2. leden 2016

Obsah dílu

Novoroční oběd v Lánech — Prosazování vládních zákonů — Armáda hledá posilly — Kontroverze saúdskoarabských poprav — Hrozba terorismu v Mnichově — Scénáře pro extrémní sucho — Opožděná lyžařská sezona — Bezpečnostní audit ČR — Rezignace kvůli spornému zákonu — Požár hotelu v Dubaji — 700 let od narození Karla IV. — Práce pro lidi nad 50 let — Smog v MS kraji — Hubnutí s podvázaným žaludkem — Výdaje pojišťoven — Linka pomoci řidičům — Zdražení stavebních parcel — Cenová mapa pozemků — Protiruské sankce na Ukrajině — Mírový znak dobrovolníků — Vracení nepoužitých léků do lékáren — Solidarita pomocí dárcovství — Masáže ve školách

Části dílu

00:33
Novoroční oběd v Lánech
  Premiér Bohuslav Sobotka představil na tradičním společném obědě s prezidentem v Lánech priority, které chce ČSSD jako nejsilnější vládní strana prosazovat v letošním roce.
  03:47
  Prosazování vládních zákonů
   Hostem Událostí je předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
   06:52
   Armáda hledá posilly
    Armáda chce posílit své stavy i letos - podle plánu má nabrat 2 000 nových vojáků. To je o dvě stovky víc než v roce 2015. Teď obléká českou uniformu necelých 19 tisíc mužů a žen.
    09:51
    Kontroverze saúdskoarabských poprav
     Saúdská Arábie nechala hromadně popravit 47 lidí odsouzených v posledních deseti letech převážně za terorismus. Je mezi nimi i prominentní šíitský duchovní, který vedl protesty proti režimu.
     11:57
     Hrozba terorismu v Mnichově
      Mnichovská policie zůstává po údajné hrozbě atentátů z 31. prosince dál v pohotovosti. Podle německého ministerstva vnitra nebezpečí útoku nepominulo a situace je vážná i v novém roce.
      12:15
      Scénáře pro extrémní sucho
       Ani déšť ani sníh - za loňský rok chybí v průměru 140 litrů na každý metr čtvereční. Hydrometeorologové spočítali, že spadlo o pětinu míň srážek, než je normál.
       14:44
       Opožděná lyžařská sezona
        Živý vstup redaktora Michala Jemelky.
        17:04
        Bezpečnostní audit ČR
         Ministerstvo vnitra chce letos dokončit bezpečnostní audit Česka. Má posoudit schopnost země odolávat hrozbám terorismu nebo migrace. Resort chce prověřit stávající zákony a navrhnout nová opatření.
         17:28
         Rezignace kvůli spornému zákonu
          Jen dva měsíce poté, co ve Varšavě převzala moc pravicová strana Právo a spravedlnost, mluví v průzkumech víc než polovina Poláků o konci demokracie. Po ovládnutí ústavního soudu přišla na řadu veřejnoprávní média.
          19:33
          Požár hotelu v Dubaji
           Policie v Dubaji dál vyšetřuje příčinu požáru luxusního hotelu v centru města. Plameny, které zničily dvacet celkem z 63 pater mrakodrapu, se hasičům podařilo zlikvidovat až po dvaceti hodinách.
           19:56
           700 let od narození Karla IV.
            Rok 2016 ve znamení Karla IV. Česko si letos v květnu připomene 700 let od narození nejvýznamnějšího českého panovníka. Města i památky chtějí k výročí nalákat turisty.
            22:26
            Práce pro lidi nad 50 let
             Ministerstvo práce a sociálních věcí slibuje, že i letos podpoří hledání práce pro lidi, kteří jsou ve věku nad padesát let. Mezi nezaměstnanými je jich stále víc. Za poslední tři roky jejich počet stoupl o tři procenta.
             24:06
             Smog v MS kraji
              Smogová situace v Moravskoslezském kraji zůstává v platnosti - kvůli množství polétavého prachu v ovzduší ji meteorologové vyhlásili včera.
              24:29
              Hubnutí s podvázaným žaludkem
               Nadváhou nebo obezitou trpí polovina Čechů. Několik desítek tisíc lidí se pak potýká s těžkou otylostí, kdy už pohyb působí velké potíže. Jediným řešením je pak podle specialistů bariatrická operace.
               26:40
               Výdaje pojišťoven
                Muži po šedesátce jsou pro zdravotní pojišťovny dražšími klienty než stejně staré ženy. Pány dříve a víc postihují infarkty i mrtvice. Naopak v mladší věkové skupině jsou pro pojišťovny nákladnější ženy, což souvisí i s rozením potomků.
                26:57
                Linka pomoci řidičům
                 Téměř 80 tisíc hovorů a denní průměr 200 volajících - statistika linky 1224. V provozu je rok a řidiči, kteří se dostali do potíží, si zvykli žádat na ní o pomoc.
                 29:30
                 Zdražení stavebních parcel
                  Některé pozemky budou letos dražší - a to dost výrazně, možná až o pětinu. Od ledna se totiž mění definice toho, co je stavební parcela.
                  32:51
                  Cenová mapa pozemků
                   Cena konkrétního pozemku samozřejmě vždycky záleží na dohodě kupujícího a prodávajícího. Oba si ale mohou ověřit, jestli udělali výhodný obchod. Na cenové mapě, která je k dispozici zdarma na internetu.
                   35:06
                   Protiruské sankce na Ukrajině
                    Ukrajinská vláda schválila seznam ruských potravin, jejichž dovoz bude od 10. ledna zakázaný. Je na něm pečivo, maso, ryby, cigarety nebo alkohol. Kyjev tak reagoval na zrušení rusko-ukrajinské dohody o zóně volného obchodu.
                    37:21
                    Mírový znak dobrovolníků
                     Dobrovolníci z Lékařů bez hranic, Greenpeace a dalších nevládních organizací vytvořili na řeckém ostrově Lesbos obrovský mírový znak složený z víc než 3 000 záchranných vest.
                     37:43
                     Vracení nepoužitých léků do lékáren
                      Pětina lidí stále vyhazuje léky do běžného odpadu. Vyplývá to z průzkumu Státního ústavu pro kontrolu léčiv.
                      39:42
                      Solidarita pomocí dárcovství
                       Velká solidarita lidí a štědřejší dárci - takový byl loňský rok podle charitativních organizací. Což potvrzuje i nárůst dárcovských SMS, těch loni lidé podle dnešní zprávy poslali přes milion a sto tisíc.
                       41:34
                       Masáže ve školách
                        Mezinárodní program Masáže ve školách se snaží zlepšit vztahy mezi žáky ve třídě, zvýšit jejich koncentraci ve vyučování a zmenšit stres.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž44 minut
                        Další díl
                        3. leden 2016

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        27. březen

                        Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                        27. 3. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        27. březen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        27. 3. 2023 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        26. březen

                        Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                        26. 3. 2023 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        26. březen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        26. 3. 2023 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        25. březen

                        Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                        25. 3. 2023 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        25. březen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        25. 3. 2023 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám