůcky pro handicapované pacienty — Hlídání nosorožců v zoo — Podpora malých pivovarů — Minipivovary v ČR — Senát schválil novelu školského zákona — Sobotkův mandát na summit v Bruselu — Spor o podporu Donalda Tuska — Unikátní imunita miniprasat — Rozšíření Letiště Vodochody — Snadnější komunikace s úřady — Maltský ostrov Gozo bez své ikony — Zapomenutého Fingestena objevují v Madridu

Části dílu

00:31
Nezaměstnanost v únoru klesla na 5,1 procenta
  Na úřadech práce je opět míň lidí - únorová nezaměstnanost klesla na 5,1 procenta. A klesat bude pravděpodobně i dál. Aktuálně je tak bez práce přes 380 tisíc lidí.
  03:26
  Nezaměstnanost v ČR
   Už dlouhodobě je Česko zemí s vůbec nejnižší nezaměstnaností v celé Evropské unii. 380 tisíc lidí bez práce tu mělo v únoru k dispozici 143 tisíc volných pozic.
   04:35
   Nezaměstnanost v regionech
    Rozhovor s Vladimírem Dlouhým, prezidentem Hospodářské komory ČR.
    07:41
    Únik informací ze CIA
     Americký Kongres se bude už dnes zabývat historicky možná největším únikem informací ze CIA - podle serveru WikiLeaks se služba dokáže nabourat do telefonů, počítačů i televizí, a sledovat tak jejich majitele.
     10:08
     Útok na nemocnici v Kábulu
      Přes 30 mrtvých a pět desítek zraněných si vyžádal útok na největší vojenskou nemocnici v Kábulu. Čtyři ozbrojenci pronikli do budovy převlečeni za lékaře. Po několikahodinové přestřelce se je zásahovým jednotkám podařilo zneškodnit.
      10:25
      Zákon o sociálním bydlení
       Vláda dnes schválila zákon o sociálním bydlení. Česko na ni čekalo 20 let. Norma, která je součástí vládních priorit, ale neměla u ministrů jednotnou podporu.
       13:16
       Vznik univerzitních nemocnic
        Ministři dnes schválili i přeměnu deseti fakultních nemocnic na takzvaně univerzitní. Nová právní forma by od příštího roku tato zařízení víc propojila s vysokými školami.
        14:26
        Oprava Pattonova mostu v Plzni
         Živý vstup redaktorky Daniely Tunklové.
         15:23
         Pravidla pro nominační petice kandidátů
          Nominační petice kandidátů na prezidenta musí obsahovat kromě jména i číslo občanského průkazu nebo pasu. Úpravu pravidel dnes potvrdil Senát - má předcházet vyřazením z voleb kvůli neuznaným podpisům.
          15:48
          Napjaté vztahy Německa a Turecka
           Německá kontrarozvědka varuje před eskalací vnitrotureckých sporů na německém území. Šéf tajné služby zmínil riziko střetů radikálů z obou pólů konfliktu.
           18:23
           Nechte zpívat Mišíka
            Hudebník Vladimír Mišík dostane k dnešním sedmdesátým narozeninám jednak dokumentární film a také devět sourozenců, o kterých dosud neměl tušení.
            21:29
            Sledování ministra Chovance?
             Další spor ve vládě. Policie přistihla agenta vojenské tajné služby, jak fotí okolí bydliště ministra vnitra Milana Chovance. Informaovval o tom server Seznam.cz Právě Vojenské zpravodajství spadá pod ministra obrany za ANO Martina Stropnického.
             24:20
             Ptačí chřipka ustupuje
              Nákaza ptačí chřipky v Česku ustupuje. Veterináři zrušili zákaz pořádání výstav opeřenců. Ptáci z komerčních chovů už také nemusejí být uzavření a mohou se vrátit do výběhů.
              24:40
              Nové pomůcky pro handicapované pacienty
               Technologie, které umožňují handicapovaným bojovat s izolací a napomáhají k jejich soběstačnosti. Česká asociace paraplegiků teď jimi vybavila sedm zařízení, kde se starají o pacienty po úrazu páteře.
               27:14
               Hlídání nosorožců v zoo
                Po incidentu v Zoo v Thoiry u paříže zpřísní Zoo ve Dvoře Králové nad Labem ochranu nosorožců. A preventivně jim odřízne rohy, které lákají pytláky.
                29:17
                Podpora malých pivovarů
                 Snížit spotřební daň u piva, a podpořit tak rozvoj malých pivovarů. ODS navrhuje, aby ve zmíněných podnicích klesla sazba zhruba o 4 koruny za hektolitr.
                 31:56
                 Minipivovary v ČR
                  Tuzemské minipivovary zažívají v posledních letech nebývalý rozmach. Podle odhadu Svazu pivovarů jich je momentálně skoro 350, o 40 víc než předloni.
                  33:20
                  Senát schválil novelu školského zákona
                   Povinná maturita z matematiky potvrzena - Senát schválil novelu školského zákona beze změn a nepřijal pozměňovací návrh, aby zůstala jen volitelným předmětem.
                   35:42
                   Sobotkův mandát na summit v Bruselu
                    Živý vstup redaktorky Ireny Krchákové.
                    37:22
                    Spor o podporu Donalda Tuska
                     Budoucnost Donalda Tuska, který usiluje o znovuzvolení do funkce předsedy Evropské rady, řeší v Polsku i zemích osmadvacítky.
                     39:32
                     Unikátní imunita miniprasat
                      Dokáží se samovolně vyléčit ze zhoubného nádoru kůže. Melanomem jsou přitom dědičně postižená už od narození. Řeč je o světově unikátní linii miniprasat zvaných MeLiM.
                      41:41
                      Rozšíření Letiště Vodochody
                       Přípravy na rozšíření Letiště Vodochody pokračují. Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost ministerstva životního prostředí proti rozsudku, který výstavbu povoluje.
                       42:05
                       Snadnější komunikace s úřady
                        Lidem v Česku by to měla zajistit novela zákona o elektronické identifikaci, kterou bude schvalovat vláda. Ta počítá s tím, že místo datové schránky by lidé používali občanský průkaz s čipem.
                        44:08
                        Maltský ostrov Gozo bez své ikony
                         Maltský ostrov Gozo přišel o svou ikonu - vápencový oblouk na pobřeží zvaný Azurové okno. Po silných bouřích se zřítil do moře. Útvar, který se objevil i v několika filmech, se potýkal s nevyhnutelnou erozí.
                         44:26
                         Zapomenutého Fingestena objevují v Madridu
                          Rozsahem i objevností zcela mimořádnou výstavu otevřelo madridské centrum Sefarad. Přináší historicky největší průřez dílem zapomenutého malíře a grafika Michela Fingestena.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          9. březen 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          9. prosinec

                          Headlines — Zádušní mše za Karla Schwarzenberga — Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Životníky milníky Karla Schwarzenberga — Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Odkaz Karla Schwarzenberga — Koncert Karel žije dál — Karel Schwarzenberg ve fotografiích — Boje v Izraeli — Ukrajina k ruským volbám na okupovaných územích — Úspory na provozu stát — Rušení úřednických míst — Počet úřednických míst v Česku — Zemřel Ladislav Županič — Pravidla pro regulaci umělé inteligence — Odložené vyetřování na Hradě — Rozdělení majetku v Česku — Požár bytu v Adamově — Rizikové výlety na horské hřebeny — Změny na železnici — Novinky na železnici — Vlakové spojení po Česku — Ledovka v části Česka — Požár nemocnice u Říma — Německo v rozpočtovém provizoriu — Betlémské světlo pro Česko — Záchrana života pomocí Impelly — Analýza Gorgosaura — Podvodné a rizikové e-shopy — Opravený kostel v Přešticích na Plzeňsku — Dokument o umělci Jeffu Koonsovi

                          9. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          9. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          9. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          8. prosinec

                          Headlines — Končí protest, který omezil provoz nemocnic — Podpis dohody o platech lékařů — Veřejné zdravotní pojištění — Rušení elitní prokuratury — Zásah cílů v Gaze — Nezaměstnanost v listopadu: 3,5 % — Požár v České Švýcarsku — Nebezpečí ledovky — Vladimir Putin bude kandidovat — Kontroly na hranicích — James Bond v pohybu v Křižíkově pavilonu — Investiční plány radnic — Bankroty vyhlášené v listopadu 2023 — Nákupy luxusního zboží — Rostoucí aktivita agentů Hamásu — Výstraha před smogem — Vánoční stromky s nedokonalostmi — Polská vláda — Druhý soudní proces Huntera Bidena — Rusové a Bělorusové na OH — Problémy s dopravou kvůli německé stávce — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Hrobka Schwarzenbergů v Třeboni — Nebezpečné rozmrazování aut — Pilotní projekt sociálních pracovníků u soudu — Voliéra zničená náporem sněhu — Rekonstrukce Gočárova hotelu — Poválečná tvorba Marka Chagalla

                          8. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          8. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          8. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          7. prosinec

                          Český průmysl v říjnu posílil — Vývoj českého průmyslu — Export českých firem — Nejvyšší ústavní činitelé se shodli na podpoře Ukrajiny — Dva měsíce války v Izraeli — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Dohoda o růstu platů — Chov slepic v klecích — Prezident na plénu České konference rektorů — Summit EU-Čína — Stávka na německé železnici — Baroko v Bavorsku a Čechách — Zavedení korespondenční volby — Zápaly plic u dětí — Vývoj ekonomiky — Policie řeší případ postřeleného vlka v Krkonoších — Mráz střídá obleva — Aplikace na pomoc s Alzeimerovou chorobou — Počet pacientů s demencí v ČR — Odlehčovací služby pomáhají rodinám — Pomoc Ukrajině a Izraeli — Ukrajinský Mykolajiv bez pitné vody — Smogová situace v ČR — Zasněžené fotovoltaické panely — Zrušení úřadu speciální prokuratury — Zrekonstruovaná stanice Praha-Vysočany — Kontroly covid certifikátů — Aleš Svoboda do vesmíru nepoletí — Cena vody — Trest za pěstování konopí — Loučení se zesnulým Karlem Schwarzenbergem — Unikátní most s chytrou technologií — Ve vězení kvůli drogám — Přeprava zboží po Labi — Nová kniha o New Yorku od Lukáše Novotného — Začala chanuka

                          7. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          7. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          7. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          6. prosinec

                          Češi i nadále méně utrácejí — Propad tržeb — Vývoj inflace — Vánoční odměny pro zaměstnance — Válka na Ukrajině — Obvinění z válačných zločinů — Výjezdní zasedání vlády — Podvody na internetových bazarech — Výsluhy pro zdravotníky — Izraelská armáda postupuje v Chán Júnisu — Boris Johnson o covidu — Perinbaba a dva světy — Změny ve slovenské justici — Český knižní trh v r. 2022 — Svoboda slova vs. propagace válečných zločinů — Rekordně teplý podzim — Cestování vlakem za silných mrazů — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Poslední rozloučení se státními poctami — Pohřeb Karla Schwarzenberga — Verdikt nad Karlem "Charliem" Soukupem — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Kevin McCarthy odchází z Kongresu — Zničené provizorní dopravní značení — Prezident na Broumovsku — Summit EU-Čína — Osobnost roku dle Time — 35 let od návratu raketoplánu Discovery — Přestavba královopolského nádraží — Robotické centrum na léčbu urologických obtíží — Led na Lipně — Město plné betlémů

                          6. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          6. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          6. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          5. prosinec

                          Napětí mezi odbory a vládou — Odbory znovu připraveny stávkovat — Růst regulované složky energií — Americká pomoc Ukrajině — Přebytek hospodaření od ledna do září 2023 — Prasklé potrubí kvůli mrazu — Ministři vnitra EU o migraci — Tvrdé boje na jihu Pásma Gazy — Žádost o odškodnění za neoprávněné odsouzení — Pohledávky vůči Sberbank — Adventní koncert na Pražském hradě — Zásady kodexu chování poslanců — Ekonomická předpověď pro r. 2024 — Obvinění bývalého špiona Manuela Rochy — Soud o ČKD Praha DIZ — Rekordně teplý podzim — Mikulášská nadílka na jihu Čech — Čerti s tradicí — Úrazy kvůli namrzlým chodníkům — Sníh na střechách — ÚS o diskriminaci dítěte — Prezident v Královéhradeckém kraji — Změny u parkování v centru Prahy — Další mrtví po erupci sopky na Sumatře — Krize na realitním trhu v Hongkongu — Prodej poštovní centrály — Výroba dronů pro NATO v Česku — Hrozba srážky české družice — Srovnání znalostí žáků — Rozvoj mobility v obcích — Oprava hráze v mrazech — Nový ředitel Památníku národního písemnictví a Muzea literatury — Pták roku 2024 — Mezinárodní den dobrovolníků — Mikuláš pro Ukrajinu

                          5. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          5. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          5. 12. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám