48 minut

10. únor 2016

Obsah dílu

Sněmovní ano evidenci tržeb — Poslanecké ano evidenci tržeb — Registrační pokladny v praxi — Bitva o Aleppo — Vyšetřování příčin železničního neštěstí — Vymáhání poplatků za hospitalizaci — Sociálně vyloučené lokality v MS kraji — Kartelová dohoda bez pokuty — Výsledky primárek v New Hampshire — Protiteroristické zákony ve Francii — 10 let ČT sport — Prezident o výkupném — Nový zákon o odpadech — Chudoba v Česku — Vylidňování pohraničí — Prezidentova první milost — Žadatel Jiří Kájínek — Hromadná otrava vězňů — Soud se střelcem — Napětí na řecko-makedonském pomezí — Dvojitý sebevražedný útok v Nigérii — Nález bronzového pokladu — Nebezpečná skála nad chatovou oblastí — Blesky z vesmíru — Ruské protesty proti bankám — Úspěch ČT mezi vědci

Části dílu

00:34
Sněmovní ano evidenci tržeb
  Vláda dnes ve sněmovně prosadila jeden ze svých nejdůležitějších zákonů: povinnou elektronickou evidenci tržeb. Opoziční obstrukce ukončila přerušením sněmovní diskuse. A následně zákon odhlasovala.
  05:03
  Poslanecké ano evidenci tržeb
   Hostem Událostí je ministr financí a vicepremiér vlády Andrej Babiš (ANO).
   07:52
   Registrační pokladny v praxi
    Restaurace a hotely, které mají jako první elektronické pokladny zavést, už zkoumají, co přesně je čeká. Část z nich ani netuší, jestli jim současná technika bude stačit, nebo zda je čekají další investice.
    09:51
    Bitva o Aleppo
     Na severozápadě Sýrie se naplno rozhořela bitva o největší město, dvouapůlmilionové Aleppo. Vládní síly podporované Ruskem a Íránem tam rychle postupují proti opozici.
     12:16
     Vyšetřování příčin železničního neštěstí
      Německá média spekulují, že úterní srážku vlaků v Bavorsku zavinil výpravčí. Podle informací, které policie odmítla potvrdit, vypnul zabezpečovací systém na trati, protože na ni chtěl pustit zpožděný vlak.
      12:34
      Vymáhání poplatků za hospitalizaci
       Zdravotnická zařízení už nemůžou zpětně po pacientech vymáhat stokorunové poplatky za hospitalizaci. Rozhodl o tom Ústavní soud. Ten platby za pobyt v nemocnici zrušil už v roce 2013.
       14:53
       Sociálně vyloučené lokality v MS kraji
        Živý vstup redaktora Jana Pirkla.
        16:40
        Kartelová dohoda bez pokuty
         Obří kartel strojírenských firem zůstane bez pokuty. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže svoje řízení zastavil. Uplynula totiž lhůta pro uložení sankce.
         17:03
         Výsledky primárek v New Hampshire
          Primárky v americkém New Hampshiru skončily dritvými vítězstvími republikána Donalda Trumpa a demokrata Bernieho Sanderse, oba byli před týdnem v Iowě druzí.
          19:26
          Protiteroristické zákony ve Francii
           Snazší vyhlašování výjimečného stavu nebo možnost odebrat občanství odsouzeným za terorismus. Změny francouzské ústavy schválili poslanci – v reakci na listopadové útoky v Paříži.
           19:46
           10 let ČT sport
            V tento den před deseti dny začal vysílat kanál ČT sport. Za tu dobu dobu strávili diváci tohoto sportovního kanálu 730 dnů u živých přenosů. Nejvíce diváků mají tradičně olympijské hry, mistrovství světa v hokeji a fotbalové přenosy.
            22:35
            Prezident o výkupném
             Prezident Zeman dnes při návštěvě Plzeňského kraje komentoval případ unesených Češek a spekulace o možném placení výkupného za jejich návrat. Na otázku z publika na konkrétní sumu zmínil částku 150 milionů korun.
             25:46
             Nový zákon o odpadech
              Ministerstvo životního prostředí chce zdražit skládkování. Návrh nového zákona o odpadech počítá s tím, že poplatek vzroste skoro na čtyřnásobek. Nelíbí se to odpadovým firmám ani zástupcům měst a obcí.
              27:54
              Chudoba v Česku
               Chudoba ohrožuje skoro 15 procent lidí straších 65 let, kteří žijí sami. Většinou jde o ženy. Vyplývá to z čerstvých dat Českého statistického úřadu. Hranicí chudoby je teď měsíční příjem nižší než 9 900 korun.
               28:09
               Vylidňování pohraničí
                České pohraničí se vylidňuje. Velký úbytek obyvatel trápí třeba obce při hranici s Polskem v Královéhradeckém kraji. Řada z nich přišla jen za posledních pět let o víc než desetinu obyvatel.
                30:08
                Prezidentova první milost
                 Prezident Miloš Zeman udělil první milost. Dostal ji muž, který si měl odpykat trest 36 měsíců za zkreslování hospodaření jeho firmy. Zároveň trpí nevyléčitelnou nemocí. Druhou žádost, kterou letos dostal od ministerstva spravedlnosti, zamítl.
                 36:35
                 Žadatel Jiří Kájínek
                  Mezi mediálně nejznámější žadatele patří Jiří Kajínek, který se na hrad obrátil už několikrát. Prezident Zeman řekl, že mu milost neudělí, podpořil by ale obnovu celého procesu.
                  36:54
                  Hromadná otrava vězňů
                   Sedm z jedenácti vězňů, kteří se včera přiotrávili léky v pardubické věznici, bylo dopoledne převezeno z nemocnic zpátky do cel. V péči lékařů zůstávají čtyři a všichni jsou mimo ohrožení života.
                   38:53
                   Soud se střelcem
                    Výpověďmi svědků a znalců pokračuje soud s policistou, který před čtyřmi roky střílel na ujíždějícícho zloděje auta. Smrtelně při tom zasáhnul spolujezdkyni. Tvrdí ale, že o ní nevěděl.
                    39:44
                    Napětí na řecko-makedonském pomezí
                     Asi 700 tisíc běženců přešlo od začátku loňského roku přes Makedonii. Severní soused Řecka by se teď mohl stát místem, kde se proud migrantů mířících do Evropy omezí.
                     41:16
                     Dvojitý sebevražedný útok v Nigérii
                      41:36
                      Nález bronzového pokladu
                       V Nové Roli na Karlovarsku nálezce náhodně objevil poklad z mladší doby bronzové. Mezi osmnácti předměty – starými zhruba 3 000 let – byly třeba bronzové náramky, spony i prsten.
                       41:54
                       Nebezpečná skála nad chatovou oblastí
                        Padající skála ohrožuje už druhý týden lidi u Plavu na Českobudějovicku. Cestu do chatové oblasti, ve které někteří místní trvale žijí, musela radnice uzavřít. Lidem se to nelíbí, ale zákaz vstupu pod skalní masiv zatím respektují.
                        44:00
                        Blesky z vesmíru
                         Nevšední pohled na rozmary počasí z vesmíru nabídla Evropská vesmírná agentura. Dramatické záběry bouře natočil z Mezinárodní vesmírné stanice britský astronaut. Časosběrné video ukazuje desítky blesků nad severní Afrikou a Tureckem.
                         44:21
                         Ruské protesty proti bankám
                          Ruské banky se stávají terčem kritiky lidí, kteří kvůli slabému rublu mají problémy se splátkami hypoték. Banky jim je nabídly pouze v cizí měně a Rusové musejí platit rekordní sumy.
                          46:41
                          Úspěch ČT mezi vědci
                           Další ocenění pro moderátora pořadu České televize Hyde Park Civilizace. Daniel Stach od předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše převzal prestižní čestnou medaili Vojty Náprstka za popularizaci vědy.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           11. únor 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           15. srpen

                           15. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           15. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           15. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           14. srpen

                           Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                           14. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           14. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           14. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           13. srpen

                           Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                           13. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           13. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           13. 8. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám