44 minut

26. prosinec 2016

Obsah dílu

Tradiční projev prezidenta — Tradiční projev prezidenta — Tradiční projev prezidenta — Pád vojenského speciálu v Soči — Přijetí berlínského atentátníka Anise Amriho — Silný vítr v Česku — Zemřel George Michael — Hazard na internetu — Dva roky života Jana Masaryka — Obliba europoslanců — Rozhovor s Barackem Obamou — Použitý kuchyňský olej ucpává potrubí — Poměr ceny nájmu vůči splátce úvěru — Krabičky, které pomáhají chodit — Vánoční výprodeje a zavřené obchody — Zavřené obchody — Jak vrátit nevhodné vánoční dárky — Osmileté dohady o autobusové nádraží — Tajfun na Filipínách — Číňané opět objevují výhody kol — Otužilecký Memoriál Alfréda Nikodéma — Vodáci na Otavě — Netradiční kostel v Sazovicích na Zlínsku

Části dílu

00:35
Tradiční projev prezidenta
  Prezident Miloš Zeman ve vánočním projevu ocenil růst ekonomiky i životní úrovně v Česku. Naopak kritizoval některé dotace a sociální dávky.
  04:24
  Tradiční projev prezidenta
   I ostatní sněmovní strany o projevu hlavy státu mluvily jako o státnickém, jehož obsah je prý moc nepřekvapil.
   06:20
   Tradiční projev prezidenta
    Podstatnou část svého vánočního poselství věnoval Miloš Zeman i české zahraniční politice. Připomněl i březnovou, historicky první návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.
    09:11
    Pád vojenského speciálu v Soči
     Den státního smutku v Rusku – den po pádu vojenského speciálu u Soči, při kterém zemřelo všech 92 lidí na palubě. Vyšetřování příčin pokračuje.
     11:54
     Přijetí berlínského atentátníka Anise Amriho
      Tunisko souhlasilo dva dny před teroristickým útokem v Berlíně, že přijme jeho nejpravděpodobnějšího pachatele Anise Amriho, a to dva dny před spáchaným teroristickým útokem.
      12:12
      Silný vítr v Česku
       Živý vstup Moniky Fleischmannové.
       13:46
       Zemřel George Michael
        Celý svět truchlí nad ztrátou britské popové ikony. Ve svém domě v Oxfordshire zemřel George Michael. Bylo mu 53 let. Podle umělcova manažera byl příčinou náhlého úmrtí infarkt.
        15:54
        Hazard na internetu
         V Česku působí podle Transparency International desítky firem, které provozují hazardní hry na internetu nelegálně. Většina z nich má sídlo v zahraničí a v tuzemsku žádné zastoupení nemají.
         18:08
         Dva roky života Jana Masaryka
          Film o Janu Masarykovi je poprvé k vidění v pražské Lucerně. Přestože má nové drama premiéru v březnu, rozhodli se ho tvůrci sedmkrát promítnout už před koncem roku.
          20:59
          Obliba europoslanců
           Evropský parlament si nechal zjistit, jak ho vnímají obyvatelé osmadvacítky. Češi z průzkumu vyšli opět jako jeden z nejskeptičtějších národů, co se týče vnímání europarlamentu i jeho role v budoucnosti.
           23:09
           Rozhovor s Barackem Obamou
            Americký prezident Barack Obama je přesvědčený, že navzdory vítězství Donalda Trumpa Američané pořád podporují jeho vizi postupné změny.
            23:52
            Použitý kuchyňský olej ucpává potrubí
             Přes 17 kilo rostlinného oleje ročně spotřebuje v průměru každý člověk v Česku. Vytřídí ho ale jen naprosté minimum.
             25:55
             Poměr ceny nájmu vůči splátce úvěru
              Zlínský kraj je jediným regionem v Česku, kde je finančně výhodnější hypotéka než nájem.
              26:22
              Krabičky, které pomáhají chodit
               Moderní technologie jako cesta k samostatnosti. Pro handicapované děti i dospělé představují speciální pomůcky velkou naději, znamenají ale často taky nedosažitelné náklady.
               29:08
               Vánoční výprodeje a zavřené obchody
                Vánoční výprodeje v obchodech letos vůbec poprvé začínají až zítra. Včera i dnes totiž obchodníci museli dodržet zákaz prodeje.
                31:15
                Zavřené obchody
                 Obchodníci v Česku většinou zákaz prodeje o vánočních svátcích dodrželi.
                 32:17
                 Jak vrátit nevhodné vánoční dárky
                  V minulých letech už na Štěpána vyrážela řada lidí do obchodů, aby se pokusila vyměnit dárky, které se netrefily do vkusu, velikosti nebo očekávání obdarovaného.
                  34:10
                  Osmileté dohady o autobusové nádraží
                   Desítky zbytečně utracených milionů. Teď by se královéhradecký dopravní podnik mohl konečně zbavit zátěže, se kterou marně bojuje už osm let.
                   35:54
                   Tajfun na Filipínách
                    Nejméně šest lidí zemřelo při řádění tajfunu Nock-Ten na Filipínách.
                    36:14
                    Číňané opět objevují výhody kol
                     Zlatou žílu narazili čínští podnikatelé v nově se rodícím trhu s půjčováním kol. Za poslední dva měsíce zaznamenali investice do startupů za víc než 100 milionů dolarů.
                     38:17
                     Otužilecký Memoriál Alfréda Nikodéma
                      Nejstarší a nejprestižnější je každoroční otužilecký Memoriál Alfréda Nikodéma. Dnes se uskutečnil už po sedmdesáté.
                      40:35
                      Vodáci na Otavě
                       Vánoční svátky na vodě slavili také v Sušici. Padesát vodáků tam splulo řeku Otavu.
                       40:56
                       Netradiční kostel v Sazovicích na Zlínsku
                        Vánoční koledy sice vyzvání do širokého okolí, slavnostní vánoční mše se v něm ale ještě konat nemohly. Zcela nový kostel v Sazovicích na Zlínsku totiž kněz ještě nevysvětil.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        27. prosinec 2016

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        30. listopad

                        Headlines — Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj, Matyldo

                        30. 11. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        30. listopad

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        30. 11. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        29. listopad

                        Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                        29. 11. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        29. listopad

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        29. 11. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        28. listopad

                        Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                        28. 11. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        28. listopad

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        28. 11. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        27. listopad

                        Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                        27. 11. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        27. listopad

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        27. 11. 2023 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        26. listopad

                        Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                        26. 11. 2023 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        26. listopad

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        26. 11. 2023 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám