48 minut

8. březen 2017

Obsah dílu

Nezaměstnanost v únoru klesla na 5,1 procenta — Nezaměstnanost v ČR — Nezaměstnanost v regionech — Únik informací ze CIA — Útok na nemocnici v Kábulu — Zákon o sociálním bydlení — Vznik univerzitních nemocnic — Oprava Pattonova mostu v Plzni — Pravidla pro nominační petice kandidátů — Napjaté vztahy Německa a Turecka — Nechte zpívat Mišíka — Sledování ministra Chovance? — Ptačí chřipka ustupuje — Nové pomůcky pro handicapované pacienty — Hlídání nosorožců v zoo — Podpora malých pivovarů — Minipivovary v ČR — Senát schválil novelu školského zákona — Sobotkův mandát na summit v Bruselu — Spor o podporu Donalda Tuska — Unikátní imunita miniprasat — Rozšíření Letiště Vodochody — Snadnější komunikace s úřady — Maltský ostrov Gozo bez své ikony — Zapomenutého Fingestena objevují v Madridu

Části dílu

00:31
Nezaměstnanost v únoru klesla na 5,1 procenta
  Na úřadech práce je opět míň lidí - únorová nezaměstnanost klesla na 5,1 procenta. A klesat bude pravděpodobně i dál. Aktuálně je tak bez práce přes 380 tisíc lidí.
  03:26
  Nezaměstnanost v ČR
   Už dlouhodobě je Česko zemí s vůbec nejnižší nezaměstnaností v celé Evropské unii. 380 tisíc lidí bez práce tu mělo v únoru k dispozici 143 tisíc volných pozic.
   04:35
   Nezaměstnanost v regionech
    Rozhovor s Vladimírem Dlouhým, prezidentem Hospodářské komory ČR.
    07:41
    Únik informací ze CIA
     Americký Kongres se bude už dnes zabývat historicky možná největším únikem informací ze CIA - podle serveru WikiLeaks se služba dokáže nabourat do telefonů, počítačů i televizí, a sledovat tak jejich majitele.
     10:08
     Útok na nemocnici v Kábulu
      Přes 30 mrtvých a pět desítek zraněných si vyžádal útok na největší vojenskou nemocnici v Kábulu. Čtyři ozbrojenci pronikli do budovy převlečeni za lékaře. Po několikahodinové přestřelce se je zásahovým jednotkám podařilo zneškodnit.
      10:25
      Zákon o sociálním bydlení
       Vláda dnes schválila zákon o sociálním bydlení. Česko na ni čekalo 20 let. Norma, která je součástí vládních priorit, ale neměla u ministrů jednotnou podporu.
       13:16
       Vznik univerzitních nemocnic
        Ministři dnes schválili i přeměnu deseti fakultních nemocnic na takzvaně univerzitní. Nová právní forma by od příštího roku tato zařízení víc propojila s vysokými školami.
        14:26
        Oprava Pattonova mostu v Plzni
         Živý vstup redaktorky Daniely Tunklové.
         15:23
         Pravidla pro nominační petice kandidátů
          Nominační petice kandidátů na prezidenta musí obsahovat kromě jména i číslo občanského průkazu nebo pasu. Úpravu pravidel dnes potvrdil Senát - má předcházet vyřazením z voleb kvůli neuznaným podpisům.
          15:48
          Napjaté vztahy Německa a Turecka
           Německá kontrarozvědka varuje před eskalací vnitrotureckých sporů na německém území. Šéf tajné služby zmínil riziko střetů radikálů z obou pólů konfliktu.
           18:23
           Nechte zpívat Mišíka
            Hudebník Vladimír Mišík dostane k dnešním sedmdesátým narozeninám jednak dokumentární film a také devět sourozenců, o kterých dosud neměl tušení.
            21:29
            Sledování ministra Chovance?
             Další spor ve vládě. Policie přistihla agenta vojenské tajné služby, jak fotí okolí bydliště ministra vnitra Milana Chovance. Informaovval o tom server Seznam.cz Právě Vojenské zpravodajství spadá pod ministra obrany za ANO Martina Stropnického.
             24:20
             Ptačí chřipka ustupuje
              Nákaza ptačí chřipky v Česku ustupuje. Veterináři zrušili zákaz pořádání výstav opeřenců. Ptáci z komerčních chovů už také nemusejí být uzavření a mohou se vrátit do výběhů.
              24:40
              Nové pomůcky pro handicapované pacienty
               Technologie, které umožňují handicapovaným bojovat s izolací a napomáhají k jejich soběstačnosti. Česká asociace paraplegiků teď jimi vybavila sedm zařízení, kde se starají o pacienty po úrazu páteře.
               27:14
               Hlídání nosorožců v zoo
                Po incidentu v Zoo v Thoiry u paříže zpřísní Zoo ve Dvoře Králové nad Labem ochranu nosorožců. A preventivně jim odřízne rohy, které lákají pytláky.
                29:17
                Podpora malých pivovarů
                 Snížit spotřební daň u piva, a podpořit tak rozvoj malých pivovarů. ODS navrhuje, aby ve zmíněných podnicích klesla sazba zhruba o 4 koruny za hektolitr.
                 31:56
                 Minipivovary v ČR
                  Tuzemské minipivovary zažívají v posledních letech nebývalý rozmach. Podle odhadu Svazu pivovarů jich je momentálně skoro 350, o 40 víc než předloni.
                  33:20
                  Senát schválil novelu školského zákona
                   Povinná maturita z matematiky potvrzena - Senát schválil novelu školského zákona beze změn a nepřijal pozměňovací návrh, aby zůstala jen volitelným předmětem.
                   35:42
                   Sobotkův mandát na summit v Bruselu
                    Živý vstup redaktorky Ireny Krchákové.
                    37:22
                    Spor o podporu Donalda Tuska
                     Budoucnost Donalda Tuska, který usiluje o znovuzvolení do funkce předsedy Evropské rady, řeší v Polsku i zemích osmadvacítky.
                     39:32
                     Unikátní imunita miniprasat
                      Dokáží se samovolně vyléčit ze zhoubného nádoru kůže. Melanomem jsou přitom dědičně postižená už od narození. Řeč je o světově unikátní linii miniprasat zvaných MeLiM.
                      41:41
                      Rozšíření Letiště Vodochody
                       Přípravy na rozšíření Letiště Vodochody pokračují. Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost ministerstva životního prostředí proti rozsudku, který výstavbu povoluje.
                       42:05
                       Snadnější komunikace s úřady
                        Lidem v Česku by to měla zajistit novela zákona o elektronické identifikaci, kterou bude schvalovat vláda. Ta počítá s tím, že místo datové schránky by lidé používali občanský průkaz s čipem.
                        44:08
                        Maltský ostrov Gozo bez své ikony
                         Maltský ostrov Gozo přišel o svou ikonu - vápencový oblouk na pobřeží zvaný Azurové okno. Po silných bouřích se zřítil do moře. Útvar, který se objevil i v několika filmech, se potýkal s nevyhnutelnou erozí.
                         44:26
                         Zapomenutého Fingestena objevují v Madridu
                          Rozsahem i objevností zcela mimořádnou výstavu otevřelo madridské centrum Sefarad. Přináší historicky největší průřez dílem zapomenutého malíře a grafika Michela Fingestena.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          9. březen 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          21. září

                          Headlines — Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                          21. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          21. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          20. září

                          Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                          20. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          20. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          19. září

                          Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                          19. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          19. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          18. září

                          Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                          18. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          18. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          17. září

                          Platy státních zaměstnanců — Zmrazení platů státních zaměstnaců — Počet státních zaměstnanců — Válka na Ukrajině — Nelegální migrace ukrajinských mužů — Novela zákoníku práce bude platit — Návrat návštěvníků do lázní — Členství Švédska v NATO — Žatec a UNESCO — Zpomalení inflace — Německá ekomika zpomaluje — Slovensko před volbami — 30 let od vydání alba In Utero — Milosti jen od prezidenta — Jednání poslaneckých výborů — Systém penzijního spoření — 30 let od rozsudku pro Pavla Minaříka — Dobré podmínky pro houbaře — Popraskaný povrch dálnic — Energie pro spotřebitele zlevňují — Poplatky za obnovitelné zdroje — Počet domácností v Česku a hlavní zdroje vytápění — Situace na Lampeduse — Společné bydlení studentů a seniorů — Most nad Orlickou přehradou — Podzimní samosběr brambor — Dny NATO v Ostravě — Vlajky EU ve Velké Británii — Provazochodci v Kladně — Opravy krnovské textilky Karnola

                          17. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          17. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 9. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám