Nahrávám video

4. prosinec 2015

Obsah dílu

Růst průměrné mzdy — Růst průměrné mzdy — Zadržení europoslance Ransdorfa — Francie tři týdny po útocích — Německá účast v syrském konfliktu — Unijní ministři vnitra o terorismu a migraci — Hašení požárů po výbuchu — Motiv útočníků ze San Bernardina — Čtení dětským pacientům — Nový šéf GIBS — Znovu přeplněné věznice — Kontroly e-shopů — Prohlídky nepřístupných koutů Pražského hradu — Váznoucí dopravní výstavba — Hodnota vyvlastňovaných pozemků — Kvalita dokončených staveb — Výmoly kvůli přetíženým kamionům — Vleklé opravy na D1 — Srážka vlaku s autem — Vydání kroměřížského zámku — Aktuální zpráva z Belgie — Spor o jmenování profesorů — Lyžování po dešti — Kontroly autobusů kvůli požáru — Židovský exodus z muslimských zemí — Ceny Praemim Bohemiae — 60 let města Havířov

Části dílu

00:34
Růst průměrné mzdy
  Nejrychleji za posledních šest let teď v Česku rostou mzdy. Mezi červencem a zářím stouply oproti stejnému období loni o téměř čtyři procenta a průměrná mzda tak za rok stoupla o téměř tisícovku na víc než 26 tisíc korun.
  04:05
  Růst průměrné mzdy
   V Událostech předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
   06:31
   Zadržení europoslance Ransdorfa
    Švýcarská policie zadržela českého europoslance Miloslava Ransdorfa. Se skupinou dalších lidí a falešnými dokumenty měl v bance zkusit získat peníze. Informaci týdeníku Respekt potvrdila curyšská policie a na dotaz ČT i mluvčí Evropského parlamentu.
    09:42
    Francie tři týdny po útocích
     Vyšetřovatelé pařížských atentátů stále neznají totožnost všech vrahů a jejich kompliců. Tři týdny od útoků se ale objasňují alespoň některé okolnosti. A stále se posilují bezpečnostní opatření.
     12:37
     Německá účast v syrském konfliktu
      Německý parlament velkou většinou schválil zapojení armády do vojenské ofenzívy v Sýrii - dvanáct set vojáků, šest letounů Tornádo a válečná loď nebudou nasazeny přímo do bojů proti radikálům z Islámského státu, ale zajistí podporu ostatním zemím.
      12:56
      Unijní ministři vnitra o terorismu a migraci
       Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
       14:54
       Hašení požárů po výbuchu
        Živý vstup redaktroa Michala Jemelky.
        16:09
        Motiv útočníků ze San Bernardina
         27letá Tashfeen Malikova, která se svým mužem Sayedem Farookem zastřelila 14 lidí a dalších 21 zranila v kalifornském San Bernardinu, podle vyšetřovatelů během útoku vyjádřila sympatie Islámskému státu.
         18:26
         Čtení dětským pacientům
          Stále větší důraz kladou zdravotníci na psychiku hospitalizovaných dětí. Do nemocnic proto chodí klauni, loutkáři nebo třeba psí terapeuti. Pomáhá i nový projekt studentů 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
          21:03
          Nový šéf GIBS
           Premiér Bohuslav Sobotka má kandidáta na uvolněné křeslo šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů. Ivana Bílka, který rezignoval po tzv. olomoucké aféře, by měl podle premiéra nahradit jeho náměstek Michal Murín.
           23:42
           Znovu přeplněné věznice
            Tři roky po amnesti, kterou udělil Václav Klaus, jsou české věznice opět přeplněné. Amnestie původně snížila počty vězňů na 16 tisíc, teď je v celách téměř 21 tisíc lidí.
            26:10
            Kontroly e-shopů
             Česká obchodní inspekce ve třetím čtvrtletí zjistila nedostatky u 82 procent kontrolovaných e-shopů. Nejčastěji prodejci nepodávali úplné a pravdivé informace o nabízeném zboží.
             26:28
             Prohlídky nepřístupných koutů Pražského hradu
              Bezpečnost prezidenta nebyla podle jeho kanceláře 17. listopadu ohrožená a není nutné nikoho trestat. Do Hradu se tehdy bez jakékoli kontroly dostala skupina lidí z Osvětiman. Mezi nimi byl i kameraman pořadu Reportéři ČT.
              29:02
              Váznoucí dopravní výstavba
               Česko letos utratilo za dopravní stavby rekordních 95 miliard korun. I kvůli tomu, že se na poslední chvíli snažil stát vyčerpat všechny evropské dotace, které měl slíbené.
               31:38
               Hodnota vyvlastňovaných pozemků
                Stavbu dálnic brzdí často spory o pozemky. Vyvlastňování urychlila novela z roku 2014, která stanovila výkupní cenu až na 16násobek odhadu za metr čtvereční.
                33:00
                Kvalita dokončených staveb
                 Některé už dostavěné části dálnic jsou udělané nekvalitně. Příkladem je vleklý případ mostů na dálničním přivaděči v Ostravě-Přívoze.
                 33:23
                 Výmoly kvůli přetíženým kamionům
                  Velká část oprav českých silnic a dálnic se dá přičíst přetíženým kamionům. Proto se v poslední době zpřísnila jejich kontrola. Například právě teď se proto otevřela nová váha na kamiony u Velkého Meziříčí.
                  35:04
                  Vleklé opravy na D1
                   Dálnice D1 - nejvytíženější komunikace v Česku. Denně po ní projede kolem 100 tisíc aut. Pravidelně stovky z nich uvíznou v dlouhých kolonách. Provoz brzdí opravy a modernizace dálnice.
                   36:51
                   Srážka vlaku s autem
                    U obce Raná na Chrudimsku se kolem deváté ráno srazilo auto s motorovým vlakem. Nehodu na železničním přejezdu bez závor nepřežili tři lidé z osobního auta.
                    37:26
                    Vydání kroměřížského zámku
                     Olomoucké arcibiskupství dnes převzalo první budovy zámeckého komplexu v Kroměříži, třeba Biskupskou mincovnu. Památky UNESCO, tedy samotný zámek a Podzámeckou zahradu stát předá v příštím roce.
                     39:26
                     Aktuální zpráva z Belgie
                      39:47
                      Spor o jmenování profesorů
                       Ministryně školství Kateřina Valachová je proti tomu, aby profesoři získali titul ze zákona, pokud je do funkce nejmenuje prezident do 60 dní. Valachová kritizuje právní vady předlohy, ale vadí jí i samotný princip.
                       40:08
                       Lyžování po dešti
                        Počasí sice začátek prosince příliš nepřipomíná, zima na horách ale přesto nabírá na obrátkách. O víkendu spustí vleky další střediska třeba v Krušných horách nebo v Krkonoších.
                        41:41
                        Kontroly autobusů kvůli požáru
                         Pražský dopravní podnik kvůli sérii požárů odstaví nízkopodlažní autobusy Citybus - mimořádnou kontrolou projde čtyřicet sedm vozů. Jen tento týden začaly za provozu hořet dva - oba na stejné lince 195 v Letňanech.
                         42:01
                         Židovský exodus z muslimských zemí
                          Izrael si tento týden připomíná památku židovských uprchlíků z orientálních zemí. Oproti tragické kapitole palestinských běženců zná mimo Izrael osud těch židovských jen málokdo. Šlo přitom bezmála o milion lidí.
                          44:19
                          Ceny Praemim Bohemiae
                           Ocenění nejúspěšnějších českých studentů v oborech chemie, fyziky, matematiky, biologie, astronomie a informatiky.
                           45:15
                           60 let města Havířov
                            Na den přesně před 60 lety získal Havířov městská práva. Stalo se tak vůbec nejmladším městem v Československu. Důvodem vzniku byla potřeba zajistit bydlení pro horníky.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            5. prosinec 2015

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                            24. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Ve znakovém jazyce

                            24. 9. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            23. září

                            Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                            23. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            23. září

                            Ve znakovém jazyce

                            23. 9. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            22. září

                            Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                            22. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            22. září

                            Ve znakovém jazyce

                            22. 9. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám