48 minut

9. února 2016

Obsah dílu

Kdo může za únik tajných informací — Únik informací jako bezpečnostní riziko — Prověrka policejního zásahu — Vlakové neštěstí v Bavorsku — Vyšetřování příčin neštěstí — Česko jako dovolenková destinace — Pozůstalost po Ratmíru Rathovi — Silný vítr na východě Česka — Čerpání evropských peněz — Česká podpora uprchlíkům v Turecku — Zatčení stavitele zřícené budovy — Unikátní mince na pražské výstavě — Výcvik iráckých pilotů — Návštěvy prezidenta v krajích — Ujíždějící viníci dopravních nehod — V pardubické věznici se zřejmě úmyslně otrávili vězni — Porod matky v bezvědomí — Ochrana před rizikovými půjčkami — Pomoc poradny při exekuci — Osobní bankroty — Společná výuka zdravých a handicapovaných dětí — Účast Keni na olympiádě v Riu — Volební bitva o Bílý dům — Ústavní soud o trestním řádu — Dopad sucha na výrobu — Pokuty za práci načerno — Pouliční násilí v Hongkongu — Výletní loď v hurikánu — Rentgen bez vedlejších účinků

Části dílu

00:35
Kdo může za únik tajných informací
  Opozice neprosadila žádost, aby sněmovna projednala kauzu výměny Libanonce Alího Fajáda za pět zadržovaných Čechů. Po vládě chtěla vysvětlení, proč unikly informace o tomto případu z Bezpečnostní rady státu.
  03:36
  Únik informací jako bezpečnostní riziko
   Hostem Událostí je ministr spravedlnosti Robert Pelikán /ANO/.
   06:43
   Prověrka policejního zásahu
    Hostem Událostí je ministr spravedlnosti Robert Pelikán /ANO/.
    08:49
    Vlakové neštěstí v Bavorsku
     Nejmíň 10 lidí zemřelo při čelní srážce dvou vlaků na jihu Bavorska. Přes 80 dalších se zranilo - z toho 10 vážně. Soupravy do sebe nejspíš narazily v plné rychlosti.
     11:01
     Vyšetřování příčin neštěstí
      Živý vstup redaktora Marka Štětiny.
      12:13
      Česko jako dovolenková destinace
       Do hotelů a penzionů v Česku se ve velkém vracejí hosté. Jen zahraničních turistů přijelo loni 8 milionů a 700 tisíc. To je nejvíc za posledních pět let. Přijelo víc Němců, Slováků i Číňanů.
       14:32
       Pozůstalost po Ratmíru Rathovi
        Pozůstalí po otci Davida Ratha nemají nárok na zabavené miliony. Potvrdil to soud s tím, že peněz zajištěných při trestním řízení se nelze domáhat v řízení civilním.
        14:54
        Silný vítr na východě Česka
         Živý vstup redaktora Radka Wiglasze.
         16:22
         Čerpání evropských peněz
          Česko loni z unijního rozpočtu dostalo téměř 152 miliard korun. To je vůbec nejvíc od vstupu do EU. Do společného rozpočtu přitom sami Češi vložili přes 40 miliard.
          16:33
          Česká podpora uprchlíkům v Turecku
           Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek přivezl do Turecka příslib pomoci - v přepočtu 10 milionů korun půjde pobřežní stráži nebo neziskovým organizacím. Turecko je z pohledu migrační krize jednou z klíčových zemí.
           18:05
           Zatčení stavitele zřícené budovy
            Na Tchaj-wanu zatkli stavitele sedmnáctipatrové budovy, která se jako jediná zřítila při sobotním zemětřesení ve městě Tajnan. Zahynulo v ní 39 lidí, sto dalších se pohřešuje.
            18:26
            Unikátní mince na pražské výstavě
             Národní muzeum zdarma na čtyři dny vystavilo nejdražší minci světa. Americký dolar z konce osmnáctého století před dvěma lety vydražil jeho nynější majitel za téměř čtvrt miliardy korun.
             20:41
             Výcvik iráckých pilotů
              Čtyři iráčtí piloti dnes ukončili v Česku výcvik na bitevnících L-159. Jejich tréninková mise začala v Aeru Vodochody v květnu loňského roku. Česká továrna dodá Iráku 12 strojů.
              22:41
              Návštěvy prezidenta v krajích
               Prezident Miloš Zeman podpořil pevné stanovení dne a času, kdy bude Poslanecká sněmovna hlasovat o zavedení elektronické evidence tržeb. Řekl to během dnešní návštěvy Plzeňského kraje.
               23:26
               Ujíždějící viníci dopravních nehod
                Ujedou od dopravní nehody a na místě nechají i zraněné nebo umírající. Počet takových řidičů v Česku roste. Za minulý rok zmizel ještě před příjezdem policie každý šestý viník nehody.
                25:31
                V pardubické věznici se zřejmě úmyslně otrávili vězni
                 25:55
                 Porod matky v bezvědomí
                  Unikátní porod provedli lékaři ve Fakultní nemocnici v Brně. Chlapec se narodil matce, která po autonehodě upadla do kómatu. Podle lékařů se těhotenství i císařský řez obešly bez větších komplikací.
                  27:52
                  Ochrana před rizikovými půjčkami
                   Omezení sankcí za pozdní splácení úvěru a přísnější podmínky pro ty, kteří se rozhodnou peníze půjčovat. Zásadní změny v poskytování úvěrů teď mají na stole poslanci.
                   32:27
                   Pomoc poradny při exekuci
                    V Praze je v exekuci desátý člověk, v Ústeckém kraji dokonce každý devátý. Celkově úřady loni nařídily 750 tisíc exekucí.
                    34:34
                    Osobní bankroty
                     V lednu bylo vyhlášeno 1 388 osobních bankrotů, což bylo o téměř 300 víc než v prosinci.
                     34:49
                     Společná výuka zdravých a handicapovaných dětí
                      Víc peněz na asistenty, psychology, speciální učebnice nebo pomůcky. Co čeká školy v rámci společného vzdělávání dětí bez rozdílu handicapu, se ředitelé nově dozvědí z příručky, kterou pro ně připravilo ministerstvo školství.
                      37:17
                      Účast Keni na olympiádě v Riu
                       Šéf keňského olympijského výboru naznačil, že země by mohla stáhnout své atlety z letní olympiády v Riu kvůli riziku, které představuje virus zika. Později ale svůj výrok zmírnil, situaci je prý třeba sledovat.
                       37:38
                       Volební bitva o Bílý dům
                        Obyvatelé amerického státu New Hampshire dnes v primárkách rozhodují o tom, kdo z republikánů a demokratů bude mít blíže k nominaci na prezidenta - nástupce Baracka Obamy se bude volit v listopadu.
                        40:00
                        Ústavní soud o trestním řádu
                         Právní názor odvolacích soudů bude i nadále závazný pro soudy nižších instancí. Vyplývá to z dnešního rozhodnutí Ústavního soudu, který odmítl zrušit část trestního řádu.
                         40:45
                         Dopad sucha na výrobu
                          Pokračující sucho začíná dopadat na výrobu některých továren. Hladiny řek a nádrží nezvýšil ani sníh. Potíže tak mají třeba v Paskově na Ostravsku.
                          42:17
                          Pokuty za práci načerno
                           Pokuty za celkem 9 a půl milionu korun v lednu dostali čeští zaměstnavatelé od Státního úřadu inspekce práce. Pochybili ve 274 případech.
                           42:32
                           Pouliční násilí v Hongkongu
                            Hongkong zažil nejbouřlivější nepokoje od protestů za demokracii v roce 2014. Oslavy nového lunárního roku se zvrhly, když policie chtěla odklidit stánkaře s jídlem.
                            44:15
                            Výletní loď v hurikánu
                             Dobrodružnou plavbu zažilo o víkendu víc než 6 tisíc lidí na obří výletní lodi. Mezi New Yorkem a Floridou je zasáhl hurikán. Zatímco posádka loď vedla desetimetrovými vlnami zpět do přístavu, cestující neopouštěli kajuty.
                             44:33
                             Rentgen bez vedlejších účinků
                              Vyšetření cév bez ozáření a rizika alergické reakce - novou metodu, jak se podívat do vnitřku těla bez použití rentgenového záření a pomocí moderních kontrastních látek, začnou zkoušet vědci z 1. lékařské fakulty UK na myších.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž49 minut
                              Další díl
                              10. února 2016

                              Přehled dílů

                              8323 dostupných
                              Stopáž49 minut

                              20. července

                              Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                              20. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              20. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              19. července

                              Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                              19. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              19. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              18. července

                              Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                              18. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              18. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              17. července

                              Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                              17. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              17. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              17. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              16. července

                              Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                              16. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              16. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              16. 7. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám