Nahrávám video

4. prosinec 2015

Obsah dílu

Růst průměrné mzdy — Růst průměrné mzdy — Zadržení europoslance Ransdorfa — Francie tři týdny po útocích — Německá účast v syrském konfliktu — Unijní ministři vnitra o terorismu a migraci — Hašení požárů po výbuchu — Motiv útočníků ze San Bernardina — Čtení dětským pacientům — Nový šéf GIBS — Znovu přeplněné věznice — Kontroly e-shopů — Prohlídky nepřístupných koutů Pražského hradu — Váznoucí dopravní výstavba — Hodnota vyvlastňovaných pozemků — Kvalita dokončených staveb — Výmoly kvůli přetíženým kamionům — Vleklé opravy na D1 — Srážka vlaku s autem — Vydání kroměřížského zámku — Aktuální zpráva z Belgie — Spor o jmenování profesorů — Lyžování po dešti — Kontroly autobusů kvůli požáru — Židovský exodus z muslimských zemí — Ceny Praemim Bohemiae — 60 let města Havířov

Části dílu

00:34
Růst průměrné mzdy
  Nejrychleji za posledních šest let teď v Česku rostou mzdy. Mezi červencem a zářím stouply oproti stejnému období loni o téměř čtyři procenta a průměrná mzda tak za rok stoupla o téměř tisícovku na víc než 26 tisíc korun.
  04:05
  Růst průměrné mzdy
   V Událostech předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
   06:31
   Zadržení europoslance Ransdorfa
    Švýcarská policie zadržela českého europoslance Miloslava Ransdorfa. Se skupinou dalších lidí a falešnými dokumenty měl v bance zkusit získat peníze. Informaci týdeníku Respekt potvrdila curyšská policie a na dotaz ČT i mluvčí Evropského parlamentu.
    09:42
    Francie tři týdny po útocích
     Vyšetřovatelé pařížských atentátů stále neznají totožnost všech vrahů a jejich kompliců. Tři týdny od útoků se ale objasňují alespoň některé okolnosti. A stále se posilují bezpečnostní opatření.
     12:37
     Německá účast v syrském konfliktu
      Německý parlament velkou většinou schválil zapojení armády do vojenské ofenzívy v Sýrii - dvanáct set vojáků, šest letounů Tornádo a válečná loď nebudou nasazeny přímo do bojů proti radikálům z Islámského státu, ale zajistí podporu ostatním zemím.
      12:56
      Unijní ministři vnitra o terorismu a migraci
       Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
       14:54
       Hašení požárů po výbuchu
        Živý vstup redaktroa Michala Jemelky.
        16:09
        Motiv útočníků ze San Bernardina
         27letá Tashfeen Malikova, která se svým mužem Sayedem Farookem zastřelila 14 lidí a dalších 21 zranila v kalifornském San Bernardinu, podle vyšetřovatelů během útoku vyjádřila sympatie Islámskému státu.
         18:26
         Čtení dětským pacientům
          Stále větší důraz kladou zdravotníci na psychiku hospitalizovaných dětí. Do nemocnic proto chodí klauni, loutkáři nebo třeba psí terapeuti. Pomáhá i nový projekt studentů 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
          21:03
          Nový šéf GIBS
           Premiér Bohuslav Sobotka má kandidáta na uvolněné křeslo šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů. Ivana Bílka, který rezignoval po tzv. olomoucké aféře, by měl podle premiéra nahradit jeho náměstek Michal Murín.
           23:42
           Znovu přeplněné věznice
            Tři roky po amnesti, kterou udělil Václav Klaus, jsou české věznice opět přeplněné. Amnestie původně snížila počty vězňů na 16 tisíc, teď je v celách téměř 21 tisíc lidí.
            26:10
            Kontroly e-shopů
             Česká obchodní inspekce ve třetím čtvrtletí zjistila nedostatky u 82 procent kontrolovaných e-shopů. Nejčastěji prodejci nepodávali úplné a pravdivé informace o nabízeném zboží.
             26:28
             Prohlídky nepřístupných koutů Pražského hradu
              Bezpečnost prezidenta nebyla podle jeho kanceláře 17. listopadu ohrožená a není nutné nikoho trestat. Do Hradu se tehdy bez jakékoli kontroly dostala skupina lidí z Osvětiman. Mezi nimi byl i kameraman pořadu Reportéři ČT.
              29:02
              Váznoucí dopravní výstavba
               Česko letos utratilo za dopravní stavby rekordních 95 miliard korun. I kvůli tomu, že se na poslední chvíli snažil stát vyčerpat všechny evropské dotace, které měl slíbené.
               31:38
               Hodnota vyvlastňovaných pozemků
                Stavbu dálnic brzdí často spory o pozemky. Vyvlastňování urychlila novela z roku 2014, která stanovila výkupní cenu až na 16násobek odhadu za metr čtvereční.
                33:00
                Kvalita dokončených staveb
                 Některé už dostavěné části dálnic jsou udělané nekvalitně. Příkladem je vleklý případ mostů na dálničním přivaděči v Ostravě-Přívoze.
                 33:23
                 Výmoly kvůli přetíženým kamionům
                  Velká část oprav českých silnic a dálnic se dá přičíst přetíženým kamionům. Proto se v poslední době zpřísnila jejich kontrola. Například právě teď se proto otevřela nová váha na kamiony u Velkého Meziříčí.
                  35:04
                  Vleklé opravy na D1
                   Dálnice D1 - nejvytíženější komunikace v Česku. Denně po ní projede kolem 100 tisíc aut. Pravidelně stovky z nich uvíznou v dlouhých kolonách. Provoz brzdí opravy a modernizace dálnice.
                   36:51
                   Srážka vlaku s autem
                    U obce Raná na Chrudimsku se kolem deváté ráno srazilo auto s motorovým vlakem. Nehodu na železničním přejezdu bez závor nepřežili tři lidé z osobního auta.
                    37:26
                    Vydání kroměřížského zámku
                     Olomoucké arcibiskupství dnes převzalo první budovy zámeckého komplexu v Kroměříži, třeba Biskupskou mincovnu. Památky UNESCO, tedy samotný zámek a Podzámeckou zahradu stát předá v příštím roce.
                     39:26
                     Aktuální zpráva z Belgie
                      39:47
                      Spor o jmenování profesorů
                       Ministryně školství Kateřina Valachová je proti tomu, aby profesoři získali titul ze zákona, pokud je do funkce nejmenuje prezident do 60 dní. Valachová kritizuje právní vady předlohy, ale vadí jí i samotný princip.
                       40:08
                       Lyžování po dešti
                        Počasí sice začátek prosince příliš nepřipomíná, zima na horách ale přesto nabírá na obrátkách. O víkendu spustí vleky další střediska třeba v Krušných horách nebo v Krkonoších.
                        41:41
                        Kontroly autobusů kvůli požáru
                         Pražský dopravní podnik kvůli sérii požárů odstaví nízkopodlažní autobusy Citybus - mimořádnou kontrolou projde čtyřicet sedm vozů. Jen tento týden začaly za provozu hořet dva - oba na stejné lince 195 v Letňanech.
                         42:01
                         Židovský exodus z muslimských zemí
                          Izrael si tento týden připomíná památku židovských uprchlíků z orientálních zemí. Oproti tragické kapitole palestinských běženců zná mimo Izrael osud těch židovských jen málokdo. Šlo přitom bezmála o milion lidí.
                          44:19
                          Ceny Praemim Bohemiae
                           Ocenění nejúspěšnějších českých studentů v oborech chemie, fyziky, matematiky, biologie, astronomie a informatiky.
                           45:15
                           60 let města Havířov
                            Na den přesně před 60 lety získal Havířov městská práva. Stalo se tak vůbec nejmladším městem v Československu. Důvodem vzniku byla potřeba zajistit bydlení pro horníky.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            5. prosinec 2015

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            5. říjen

                            Headlines — Zastropování cen energií — Řešení energetické krize — Maximální ceny energií — Zdanění mimořádných zisků — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Povolební jednání v obcích — Nový šéf rozvědky — OPEC sníží těžbu ropy — Kauza brněnských bytů — Katarský emír v Praze — Nález vzácného šperku — Další sankce EU proti Rusku — Český sankční seznam — Vandal pomaloval ukrajinskou ambasádu — Ruská armáda ustupuje — Řidič jel po dálnici rychlostí 231 km/h — Domácí hospicová péče — Bezpečnostní opatření v ulicích Prahy — Přípravy na summity v Praze — Nasazení policie — Požadavky odborů — Následky hurikánu Ian — Jednání o severoirských protokolech — Jednání rozpočtového výboru — Nobelova cena za chemii — Kontroly na česko-slovenské hranici — Nedostatek školních psychologů — Obžaloba mužů z ochranky prezidenta — Půl století Národní frony ve Francii — Soud kvůli vlakové nehodě ve Španělsku — Letošní úroda jablek — V Praze začal Designblok

                            5. 10. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            5. říjen

                            Ve znakovém jazyce

                            5. 10. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            4. říjen

                            Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                            4. 10. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            4. říjen

                            Ve znakovém jazyce

                            4. 10. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            3. říjen

                            Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                            3. 10. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            3. říjen

                            Ve znakovém jazyce

                            3. 10. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám