44 minut

3. ledna 2016

Obsah dílu

Zvyšování důchodů — Důchodový systém — Zvyšování důchodů — Protesty kvůli popravě šíitského duchovního — IS a Velká Británie — Návraty z vánočních prázdnin — Václav Klaus a kritika evropských lídrů — Víc peněz za ordinování v odlehlých oblastech — Smog v ČR — Fosilní zdroje energie v Německu — Napětí mezi Varšavou a Bruselem — Nové Případy 1. oddělení — Práce ministrů — Novinky v českém školství — Nezaplacené noci na záchytné stanici — Roční náklady zdravotních pojišťoven — Úspory díky mírné zimě — Zaměstnávání cizinců — Zaměstnávání uprchlíků — Zaměstnaní cizinci v ČR — Cizinci v Česku — Dopravní revoluce v Jindřichově Hradci — Řecký důchodový systém — První sníh v Alpách — Stáda zvířat uprostřed dolů — Tříkrálový průvod — Když čtení pomáhá

Části dílu

00:33
Zvyšování důchodů
  Vláda chce rozhodovat o zvyšování důchodů sama. Letos se penze podle automatické valorizace zvedly jen o průměrných čtyřicet korun.
  03:13
  Důchodový systém
   Český důchodový systém je teď v nejlepší kondici za posledních osm let.
   04:13
   Zvyšování důchodů
    Rozhovor s ministryní Marksovou.
    06:25
    Protesty kvůli popravě šíitského duchovního
     Poprava šíitského duchovního v Saúdské Arábii ještě vyostřuje už tak výbušnou situaci na Blízkém východě. V Íránu vypálili demonstranti přes noc saúdské velvyslanectví.
     08:29
     IS a Velká Británie
      Takzvaný Islámský stát se v novém videu zaměřil na Velkou Británii. Zveřejnil záběry vraždy mužů, které označil za britské špiony.
      08:46
      Návraty z vánočních prázdnin
       Živý vstup Pavla Navrátila.
       12:26
       Václav Klaus a kritika evropských lídrů
        Exprezident Václav Klaus se ostře pustil do evropských lídrů, přirovnal je k největším diktátorům dějin.
        13:17
        Víc peněz za ordinování v odlehlých oblastech
         Větší motivace pro praktické lékaře, aby ordinovali v odlehlých oblastech. Tam, kde se opakovaně na vypsané místo nikdo nepřihlásí, budou pojišťovny letos nově nabízet doktorům víc peněz.
         15:29
         Smog v ČR
          Škodlivin ve vzduchu na severovýchodě Česka neubývá. Třeba na Třinecku dnes lidé dýchali třikrát víc polétavého prachu, než připouštějí limity.
          15:45
          Fosilní zdroje energie v Německu
           Německo chce do poloviny příštího roku rozhodnout o budoucnosti fosilních zdrojů energie na svém území. Do stejné doby se plánuje tamních hnědouhelných dolů a elektráren zbavit švédská firma Vattenfall.
           18:14
           Napětí mezi Varšavou a Bruselem
            Napětí mezi Varšavou a Bruselem roste. Evropská komise začne zkoumat, jestli kroky nové polské vlády neohrožují základní hodnoty Unie.
            18:36
            Nové Případy 1. oddělení
             Nové zápletky pro majora Korejse a jeho tým vyšetřovatelů. Na obrazovku České televize se už od zítřka vrátí Případy 1. oddělení.
             20:53
             Práce ministrů
              Premiér Sobotka ocenil, že řada ministrů zlepšila komunikaci a prezentaci svojí práce. Pokud by to některý z členů vlády nezvládal, povolal by si na jednání i jeho stranického šéfa.
              21:48
              Novinky v českém školství
               O něco víc peněz pro učitele, poslední test centrálně zadávaných přijímacích zkoušek, od září pak start společného vzdělávání dětí bez rozdílu handicapu – školství čeká v letošním kalendářním roce hned několik změn.
               24:02
               Nezaplacené noci na záchytné stanici
                V Česku přibývá lidí, kteří stráví noc na protialkoholické záchytné stanici, ale za pobyt nezaplatí. Nejčastěji bezdomovci a cizinci.
                26:10
                Roční náklady zdravotních pojišťoven
                 Zdravotní pojišťovny vydávají nejvíc peněz na léčení nemocí srdce a cév – ročně skoro 22 miliard korun.
                 26:27
                 Úspory díky mírné zimě
                  Zatímco děti na přírodní sníh a pořádnou zimu dál čekají, starostové horských měst a silničáři počítají úspory.
                  28:21
                  Zaměstnávání cizinců
                   Cizinci ze třetích zemí mohou v Česku zažádat o zaměstnání už po půl roce, ne po roce, jak tomu bylo ještě nedávno.
                   30:42
                   Zaměstnávání uprchlíků
                    Jak se firmy staví k zaměstnávání uprchlíků, zjišťovala i Hospodářská komora.
                    31:23
                    Zaměstnaní cizinci v ČR
                     V Česku žije a pracuje stále víc cizinců. Roste počet hlavně těch z Evropské unie. Jen za poslední 4 roky jich přibylo přes 40 tisíc a jednalo se hlavně o kvalifikované odborníky a manažery.
                     33:25
                     Cizinci v Česku
                      A ještě se podrobněji podíváme, kolik cizinců v Česku žije.
                      33:46
                      Dopravní revoluce v Jindřichově Hradci
                       Jindřichův Hradec odstartoval jako první jihočeské město dopravní revoluci. Po zhruba 40 letech dopravci zrušili pět starých linek hromadné dopravy a nahradily je novým systémem.
                       35:43
                       Řecký důchodový systém
                        Řecký důchodový systém je na pokraji zhroucení a vyžaduje reformu, přiznal premiér Alexis Tsipras. Nevyhoví ale požadavkům věřitelů, které by znamenaly snižování penzí.
                        36:01
                        První sníh v Alpách
                         Katastrofální start zimní sezóny je v evropských lyžařských střediscích zdá se u konce. Po týdnech nezvykle teplého a jasného počasí napadl v Alpách první sníh.
                         37:50
                         Stáda zvířat uprostřed dolů
                          Hnědouhelné doly jako novodobá divočina. Stahují se sem stovky zvířat z širokého okolí. Podle myslivců je láká téměř liduprázdná krajina.
                          39:38
                          Tříkrálový průvod
                           Prahou prošel Tříkrálový průvod s koledníky. Těm nejdřív v kostele svatého Tomáše na Malé Straně požehnal arcibiskup Dominik Duka.
                           40:12
                           Když čtení pomáhá
                            Projekt, který učí děti číst a přispívat na dobrou věc, už přilákal téměř pětinu ze všech českých studentů a žáků. „Čtení pomáhá“ každoročně rozdělí až 10 milionů korun.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            4. ledna 2016

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            17. května

                            Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                            17. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            17. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            16. května

                            Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                            16. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            16. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            16. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            15. května

                            Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                            15. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            15. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            15. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            14. května

                            Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                            14. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            14. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            14. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            13. května

                            Rychlejší růst cen — Inflace v dubnu — Které zboží a služby nejvíce zdražily — Měnová politika ČNB — Ruský postup v okolí Charkova — Nový ruský ministr obrany — Protesty v Tbilisi — Příprava na stavbu nových jaderných bloků — Soud v kauze uplácení kolem rozdělování bytů v Brně — Izraelský postup v Pásmu Gazy — Zemřel Josef Michl — Festival Pražské jaro — Cvičení Lion Effort — Nominace za ČR do Evropské komise — Nehoda kamionu — Zápas hokejové reprezentace se Švýcarskem — Studie o intimním chováním Čechů — Sledování pornografie — Sexuální potíže — Historie seznamek a inzerátů — Premiér Fiala v Římě — Zveřejňování trestních rozsudků — Komplikace v přijimacích zkouškách na SŠ — Převod majetku na obce — Voda u Turowa — Změny ve vyšetřování korupce na Slovensku — Volby v Litvě — Šíření černého kašle — Ocenění webových portálů obcí a měst — Sledování německé strany AfD — Katalánští separatisté ztratili většinu v parlamentu — Proces s Trumpem — Betonování dna pod mostem u Pardubic — Natáčení vánoční pohádky

                            13. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            13. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            13. 5. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám