17. říjen 2016

Obsah dílu

Bitva o Mosul — Bitva o iráckou baštu tzv. Islámského státu — Jednání o protisyrských a protiruských sankcích — Povolební rozložení sil — Povolební vyjednávání ve Zlínském a Jihočeském kraji — Stížnosti na volby — Sporná zahraniční cesta prezidenta Zemana — Budoucnost hlavního nádraží — Zablokované účty televize Russia Today — Pražský koncert Paula Simona — Soud s Davidem Rathem — Dalajlamova návštěva Prahy — Demolice rodného domu Adolfa Hitlera — Kontroly používání reflexních prvků — Růst cen bytů — Prevence proti nemocem ledvin a cukrovce — Zaměstnávání cizinců v českých firmách — Jednání tripartity o otevření pracovního trhu — Nové lokality pro průmyslové zóny — Odložený konec uprchlického tábora — Výbuch v německé chemičce BASF — Krajský úřad na splátky — 75 let od prvních deportací Židů z českých zemí — Pomoc lidem bez domova — Czech Press Photo — Čínská kosmická mise

Části dílu

00:34
Bitva o Mosul
  Dlouho očekávaná bitva proti Islámskému státu ráno začala. Irácká vláda oznámila start operace na osvobození Mosulu. Ztráta dvoumilionového města by pro islamisty měla znamenat jejich konec v Iráku.
  03:10
  Bitva o iráckou baštu tzv. Islámského státu
   Živý vstup zpravodajů Martina Řezníčka a Jakuba Szántó.
   07:42
   Jednání o protisyrských a protiruských sankcích
    Česká vláda je podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka připravena jednat o možných sankcích proti konkrétním syrským představitelům. Novinářům to šéf české diplomacie sdělil na úvod jednání v Lucembursku.
    08:38
    Povolební rozložení sil
     Dva dny po druhém kole senátních voleb doznívají politické reakce na jejich výsledky. Ministr průmyslu Jan Mládek dnes oficiálně nabídl svoji funkci k dispozici. Premiér ale zopakoval, že nechce, aby z vlády odcházel.
     13:17
     Povolební vyjednávání ve Zlínském a Jihočeském kraji
      Živý vstup redaktorů Luboše Dostála a Veroniky Kabátové.
      16:18
      Stížnosti na volby
       Jednu stížnost na volby v Moravskoslezském kraji řeší Krajský soud v Ostravě. Týká se nesprávného započtení hlasů. Konkrétně uskupení "Ne ilegální imigraci - Peníze raději pro naše lidi" údajně přišlo o dva hlasy.
       16:51
       Sporná zahraniční cesta prezidenta Zemana
        Vláda schválila zprávu o cestě hlavy státu na ostrov Rhodos - i přes výhrady některých ministrů. Miloš Zeman se tam účastnil konference, kterou organizuje spolupracovník prezidenta Putina - Vladimir Jakunin.
        17:15
        Budoucnost hlavního nádraží
         Nejvytíženější a největší vlakové nádraží v Česku - hlavní pražské - má od půlnoci nového správce. Po italské firmě Grandi Stazioni se o něj stará Správa železniční dopravní cesty. Oficiálního převzetí se ale italská strana nezúčastnila.
         19:20
         Zablokované účty televize Russia Today
          Velká Británie zablokovala ruské televizi Rossija Segodnija známé také jako Russia Today, jak tvrdí její šéfka, všechny její bankovní účty v zemi.
          19:39
          Pražský koncert Paula Simona
           Americký písničkář Paul Simon koncertuje v Praze – zahajuje tak evropskou část svého turné k novince Stranger To Stranger. Třináctou sólovou desku vydal letos v létě.
           22:22
           Soud s Davidem Rathem
            Vrchní soud v Praze zrušil odvolací jednání v kauze údajné korupce kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Naplánované bylo na 31. října.
            22:45
            Dalajlamova návštěva Prahy
             Do Prahy přijel nositel Nobelovy ceny míru za rok 1989, tibetský duchovní vůdce dalajlama. Zúčastní se konference Fórum 2000. Na Hradčanském náměstí se setkal s lidmi, navštívil i vdovu po prezidentu Václavu Havlovi.
             25:16
             Demolice rodného domu Adolfa Hitlera
              Rakousko rozhodlo, že zbourá rodný dům nacistického vůdce Adolfa Hitlera v městečku Braunau am Inn. Úřady zachovají jen sklep, na kterém vyroste budova sloužící charitě nebo administrativním účelům.
              25:36
              Kontroly používání reflexních prvků
               Až dva tisíce korun – tolik může stát vycházka bez reflexních prvků za snížené viditelnosti. Policie se v těchto dnech zaměřuje právě na chodce, kteří nejsou dobře vidět.
               27:19
               Růst cen bytů
                Byty v Česku podle developerů zdražují a zdražovat budou i dál. Ceny těch nových se letos meziročně zvýšily v průměru o 4 celá a 4 desetiny procenta. Nejvíc - o sedm procent - tento rok zdražily byty v Praze.
                27:38
                Prevence proti nemocem ledvin a cukrovce
                 Preventivní prohlídky nově - ode dneška čeká české pacienty víc testů než dosud. U dospělých se bude kontrolovat koncentrace krevního cukru kvůli diabetu už ve třiceti letech.
                 29:56
                 Zaměstnávání cizinců v českých firmách
                  Zaměstnavatelé chtějí ve svých firmách víc cizinců. V Česku chybějí technické profese a podle šéfů podniků je lze doplnit právě lidmi ze zahraničí.
                  32:29
                  Jednání tripartity o otevření pracovního trhu
                   Živý vstup redaktora Antonína Šimůnka.
                   33:52
                   Nové lokality pro průmyslové zóny
                    Ministerstvo průmyslu vytipovalo čtyři lokality, které by mohlo podpořit až jednou miliardou korun. Návrh ale na dnešním jednání vlády narazil na odpor ministra zemědělství.
                    36:29
                    Odložený konec uprchlického tábora
                     Zhruba dvacet nezletilých uprchlíků odjíždí z tábora u francouzského Calais do Velké Británie. Londýn je přijme proto, že v Anglii už mají příbuzné, zatímco v takzvané Džungli ani jinde ve Francii jejich rodiny nežijí.
                     39:09
                     Výbuch v německé chemičce BASF
                      Při explozi chemičky společnosti BASF v německém Ludwigshafenu zemřel nejmíň jeden člověk, dalších šest výbuch zranil. Část personálu se pohřešuje. Příčiny neštěstí zatím firma nesdělila.
                      39:35
                      Krajský úřad na splátky
                       Noví zastupitelé v Královéhradeckém kraji už mají nakročeno do úřadu. Někteří z nich ale netuší, že jeho sídlo, jedno z nejdražších v zemi, kraji nepatří a že budou další čtyři roky jenom hosty v cizí budově.
                       41:23
                       75 let od prvních deportací Židů z českých zemí
                        Podzemní chodby, kde nacisté skladovali popel zemřelých, otevřel poprvé pro veřejnost památník v Terezíně. Připomíná si tak 75 let od prvních transportů Židů. Kolumbárium používali nacisté k propagandě.
                        42:25
                        Pomoc lidem bez domova
                         Víc denních center, terénních pracovníků i míst v noclehárnách. Novinky, které chystá Praha pro lidi bez domova. Dnes zároveň odstartovala v metropoli kampaň s názvem Ulice není moje volba.
                         44:44
                         Czech Press Photo
                          Nejlepší českou fotografií roku se může stát snímek uprchlíků bojujících o přežití v Egejském moři, reportáž z pokusu o puč v Turecku, nebo i detail matky a dcery, vyděšených teroristickým útokem v Paříži.
                          45:07
                          Čínská kosmická mise
                           Čína dobývá vesmír. Na oběžnou dráhu vyslala loď Šen-čou 11 se dvěma astronauty, kteří se připojí k výzkumné laboratoři. Je to už šestá mise s lidskou posádkou, tentokrát nejdelší.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           18. říjen 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           21. březen

                           Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                           21. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           21. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 3. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           20. březen

                           Headlines — Čínský prezident v Moksvě — Sbližování Ruska a Číny — Návštěva SI v Moskvě — Čínsko-ruské vztahy — Vojenské dodávky Ukrajině — Změny v penzijním systému — Akcie bank — Stavební povolení na část D35 — Deratizace na sídlištích v Liberci — Plyn zlevňuje — Nová minisérie ČT Volha — Doplnění Ústavního soudu — Špatně zajištěné auto — Nová zelená úsporám Light — Žádosti o dotace — Vyšetřování Vratislava Mynáře — Na Ukrajině padl druhý český dobrovolník — Boje na Ukrajině — Zapojení českých občanů do války na Ukrajině — Dobrovolníci pomáhají na Ukrajině — Soud v kauze vynášení informací z trestních kauz — Nedostatek míst ve školách — Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii — Jednání o nedůvěře francouzské vládě — Omezení na brněnském okruhu — Akademici zvažují stávku — Dvacet let od invaze do Iráku — Rusko zmrazilo aktiva Volkswagenu — Nové vedení obce Hrčava — Přibývá drobných chovatelů drůbeže — Oteplování planety — Podrobnější zkoumání plic — Vynález zipu

                           20. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 3. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           19. březen

                           Headlines — Vládní úspory — Návrhy úsporných opatření — Sjednocení DPH u piva — Přesun alkoholu do vyšší sazby DPH? — Sazby DPH v ČR — Zraněný dobrovolník na Donbasu — Putinova návštěva Mariupolu — Vladimir Putin v Mariupolu — Poplatky za platební terminál — Ochrana Istanbulu před zemětřesením — Výsledky kosovsko-srbských jednání — Poprvé vystavený rukopis Švejka — Dopad normy Euro 7 na výrobce — Kumulace politických funkcí — Co bude s Credit Suisse — Energetická závislost čerstvě samostatného Česka na Rusku — Zásahy horské služby a letecké záchranné služby — Likvidace požáru v Banské Štiavnici — Jarní práce na zahradě — Nákupy zahradnických potřeb — Ceny ovocných keřů a substrátů — Přpravy chat a chalup na sezonu — Výročí spojenecké invaze do Iráku — Evropské dotace na zeleň — Aukční rekord nepadl — Závěr lyžařské sezony — Útěk šimapnzů v hodonínské zoo — Přihlášky na střední školy a gymnázia — České drony pro Ukrajinu — Nepomucká pouť

                           19. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           19. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 3. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám