Události

26. listopad 2015

48 minut

26. listopad 2015

Obsah dílu

Spolupráce v boji proti islamistům — Spolupráce v boji proti islamistům — Rusko-turecké spory — Rusko-turecké spory — Nový spor prezidenta a premiéra — Kvóty na uprchlíky — Příval azylantů v Německu — Opatření Bruselu proti terorismu — Kauza Oleo Chemical: výpověď Rittiga — Obnova Velehradu — Sobotka v Číně — Zasněžování ve skiareálech — Značky v depozitu — Pašování a likvidace cigaret — Ceny energií v r. 2016 — Ceny tepla — Domácnosti čekají na uhlí — Nábor vojáků přes rekrutační středisko — Vydání zadrženého Turka? — Pád ruského vrtulníku — První brněnské odstavné parkoviště — Jednání pražského zastupitelstva — Petice proti nižším dávkám na bydlení — Kalendář legionářů

Části dílu

00:35
Spolupráce v boji proti islamistům
  Koordinované útoky islamistických extremistů v pátek třináctého v Paříži zintenzivnily postoj většiny západních zemí vůči takzvanému Islámskému státu.
  03:07
  Spolupráce v boji proti islamistům
   Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.
   06:10
   Rusko-turecké spory
    Spolupráci stále komplikují napjaté vztahy mezi Ruskem a Tureckem – kvůli úternímu zneškodnění ruského bitevníku. Moskva přišla s řadou odvetných kroků, které Ankara vnímá jako neopodstatněná.
    08:40
    Rusko-turecké spory
     Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.
     10:55
     Nový spor prezidenta a premiéra
      Mezi Hradem a Strakovou akademií se rozhořel další spor. Prezident Miloš Zeman je přesvědčený, že premiér Bohuslav Sobotka svým postojem k uprchlické krizi ohrožuje bezpečnost Česka. Řekl to v rozhovoru pro Mladou frontu DNES.
      13:02
      Kvóty na uprchlíky
       Evropská unie by měla podle vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše zavrhnout plán na zavedení kvót pro uprchlíky. Babiš to řekl po dnešním jednání se slovenským ministrem financí Peterem Kažimírem.
       14:02
       Příval azylantů v Německu
        Německý úřad pro migraci a uprchlíky nezvládá nápor žádostí o azyl. V Německu je 300 tisíc běženců, kteří čekají, až ji budou moci podat. Stejné množství už podaných přitom stojí ve frontě z minulých let.
        16:30
        Opatření Bruselu proti terorismu
         Belgické úřady snížily stupeň varování před teroristickými údery v Bruselu. Po šesti dnech nejvyššího ohrožení, které bylo důvodem pro uzavření škol i metra, tam dál – stejně jako v celé zemi – platí stupeň číslo 3.
         17:08
         Kauza Oleo Chemical: výpověď Rittiga
          Ivo Rittig vypovídal před soudem. Během projednávání údajného tunelování společnosti Oleo Chemical dnes ale promluvil i spolupracující obviněný – Jaroslav Kubiska.
          19:58
          Obnova Velehradu
           Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
           22:52
           Sobotka v Číně
            Bohuslav Sobotka jednal s čínským prezidentem. V Pekingu slíbil, že se Praha zúčastní projektu takzvané Hedvábné stezky, tedy dopravní trasy, po které má čínské zboží proudit na evropské trhy.
            25:41
            Zasněžování ve skiareálech
             Díky ochlazení mohou provozovatelé českých lyžařských středisek už téměř týden zasněžovat. Letošní sezona by podle nich mohla začít asi o měsíc dřív než ta minulá. První vleky se rozjedou už v pátek a v sobotu.
             26:39
             Značky v depozitu
              Majitelům aut a motocyklů, kteří uložili registrační značky do tzv. depozitu před červencem 2013, hrozí, že o ně navždy přijdou. Stačí, když do konce tohoto roku odborům dopravy nenahlásí, co vlastně s vozidlem je.
              28:23
              Pašování a likvidace cigaret
               Pět milionů cigaret a půl tuny tabáku dnes zničili zaměstnanci litvínovské spalovny. Skončila tak mezinárodní akce celníků, kteří měsíce sledovali skupinu devíti lidí.
               30:33
               Ceny energií v r. 2016
                Elektřina příští rok nezdraží, plyn zlevní o 2 procenta. Energetický regulační úřad před zimou Čechy potěšil. U elektřiny sice zvýšil třeba platby za přenos a distribuci, vykompenzovat to má ale celkové zlevnění na trhu.
                33:58
                Ceny tepla
                 Přibližně stejné by měly zůstat také ceny tepla, které domácnosti získávají z tepláren. Zdražit by mohly jen teplárny, které spotřebovávají uhlí – tady by si domácnosti mohly připlatit podle teplárenského sdružení maximálně dvě procenta.
                 34:10
                 Domácnosti čekají na uhlí
                  Domácnosti čekají dva až tři týdny na dodávky hnědého uhlí. Zájem je tak velký, že distributoři nestíhají pokrýt zájem zákazníků.
                  36:00
                  Nábor vojáků přes rekrutační středisko
                   Armáda posiluje – v následujících letech chce přijmout několik tisíc vojáků. Jen letošní plán je 1800 mužů a žen. V budově Generálního štábu v Praze proto otevřelo nové rekrutační středisko.
                   38:10
                   Vydání zadrženého Turka?
                    Třicetiletého Turka Nazmiho Sahina poslal soud do předběžné vazby. Tam počká na rozhodnutí o případném vydání do Turecka. Sahina zatkli policisté v úterý.
                    40:12
                    Pád ruského vrtulníku
                     Deset lidí zemřelo při pádu ruského vrtulníku na východě Sibiře. Stroj se zřítil asi dva kilometry od letiště v Krasnojarské oblasti. Vezl těžaře společnosti Rosněft. Patnáct dalších lidí utrpělo zranění.
                     40:31
                     První brněnské odstavné parkoviště
                      Méně aut ve městě – Brno se dál snaží vytlačit dopravu z centra. Po dvou letech příprav otevřelo první parkoviště typu park and ride. Řidičům má zkrátit čas při cestě do města.
                      42:40
                      Jednání pražského zastupitelstva
                       Opakovaně přerušované jednání plné zmatků a zákulisních schůzek. Tak vypadá dosavadní průběh jednání pražského zastupitelstva. Politici se během přestávek věnovali debatám o tom, jak by mohlo vypadat nové vedení města.
                       43:35
                       Petice proti nižším dávkám na bydlení
                        Stát na příští rok plánuje snížení takzvaných doplatků na bydlení o 10 procent. Podle některých romských aktivistů ale už teď úřady začaly tvrději přistupovat k jednotlivým žadatelům.
                        45:36
                        Kalendář legionářů
                         Má připomenout anabázi československých legionářů v Rusku a podpořit vznik celovečerního hraného filmu, který by vzdal hold jejich hrdinství – v Praze se dnes křtil Legiokalendář.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         27. listopad 2015

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         24. květen

                         Headlines — Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                         24. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         24. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         24. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         23. květen

                         Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                         23. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         23. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         23. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         22. květen

                         Růst cen — Reakce vlády na zdražování — Jednorázový příspěvek rodinám — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Situace v Charkově — Požár domu v Ivančicích — Sucho v Česku — Biden v Japonsku — Úspěšný český sklář — Vládní krize v Izraeli — Majetek Putinova poradce v Česku — Debaty o novém národním parku — Opičí neštovice — Zdražení letních dovolených — Dovolená v tuzemsku — Populární lokality v Česku — Rozšiřování NATO — Oprava železničního mostu — Nedostatek papíru — Vysychání rybníka v Plzni — Festival na hradě Helfštýn — Tradiční ukrajinská košile — Střídání vlád v Austrálii — Festival v Cannes

                         22. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         22. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         22. 5. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám