Nahrávám video

27. listopad 2015

Obsah dílu

Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb — Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb — Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb — Pieta za 130 obětí útoků — Pieta za 130 obětí útoků — Vyšetřování pařížských útoků — Pravomoce policie a tajných služeb na Slovensku — 15 let vězení pro uprchlého Radovana Krejčíře — Vztahy Rusko–Turecko — Výkup bytů OKD — Česká ekonomika — Divadelníci s Downovým syndromem — Žaloba proti kvótám na přerozdělování uprchlíků — Čínské investice v ČR — Černý pátek — Trest za trenýrky na Hradě — Nezdravé potraviny ve školách — Zákaz heren na celém území Prahy — Hazard v Evropě — Boj proti neregulovanému hazardu — Rozšíření plynovodu Nord Stream — Předražování jízd v Praze — Adventní trhy v Brně — S jazyky za prací — Problémy na Strakonické — Dodávky elektřiny na Krym — Polští veteráni a adept na Oscara

Části dílu

00:33
Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb
  Vládní koalici se dnes nepovedlo prosadit ve sněmovně jeden z nejdůležitějších zákonů roku - elektronickou evidenci tržeb. Pravice spustila největší obstrukce od začátku tohoto volebního období.
  03:37
  Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb
   Rozhovor s Petrem Fialou.
   06:24
   Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb
    Jako jeden z možných bodů zmínily elektronickou evidenci tržeb už měsíc po volbách v listopadu 2013 expertní týmy stran budoucí vlády.
    07:07
    Pieta za 130 obětí útoků
     Francie uctila památku 130 obětí, které přesně před dvěma týdny teroristi zavraždili v Paříži. Od té doby si Francouzi zvykají na to, že jejich země vede válku.
     09:49
     Pieta za 130 obětí útoků
      Živý vstup Petra Zavadila.
      11:24
      Vyšetřování pařížských útoků
       Vyšetřování pařížských útoků zasáhlo i Slovensko. Bratislava na žádost Francie prověřuje, zda při útocích před dvěma týdny islamisté nepoužili také zbraně odtud.
       13:30
       Pravomoce policie a tajných služeb na Slovensku
        Slovenská vláda schválila posílení pravomocí policie a tajných služeb - v rámci boje proti terorismu.
        13:52
        15 let vězení pro uprchlého Radovana Krejčíře
         Pražský městský soud ho uznal vinným v kauze tunelování státního podniku Čepro a přípravy vraždy celníka.
         16:34
         Vztahy Rusko–Turecko
          Ankara a Moskva pokračují po sestřelení ruského bombardéru ve válce slov.
          16:58
          Výkup bytů OKD
           Někteří obyvatelé karvinské části Staré Město žádají po těžební firmě OKD, aby vykoupila jejich domy. A to kvůli celkovému úpadku oblasti.
           19:08
           Česká ekonomika
            Česká ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí meziročně o čtyři a půl procenta. Zpřesněný údaj statistiků je o dvě desetiny lepší než původní odhad.
            19:26
            Divadelníci s Downovým syndromem
             Do školy kolikrát chodit nemůžou, stali se z nich ale profesionální herci. Lidé s Downovým syndromem se ocitli na stejném pódiu po boku Jana Potměšila v inscenaci Návrat mladého prince.
             21:49
             Žaloba proti kvótám na přerozdělování uprchlíků
              Česko by se mohlo připojit ke Slovensku k žalobě proti kvótám na přerozdělování uprchlíků. Myslí si to šéf hnutí ANO Andrej Babiš. O změně postoje chce mluvit během zítřejšího mimořádného jednání vlády.
              23:05
              Čínské investice v ČR
               Setkáním s premiérem a podpisem dohod o spolupráci skončila návštěva Bohuslava Sobotky v Číně. Peking mimo jiné projevil zájem o úpravy českých jaderných reaktorů.
               25:22
               Černý pátek
                Pro obchodníky den, kdy startují vánoční prodeje. V Česku se zapojují hlavně e-shopy, slevy ale nachystaly i některé řetězce a kamenné prodejny.
                27:21
                Trest za trenýrky na Hradě
                 Za vyvěšení obřích trenýrek na Hradě trest nepadne. Pravomocně to potvrdil Městský soud v Praze.
                 27:48
                 Nezdravé potraviny ve školách
                  Káva, přeslazená limonáda nebo čokoládové tyčinky – dětem jsou ve školách stále dostupné pro ně nezdravé potraviny. Zákon, který zakazuje jejich prodej, přitom platí od září.
                  29:59
                  Zákaz heren na celém území Prahy
                   Úplný zákaz heren na celém území hlavního města. Změna, kterou včera v noci schválili pražští zastupitelé. V Praze by měla zůstat jen kasina, těch je aktuálně 101.
                   32:36
                   Hazard v Evropě
                    Praha se tak dostává na úroveň většiny evropských metropolí.
                    33:26
                    Boj proti neregulovanému hazardu
                     V Česku trvá intenzivní boj některých radnic proti neregulovanému hazardu už šest let. Začal na severu republiky.
                     36:06
                     Rozšíření plynovodu Nord Stream
                      Deset států z východní části Evropské unie - včetně Česka - se staví proti rozšíření plynovodu Nord Stream. Ten vede z Ruska po dně Baltského moře dál do Evropy.
                      36:54
                      Předražování jízd v Praze
                       Po středečním zátahu policie obvinila sedm lidí. Šest z nich jsou taxikáři, sedmý pak zřejmě bývalý úředník z magistrátu, který měl řidičům vynášet informace o plánovaných kontrolách.
                       39:13
                       Adventní trhy v Brně
                        Živý vstup Michala Cagaly.
                        40:47
                        S jazyky za prací
                         Karlovarský Úřad práce se soukromou pracovní agenturou úspěšně ukončil projekt S jazyky za prací. Mohli se do něj přihlásit lidi, kteří byli bez práce déle než 6 měsíců.
                         42:42
                         Problémy na Strakonické
                          Zácpy a dlouhá zpoždění - lidé mířící do centra hlavního města po Strakonické ulici to zažívají skoro každé ráno. Může za to tunel Blanka a situaci podle řidičů ještě zhoršil nový vyhrazený pruh pro autobusy.
                          44:45
                          Dodávky elektřiny na Krym
                           Moskva v odvetě za přerušení ukrajinských dodávek elektřiny na Krym omezuje vývoz uhlí na Ukrajinu. Kyjev prý nedělá dost, aby Krymu pomohl.
                           45:05
                           Polští veteráni a adept na Oscara
                            Poláci vzdávají filmový hold svým nejnovějším vojenským veteránům. Nový snímek „Karbala“ připomíná jednu z nejdramatičtějších polských bitev v Iráku.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            28. listopad 2015

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            26. září

                            Headlines — Povolební vyjednávání — Vyjednávání o koalici v hlavním městě — Výsledek jednání v Praze — Koalice v krajských městech — Jednání o spolupráci v Brně — Povolební jednání v Ostravě — Nej letošních voleb — Úprk Rusů před mobilizací — Referenda v okupovaných oblastech — Rozpočet na příští rok — Volební model – srpen — Obří záchyt efedrinu k výrobě pervitinu — Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo — Vláda o snížení teploty v zaměstnání — Maximální teplota na pracovišti — Spotřeba energií — Nesnáze sportovních spolků — Důvěra v českou ekonomiku — Útok v ruské škole — Německý kancléř má covid-19 — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Výměna šéfa NP České Švýcarsko — Povolební uspořádání v Itálii — Zmařený pokus o únos belgického ministra — Tragédie v Měšicích u Prahy — Vznik ústavu pro výzkum rakoviny — Přemlouvání Čechů ke Green Dealu — Obžaloba v kauze vraždy učitele — Pokus o odklon asteroidu — Výstava snímků Emila Fafeka

                            26. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            26. září

                            Ve znakovém jazyce

                            26. 9. 2022 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            25. září

                            Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                            25. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            25. září

                            Ve znakovém jazyce

                            25. 9. 2022 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                            24. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Ve znakovém jazyce

                            24. 9. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám