48 minut

18. říjen 2016

Obsah dílu

Prezident o smyslu Senátu — Prezident o smyslu Senátu — Prezidentovy výtky i pochvaly stran a hnutí — Prezidentovy výtky i pochvaly stran a hnutí — Rozhodující bitva proti islamistům — Přerušení náletů na Aleppo — Stížnosti na volby — Zákon o střetu zájmů — Zrušení tzv. Mečiarových amnestií? — Objem českého exportu — Modernizace transsibiřské magistrály — Vyšetřování změn v policejní reorganizaci — Nedostatek krve a krevní plazmy — Zavlažováním proti suchu — Příživnictví v trestním řádu? — Korupční kauza kolem Davida Ratha — Daňové slevy na děti — Daňové slevy pro živnostníky — Kauza údajného zpoždění prezidentova letu — Přibývá státních zaměstnanců — Zátah proti překupníkům cigaret — Forum 2000 — Volná zóna obchodu mezi EU a Kanadou v ohrožení — Dobrovolníci zachraňují kostel — Končí Festival spisovatelů Praha

Části dílu

00:33
Prezident o smyslu Senátu
  Prezident Miloš Zeman si není jistý, že Česká republika potřebuje horní komoru parlamentu. Řekl to v rozhovoru pro Českou televizi v reakci na nízkou volební účast, která provázela Senátní volby.
  03:00
  Prezident o smyslu Senátu
   Hostem Událostí je předseda horní komory parlamentu Milan Štěch /ČSSD/.
   04:31
   Prezidentovy výtky i pochvaly stran a hnutí
    Prezident Miloš Zeman dnes ohodnotil i volební výsledky jednotlivých stran. Konkrétně gratuloval lidovcům - označil je za vítěze senátních voleb. Naopak ČSSD podle prezidenta ve výběru kandidátů chybovala.
    07:10
    Prezidentovy výtky i pochvaly stran a hnutí
     Hostem Událostí je předseda horní komory parlamentu Milan Štěch /ČSSD/.
     09:06
     Rozhodující bitva proti islamistům
      Irák hlásí úspěch v boji proti takzvanému Islámskému státu. Necelé dva dny po zahájení ofenzivy na Mosul postoupila armáda a Kurdové do jeho blízkosti. Na radikály tlačí ze vzduchu i mezinárodní koalice v čele se Spojenými státy.
      11:42
      Přerušení náletů na Aleppo
       Rusko a Sýrie pozastavily nálety na Aleppo. Město připravuje humanitární koridory na čtvrteční osmihodinové příměří. Během něj budou moct odejít civilisté i povstalci.
       12:00
       Stížnosti na volby
        Živý vstup redaktorky Petry Musilové.
        13:35
        Zákon o střetu zájmů
         Senát zřejmě vrátí zpřísněný zákon o střetu zájmů sněmovně. Ústavně právní výbor horní komory ho doporučil zpřesnit a jeho účinnost odložit na září příštího roku.
         14:41
         Zrušení tzv. Mečiarových amnestií?
          Smrt bývalého prezidenta Michala Kováče na Slovensku znovu rozproudila debatu o tzv. Mečiarových amnestiích. Ty v roce 1998 zastavily vyšetřování všech případů spojených s únosem prezidentova syna.
          17:20
          Objem českého exportu
           19:58
           Modernizace transsibiřské magistrály
            Přesně před sto lety byl zprovozněn poslední úsek transsibiřské magistrály. Dodnes nejdelší železniční trasa světa měla obrovský hospodářský, ale i politický význam. Ty se ani po století provozu nezmenšily.
            22:54
            Vyšetřování změn v policejní reorganizaci
             Sněmovní vyšetřovací komise k policii dostala víc času na prověřování sporné reorganizace útvarů. Poslanci rozhodli, že na předložení zprávy bude mít čas až do konce ledna. Původní mandát jí přitom měl vypršet na konci října.
             23:15
             Nedostatek krve a krevní plazmy
              Největší spotřeba krve a plazmy za patnáct let - krevní centra po celé republice potřebují nové dárce. Třeba v Ostravě je mají zbavit případného strachu nové organizované exkurze.
              25:16
              Zavlažováním proti suchu
               Poslední dva týdny má stát na vyplacení kompenzací zemědělcům za loňské sucho. Ti se přitom už teď brání suchu dalšímu. Ve velkém teď v sadech i ve vinicích začínají vznikat závlahové systémy.
               27:10
               Příživnictví v trestním řádu?
                Komunisté chtějí vrátit do trestního řádu příživnictví. Sankce by podle předsedy Vojtěcha Filipa měly dopadnout na lidi, kteří zneužívají sociální dávky a nechtějí pracovat. Příživnictví bylo trestným činem v období totalitní vlády komunistické strany.
                27:32
                Korupční kauza kolem Davida Ratha
                 Pražský vrchní soud zrušil verdikt v korupční kauze kolem bývalého hejtmana Davida Ratha. Celý případ se tak vrací Krajskému soudu v Praze k novému projednání.
                 29:31
                 Daňové slevy na děti
                  Vícečetné rodiny by měly mít nárok na vyšší slevy na daních. Poslanci dnes schválili novelu zákona, která od příštího roku zvyšuje daňové zvýhodnění na dvě a více dětí pro pracující rodiče.
                  33:19
                  Daňové slevy pro živnostníky
                   Hostem Událostí je ministryně práce Michaela Marksová /ČSSD/.
                   35:45
                   Kauza údajného zpoždění prezidentova letu
                    Za ostudu označil prezident pozdní příjezd české delegace na pohřeb slovenského exprezidenta Michala Kováče. Miloš Zeman v rozhovoru pro Českou televizi za jediného viníka označil Řízení letového provozu.
                    37:49
                    Přibývá státních zaměstnanců
                     Počet státních zaměstnanců roste už tři roky v řadě. Zatímco v roce 2013 jich bylo necelých 414 tisíc, letos už přes 437 tisíc. Největší část z nich tvoří učitelé. A třeba i těch by mělo přibýt i příští rok.
                     38:12
                     Zátah proti překupníkům cigaret
                      Karlovarští kriminalisté rozbili gang překupníků s cigaretami. Při razii v okolí Kraslic zatkli dva muže a jednu ženu. Podezřívají je z rozsáhlých daňových podvodů.
                      40:05
                      Forum 2000
                       Spojovat jakékoli náboženství s terorismem je podle dalajlamy obrovská chyba, a pokud někdo masově vraždí, nemůže být skutečný muslim. Tibetský duchovní vůdce to řekl na mezinárodní konferenci Forum 2000, která pokračuje třetím dnem.
                       41:30
                       Volná zóna obchodu mezi EU a Kanadou v ohrožení
                        Obchodní smlouva mezi Kanadou a Evropskou unií, která slibovala rušení cel a víc pracovních míst, je v ohrožení. Zablokoval ji regionální parlament v Belgii, který zastupuje francouzsky mluvící obyvatele.
                        43:26
                        Dobrovolníci zachraňují kostel
                         Skupina nadšenců zachraňuje kostel v Klení na Kaplicku. Památku ze čtrnáctého století si místní pronajali od katolické církve a začali ji postupně opravovat. Pořádají brigády, získávají dotace a místo znovu oživují.
                         45:16
                         Končí Festival spisovatelů Praha
                          Živý vstup redaktora Jakuba Anděla.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          19. říjen 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          19. srpen

                          Headlines — Vývoj české ekonomiky — Státní rozpočet na příští rok — Vývoj ekonomických ukazatelů — Vývoj ekonomiky z pohledu firem — Boje na Ukrajině — Obavy z jaderné katastrofy — Německé energetické úspory — Stěhování Židů z Ruska — Tragické bouřky v Evropě — Silné bouřky v Česku — Podezření na kartel čerpacích stanic — Trest pro islamistu — Nové album Markéty Irglové — Helikoptéry z USA — Dohled nad vypáleným národním parkem — Prezident opustil ÚVN — Výplata příspěvku 5000 korun od 24. 8. — Nehody na přejezdech vinou řidičů i strojvůdců — Zklamání z letní dovolené — Počet Čechů na dovolené v zahraničí — Odškodnění za posunuté a zrušené lety — Postup Finanční správy v kauze Čapí hnízdo — Nový most přes Svitavu — Trest pro čínského bosse — Vývoj počtu nakažených — Riskantní cesty uprchlíků — Scholzův daňový skandál — Znevýhodněné školy — Tisk volebních lístků — Připomínky hotelů k regulaci vytápění — Rozmanitostí vegetace k ochraně přírody — Požár zámku Čertousy — Vzpomínky na srpen 1968 — Pomoc dětem z Ukrajiny s adaptací — Návrat Amadea v Kroměříži

                          19. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          19. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          19. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          18. srpen

                          Headlines — Spory o další opatření kvůli vysoké inflaci — Pomoc s platbami za bydlení — Růst spotřebitelských cen v červenci — Ničivé útoky v Charkově — Návrat k vyučování uprostřed války — Spolupráce v obraně — Ochrana národních parků před požáry — Miloš Zeman v ÚVN — Okolnosti domovní prohlídky — Snížení DPH z plynu v Německu — Stopy Járy Cimrmana — Spory o ministra vnitra — Vývoj počtu nakažených — Přistání paraglidistů na stromech — Pošťáci na kolech — Vyschlé studny i potoky — Sucho a horko v Česku — Jednánízástupců tzv. Slavkovského formátu — Přibývá obětí středečního útoku na mešitu v Kábulu — Odhalení nelegální výrobny cigaret — Pieta v Hodoníně — Perný rok pro vinaře — Oběti bouře na Korsice — Změny ve fungování Správy železnic — Nová léčba pro pacienty s leukémii — Závěrečný koncert Hudební akademie Terezín — Skandál finské premiérky — Čínské zájmy na Blízkém východě — Věstonická Venuše k vidění v Brně — Speciální prázdninový kemp — Polární záře nad Českem

                          18. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          18. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          18. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          17. srpen

                          Headlines — Petr Mlejnek zůstává v čele civilní rozvědky — Kauza Dozimetr a role Petra Mlejnka — Základní priority státního rozpočtu — Energetický úsporný tarif — Útoky na Krymu — Napětí mezi Srbskem a Kosovem — Úklid v soutěskách řeky Kamenice — Technické problémy registru silničních vozidel — Protiinflační balík zákonů v USA — Obnovení diplomatických vztahů — Nová řada Případů 1. oddělení — Rezignace Moniky Šimůnkové — Zemědělské dotace — Požár Slunečních lázní — Kontroly farmářských trhů — Úsporný tarif pro domácnosti — Příspěvky kvůli drahým energiím — Opatření ke snížení spotřeby energií — Vytápění bytů a domů — Velmi vysoké teploty v Česku — Novela zákona o zaměstnávání učitelů — Odsouzení výroku Mahmúda Abbáse — Vývoj počtu nakažených — Sdílení intimních fotek a videí — Druhé kolo projektu Milostivé léto — Zřícená porcelánka v Jakubově — Problémy se spojením do Berlína a Hamburku — Výstup z ISS — Podezřelé zakázky fotbalové asociace — Extrémní počasí v Evropě — Zkouška mostu — Přístup škol k nadaným dětem

                          17. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          17. 8. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám