49 minut

26. listopadu 2015

Obsah dílu

Spolupráce v boji proti islamistům — Spolupráce v boji proti islamistům — Rusko-turecké spory — Rusko-turecké spory — Nový spor prezidenta a premiéra — Kvóty na uprchlíky — Příval azylantů v Německu — Opatření Bruselu proti terorismu — Kauza Oleo Chemical: výpověď Rittiga — Obnova Velehradu — Sobotka v Číně — Zasněžování ve skiareálech — Značky v depozitu — Pašování a likvidace cigaret — Ceny energií v r. 2016 — Ceny tepla — Domácnosti čekají na uhlí — Nábor vojáků přes rekrutační středisko — Vydání zadrženého Turka? — Pád ruského vrtulníku — První brněnské odstavné parkoviště — Jednání pražského zastupitelstva — Petice proti nižším dávkám na bydlení — Kalendář legionářů

Části dílu

00:35
Spolupráce v boji proti islamistům
  Koordinované útoky islamistických extremistů v pátek třináctého v Paříži zintenzivnily postoj většiny západních zemí vůči takzvanému Islámskému státu.
  03:07
  Spolupráce v boji proti islamistům
   Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.
   06:10
   Rusko-turecké spory
    Spolupráci stále komplikují napjaté vztahy mezi Ruskem a Tureckem – kvůli úternímu zneškodnění ruského bitevníku. Moskva přišla s řadou odvetných kroků, které Ankara vnímá jako neopodstatněná.
    08:40
    Rusko-turecké spory
     Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.
     10:55
     Nový spor prezidenta a premiéra
      Mezi Hradem a Strakovou akademií se rozhořel další spor. Prezident Miloš Zeman je přesvědčený, že premiér Bohuslav Sobotka svým postojem k uprchlické krizi ohrožuje bezpečnost Česka. Řekl to v rozhovoru pro Mladou frontu DNES.
      13:02
      Kvóty na uprchlíky
       Evropská unie by měla podle vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše zavrhnout plán na zavedení kvót pro uprchlíky. Babiš to řekl po dnešním jednání se slovenským ministrem financí Peterem Kažimírem.
       14:02
       Příval azylantů v Německu
        Německý úřad pro migraci a uprchlíky nezvládá nápor žádostí o azyl. V Německu je 300 tisíc běženců, kteří čekají, až ji budou moci podat. Stejné množství už podaných přitom stojí ve frontě z minulých let.
        16:30
        Opatření Bruselu proti terorismu
         Belgické úřady snížily stupeň varování před teroristickými údery v Bruselu. Po šesti dnech nejvyššího ohrožení, které bylo důvodem pro uzavření škol i metra, tam dál – stejně jako v celé zemi – platí stupeň číslo 3.
         17:08
         Kauza Oleo Chemical: výpověď Rittiga
          Ivo Rittig vypovídal před soudem. Během projednávání údajného tunelování společnosti Oleo Chemical dnes ale promluvil i spolupracující obviněný – Jaroslav Kubiska.
          19:58
          Obnova Velehradu
           Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
           22:52
           Sobotka v Číně
            Bohuslav Sobotka jednal s čínským prezidentem. V Pekingu slíbil, že se Praha zúčastní projektu takzvané Hedvábné stezky, tedy dopravní trasy, po které má čínské zboží proudit na evropské trhy.
            25:41
            Zasněžování ve skiareálech
             Díky ochlazení mohou provozovatelé českých lyžařských středisek už téměř týden zasněžovat. Letošní sezona by podle nich mohla začít asi o měsíc dřív než ta minulá. První vleky se rozjedou už v pátek a v sobotu.
             26:39
             Značky v depozitu
              Majitelům aut a motocyklů, kteří uložili registrační značky do tzv. depozitu před červencem 2013, hrozí, že o ně navždy přijdou. Stačí, když do konce tohoto roku odborům dopravy nenahlásí, co vlastně s vozidlem je.
              28:23
              Pašování a likvidace cigaret
               Pět milionů cigaret a půl tuny tabáku dnes zničili zaměstnanci litvínovské spalovny. Skončila tak mezinárodní akce celníků, kteří měsíce sledovali skupinu devíti lidí.
               30:33
               Ceny energií v r. 2016
                Elektřina příští rok nezdraží, plyn zlevní o 2 procenta. Energetický regulační úřad před zimou Čechy potěšil. U elektřiny sice zvýšil třeba platby za přenos a distribuci, vykompenzovat to má ale celkové zlevnění na trhu.
                33:58
                Ceny tepla
                 Přibližně stejné by měly zůstat také ceny tepla, které domácnosti získávají z tepláren. Zdražit by mohly jen teplárny, které spotřebovávají uhlí – tady by si domácnosti mohly připlatit podle teplárenského sdružení maximálně dvě procenta.
                 34:10
                 Domácnosti čekají na uhlí
                  Domácnosti čekají dva až tři týdny na dodávky hnědého uhlí. Zájem je tak velký, že distributoři nestíhají pokrýt zájem zákazníků.
                  36:00
                  Nábor vojáků přes rekrutační středisko
                   Armáda posiluje – v následujících letech chce přijmout několik tisíc vojáků. Jen letošní plán je 1800 mužů a žen. V budově Generálního štábu v Praze proto otevřelo nové rekrutační středisko.
                   38:10
                   Vydání zadrženého Turka?
                    Třicetiletého Turka Nazmiho Sahina poslal soud do předběžné vazby. Tam počká na rozhodnutí o případném vydání do Turecka. Sahina zatkli policisté v úterý.
                    40:12
                    Pád ruského vrtulníku
                     Deset lidí zemřelo při pádu ruského vrtulníku na východě Sibiře. Stroj se zřítil asi dva kilometry od letiště v Krasnojarské oblasti. Vezl těžaře společnosti Rosněft. Patnáct dalších lidí utrpělo zranění.
                     40:31
                     První brněnské odstavné parkoviště
                      Méně aut ve městě – Brno se dál snaží vytlačit dopravu z centra. Po dvou letech příprav otevřelo první parkoviště typu park and ride. Řidičům má zkrátit čas při cestě do města.
                      42:40
                      Jednání pražského zastupitelstva
                       Opakovaně přerušované jednání plné zmatků a zákulisních schůzek. Tak vypadá dosavadní průběh jednání pražského zastupitelstva. Politici se během přestávek věnovali debatám o tom, jak by mohlo vypadat nové vedení města.
                       43:35
                       Petice proti nižším dávkám na bydlení
                        Stát na příští rok plánuje snížení takzvaných doplatků na bydlení o 10 procent. Podle některých romských aktivistů ale už teď úřady začaly tvrději přistupovat k jednotlivým žadatelům.
                        45:36
                        Kalendář legionářů
                         Má připomenout anabázi československých legionářů v Rusku a podpořit vznik celovečerního hraného filmu, který by vzdal hold jejich hrdinství – v Praze se dnes křtil Legiokalendář.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž49 minut
                         Další díl
                         27. listopadu 2015

                         Přehled dílů

                         Stopáž55 minut

                         16. dubna

                         Headlines — Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                         16. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         16. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         16. 4. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         15. dubna

                         Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                         15. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         15. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         15. 4. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         14. dubna

                         Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                         14. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         14. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         14. 4. 2024 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         13. dubna

                         Vedení ODS — Kongres ODS — Vizitka ODS — Strategie ODS — Reakce na zvolení Petra Fialy — Celostátní konference SPD — Ohlasy na znovuzvolení Tomia Okamury — Vizitka SPD — Důvěra v politickou reprezentaci — Ruské posílení pozic na Ukrajině — Následky útoků na ukrajinské elektrárny — Omezení na D10 kvůli bourání mostu — Zájem o prémiová paliva — Biden o napětí mezi Íránek a Izraelem — Útok v australském obchodním centru — Kompenzace za slevy na jízdném — Mimořádná aktivita klíšťat — Zabezpečení kol proti krádežím — Potravinová sbírka — Ročníky potravinové sbírky — Nákupy dárců a co ve zásobách chybí — Sňatky párů stejného pohlaví — Opravy u dálnice D46 — Očekávání Rusů — Soud s Donaldem Trumpem — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Tragický pád lanovky v Turecku — Vyschlé studny na Táborsku — Česká stopa v genové terapii — Odemykání Vltavy v Českém Krumlově — Příběh Casanovy na jevišti divadla Rokoko

                         13. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         13. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         13. 4. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         12. dubna

                         Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na Britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                         12. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         12. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         12. 4. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám