48 minut

3. prosinec 2015

Obsah dílu

Zpožděné schvalování zákonů — Zpožděné schvalování zákonů — Tragická střelba v sociálním centru — Vyšetřování útoku v San Bernardinu — Výbuch továrny u Turnova — Nové projednání případu podnikatele Vaškůje — Výroční projev Vladimira Putina — Nové zatýkání ve FIFA — Nezájem o řemesla — Krása chátrajících zákoutí — Velká Británie aktivní proti IS — Pár kroků od války — Šéf hradních vojáků bez prověrky — Jubilejní transplantace ledviny — Pokles prodejů nápojů bez alkoholu — Padělky ze zahraničních e-shopů — Ženy v dozorčích radách — Ženy v typicky mužských oborech — Spolupráce V4 s Jižní Koreou — Schůzka Sobotka-Szydlová — Vývoj v kauze pozemků v Zeleném údolí — Nový verdikt nad Oscarem Pistoriusem — Dezinfekce vodovodu kvůli Legionelle

Části dílu

00:33
Zpožděné schvalování zákonů
  Vládní koalice chce, aby Senát jednal mimořádně i během Vánoc. Důvodem je několik zákonů, které budou od příštího týdne schvalovat poslanci, třeba novela služebního zákona nebo zákon o významné tržní síle.
  04:40
  Zpožděné schvalování zákonů
   Hostem Událostí je místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová /ANO/.
   06:28
   Tragická střelba v sociálním centru
    14 lidí přišlo o život a 17 bylo zraněno v kalifornském San Bernardinu při střelbě na předvánočním banketu v centru, které pomáhá postiženým. Policie nevylučuje, že šlo o akci teroristů.
    08:37
    Vyšetřování útoku v San Bernardinu
     Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
     10:16
     Výbuch továrny u Turnova
      Živý vstup redaktorky Michaely Vašinové.
      13:06
      Nové projednání případu podnikatele Vaškůje
       Vrchní soud nepotvrdil devítiletý trest pro zlínského podnikatele Romana Vaškůje. Kauza údajných daňových úniků za 160 milionů korun se tak znovu vrátí do Zlína k novému projednání.
       14:03
       Výroční projev Vladimira Putina
        Vladimir Putin vyzval k vytvoření jednotné fronty proti terorismu. Ruský prezident v tradičním poselství o stavu země mluvil o tom, že přispět musí každý civilizovaný stát a je potřeba dát stranou všechny spory.
        17:04
        Nové zatýkání ve FIFA
         Švýcarská policie v Curychu zatkla dva jihoamerické místopředsedy Mezinárodní fotbalové federace, podezřelé z přijetí milionových úplatků. Požádaly o to Spojené státy.
         17:26
         Nezájem o řemesla
          Střední odborné školy a technické obory chce pořád studovat méně žáků než gymnázia. Vyplývá to z průzkumu pro Svaz průmyslu a dopravy. Firmy se přitom už teď potýkají s nedostatkem kvalifikovaných absolventů.
          19:40
          Krása chátrajících zákoutí
           Přitahuje je půvab rozkladu a příběhy zapomenutých míst. Vychází kniha Urbex.cz - Krása zániku. Poutavá obrazová publikace s reportážními texty přináší unikátní pohled do mrtvých městských zákoutí.
           22:09
           Velká Británie aktivní proti IS
            Britské bombardéry poprvé zaútočily na cíle tzv. Islámského státu v Sýrii, jen několik hodin poté, co misi schválila sněmovna.
            22:25
            Pár kroků od války
             Teď unikátní pohled na syrský konflikt, jak vypadá zblízka. Už tři roky bojují vládní síly s rebely o jedno z předměstí syrské metropole Damašku. Náš štáb se dostal až na samou hranici vládou kontrolovaného území.
             25:47
             Šéf hradních vojáků bez prověrky
              Šéf hradní vojenské kanceláře Rostislav Pilc přišel o bezpečnostní prověrku na stupeň přísně tajné. Bez té se nedostane k citlivým materiálům - s prezidentem Milošem Zemanem, který je jeho přímým nadřízeným, bude jednat v nejbližších dnech.
              26:09
              Jubilejní transplantace ledviny
               Novou ledvinu dostalo v pražském IKEMu 5 tisíc pacientů - téměř stejnému počtu lidí orgán voperovali v ostatních transplantačních centrech. Operace je podle lékařů nejlepší možnou metodou chronického selhání ledvin.
               28:29
               Pokles prodejů nápojů bez alkoholu
                Češi loni pili méně nealkoholických nápojů. Podle statistiků se spotřeba každého obyvatele snížila o 15 litrů. Není to ale tím, že by lidé méně pili, ale častěji využívají vodu z kohoutku.
                28:41
                Padělky ze zahraničních e-shopů
                 Vánoční dárky ze zahraničí kupuje po internetu stále víc Čechů. Mnozí z nich ale zboží nakonec nedostanou a naopak se mohou dostat do problémů. Celní správa už letos objevila při kontrole balíků víc než půl milionu padělků.
                 31:12
                 Ženy v dozorčích radách
                  Spravedlivější zastoupení mužů a žen v dozorčích radách - česká vláda otočila a kontroverzní evropskou směrnici podpořila. Předloha, kterou připravila eurokomisařka Věra Jourová, ale prošla jen těsně.
                  35:57
                  Ženy v typicky mužských oborech
                   Žen, které podnikají v Česku, přibývá. Byznys láká hlavně čerstvé absolventky nebo ženy po mateřské. Živnostenský list má zhruba 700 tisíc žen. Zakládají si často menší firmy ale i v oborech, které až donedávna bývaly typicky mužskou záležitostí.
                   38:13
                   Spolupráce V4 s Jižní Koreou
                    Země visegrádské čtyřky podporují sjednocení Severní a Jižní Koreje. Vyplývá to ze společného memoranda, které uzavřeli premiéři středoevropského bloku s jihokorejskou prezidentkou Pak Kun-hje.
                    39:16
                    Schůzka Sobotka-Szydlová
                     Živý vstup redaktorky Radky Zítkové.
                     42:04
                     Vývoj v kauze pozemků v Zeleném údolí
                      Další vývoj v kauze prodeje zastavěných pozemků v pražském Zeleném údolí. Policie obvinila předsedu bytového družstva za to, že je prodal pod cenou firmě advokáta Vlastislava Andrše.
                      44:39
                      Nový verdikt nad Oscarem Pistoriusem
                       Nejvyšší soud v Jižní Africe usvědčil handicapovaného atleta Oskara Pistoriuse z vraždy přítelkyně. Zpřísnil tak předchozí verdikt neúmyslného zabití. Pistorius zastřelil Reevu Steenkampovou v únoru 2013.
                       45:02
                       Dezinfekce vodovodu kvůli Legionelle
                        Nový případ nebezpečné Legionelly. V Přerově dnes začala dezinfekce vodovodů, kde hygienici objevili nadlimitní koncentraci této bakterie. Z celkem osmi případů se dva týkají i domů s pečovatelskou službou.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        4. prosinec 2015

                        Přehled dílů

                        Stopáž50 minut

                        13. srpen

                        Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                        13. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        13. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        13. 8. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        12. srpen

                        Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                        12. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        12. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        12. 8. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        11. srpen

                        Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                        11. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        11. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        11. 8. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám