44 minut

2. leden 2016

Obsah dílu

Novoroční oběd v Lánech — Prosazování vládních zákonů — Armáda hledá posilly — Kontroverze saúdskoarabských poprav — Hrozba terorismu v Mnichově — Scénáře pro extrémní sucho — Opožděná lyžařská sezona — Bezpečnostní audit ČR — Rezignace kvůli spornému zákonu — Požár hotelu v Dubaji — 700 let od narození Karla IV. — Práce pro lidi nad 50 let — Smog v MS kraji — Hubnutí s podvázaným žaludkem — Výdaje pojišťoven — Linka pomoci řidičům — Zdražení stavebních parcel — Cenová mapa pozemků — Protiruské sankce na Ukrajině — Mírový znak dobrovolníků — Vracení nepoužitých léků do lékáren — Solidarita pomocí dárcovství — Masáže ve školách

Části dílu

00:33
Novoroční oběd v Lánech
  Premiér Bohuslav Sobotka představil na tradičním společném obědě s prezidentem v Lánech priority, které chce ČSSD jako nejsilnější vládní strana prosazovat v letošním roce.
  03:47
  Prosazování vládních zákonů
   Hostem Událostí je předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
   06:52
   Armáda hledá posilly
    Armáda chce posílit své stavy i letos - podle plánu má nabrat 2 000 nových vojáků. To je o dvě stovky víc než v roce 2015. Teď obléká českou uniformu necelých 19 tisíc mužů a žen.
    09:51
    Kontroverze saúdskoarabských poprav
     Saúdská Arábie nechala hromadně popravit 47 lidí odsouzených v posledních deseti letech převážně za terorismus. Je mezi nimi i prominentní šíitský duchovní, který vedl protesty proti režimu.
     11:57
     Hrozba terorismu v Mnichově
      Mnichovská policie zůstává po údajné hrozbě atentátů z 31. prosince dál v pohotovosti. Podle německého ministerstva vnitra nebezpečí útoku nepominulo a situace je vážná i v novém roce.
      12:15
      Scénáře pro extrémní sucho
       Ani déšť ani sníh - za loňský rok chybí v průměru 140 litrů na každý metr čtvereční. Hydrometeorologové spočítali, že spadlo o pětinu míň srážek, než je normál.
       14:44
       Opožděná lyžařská sezona
        Živý vstup redaktora Michala Jemelky.
        17:04
        Bezpečnostní audit ČR
         Ministerstvo vnitra chce letos dokončit bezpečnostní audit Česka. Má posoudit schopnost země odolávat hrozbám terorismu nebo migrace. Resort chce prověřit stávající zákony a navrhnout nová opatření.
         17:28
         Rezignace kvůli spornému zákonu
          Jen dva měsíce poté, co ve Varšavě převzala moc pravicová strana Právo a spravedlnost, mluví v průzkumech víc než polovina Poláků o konci demokracie. Po ovládnutí ústavního soudu přišla na řadu veřejnoprávní média.
          19:33
          Požár hotelu v Dubaji
           Policie v Dubaji dál vyšetřuje příčinu požáru luxusního hotelu v centru města. Plameny, které zničily dvacet celkem z 63 pater mrakodrapu, se hasičům podařilo zlikvidovat až po dvaceti hodinách.
           19:56
           700 let od narození Karla IV.
            Rok 2016 ve znamení Karla IV. Česko si letos v květnu připomene 700 let od narození nejvýznamnějšího českého panovníka. Města i památky chtějí k výročí nalákat turisty.
            22:26
            Práce pro lidi nad 50 let
             Ministerstvo práce a sociálních věcí slibuje, že i letos podpoří hledání práce pro lidi, kteří jsou ve věku nad padesát let. Mezi nezaměstnanými je jich stále víc. Za poslední tři roky jejich počet stoupl o tři procenta.
             24:06
             Smog v MS kraji
              Smogová situace v Moravskoslezském kraji zůstává v platnosti - kvůli množství polétavého prachu v ovzduší ji meteorologové vyhlásili včera.
              24:29
              Hubnutí s podvázaným žaludkem
               Nadváhou nebo obezitou trpí polovina Čechů. Několik desítek tisíc lidí se pak potýká s těžkou otylostí, kdy už pohyb působí velké potíže. Jediným řešením je pak podle specialistů bariatrická operace.
               26:40
               Výdaje pojišťoven
                Muži po šedesátce jsou pro zdravotní pojišťovny dražšími klienty než stejně staré ženy. Pány dříve a víc postihují infarkty i mrtvice. Naopak v mladší věkové skupině jsou pro pojišťovny nákladnější ženy, což souvisí i s rozením potomků.
                26:57
                Linka pomoci řidičům
                 Téměř 80 tisíc hovorů a denní průměr 200 volajících - statistika linky 1224. V provozu je rok a řidiči, kteří se dostali do potíží, si zvykli žádat na ní o pomoc.
                 29:30
                 Zdražení stavebních parcel
                  Některé pozemky budou letos dražší - a to dost výrazně, možná až o pětinu. Od ledna se totiž mění definice toho, co je stavební parcela.
                  32:51
                  Cenová mapa pozemků
                   Cena konkrétního pozemku samozřejmě vždycky záleží na dohodě kupujícího a prodávajícího. Oba si ale mohou ověřit, jestli udělali výhodný obchod. Na cenové mapě, která je k dispozici zdarma na internetu.
                   35:06
                   Protiruské sankce na Ukrajině
                    Ukrajinská vláda schválila seznam ruských potravin, jejichž dovoz bude od 10. ledna zakázaný. Je na něm pečivo, maso, ryby, cigarety nebo alkohol. Kyjev tak reagoval na zrušení rusko-ukrajinské dohody o zóně volného obchodu.
                    37:21
                    Mírový znak dobrovolníků
                     Dobrovolníci z Lékařů bez hranic, Greenpeace a dalších nevládních organizací vytvořili na řeckém ostrově Lesbos obrovský mírový znak složený z víc než 3 000 záchranných vest.
                     37:43
                     Vracení nepoužitých léků do lékáren
                      Pětina lidí stále vyhazuje léky do běžného odpadu. Vyplývá to z průzkumu Státního ústavu pro kontrolu léčiv.
                      39:42
                      Solidarita pomocí dárcovství
                       Velká solidarita lidí a štědřejší dárci - takový byl loňský rok podle charitativních organizací. Což potvrzuje i nárůst dárcovských SMS, těch loni lidé podle dnešní zprávy poslali přes milion a sto tisíc.
                       41:34
                       Masáže ve školách
                        Mezinárodní program Masáže ve školách se snaží zlepšit vztahy mezi žáky ve třídě, zvýšit jejich koncentraci ve vyučování a zmenšit stres.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž44 minut
                        Další díl
                        3. leden 2016

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        7. červen

                        Headlines — Evakuace ze zaplavených oblastí — Reportáž ze zatopeného Chersonu — Zaplavený jih Ukrajiny — Role přehrady — Jednání Rady bezpečnosti OSN — Výjezdní zasedání vlády — Vláda jednala ve Vimperku — Spotřební daň z nafty — Nový ředitel ČT — Nominace na prezidenta — Nejnovější tvorba Lubomíra Typlta — Setkání s vojáky v Lešti — Mimořádná schůze poslaneců — Polsko nezavře hnědouhelný důl Turów — Bankroty vyhlášené v květnu 2023 — Finále Evropské konferenční ligy — Fotbaloví fanoušci v Praze — Pokles maloobchodních tržeb — České domácnosti šetří — Tržby v maloobchodě — Úspory při nakupování potravin — Na nákupy do Polska — Zaplavené domy a zahrady — Přívalové deště a silné bouřky — Prezidentský aršík — Vakcíny proti RS viru — Rozsáhlé požáry v Kanadě — Trest pro Josefa Skálu — Demonstrace v Gruzii — Řízení s Polskem — Odstraňování grafitty z vlaků — Nejdéle fungující česká družice VZLUSat 1 — Nová kanaliazce — Trénink mimořádných situací na letišti — Končí 63. ročník Zlín Film Festivalu

                        7. 6. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        7. červen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        7. 6. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        6. červen

                        Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                        6. 6. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        6. červen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        6. 6. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        5. červen

                        Headlines — Mzdy v Česku — Průměrná mzda — Nárůst mezd podle oborů — Ideální zaměstnání — Zahájení — Soud EU o Polsku — Střet vlaku s nákladním autem — Nehoda vlaku na Zlínsku — Financování dezinformačních webů — Aktivity Ruského centra v Praze — Letoun nad Washingtonem a sonický třesk — Zdražení dálničních známek na Slovensku — Proměny grafického designu — Noví členové Ústavního soudu — Zájem Gruzie o vstup do EU — Dopadení agresivního cyklisty — Omilostnění díky vědě — Soudce Valehrach mimo funkci — Rozbité silnice kvůli přetížným kamionům — Plány na ochranu životního prostředí — Průměrná roční teplota v ČR — Výsadba stromů na polích — Soud britských celebrit s bulvárním deníkem — Staroměstský jez po opravách — Volby do Evropského parlamentu za rok — Program pro vězně-otce — Kandidatura Mika Pence na prezidenta USA — Odkup opuštěného staveniště — Státní podpora zaměstnaneckých benefitů — Dopravní komplikace v Plzni kvůli opravě mostu — Zahraniční lékaři v českých ordinacích — Děti vyrazili k Baltu — Pomoc nadšenců u oslav vylodění

                        5. 6. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        5. červen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        5. 6. 2023 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám