48 minut

11. únor 2016

Obsah dílu

Růst platů i napřesrok — Platy v justici — Změny v proplácení nemocenské — Rozhovor s Milanem Štěchem (ČSSD) — Alianční hlídky v Egejském moři — Česká pomoc v migrační krizi — Verdikt v kauze soudce Havlína — Požár v Bohumíně ochromil železniční dopravu — Křesťanští uprchlíci přijedou do Česka — Proces s dozorcem z Osvětimi — Požár v mexické věznici — Manon Lescaut na scéně Národního divadla — Kritika ministra Stropnického — Ceny PHM — České domácnosti pod přívaly letáků — Nová dálniční asistence pro řidiče — Změny v kontrolách kamionů — Kontrolní vážení kamionů — ČOI pomůže s reklamací — Einsteinovy gravitační vlny — (Ne)úspěchy porevolučního Egypta — Zapojení soukromého kapitálu do stavby D4 — Boj proti IS — Trest pro dívky za vraždu seniora — Napětí na Korejském poloostrově

Části dílu

00:35
Růst platů i napřesrok
  Platy ve veřejném sektoru mají růst i v roce 2017. Prioritou jsou zdravotníci, učitelé, policisté a hasiči. Podle premiéra mohou při dobrém stavu rozpočtu růst platy ještě letos.
  03:33
  Platy v justici
   Vloni dosáhl průměrný hrubý měsíční příjem soudce na skoro 115 000 korun. U státních zástupců to byla částka převyšující 101 tisíc.
   04:31
   Změny v proplácení nemocenské
    Odbory chtějí proplácení prvních dnů nemocenské. Připravené už jsou i zákony. Jednou z variant ve hře je zavedení zdravotního volna - takzvaných sick days.
    06:52
    Rozhovor s Milanem Štěchem (ČSSD)
     Hostem Událostí předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).
     09:26
     Alianční hlídky v Egejském moři
      V Bruselu rozhodli ministři obrany NATO, že vůbec poprvé zasáhnou do uprchlické krize. Jejich lodě mají monitorovat a střežit pašerácké stezky směrem do Evropy.
      11:42
      Česká pomoc v migrační krizi
       Česká republika poskytne Řecku pomoc ve výši 10 milionů korun na zvládání migrační krize.
       13:00
       Verdikt v kauze soudce Havlína
        Soudce Ondřej Havlín půjde za mříže na pět let a tři měsíce. Podle Krajského soudu v Praze ovlivňoval za úplatky trestní řízení ve prospěch pachatelů, většinou opilých řidičů.
        15:41
        Požár v Bohumíně ochromil železniční dopravu
         Noční požár na nádraží ochromil dopravu na hlavním koridoru z Ostravy do Karviné. Živý vstup Pavla Navrátila.
         18:45
         Křesťanští uprchlíci přijedou do Česka
          Dalších 24 křesťanských uprchlíků z Iráku přijede ještě tento měsíc do Brna.
          19:04
          Proces s dozorcem z Osvětimi
           V Německu začal soud s bývalým dozorcem koncentračního tábora Osvětim. Reinhold Hanning je obžalovaný z napomáhání k vraždě nejméně 170 tisíc lidí. Muž vinu odmítá.
           21:32
           Požár v mexické věznici
            Nejmíň 52 lidí zemřelo při sérii požárů ve věznici v mexickém Monterrey.
            21:50
            Manon Lescaut na scéně Národního divadla
             V Národním divadle vůbec poprvé zazní jedny z nejznámějších milostných veršů - Nezvalova Manon Lescaut.
             24:47
             Kritika ministra Stropnického
              Ministr obrany se ocitl pod palbou koaličního partnera. Šéf lidovců vzkázal Martinu Stropnickému, aby zvážil rezignaci kvůli svým výrokům v libanonské kauze.
              27:45
              Ceny PHM
               Pohonné hmoty v Česku znovu zlevnily - benzin o 14 halířů, nafta ještě o trochu víc.
               28:04
               České domácnosti pod přívaly letáků
                Potravinářská komora se pustila do obchodních řetězců: kritizuje jejich letákové akce. Podle komory právě ty můžou za nižší kvalitu jídla.
                30:47
                Nová dálniční asistence pro řidiče
                 Pomoc zadarmo řidičům v nouzi nebo s poruchou - to je nejnovější plán ŘSD pro klíčovou tuzemskou dálnici D1.
                 33:18
                 Změny v kontrolách kamionů
                  Další výrazné změny, které připravuje ŘSD, se budou týkat kamionů.
                  34:26
                  Kontrolní vážení kamionů
                   Kvůli přetíženým kamionům, které dříve nebo později zničí povrch vozovky, chce Ředitelství silnic a dálnic na vybrané úseky instalovat 20 nových vysokorychlostních vah.
                   37:28
                   ČOI pomůže s reklamací
                    Teprve týden má Česká obchodní inspekce novou agendu – řeší spory mezi spotřebiteli a prodávajícími. Obrátily se na ní už ale desítky lidí. Nejčastěji kvůli reklamacím.
                    39:19
                    Einsteinovy gravitační vlny
                     Albert Einstein skoro před sto lety předpověděl existenci tzv. gravitačních vln. Až teď se je podařilo vědcům konečně zachytit.
                     39:37
                     (Ne)úspěchy porevolučního Egypta
                      Přesně před 5 lety vrcholilo arabské jaro. Po masových demonstracích v Káhiře odstoupil prezident Egypta Husní Mubarak. Dnes je země symbolem konců tehdejších revolucí.
                      41:59
                      Zapojení soukromého kapitálu do stavby D4
                       Ministr dopravy představil Senátu svůj plán znovu zkusit v tuzemsku rozjet tzv. PPP projekty. Státu při nich pomáhá soukromý kapitál. Tímto způsobem chce dostavět dálnici D4.
                       44:07
                       Boj proti IS
                        44:21
                        Trest pro dívky za vraždu seniora
                         Pražský městský soud potrestal tři mladé dívky za trýznivou vraždu seniora v pražských Letňanech. Nejstarší z nich, které už bylo v době činu osmnáct, má jít na 15 let do vězení.
                         44:38
                         Napětí na Korejském poloostrově
                          Obě Koreje ukončily ekonomickou spolupráci, přerušily důležité komunikační kanály, USA zavedly nové sankce. To v době, kdy se KLDR naopak snaží oživit svou ekonomiku.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          12. únor 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          13. srpen

                          Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                          13. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          13. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          13. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          12. srpen

                          Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                          12. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          12. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          12. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          11. srpen

                          Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                          11. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          11. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          11. 8. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám