49 minut

9. březen 2017

Obsah dílu

Ústavní stížnost kvůli obcím — Ústavní stížnost kvůli rozpočtům obcí — 4 roky prezidenta Miloše Zemana — Donlad Tusk dál v čele EU — Námitky Havaje proti imigračnímu dekretu — Míra inflace — Volný vstup do vojenského újezdu — Nizozemsko týden před volbami — Odškodnění za zápis ve svazcích Stb — Organický svět Františka Skály — Zrušené soudní líčení v kauze Nečasová — Zásoby české nafty z Německa — Roste počet podnikatelů — Pomoc od laických zdravotníků — Cvičení bezpečnostních sborů u hranic — Cvičení hlídek v pohraničí — Policejní testování osobnosti zblízka — Zdražování autorských poplatků — Případ záměny léků — Korupční nesnáze izraelského premiéra — Nový velitel Hradní stráže — Ztráty farmářů kvůli ptačí chřipce — Odvolání chebského starosty — Kontroly podnikatelů druhé vlny EET — Nejdražší vydražená krajinomalba — Odolnost českých skalních bran

Části dílu

00:36
Ústavní stížnost kvůli obcím
  Ústavní soud se bude zabývat dalším zákonem. Tentokrát jde o pravidla rozpočtové odpovědnosti. Rekordních šest desítek senátorů dnes napadlo novelu, která upravuje i hospodaření samospráv.
  03:34
  Ústavní stížnost kvůli rozpočtům obcí
   Hostem Událostí je předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil.
   06:56
   4 roky prezidenta Miloše Zemana
    Živý vstup redaktorky Mariany Kopecké.
    11:43
    Donlad Tusk dál v čele EU
     Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
     14:21
     Námitky Havaje proti imigračnímu dekretu
      Havaj jako první americký stát napadla u soudu nový imigrační dekret Donalda Trumpa. Považuje upravené vládní nařízení za stejně protiústavní jako původní opatření, které zablokovaly soudy.
      14:47
      Míra inflace
       17:14
       Volný vstup do vojenského újezdu
        Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
        18:50
        Nizozemsko týden před volbami
         Malé překvapení v Nizozemsku. Necelý týden před parlamentními volbami se zavedené politické strany v průzkumech začínají dotahovat na dosavadního lídra - protievropskou a protiislámskou Stranu pro svobodu Geerta Wilderse.
         20:49
         Odškodnění za zápis ve svazcích Stb
          Celkem v přepočtu víc než 12 milionů korun vysoudil na Slovensku právník René Hudzovič za to, že byl neoprávněně veden ve svazcích StB. Morální újmu mu má nahradit Ústav paměti národa, který seznamy archivuje.
          21:09
          Organický svět Františka Skály
           František Skála vystavuje v pražské Valdštejnské jízdárně. Sochař, malíř a hudebník ji naplnil sbírkou kouzelných objektů, které skládá z materiálu posbíraného v přírodě i ve městě.
           23:56
           Zrušené soudní líčení v kauze Nečasová
            Odkládá se další kauza kolem Jany Nečasové. Soudkyně obvodního soudu pro Prahu 1 zrušila dnešní líčení s expermiérem Petrem Nečasem a jeho ženou Janou – jde o případ údajné korupce tzv. trafikami pro bývalé poslance.
            26:19
            Zásoby české nafty z Německa
             Do Česka se už vrátila polovina zásob nafty, kterou si Česko uložilo v německém Kraillingu. Jde o zhruba 38 milionů litrů - pohonná hmota (nafta) byla ve skladu společnosti Viktoriagruppe.
             26:47
             Roste počet podnikatelů
              V Česku přibývá podnikatelů. Počet lidí, které samostatná výdělečná činnost skutečně živí, loni vzrostl o pět tisíc na 981 tisíc. Nejvíc jich úřady evidují v Praze - konkrétně 171 tisíc. Následuje Středočeský a Jihomoravský kraj.
              27:05
              Pomoc od laických zdravotníků
               Desítky lidských životů pomohli od začátku roku zachránit takzvaní Firts respondeři. Speciálně proškolené dobrovolníky využívá tamní záchranka od ledna jako první v Česku. Jejich úkolem je začít s oživováním pacienta dřív, než dorazí lékař.
               29:17
               Cvičení bezpečnostních sborů u hranic
                Na třinácti bývalých přechodech na hranicích s Polskem probíhá cvičení zaměřené na migraci. Zapojí se do něj na 300 českých i polských policistů, vojáků, celníků nebo zdravotníků.
                31:30
                Cvičení hlídek v pohraničí
                 Živý vstup redaktorky Terezy Krumpholzové.
                 32:48
                 Policejní testování osobnosti zblízka
                  Velkou překážkou pro nové zájemce jsou psychologické testy. Na nich v některých letech ztroskotaly skoro dvě třetiny uchazečů. O jejich zjednodušení ale policejní prezidium neuvažuje.
                  35:28
                  Zdražování autorských poplatků
                   Autorské poplatky se zřejmě v budoucnu budou zvyšovat jen o inflaci. S větším zdražením by muselo předem souhlasit ministerstvo kultury. Počítá s tím novela autorského zákona, kterou schválil Senát.
                   35:45
                   Případ záměny léků
                    Záměna léků v Česku se neprokázala, jak potvrdil po půl roce Státní ústav pro kontrolu léčiv i interní vyšetřování Zentivy. Společnost, stáhla loni na podzim preventivně přes 50 tisíc balení, která mohla obsahovat jiné léky, než uváděl obal.
                    37:37
                    Korupční nesnáze izraelského premiéra
                     Izraelský premiér byl už počtvrté vypovídat na policii – čelí rostoucímu tlaku kvůli dvěma kauzám údajné korupce.
                     40:15
                     Nový velitel Hradní stráže
                      Novým velitelem Hradní stráže bude od zítřka Jiří Kývala. Dosavadního zástupce velitele 13. dělostřeleckého pluku jmenoval náčelník Vojenské kanceláře prezidenta.
                      40:31
                      Ztráty farmářů kvůli ptačí chřipce
                       Ministerstvo zemědělství chce navýšit částku, ze které hradí chovatelům ztráty způsobené ptačí chřipkou. Současných 31 milionů na letošní rok stačit nebude. Fond chce navýšit o 70 milionů.
                       42:29
                       Odvolání chebského starosty
                        Zastupitelé Chebu v podvečer odvolali starostu Petra Navrátila. Politika - zvoleného za ČSSD - obvinila policie v kauze ROP Severozápad. Pro jeho odchod z čela města hlasovala opozice i koaliční hnutí ANO.
                        42:44
                        Kontroly podnikatelů druhé vlny EET
                         Inspektoři finanční správy vyrazili kontrolovat podnikatele, kterých se dotkla druhá vlna elektronické evidence tržeb. Na začátku března se do ní zapojilo přes sto tisíc maloobchodníků i velkoobchodníků.
                         45:04
                         Nejdražší vydražená krajinomalba
                          V Londýně padl aukční rekord. Obraz Ledovec od německého malíře Gerharda Richtera koupil zájemce za v přepočtu 551 milionů korun. Dílo se tak stalo vůbec nejdražší vydraženou krajinomalbou na světě.
                          45:23
                          Odolnost českých skalních bran
                           V moři zmizel jeden ze symbolů Malty. Ikonická skalní brána nazývaná Azurové okno se do něj zřítila během silné bouře. Pád vápencového útvaru byl podle geologů kvůli postupující erozi neodvratný. Přesto se nečekalo, že k němu dojde tak brzy.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           10. březen 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž49 minut

                           3. březen

                           Headlines — Bydlení na vesnicích — Zájem lidí o život na vsi — Místo pracoviště — Rozhovory o příměří v Gaze — Republikánské primárky — Propad dolu v Hůrce — Vývoj cen komodit — Ceny plynu a elektřiny — Policejní manévry kvůli fotbalu — Zmizelý let MH370 — Pátrání po členech RAFu — To se vysvětlí, soudruzi! — Odškodnění za očkování proti covidu — Vývoj mezd v r. 2023 — Sněhová bouře v Kalifornii — 30 let od zpřístupnění svazků StB — Rekordně teplý den — Srážky aut s vlky — Mezinárodní den sluch — Porucha vládního letadla — Aktivity Felixe Ikoňikova v Karlových Varech — Čistý zisk tří největších bank v Česku — Vytírání mníka jednovousého — Demolice mostu — Slezština jako regionální jazyk — Nehoda na železničním přejezdu ve Zlíně — Nové postupy v léčbě ortopedických pacientů — Czech Grand Design

                           3. 3. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           3. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           3. 3. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           2. březen

                           Export českého zboží — Produkce firem pro zahraniční trhy — Průměrný čistý roční příjem v Česku — Den po pohřbu Alexeje Navalného — Vstup Švédska do NATO — Spotřeba alkoholu a cigaret — Ceny dálničních známek — Protipovodňové cvičení na Slovanském ostrově — Útoky na Ukrajině — Polní ošetřovny na ukrajinských frontách — Oslavy v Litomyšli — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Sněmovní vyšetřovací komise — Potravinová pomoc pro Gazu — Opuštěné objekty po sovětských vojácích — Po roce objasněná vražda — Pomoc pro onkologické pacienty — Rekordně teplý únor — Brzké jaro v zahradnictví — Předpověď počasí — Zahrádkáři se připravují na sezonu — Šíření invazivních sršní asijských — Únik informací v armádě — Ministr Lipavský na návštěvě Japonska — Sjezd strany Zelených — Nově jmenovaný litoměřický bisku — 70 led od smrti Rudolfa Berana — Nehoda na mostě v Kentucky — Jarní úklid přírody — Plemenní hřebci z Písku — Brokolice na Marsu

                           2. 3. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           2. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           2. 3. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           1. březen

                           Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky na střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Ve Štětíně najel řidič do lidí — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                           1. 3. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           1. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           1. 3. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           29. únor

                           Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                           29. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           29. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           29. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           28. únor

                           Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                           28. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           28. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           28. 2. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám