4 minuty

3. prosince 2016

Část: Opakované volby v Rakousku

Obsah dílu

Rozpačité nábory k policii — Opakované volby v Rakousku — B. Sobotka a M. Chovanec získali podporu kandidatur na vedení strany — Nové investice v ČR — Protesty proti EET — První lyžaři na svazích — Trumpův telefonát s tchaj-wanskou prezidentkou — Poslední rozloučení s Fidelem Castrem — Vzdělávání vězňů — Počátky světové kinematografie — Ministrovy priority kolem řízení nemocnic — Požár v oaklandském klubu — Novorozenci drogově závislých matek — Rekonstrukce bitvy u Slavkova — Dohled nad adventními trhy v Drážďanech — Pokles počtu obětí dopravních nehod — Prostřední pruh k předjíždění — Víc peněz pro dlouhodobě nemocné? — Pražské setkání evropských socialistů — Itálie před zásadním referendem — Dobývání Aleppa — Podpora firem v kosmickém průmyslu

Části dílu

00:31
Rozpačité nábory k policii
Rozpačité nábory k policii
    Policii se nedaří plnit náborový plán pro letošní rok. Důvodem jsou mimo jiné nízké nástupní platy, které v konkurenci nabídek od soukromých firem, neobstojí.
    04:22
    Opakované volby v Rakousku
    Opakované volby v Rakousku
      Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.
      07:51
      B. Sobotka a M. Chovanec získali podporu kandidatur na vedení strany
      B. Sobotka a M. Chovanec získali podporu kandidatur na vedení strany
        08:30
        Nové investice v ČR
        Nové investice v ČR
          10:33
          Protesty proti EET
          Protesty proti EET
            Stovky lidí dnes na Václavském náměstí protestovaly proti elektronické evidenci tržeb. Shromáždění s názvem Za svobodu podnikání svolala Asociace podnikatelů a manažerů.
            11:10
            První lyžaři na svazích
            První lyžaři na svazích
              Živý vstup redaktora Václava Svobody.
              13:51
              Trumpův telefonát s tchaj-wanskou prezidentkou
              Trumpův telefonát s tchaj-wanskou prezidentkou
                Čína se ostře ohradila proti telefonátu mezi tchajwanskou prezidentkou a budoucím šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem. Peking Tchaj-wan pokládá za své území. Spojené státy s ním od roku 1979 oficiální styky neudržují.
                14:16
                Poslední rozloučení s Fidelem Castrem
                Poslední rozloučení s Fidelem Castrem
                  S kubánským komunistickým vůdcem Fidelem Castrem, který zemřel před osmi dny, se dnes v jeho domovském městě Santiago na východě Kuby loučí desetitisíce lidí - zítra bude tamtéž pohřben.
                  16:38
                  Vzdělávání vězňů
                  Vzdělávání vězňů
                    Přibývá vězňů, kteří se vzdělávají. Odborné znalosti si letos ve výkonu trestu doplňuje už 1 072 trestanců. Nejčastěji jde o rekvalifikace třeba na pozice malíře, truhláře nebo švadleny.
                    16:57
                    Počátky světové kinematografie
                    Počátky světové kinematografie
                      Počátky hrané kinematografie i animace představuje výstava Na Film! Uspořádali ji studenti Katedry filmových studií Univerzity Karlovy.
                      19:30
                      Ministrovy priority kolem řízení nemocnic
                      Ministrovy priority kolem řízení nemocnic
                        Nejvyšší kontrolní úřad začal prověřovat několik státních zdravotnických zařízení, včetně Nemocnice Na Homolce. Na jejich podivné účty upozornili poslanci.
                        22:11
                        Požár v oaklandském klubu
                        Požár v oaklandském klubu
                          Nejméně devět lidí zemřelo při požáru neoficiálního klubu v kalifornském Oaklandu a kolem 25 dalších se pohřešuje. Oheň vypukl před půlnocí místního času v bývalých skladech, kde mají ateliéry a byty také umělci.
                          22:29
                          Novorozenci drogově závislých matek
                          Novorozenci drogově závislých matek
                            Každoročně se v Česku narodí matkám závislým na tvrdých drogách kolem 500 dětí s abstinenčními příznaky. Národní protidrogový koordinátor chce situaci zlepšit.
                            25:08
                            Rekonstrukce bitvy u Slavkova
                            Rekonstrukce bitvy u Slavkova
                              Tisíc vojáků v dobových uniformách a 60 jezdců na koních se dnes střetlo u obce Tvarožná na Brněnsku. Deseti tisícům diváků předvedli, jak vypadala bitva, kterou před 211 lety svedly spojenecké armády Rakouska a Ruska proti francouzské.
                              25:47
                              Dohled nad adventními trhy v Drážďanech
                              Dohled nad adventními trhy v Drážďanech
                                Nejstarší vánoční trh v Německu pomáhají hlídat čeští policisté. Do Drážďan během adventních víkendů totiž přijíždějí každoročně desítky tisíc Čechů.
                                27:34
                                Pokles počtu obětí dopravních nehod
                                Pokles počtu obětí dopravních nehod
                                  Snižuje se počet mrtvých po dopravních nehodách. Do konce listopadu na českých silnicích zemřelo 513 lidí. Mohl by to být nejlepší rok v novodobé historii. Odborníci to přičítají především větší bezpečnosti aut a lepší výchově řidičů.
                                  31:38
                                  Prostřední pruh k předjíždění
                                  Prostřední pruh k předjíždění
                                    Za tragickou bilanci silnic první třídy může podle odborníků jejich přetíženost - a následně i nervozita řidičů. Ideální řešení, tedy stavba dálnice, je ale na spoustě míst v nedohlednu, a tak stát hledá alternativy.
                                    34:04
                                    Víc peněz pro dlouhodobě nemocné?
                                    Víc peněz pro dlouhodobě nemocné?
                                      Nemocní, kteří zůstávají dlouho doma, zřejmě od státu dostanou víc peněz. O kolik přesně dojednávají politici. Jasno zatím nemají ani v tom, od kdy by změna měla platit.
                                      36:17
                                      Pražské setkání evropských socialistů
                                      Pražské setkání evropských socialistů
                                        Společný boj proti populismu a protievropským náladám je podle Jeremyho Corbyna jedním z hlavních úkolů evropské levice. Šéf britských labouristů to řekl na kongresu vedení Strany evropských socialistů v Praze.
                                        36:50
                                        Itálie před zásadním referendem
                                        Itálie před zásadním referendem
                                          Itálie zažívá den klidu před politickou a ekonomickou bouří. Už zítra budou obyvatelé hlasovat v klíčovém referendu o ústavní reformě. Levicový premiér Matteo Renzi s ní spojil své setrvání ve funkci.
                                          39:52
                                          Dobývání Aleppa
                                          Dobývání Aleppa
                                            Syrští povstalci ztratili už skoro dvě třetiny území východního Aleppa. Vládní vojska dobyla další čtvrť. Na čtvrt milionu civilistů zůstává už třetí týden v obklíčení těžkých bojů.
                                            40:09
                                            Podpora firem v kosmickém průmyslu
                                            Podpora firem v kosmickém průmyslu
                                              Zdejší firmy se mohou víc uplatnit v kosmickém průmyslu. Česko totiž příští rok o čtvrt miliardy navýší příspěvek pro Evropskou kosmickou agenturu. A podle pravidel se většina peněz vrátí v podobě zakázek pro české výrobce.
                                              Přehrát celé video
                                              Události - 4. prosince 2016
                                              Stopáž1 minuta
                                              Další díl
                                              4. prosince 2016

                                              Přehled dílů

                                              9247 přehratelných
                                              Události - 27. října
                                              Stopáž55 minut

                                              27. října

                                              Headlines — Prezident jednal s Andrejem Babišem — Prezident pověřil Babiše sestavením vlády — Pověření a jmenování premiéra podle Ústavy ČR — Další jednání o nové vládě — Problémy na letišti ve Vilniusu — Útoky mezi Ukrajinou a Ruskem — Zájem o elektřinu z obnovitelných zdrojů — Jmenování nových plukovníků armády — Přípravy oslav 28. října na Pražském hradě — Jednání o vvyužití dotace v Jaroměřicích n. Rokytnou — Návrat syrských válečných uprchlíků do země — Přípravy na úder hurikánu Melissa — Festival dokumentárních filmů v Jihlavě — Nová výstava v Galerii Středočeského kraje — Trumpova cesta do Asie — Vztahy Německa a Číny — Modernizace železnice mezi Prahou a Č. Budějovicemi — Opilý řidič havaroval na Slovensku — V neděli si lidé připomenou Památku zesnulých — Počasí na horách — Předpověď na další dny — Rizika na silnicích za podzimního počasí — Soud s domobraneckou skupinou obviněné z podpory terorismu — Útoky vlků na Bruntálsku — Soud s obviněnými z kyberšikany Brigitte Macronové — Rok do voleb v Izraeli — Bourání mostu v Rudné ulici v Ostravě — Předsudky vůči bývalým trestancům — Srážka vlaku s nákladním autem na Příbramsku — Pronájem restaurace Jelení skok v Karlových Varech — Parlamentní volby v Argentině — Představení Českého domu v Miláně — Lampionový průvod ve Valašských Kloboukách — Instituce otevřené veřejnosti během státního svátku — Expozice Dějiny 20. století v Národním muzeu

                                              Poslední vysílání 27. 10. 2025 na ČT1
                                              Události - 27. října
                                              Stopáž55 minut

                                              27. října

                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                              Poslední vysílání 27. 10. 2025 na ČT24
                                              Události - 26. října
                                              Stopáž49 minut

                                              26. října

                                              Headlines — Plány budoucí vlády — Harmonogram jednání o vládě — Předání ministerstev nástupcům — Zatýkání po loupeži v Louvru — Cla pro Kanadu — Odlety do zahraničí podle zimního řádu — Donald Trump o Ukrajině — Komplikace v dopravě kvůli větru — Zákulisí natáčení minisérie Docent — Půjčka na modernizaci českých tratí — Počty podnikatelů v Česku — Prodej svatomartinských hus — Vykolejený vlak v Přerově — Podvody s falešnými policisty — Invazivní druhy v české přírodě — Počet nepůvodních živočichů v ČR — Nepůvodní druhy odhalují i drony — Nehoda na D1 — Dobrovolná, ale užitečná výbava aut — Kurdská PKK se stahuje z Turecka — Dohoda mezi Thajskem a Kambodžou — Požár v Bohušovicích nad Ohří — Erupce sopky Taal na Filipínách — Zájem studentů o Univerzity třetího věku — Přípravy na Dušičky — Stěhování české ambasády ve Washingtonu — Festival dokumentu v Jihlavě — Sbírka na opravu kostela v Kvildě

                                              Poslední vysílání 26. 10. 2025 na ČT1
                                              Události - 26. října
                                              Stopáž49 minut

                                              26. října

                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                              Poslední vysílání 26. 10. 2025 na ČT24
                                              Události - 25. října
                                              Stopáž50 minut

                                              25. října

                                              Headlines — Lednová valorizace penzí — Plánované změny v důchodech — Hospodažení důchodového účtu — Válka na Ukrajině — USA proti pašerákům drog — Dohoda na programu — Sociální chudoba v Česku — Ruský útok na Kyjev — Týden turistických informačních center — Přesun cenných šperků v Louveru — Filmová adaptace románu Mistr a Markétka — Končí letní čas — Zádušní mše za oběti Heydrichiády — Dobrovolná vojenská služba v Německu — Nákaza žloutenkou typu A — Varování před silným větrem — V Česku chybí záchranáři — Nedostatek personálu u ZZS — Pomoc pacientům přes linku 155 — Omezení na Pražském okruhu — Ochrana mladých porostů před zvěří — Propast mezi Araby a Židy na Západním břehu — Návrat ostatků Jana Palacha na Olšany — Záběry se stavby haly v Brně — Výlov Štěpnického rybníka — Sjezd polské strany Právo a spravedlnost — StarDanec Tour — Turnaj na podporu válečných veteránů

                                              Poslední vysílání 25. 10. 2025 na ČT1
                                              Události - 25. října
                                              Stopáž50 minut

                                              25. října

                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                              Poslední vysílání 25. 10. 2025 na ČT24
                                              Události - 24. října
                                              Stopáž52 minut

                                              24. října

                                              Headlines — Jednání budoucí vlády o programu — Postoje vznikající koalice k diplomacii — Debata o resortu kultury — Zavěry summitu EU — Koalice ochotných — Rekordní výběr mýta — Podmínky pro rozvoj startupů — Škody po větru — Víkendové sněžení na horách — Ruské útoky na Ukrajině — Trest pro recidivistu za pokus o vraždu — Festival dokumentárních filmů — Ministři o Dukovanech — Blahořečení dvou duchovních — Sázkové podvody v NBA a pokerová mafie — Radnice — Pobyty o podzimních prázdninách — Vězení pro mladistvého za vraždy v supermarketu — Kriminalita dětí a mladistvých — Snížení hranice trestní odpovědnosti — Obchody mezi USA a Čínou — Trump přerušil jednání s Kanadou — Otravy z promrzlých hub — Horácká aréna — Opatření v bohnické léčebně po útěku pacienta — Exhumace ostatků politických vezňů — Narozeniny v Huse na provázku — Záchrana škeblí

                                              Poslední vysílání 24. 10. 2025 na ČT1
                                              Události - 24. října
                                              Stopáž52 minut

                                              24. října

                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                              Poslední vysílání 24. 10. 2025 na ČT24
                                              Události - 23. října
                                              Stopáž55 minut

                                              23. října

                                              Headlines — Jednání o programu nové vlády — Spory kvůli životnímu prostředí — Jednání o prioritách resortu spravedlnosti — Politika pro podporu dostupného bydlení — Další program jednání — Nové americké sankce proti Rusku — Dopad nových sankcí na ruskou ekonomiku — Ceny pohonných hmot — Muž utekl z bohnické léčebny — Demonstrace v Maďarsku — Vánoční program ČT — Pátrání po lupičích z Louvru — Drahé obědy v restauracích — Kritizované stavební úpravy v Bílém domě — Dopadení výrobců drog v Ústeckém kraji — Předpověď počasí na další dny — Inspekce dopravy funguje čtvrt roku — Výsledky kontrol inspekce dopravy — Nebezpečné křížení dálnic D1 a D2 — Průčelí budovy Národního muzea — Armáda vyřadila vrtulníky Mi-8 — Nový americký velvyslanec v ČR — Deportace do Afghánistánu — Loučení s Danou Drábovou — Setkání krále Karla s papežem — Nový rektor ČZÚ — Případ pohřešovaných Rakušanů — Záchrana jedle bělokoré v Krkonoších — Narušení vzdušného prostoru NATO — Využití biometanu v energetice — Do Pásma Gazy dál nesmí novináři — Následky požáru haly v Nehvizdech u Prahy — Nový nástroj v léčbě srdeční arytmie

                                              Poslední vysílání 23. 10. 2025 na ČT1
                                              Události - 23. října
                                              Stopáž55 minut

                                              23. října

                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                              Poslední vysílání 23. 10. 2025 na ČT24