49 minut

27. listopadu 2015

Obsah dílu

Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb — Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb — Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb — Pieta za 130 obětí útoků — Pieta za 130 obětí útoků — Vyšetřování pařížských útoků — Pravomoce policie a tajných služeb na Slovensku — 15 let vězení pro uprchlého Radovana Krejčíře — Vztahy Rusko–Turecko — Výkup bytů OKD — Česká ekonomika — Divadelníci s Downovým syndromem — Žaloba proti kvótám na přerozdělování uprchlíků — Čínské investice v ČR — Černý pátek — Trest za trenýrky na Hradě — Nezdravé potraviny ve školách — Zákaz heren na celém území Prahy — Hazard v Evropě — Boj proti neregulovanému hazardu — Rozšíření plynovodu Nord Stream — Předražování jízd v Praze — Adventní trhy v Brně — S jazyky za prací — Problémy na Strakonické — Dodávky elektřiny na Krym — Polští veteráni a adept na Oscara

Části dílu

00:33
Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb
  Vládní koalici se dnes nepovedlo prosadit ve sněmovně jeden z nejdůležitějších zákonů roku - elektronickou evidenci tržeb. Pravice spustila největší obstrukce od začátku tohoto volebního období.
  03:37
  Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb
   Rozhovor s Petrem Fialou.
   06:24
   Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb
    Jako jeden z možných bodů zmínily elektronickou evidenci tržeb už měsíc po volbách v listopadu 2013 expertní týmy stran budoucí vlády.
    07:07
    Pieta za 130 obětí útoků
     Francie uctila památku 130 obětí, které přesně před dvěma týdny teroristi zavraždili v Paříži. Od té doby si Francouzi zvykají na to, že jejich země vede válku.
     09:49
     Pieta za 130 obětí útoků
      Živý vstup Petra Zavadila.
      11:24
      Vyšetřování pařížských útoků
       Vyšetřování pařížských útoků zasáhlo i Slovensko. Bratislava na žádost Francie prověřuje, zda při útocích před dvěma týdny islamisté nepoužili také zbraně odtud.
       13:30
       Pravomoce policie a tajných služeb na Slovensku
        Slovenská vláda schválila posílení pravomocí policie a tajných služeb - v rámci boje proti terorismu.
        13:52
        15 let vězení pro uprchlého Radovana Krejčíře
         Pražský městský soud ho uznal vinným v kauze tunelování státního podniku Čepro a přípravy vraždy celníka.
         16:34
         Vztahy Rusko–Turecko
          Ankara a Moskva pokračují po sestřelení ruského bombardéru ve válce slov.
          16:58
          Výkup bytů OKD
           Někteří obyvatelé karvinské části Staré Město žádají po těžební firmě OKD, aby vykoupila jejich domy. A to kvůli celkovému úpadku oblasti.
           19:08
           Česká ekonomika
            Česká ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí meziročně o čtyři a půl procenta. Zpřesněný údaj statistiků je o dvě desetiny lepší než původní odhad.
            19:26
            Divadelníci s Downovým syndromem
             Do školy kolikrát chodit nemůžou, stali se z nich ale profesionální herci. Lidé s Downovým syndromem se ocitli na stejném pódiu po boku Jana Potměšila v inscenaci Návrat mladého prince.
             21:49
             Žaloba proti kvótám na přerozdělování uprchlíků
              Česko by se mohlo připojit ke Slovensku k žalobě proti kvótám na přerozdělování uprchlíků. Myslí si to šéf hnutí ANO Andrej Babiš. O změně postoje chce mluvit během zítřejšího mimořádného jednání vlády.
              23:05
              Čínské investice v ČR
               Setkáním s premiérem a podpisem dohod o spolupráci skončila návštěva Bohuslava Sobotky v Číně. Peking mimo jiné projevil zájem o úpravy českých jaderných reaktorů.
               25:22
               Černý pátek
                Pro obchodníky den, kdy startují vánoční prodeje. V Česku se zapojují hlavně e-shopy, slevy ale nachystaly i některé řetězce a kamenné prodejny.
                27:21
                Trest za trenýrky na Hradě
                 Za vyvěšení obřích trenýrek na Hradě trest nepadne. Pravomocně to potvrdil Městský soud v Praze.
                 27:48
                 Nezdravé potraviny ve školách
                  Káva, přeslazená limonáda nebo čokoládové tyčinky – dětem jsou ve školách stále dostupné pro ně nezdravé potraviny. Zákon, který zakazuje jejich prodej, přitom platí od září.
                  29:59
                  Zákaz heren na celém území Prahy
                   Úplný zákaz heren na celém území hlavního města. Změna, kterou včera v noci schválili pražští zastupitelé. V Praze by měla zůstat jen kasina, těch je aktuálně 101.
                   32:36
                   Hazard v Evropě
                    Praha se tak dostává na úroveň většiny evropských metropolí.
                    33:26
                    Boj proti neregulovanému hazardu
                     V Česku trvá intenzivní boj některých radnic proti neregulovanému hazardu už šest let. Začal na severu republiky.
                     36:06
                     Rozšíření plynovodu Nord Stream
                      Deset států z východní části Evropské unie - včetně Česka - se staví proti rozšíření plynovodu Nord Stream. Ten vede z Ruska po dně Baltského moře dál do Evropy.
                      36:54
                      Předražování jízd v Praze
                       Po středečním zátahu policie obvinila sedm lidí. Šest z nich jsou taxikáři, sedmý pak zřejmě bývalý úředník z magistrátu, který měl řidičům vynášet informace o plánovaných kontrolách.
                       39:13
                       Adventní trhy v Brně
                        Živý vstup Michala Cagaly.
                        40:47
                        S jazyky za prací
                         Karlovarský Úřad práce se soukromou pracovní agenturou úspěšně ukončil projekt S jazyky za prací. Mohli se do něj přihlásit lidi, kteří byli bez práce déle než 6 měsíců.
                         42:42
                         Problémy na Strakonické
                          Zácpy a dlouhá zpoždění - lidé mířící do centra hlavního města po Strakonické ulici to zažívají skoro každé ráno. Může za to tunel Blanka a situaci podle řidičů ještě zhoršil nový vyhrazený pruh pro autobusy.
                          44:45
                          Dodávky elektřiny na Krym
                           Moskva v odvetě za přerušení ukrajinských dodávek elektřiny na Krym omezuje vývoz uhlí na Ukrajinu. Kyjev prý nedělá dost, aby Krymu pomohl.
                           45:05
                           Polští veteráni a adept na Oscara
                            Poláci vzdávají filmový hold svým nejnovějším vojenským veteránům. Nový snímek „Karbala“ připomíná jednu z nejdramatičtějších polských bitev v Iráku.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            28. listopadu 2015

                            Přehled dílů

                            Stopáž55 minut

                            18. června

                            Headlines — Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                            18. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            18. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            18. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            17. června

                            Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                            17. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            17. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž49 minut

                            16. června

                            Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                            16. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            16. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            16. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            15. června

                            Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                            15. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            15. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            15. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            14. června

                            Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                            14. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            14. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            14. 6. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám