Události

25. prosinec 2016

44 minut

25. prosinec 2016

Obsah dílu

Letecké neštěstí u Soči — Nehoda letounu Tu-154 — Aktuální informace k nehodě — Tragédie slavného souboru — Budoucnost Alexandrovců — Víc peněz pro lidi zaměstnané ve veřejné sféře — Růst platů zdravotníků — Evakuace v Augšpurku — Papežovo poselství Urbi et Orbi — Tradice půlnočních mší — Firemní investice do výzkumu — Zemětřesení v Chile — Na cvičení afghánských pilotů — Nehoda dodávky na D2 — Rekonstrukce historických částí Terezína — Temelín znovu vyrábí elektřinu — Stát pomůže s výcvikem asistenčních psů — Společné trávení Štědrého večera — Výjezdy hasičů na Štědrý den — Svátky trávené v práci — Perné dny pro kněze — Pohádky České televize — Úklid odpadu po Vánocích — Záchrana lidí z lanovky — Rozpory ve francouzské Národní frontě — Čerstvá rajčata i v zimě

Části dílu

00:33
Letecké neštěstí u Soči
  Dnes brzy ráno se do Černého moře zřítil letoun ruského ministerstva obrany. Zemřelo všech 92 lidí na palubě. K tragédii došlo krátce po startu stroje z letiště u Soči, kde stroj Tu-154 doplnil palivo.
  03:33
  Nehoda letounu Tu-154
   Tupolev Tu-154, který dnes havaroval, poprvé vzlétl v roce 1983. Ve službách ruského ministertsva obrany nalétal 6700 hodin. Stroj podstoupil třikrát generální opravu, naposledy před dvěma lety.
   05:08
   Aktuální informace k nehodě
    Rozhovor s Martinem Dorazínem, zpravodajem ČRo, Rusko.
    06:28
    Tragédie slavného souboru
     Většina obětí patří k ruskému "souboru písní a tanců Alexandrovci" – na palubě jich bylo 64 – zpěváci nebo 4 baletky.
     08:29
     Budoucnost Alexandrovců
      Soubor vystoupil mnohokrát i v Česku. Naposled loni u příležitosti sedmdesátého výročí konce druhé světové války. Na programu měl tradiční ruské písně, ale taky klasické hity, třeba od Elvise Presleyho.
      09:47
      Víc peněz pro lidi zaměstnané ve veřejné sféře
       Desetitisíce lidí s nízkými příjmy, kteří pracují pro stát, kraje nebo obce, budou od poloviny příštího roku brát víc peněz. Koalice se dohodla na zvýšení platů nejhůř placených zaměstnanců veřejné sféry.
       12:35
       Růst platů zdravotníků
        Vedle už zmíněných zaměstnanců s nízkými příjmy si příští rok polepší i lékaři a sestry. Od ledna jim vzroste základní plat o 10 procent.
        13:37
        Evakuace v Augšpurku
         Největší evakuace v poválečné historii Německa. Celkem 57 tisíc lidí muselo opustit své domovy po nálezu nevybuchlé letecké pumy v bavorském Augšpurku.
         15:34
         Papežovo poselství Urbi et Orbi
          Papež František své tradiční poselství Urbi et Orbi letos směřoval ke všem velkým konfliktům a krizím. Z Vatikánu se obrátil mimo jiné k Sýrii, Jemenu nebo Izraelcům a Palestincům. Nezapomněl ani na pozůstalé po obětech teroru.
          16:26
          Tradice půlnočních mší
           Ke Štědrému večeru patří neodmyslitelně půlnoční mše. Tato vánoční tradice přivádí do kostelů pravidelně i řadu nevěřících lidí, kteří míří hlavně za sváteční atmosférou. Tu sdílejí největší chrámy i malé vesnické kostely.
           19:00
           Firemní investice do výzkumu
            Polovina českých firem hodlá příští rok zvýšit investice do výzkumu a vývoje. K tomu můžou využívat daňových odpočtů. Řada z nich se je však kvůli postupu kontrolorů bojí využívat, aby nemusely peníze později vracet.
            21:02
            Zemětřesení v Chile
             Jižní část Chile zasáhlo zemětřesení. Epicentrum otřesů o síle 7,6 stupňu Richterovy škály bylo v hloubce 34 kilometrů. Žádné oběti na životech úřady nehlásí.
             21:24
             Na cvičení afghánských pilotů
              Afghánské vojenské letectvo má další čtyřicítku nových pilotů. Ti se v Česku naučili létat s malými dopravními letadly a vrtulníky. Projekt za stovky milionů korun platila vláda Spojených států.
              23:41
              Nehoda dodávky na D2
               Dálnice D2 z Brna směrem na Břeclav je od 17. hodiny uzavřená. Na prvním kilometru tam havarovala dodávka, která se převrátila.
               24:01
               Rekonstrukce historických částí Terezína
                Skoro jednu miliardu korun už stály opravy historických částí Terezína. Dělníci teď pracují ve dvě stě let starých podzemních chodbách, které sloužily k obraně pevnosti.
                25:55
                Temelín znovu vyrábí elektřinu
                 Po víc než čtyřech měsících začal první blok jaderné elektrárny Temelín znovu vyrábět elektřinu. Je to zhruba o dva dny dřív, než se původně plánovalo. V úterý totiž energetici opět prodloužili odstávku kvůli zvýšené teplotě ložiska.
                 26:14
                 Stát pomůže s výcvikem asistenčních psů
                  Výcvik asistenčních psů bude snadnější. Ministerstvo práce a sociálních věcí na něj dá pět milionů. Doteď musely organizace, které se tréninku těchto zvířat věnují, shánět peníze od sponzorů a dárců.
                  28:26
                  Společné trávení Štědrého večera
                   Pomoct, podarovat a udělat radost - i to patří k Vánocům. Ne všichni mají totiž možnost trávit Štědrý večer se svými nejbližšími. Jsou to třeba děti z dětských domovů nebo naopak senioři, kteří už žádné příbuzné a blízké nemají.
                   30:31
                   Výjezdy hasičů na Štědrý den
                    Pro záchranáře jsou letošní svátky co do počtu zásahů zatím průměrné. Hasiči včera vyráželi k 51 požárům. Nejvíc výjezdů měli na Vysočině. V 46 případech taky asistovali u dopravních nehod.
                    31:50
                    Svátky trávené v práci
                     Mezi těmi, kdo museli neplánovaně do práce, je zhruba 500 policistů, kteří mají kvůli berlínskému útoku posílené služby.
                     34:20
                     Perné dny pro kněze
                      Osm bohoslužeb za dva dny ve třech různých kostelích. Tak vypadaly Vánoce Františka Sedláčka z farnosti Štípa u Zlína. Pro kněze jsou probíhající svátky nejrušnějším obdobím v roce.
                      35:57
                      Pohádky České televize
                       Řada lidí strávila včerejší večer před televizními obrazovkami. Nejvíc jich přilákala premiérová pohádka České televize Pravý rytíř - v průměru se na ni dívalo dva a tři čtvrtě milionů lidí.
                       36:21
                       Úklid odpadu po Vánocích
                        A ještě jeden pohled na klid Vánoc. Ten pro mnohé popeláře skončil dnes brzy ráno. Většina svozových firem na dnešek a zítřek výrazně posiluje směny.
                        38:27
                        Záchrana lidí z lanovky
                         Až do půlnoci zasahovali záchranáři v italském zimním středisku Cervinia. V nadmořské výšce 2 500 tam v lanovce na sedm hodin uvázlo více než 150 lyžařů.
                         38:49
                         Rozpory ve francouzské Národní frontě
                          Předsedkyně francouzských nacionalistů Marine Le Penová se snaží uhasit další rozkol ve vlastní straně. Naplno se totiž rozhořel už dlouho doutnající spor mezi dvěma významnými postavami Národní fronty.
                          41:10
                          Čerstvá rajčata i v zimě
                           Čerstvá česká rajčata i teď v zimě. Novinka na našem trhu. Zemědělci z Haňovic na Olomoucku sklízejí první plody, které vypěstovali v nedávno postavených sklenících.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           26. prosinec 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           15. květen

                           Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                           Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           15. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           14. květen

                           Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                           Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           14. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           13. květen

                           Válka na Ukrajině — Boje o Ukrajinu — Boje na Ukrajině — Jednání o evakuaci raněných z Azovstalu — Příběhy zajatých Ukrajinců — Turecká kritika rozšíření NATO — Pokuta pro Rádio Svobodná Evropa v Moskvě — Jan Graubner nástupcem Dominika Duky — Reakce na nového pražského arcibiskupa — Úroková sazba u nových hypoték — Měsíční splátka průměrné hypotéky — Očkování proti covidu-19 — Pobočky Putinovy firmy v Česku — Slovenský exministr vnitra Kaliňák propuštěný z vazby — Částečný odklad stavebního zákona — Pozastavené převzetí Twitteru — Britská královna na veřejnosti — Demolice tepelné elektrárny — Hokejový šampionát bez Rusů — Zápasy Česka v základní skupině B — Hokejové zápasy v České televizi — Česko zaplavené pylem — Nebezpečí požárů — Zanedbaná prevence rakoviny prsu — Pohřeb novinářky — Nově zformovaná koalice proti Macronovi — Pobodaní v Německu — První nákaza záškrtem po 27 letech — Ochrana takzvaných whistleblowerů — Hromadný nábor pracovníků na letišti — Česko postoupilo do finále Eurovize — Studenti slaví Majáles — Předvolební kontroverze v Turecku — Bezpečnost silničního provozu — Deset let Signal Festivalu

                           Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           13. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám